26

Re: TRAXXAS Summit

Protože se nějakou záhadou ztratil první příspěvek šťastného majitele,
Dovolím si dát sem aspoň odkaz na fotky z prvního venčení Summita.
Když jsme jezdili, neměli jsme foťák a nebyla síla která by nám zavřela huby a uklidnila ruce, proto nejsou fotky "akční" a nemáme video. Budeme se snažit to příště napravit.
http://zvana.rajce.idnes.cz/TRAXXAS_SUMMIT/#album

smile Krásné fotky a pěkný pohled do budoucna, pokud se zaměřím na datum vytvoření fotek, ale chybička se vloudí. Kurňa jak se těším !!!

27

Re: TRAXXAS Summit

Jinak kdyby ste to nevěděli kdo je to hovado co m á kastli summita na květáku tak to je Jarda Nytrák Švestka....jo jo je to von  lol

Jo aha tak to je on lol  lol  lol
Koukám že se Honzovi nějak nepodařilo přihlásit na forum tak ho supluje nytrák.
Hezký fotky akorát sem čekal nějakou akci gejzíry sněhu ve vzduchu a ono nic lol
Nejlepší je tahle fotka
http://img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1686/1686419_53145f866a3a06a14918e8088ea2f79d/images/100_0105.JPG
Model několikrát dražší než auto 1:1 lol

Použili jsme komplety, G4 samec-samice v nezáměnný postýlce


JJ musím ti dát za pravdu tohle je ideální řešení konektorů. Vypadají moc dobře.

28

Re: TRAXXAS Summit

Mohu se te zeptat kde si sumita koupil ? ten obchod mi prijde super (Podle toho jak to zabalili atd...) Diky

29

Re: TRAXXAS Summit

Přiznám se že netuším co to bylo za shop. Prostě jsme po dvouměsíčním čekání na nějakou odezvu z amainhobbies vlítli na e.bay a koupili prvního Summita kterej se naskyt.  lol
Přesnější info by ti dal TomSoyer, ten to platil a domlouval.

Jinak si dovoluji ohlásit první závadu.
Hned druhý den se v Summitovi při jízdě přez cihlu ozvalo nepatrné prasknutí. Nevydržel jeden výstupní hřídel z difreáku.

Podle prozkoumání prasklého dílu a pátrání na cizojazyčných fórech dospěl Zváňa k závěru že se jednalo o vadu materiálu, protože úplně stejně to prasklo minimálně dvěma dalším lidem.
Dá se očekávat podobná závada i u ostatních modelů, proto bych doporučil zároveň s modelem pořídit i náhradní díl Traxxas 5678 v ceně 12USD.
Jak je víc než polovička dílů shodná s E.Revem, tak ausgerechnet tenhle hřídelík je speciální a nedá se sehnat než u amerických bratrů.

30

Re: TRAXXAS Summit

jj, co procitam us fora tak se tohle stalo spouste lidem, traxxas tento dil posila na zavolani zadarmo coz nevim jestli to ma do cr cenu. Nicmene se tahle zavada prestala dost najednou vyskytovat, takze se spekuluje ze to byla pouze vadna serie...

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

31

Re: TRAXXAS Summit

Přiznám se že netuším co to bylo za shop. Prostě jsme po dvouměsíčním čekání na nějakou odezvu z amainhobbies vlítli na e.bay a koupili prvního Summita kterej se naskyt.  lol
Přesnější info by ti dal TomSoyer, ten to platil a domlouval.

Jinak si dovoluji ohlásit první závadu.
Hned druhý den se v Summitovi při jízdě přez cihlu ozvalo nepatrné prasknutí. Nevydržel jeden výstupní hřídel z difreáku.

Podle prozkoumání prasklého dílu a pátrání na cizojazyčných fórech dospěl Zváňa k závěru že se jednalo o vadu materiálu, protože úplně stejně to prasklo minimálně dvěma dalším lidem.
Dá se očekávat podobná závada i u ostatních modelů, proto bych doporučil zároveň s modelem pořídit i náhradní díl Traxxas 5678 v ceně 12USD.
Jak je víc než polovička dílů shodná s E.Revem, tak ausgerechnet tenhle hřídelík je speciální a nedá se sehnat než u amerických bratrů.

Mám dotaz, stalo se to při zamčeném difu. Pokud ano, jestli na zadní nebo přední nápravě....? Dikes za odpověd. Gogo

32

Re: TRAXXAS Summit

Stalo se to při odemčeným difu na zadní nápravě u pravého kola. Ale všechno nasvědčuje tomu že se jedná o vadu materiálu a omezený počet vadných kusů. Viz Georgio.

33

Re: TRAXXAS Summit

Teď jsme si psali se známým o této závadě, protože čekáme 2 ks autíček. No nemohlo to být i počasím, v zimě bývá vše křehčí....

34

Re: TRAXXAS Summit

Mohu se te zeptat kde si sumita koupil ? ten obchod mi prijde super (Podle toho jak to zabalili atd...) Diky


je to tenhle prodejce
http://stores.ebay.com/discounthobbies4u
Vše bylo rychle a ochotně vyřízeno wink

35

Re: TRAXXAS Summit

Tak další majitelé Traxxasu Summit se hlásí. První kousek došel...půjdeme rozbalovat....huraaaaaa na to. Hned dáme vědět naše první dojmy....
Co už vím doprava cca 7 dní a je to bez cla. Pouze se platí DPH a fa byla tak solidní, že udala menší cenu zboží. Takže super.
big_smile

36

Re: TRAXXAS Summit

... v zimě bývá vše křehčí....

To sice bývá, ale pořád to nevysvětluje informaci o identických závadách všude po světě. Nehledě na to že když osička praskla jezdilo se v intriéru.    wink

Uvidíme jak Traxxas zareaguje na emila co Zváňa posílal.

37

Re: TRAXXAS Summit

Dneska jsem zazil fakt prekvapko-jedu si takhle v ČB koupit kaplik na karaoke pro deti a co nevidim v audio kramu na pulte-tolikrat tu propirany Summit tam stal na pulte. Takze jsem ho skoukl a fakt parada-skoda, ze se nedel KIT.

38

Re: TRAXXAS Summit

Mohl by mě prosím někdo poradit ,pokud bych chtěl silniční pneu s disky???Nevím jaký tam bude pasovat,jelikož originál disky mají zvláštní hvězdičkový unašeč a náhon taktéž.Takže 17mm klasika tam zřejmě nebude pasovat.Pokud můžete poradit???Díky.Miloš.

39

Re: TRAXXAS Summit

neni nic jednoduzsiho nez si to zmerit nebo se podivat sem http://www.traxxas.com/products/electric/summit5610/trx_summit5610_details.htm    wink

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

40

Re: TRAXXAS Summit

Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem,zda by jste mi mohl poslat adresu kde mohu objednat auto.
Děkuji

Jiří Svatoš smile

41

Re: TRAXXAS Summit

Je to napsané o pár příspěvků výše, koupeno na ebay a odkaz na prodejce
http://stores.ebay.com/discounthobbies4u

42

Re: TRAXXAS Summit

Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem,zda by jste mi mohl poslat adresu kde mohu objednat auto.
Děkuji

Jiří Svatoš smile

Ahoj my je kupovali tady, tak si vyber http://stores.ebay.com/Hobby-Sports-Platinum-Power-Sellers

43

Re: TRAXXAS Summit

.... v audio kramu....


Myslíš v tom kde Zváňa pracuje?  lol  Musel to bejt šok, to jo. Ale aspoň se ti povedlo spojit užitečný s příjemným. A KIT by byl asi problém, čtyři kanály, to už jsou páčkovky.

44

Re: TRAXXAS Summit

slint slint

parada..ale  sem tam trochu prehanis ne smile

motor jako pest dospeleho muze ehm..prumer cca 42/43mm

mam v maxovi dva motory http://www.e-maxx.cz/fotky/testovani-kershaw-970 velikosti 970, coz je prumer 46-47mm a porad to neni teda pest dospeleho muze smile)))

dale nafukovani pneumatik se taky nekona, gumy tehle velikosti, mam je na maxovi. cca 170mm, se nafukuji kdy to jde poznat od cca 50km/h, tolik summit neda, je prevodovany a vykonem delany na pomalejsi jizdu

Ahoj,

jelikož jsem majitelem jak summitu, tak E-maxxe 2, mohu auta porovnat. Jak už tady někdo psal, na 4200 (kolega 4600?mAh) baterky auto jezdí přes hodinu. Pokud s ním jdu na výlet, baterky vydrží déle naž na stejném okruhu s Emaxxem 2. Summit je o dost větší než emaxx2. Emaxx2 jsem nacpal do 120litrového kufru i s krabicí (když jsem byl v USA). Summit musel jít na součástky (respektive kola kastle a držáky kastle).

K jízdním vlastnostem, summita beru jako auto na trial, vyškrábe se kamkoliv, kam emaxx ne, ale i pro toto auto existují limity - příliš velký svah, kde se protáčí všechna kola. Odpych má, na asfaltu zrychlení super, kola nehrabou, na zadní kola se auto nepostaví (emaxx ano). Top speed, řekl bych na rozsekání auta stačí, jinak bych odhadl tak na 70% max rychlosti emaxxe 2.

Moje hodnocení: mám spalováka (Revo 2,5), není čas na údržbu + ježdění. Spalovák jezdí rychle, má výkon motoru, parádní jízda, ale potřebuje hodně času na údržbu + ladění motoru. Pořídil jsem Emaxx2, dojem stejný, jen nabíjím baterky a můžu jezdit i mezi lidmi, kde dříve vadil kravál a čmoud. Bohužel, na asfaltu a betonu gumy mizí před očima, občas se něco urazí. Summit, na asfaltu se moc honit nedá (nechci jej hned oddělat :-) ), každopádně v terénu je král. Ideální auto na šplhání a pomalou jízdu, i když nejmenší rychlost by mohla být ještě pomalejší - asi to chce nějaký lepší regl a motor (pro hlemýždí jízdu). Ještě poznámka k exocage, je to klec seřroubovaná z jednotlivých dílů - je rozebíratelná. Co sy týče skoků, asi bych se summitem moc neskákal. Pár skoků určitě vydrží, ale je těžký a zároveň držáky kastle jsou přeci jenom trochu vysoké.
Jedno malé zklamání, očekával jsem beadlock kola, ale je to jen marketing, sundavací prstenec, kola jsou lepená...:-(

Ahoj

Fanda

45

Re: TRAXXAS Summit

No musim reagovat na ty gumy, kde si na to prisel ze mizi pred ocima, stock pneumatiky vydrzi sakra hodne dlouho a to je vseobecne zname. Bracha ma stridaka a ten to hobluje sakra dobre na asfaltu, a ze na asfaltu jezdime vicemene dost casto, a neni s tim zadny vetsi problem, gumy mame cca. 60-80 jizd a vzorku ubyla tak 1/3. Samo pokud nasadis nejake pinove nebo s jemnejsim vzorkem tak jo, ale traktory vydrzi dlouho.

46

Re: TRAXXAS Summit

S tema traktorama je to fakt(vydrzi dost)nato ze jsou z celkem meke smesi.Ovsem jakmile na nich zkulatis(ojedes)hrany tak to v terenu celkem poznas. :idea: to by clovek musel mit tak min. troje ruzne a porad to menit (podle povrchu) roll

47

Re: TRAXXAS Summit

Ahoj.
Vážně uvažuji (jsem rozhodnut) o nákupu tohoto krasavce. Ale vzhledem k tomu, že jsem totální začátečník bych vás chtěl poprosit jestli by bylo možné abyste mě (nám) napsali co vše je v krabici a co tam není a musí se dokoupit. Např. dobíječka, accupacky nebo zde již zmiňované poloosy atd. A jestli bych mohl poprosit, které konkrétní kusy.
Díky moc Jirka

48

Re: TRAXXAS Summit

Už to vidím.
8 ks AA baterií do ovladače
2 ks accupack                     - Máte tip na nějaký dobrý accupacky. Nebo je lepší koupit přímo od Traxxasu?
nabíječku                           - Která by byla nejlepší?

Je ještě něco co by si začátečník měl koupit co bude potřebovat?
Díky moc.

49

Re: TRAXXAS Summit

Já teda nevim co je všechno v balení, ale určitě si kup pořádnou nabíječku, to je základ, aby si měl packy dobře nabitý a dlouho ti vydržely!  smile Jinak konkrétné jaký packy to záleží na každym, pročti diskuze, ale třeba za dobrou cenu dělá Orion 3300mAh, prodávaji se po dvou asi kolem 1100Kč a 3300 si myslim že stačí když jsem někde četl že Summit jezdí skoro hodinu na nějakou 4xxxmAh...

50

Re: TRAXXAS Summit

Těmito bateriemi asi nic nezkazím?
http://www.rcmodelyaut.cz/pohonna-sada-baterii-etang-power-4500mah-10-clanku-s-konektorem-trx.html
http://www.mz-racing.net/p2850-ori10324-akupack-team-orion-4500mah-nimh-8-4v/

Na orion jsem se díval a po dvou jsem našel jen 7,2V. A summit je na 2x8,4V. Nebo jsem to blbě pochopil?

Je nabíječka u Traxxasu pořádná? Nevím totiž jaký parametry by měla splňovat aby byla pořádná.
Díky