1

Téma: KYOSHO Mini Inferno

Je to sice šestnáctina, ale snad to patří sem. Perfektně fungující buggy a nemá vlastní fórum!

2

Re: KYOSHO Mini Inferno

A dál nebo to byl jen výstřelek do tmy? lol

Tak třeba já mám pár poznatků z víkendu:
* kuličková ložiska je potřeba koupit jen na kola, jinak všude jinde jsou (tedy ještě nejsou ve spojce, ale tam nevidím problém nechat jen ty kovové vložky
* s novými tlumiči od 3Racing to sedí zdaleka lépe
* titanový držák vydrží vážně kruté nárazy, ne jako ten plastový co se rozloupl při menší bouračce do náklaďáku 1:1 :twisted:
* 8mi článková baterie + xspeed motor = 10 minut ježdění, ale dvojnásobnou rychlostí, než je série
* v této konfiguraci (8mi článek, xspeed motor) je potřeba dotáhnout spojku na krev - s doporučenými 4mi milimetry se to ani nerozjede - já jsem na 3 a je to skoro dobrý
* při rozbórce, zbórce jsem zjistil, že plastové kardany jsou úplně ohnuté a to jsem vyjezdil cca 12x baterky

Co si někdy kolem Prahy dát menší závody?

3

Re: KYOSHO Mini Inferno

S tím tuningem jsme na tom zhruba stejně. Akorát tu spojku mám dotáhnutou natvrdo a navíc mám za baterku zařazenou Kyosho "ochrana baterek" ( kat.71953) aby se nezačoudilo z elektroniky. Akorát nevím jakej titanovej držák máš na mysli ( asi duralovej že? ).

4

Re: KYOSHO Mini Inferno

Nene, když píšu titan, tak titan  :twisted: :http://www.rcmart.com/catalog/product_i … s_id=14395

Jinak ochranu nemám, hlídá to teplotu či co?

5

Re: KYOSHO Mini Inferno

Za 15 uSD je to levný!
Na elektriku jsem kopyto, předpokládám že to je ochrana před max. proudy aby se neodpálily FETy. V základu to asi řeší ta prokluzující spojka, ale když je na tvrdo a je tam motor s větším odběrem tak by to nemuselo vydržet.
Co mě vadí jsou na můj vkus moc veliký vůle na závěsech řízení atd. Ale jinak- nedám na malý Inferno dopustit!

6

Re: KYOSHO Mini Inferno

Nene, když píšu titan, tak titan  :twisted: :http://www.rcmart.com/catalog/product_i … s_id=14395

Jinak ochranu nemám, hlídá to teplotu či co?

Ten díl jsi objednával na tom odkazu? Kolik stalo doruceni?

7

Re: KYOSHO Mini Inferno

Zdravím pánové.Také jsem majitelem miniinferna a čekám na dodávku tuningových dílů,olejových tlumičů a přední a zadní parohy z titanu.Jen mě zajímá,na kolik je stavěná původní elektronika,pokud mám 8 článků a základní motor,tak se s tím snad nemůže nic stát.Zatím s tím jezdím tak dva měsíce a bez problémů.Já jen zda je nutná ta elektronika proti nárazovým proudům(ochrana).
Diky za odpověď.
Rybickar. lol

8

Re: KYOSHO Mini Inferno

Já ochranu nepoužívám (tedy pokud se bavíme o RCčkách tongue) a je to v pohodě. Mám tuningmotorek od kyosha a 8mi článek.
Jinak jak jsem si myslel, že ten titan je nerozbiznej, tak hned při první jízdě jsem se potkal s 1/10tinou čelně a móc hezky se ty parohy ohnuly. Ovšem stačilo je vyrovnat a zatím je to v klidu.

9

Re: KYOSHO Mini Inferno

Ješte jedna věc.Jezdím základní motor Half-8,jakej je rozdíl v otáčkách oproti tuningu od Kyosha,je to už poznat?Co se týče zrychlení a dosažené rychlosti.Také se chci s vámi podělit o skušenost:Zakoupil jsem konverzní šestihrany na náboje kol,abych mohl nasadit i desetinové disky,na zadní nápravu to funguje spolehlivě,ale na předek to sice nasadit jde,ale nedá se díky většímu průměru náhonu zatočit víc jak 15 stupňů.
Má někdo obdobnou zkušenost,či to něják vyřešil?
Díky za odpověď big_smile

10

Re: KYOSHO Mini Inferno

jen jsem sem zabrousil, videl jsem, a zajima me,  kde sehnat  nahradni dily  tuning a hlavne asi gumy s diskama
prosim do soukrome posty aby jsme nedostali po tlame a nebo na ICQ   
diky

(ze bych do toho sel??)

11

Re: KYOSHO Mini Inferno

Ahoj hoši také jsem se začal zajímat o mini Inferno a chtěl jsem se zeptat jak nabíjíte ty baterky. Ten konektor co u toho je, se me nezdá jako běžný a nevím kde ho sehnat.

HPI Baja 5B SS

12

Re: KYOSHO Mini Inferno

Mohli by jste mě nasměrovat přes SZ na nějaký obchod(CZ) kde se dá sehnat křídlo i s držákem na Mini infreno? Díky

13

Re: KYOSHO Mini Inferno

Ahoj hoši také jsem se začal zajímat o mini Inferno a chtěl jsem se zeptat jak nabíjíte ty baterky. Ten konektor co u toho je, se me nezdá jako běžný a nevím kde ho sehnat.

No nabíjecí kabel jsemnormálně koupil, ale stejně jsem potom baterky přepájel na G2 malé pozlacené konektory a udělal si nabíjecí kabel... Je to lepčejší

14

Re: KYOSHO Mini Inferno

Jo jinak jezdíte někdo v MiniIni už střídavý motorek? Podle všeho by to mělo sakra upalovat. Koukal jsem na jeden a ten má 9200 otáček/volt. To by mělo na osmičlánek dělat nějakých 88.320 orářček a na 11.1V lipo baterii neskutečných 102.120 otáček!!!!!!!

Ale asi by to odneslo všechno ostatní  :twisted:

15

Re: KYOSHO Mini Inferno

Nechápu o jaké prokluzující  spojce to mluvíte , dyg je to elektra ne , nebo mi unikájí konstrukční souvislosti?Myslel jsem že spojku maj jenom spalouchový modely 8O

16

Re: KYOSHO Mini Inferno

BERIIK: Mini Inferno vzal do ruky nějaký odvážný japonský konstruktér a má takovou roztopodivnou spojku hned za pastorkem. Taky mám zkušenost, že se to musí pořádně dotáhnout, jinak to moc nefunguje...

17

Re: KYOSHO Mini Inferno

Zdravím pánové.
Pokud mohu taky vstoupit do debaty ohledně miniinferna,tak si myslim,že je to celkem zdařilá hračička.Pokud jsem dal jen 8 mičlánek a zachoval vše původní,tak to začalo ďábelsky uhánět,stačil jsem i podvozku TT-01.Jenže to samo o sobě nestačilo a tak jsem začal postupně tunit,ložiska v kolech,parohy,kuličkové diferenciály,olejové tlumiče,a dá se stále víc-kam až vás rozum,či finance pustí. big_smile Jinak už se vše pomalu chýlí k dostavbě dráhy RCA-Kladno,která je především určena modelům silničních aut 1:10,ale je variabilní,takže na miníky bude taky.

18

Re: KYOSHO Mini Inferno

zdravím tak přidám taky pár svých poznatku,o podvozku už je tady psáno dost(už mám taky skoro vše v hliníku),spíše k pohonu,místo "lepšího" x-speed motoru jsem dal klasického speeda 400 na 6V a s 8článkem(16 pastorek)to jede lépe než stím tuningovým motorkem.Je pravda že ta orig rc souprava šla ven(občas ten motor regl.vypnul při rychlé jízdě)ale HLAVNE lepší servo(hitec 81BB)na řízení,to co tam bylo snad není ani servo,jinak prcek jezdí dobře.Chtěl bych skusit jít cestou střídáku,ale než ho objednám chci se vás zkušených zeptam.Nemáte někdo zkušenost s nějakým opravdu dobrým motorkem 400stovkové velikosti který by do inferna šel?Elektry nedělam ale bylo mi řečeno že v teto velikosti moc na výběr není(když nepočítam střídavý)děkuji

19

Re: KYOSHO Mini Inferno

Chtěl jsem se zeptat zda někdo zkoušel dát na mini inferno silniční kola z xraye M18,zda jdou na puvodní unašeče děkuji

20

Re: KYOSHO Mini Inferno

Ješte jedna věc.Jezdím základní motor Half-8,jakej je rozdíl v otáčkách oproti tuningu od Kyosha,je to už poznat?Co se týče zrychlení a dosažené rychlosti.Také se chci s vámi podělit o skušenost:Zakoupil jsem konverzní šestihrany na náboje kol,abych mohl nasadit i desetinové disky,na zadní nápravu to funguje spolehlivě,ale na předek to sice nasadit jde,ale nedá se díky většímu průměru náhonu zatočit víc jak 15 stupňů.
Má někdo obdobnou zkušenost,či to něják vyřešil?
Díky za odpověď big_smile

zdravím chci se optat jak píšeš o těch kolech z 1/10 už jsi to zatáčení vyřešil a ty unašeče jsi koupil přímo od kyosha?díky

21

Re: KYOSHO Mini Inferno

Jo jinak jezdíte někdo v MiniIni už střídavý motorek? Podle všeho by to mělo sakra upalovat. Koukal jsem na jeden a ten má 9200 otáček/volt. To by mělo na osmičlánek dělat nějakých 88.320 orářček a na 11.1V lipo baterii neskutečných 102.120 otáček!!!!!!!

Ale asi by to odneslo všechno ostatní  :twisted:

zdravým tak pár poznatku k tomuto tématu,mam v infernu střídák od mamby(8000Kv)vše zatím drží(ale dost je v alu dílech),kromě gum ty jsou po cca 3 baterkách na odpis,chtělo by to na asfalt silniční kola,na ten 8článek jezdím kolem 8min.Musí se dát na motor menší pastorek tak do 14 zubu,ideal tak 12,13.(u střídáku je slabej spodek),stím 14kovým pastorkem se to nedá skoro uřídit proto bych šel ještě níže.Jinak to funguje moc pěkně.kdyby něco pište rád zdělím více.

22

Re: KYOSHO Mini Inferno

Ano.ty unašeče jsou originál 3 racing,jen to chce sehnat desetinové disky,co mají zapuštěný náhonový šestihran.Jako originál disky od Kyosha.Bohužel jsem zatím nic podobného na našich internetových obchodech-stránkách neobjevil.Pokud se někomu poštěstí,budu rád za pomoc.

23

Re: KYOSHO Mini Inferno

Ano.ty unašeče jsou originál 3 racing,jen to chce sehnat desetinové disky,co mají zapuštěný náhonový šestihran.Jako originál disky od Kyosha.Bohužel jsem zatím nic podobného na našich internetových obchodech-stránkách neobjevil.Pokud se někomu poštěstí,budu rád za pomoc.

tongueřipojuji se k tvému dotazu jaká kola na zahraničních vebech např. http://www.one18th.com/GetGallery10104.htm mají kola z 1/10 a nějak to zatáčení maj vymáklé,možná to chce to zprávné ETčko .Dnes jsme dělali test,vzal jsem savíka a inferno a na silnici zkoušeli závodit,savík na to inferno s mambou ztrácel.Nedalo nám to,sedli do velkého auta a infernem jeli před ním aby jsme směřily orientačně rychlost,byl jsem dost překvapem.Konfigurace mamba 8000Kv+8článek+14 pastorek=cca 70KM/H na tak malého prcka je to dost a uvidíme časem co bude potřeba dotunit,jinak jsem zkoušel dát orig kola na silnici a nevím čím to je ale nedá se stím vubec jezdit,stále to ustřeluje na stranu a dokonce se utrhla celá ta hvězdice z disku,s teréníma to je ok i když už jsou bez špuntu.

24

Re: KYOSHO Mini Inferno

Jo tak to je teda nářez.Jinak na těch stránkách,co jsi uvedl v odkaze,to maj opravdu dobře vytuněný.Je škoda,že se k nám tyto věci nedováží.Jaký pneu jsi měl obutý??Take off 27??Na těch by to mělo festově drzet,možná snížit světlou výšku-na takovou rychlost??

25

Re: KYOSHO Mini Inferno

No nevím značení ale jsou to ty orig.co jsou v krabici,měli by být spíše do terénu ale na silnici drží super,což se rozhodně o těch slikách(IHTH04Y)říci nedá,nevím proč to snimi tak ustřeluje,jinak jsem koukal na přední kardany a ty konce u kol jsou tak s 80%ubroušené,bude to chtít poloosy,jinak skusím o výkendu tento 6článek GP 200AFHR ,8článek se tam nevejde.Uvidíme jaký bude rozdíl a čas jízdy.Jsou to 2000 a dávaj více amper