1

Téma: Nastrik abs kastle...

muzu poprosit o neake rady???jaky typ barvy?pred cim si davat pozor a pod...?predem dekuji za prispevky dekuji....

2

Re: Nastrik abs kastle...

abs? to myslíš takovou tu bílou ,jako třeba pajero?
jestli jo,tak jsem už nějaké dělal,ale záleží co od toho sám očekáváš.sprejem dosáhneš toho,že to bude mít barvu,nebo:makám v autolakovně,takže hračička,
1.umýt,odmastit
2.zbayvit parchu
3.základ na plasty
4.barva met.perleť,pastelku co chceš
5.namalovat světla,lišty blinkry,kliky atd
6.přelakovat lakem
nedělal jsem to pro sebe,takže to nemám na každý druhy fotce v pc :cry:
no a když lakýrníka přesvědčíš aby ti nato nedával nějaké zbytky,ale namíchal třeba origo barvu,přesně takovou v jaké se ten daný typ prodával,je to paráda

3

Re: Nastrik abs kastle...

ano myslim tym abs co je u pajera..a ten zaklad na plasty?to je co za sprej?oznaceni?a lak?predem dekuji za odpoved na moji blbou otazku...ale toto je moje prvni kastle a nechci ji zkazit...

4

Re: Nastrik abs kastle...

Zajdeš tam kde prodávají auto laky a řeneš, že chceš základ na plasty. Dají ti ho, naleptává to plast, aby se další vrstva neodlupovala.

5

Re: Nastrik abs kastle...

jj pravda ale ne sprejem roll  ,škoda káry lol

6

Re: Nastrik abs kastle...

Pokud se vydáš cestou origo barvy od Tamiye,tak základ není nutnej.Když ho dáš,barva bude hezčí,ale vyjde tě to celkem draho.Pod metalízu je určitě dobrej,jelikož je průsvitná.

Pokud chceš nějakou normál barvu,doporučuju barvy BELTON.Mají je v globusu a 400ml vyjde na110kč.Používám je a jsou dobrý.Pod ně základovku,ale né na plasty.Ta se mi neosvědčila.Dělám to obyč šedým základem.
Je ale důležitý to pořádně zdrsnit,smirkem cca600-800 a pak odmastit v horký vodě s jarem a opláchnout.

Axial, Vaterra, Kyosho, Tamiya, Asso.

7

Re: Nastrik abs kastle...

Leší výsledky jsou s brusnou hadrou scotch brite šedou nebo jenom houbičkou bez abraziva a matovací pastou buď na matování laků (ne na keramický lak dělá moc šrábance) nebo přímo pro úpravu plastů na lakování,obsahuje i složky které z plastu vytáhnou mastnotu.
ABS plast je vůči základům na plasty odolný je potřeba jej opravdu zdrsnit.
Dá se sehnat nanolak je po vyzrání sca 2 měsíse opravdu tvrdý a odolnější vůči poškrabání,
Je škoda že na domácí stříkání je vodní báze složitější má minimální tloušťku vrstvy a krásně kopíruje detajly i poškození takže příprava musí být dokonalá

od 6,2008 E-revo

8

Re: Nastrik abs kastle...

Cores: to co píšeš si můžeš dovolit na PS, protože ten naleptá každá barva (i ta vodní). S ostatníma plastama je to horší.
Jinak ale čest tvé práci.  :-)