76

Re: Olej "po-jízdě"

kdyz pojedu palivo zn. JETs 20%, muzu pouzit WD40...?

edit: tak jsem se docetl, ze je v nem obsazen synteticky olej, takze by to melo byt v poho...

77

Re: Olej "po-jízdě"

Dobrý den všichni, jsem absolutní začátečník jak tady na foru ta se spalovacím RC modelem. A proto si už delší dobu projíždím toto forum a hltám důležitý informace... big_smile  A teď jsem narazil na tento topic a jsem tak trochu na rozpacích, protože nevím co mám teda používat po jízde, nebo na delší konzervaci. Někdo doporučuje after run, protože WD-40 je špatný, někdo zase WD-40. Jak to teda je? můžu tam lejt WDčko nebo ne? Třeba tady jsem se dočet že WDčko jo: http://revo.byps.cz/pitpass/pece-o-model.html     

Vím že to už je trochu OT ale poraďte mi prosím jak je to teda s tím WDčkem, jestli škodí nebo ne.. Mám auto Tamiya nitro crusher a 16%nitro. Moc děkuju za odpovědi  wink

78

Re: Olej "po-jízdě"

No ja Petu (BYPSE) Znam a nema na svych strankach zadne nepravdy.Osobne jsem pouzival WD40 kdyz jsem jeste jezdil nitraky a kdyz jsem rozebral motor tak  byl krasne cistej bez znamky nejakeho zakarbonovani.Co se tyce me tak klidne WD40 pouzivej nic s tim nepokazis.

U sveho druheho a dalsich motoru uz jsem vubec olej na konzervaci nepouzival:-))A taky se nic nestalo:-)) (hrozne me stvalo ho pred jizdou  vyprskavat ven:-)) ) Ale tim te nechci navadet.Proste pokud chces udelat pro motor maximum dobreho klidne ho po jizde mazej.Alespon budes vedet ze jsi pro zivotnost motoru udelal maximum:-))

E-Revo brushless,E-Revo VXL,Revo platinum edition.Futaba 3PM 2.4 ghz,Hyperion EOS0610i Duo II
Fotogalerie

79

Re: Olej "po-jízdě"

mourku, olej po jízdě dávej VŽDY je jedno jestli WD40 nebo after run, oboje jsou odzkoušený, pamatuj, že motor bez ošetření dokáže zreznout za pár dní, nitro je na to agresivní potvora !!! Jinak se jednou za čas do motoru mrkni /např. pouhým sundáním hlavy/ zda se ti neusazuje karbon, pokud ano je špatně seřízen případně nekvalitní palivo a pokud na nějaký narazíš, rozpustíš jej acetonem, ale pozor - při rozebraném motoru, ne bi si v něm máchal ložiska či jiné části, kde je gumové těsnění... Pokud máš dobře seřízený motor najdeš v něm krásnou zlatavou barvu...

80

Re: Olej "po-jízdě"

Mockrát vám děkuju za odpovědi a důležitý rady  , dobře zůstanu teda u WDčka  wink