26

Re: E-Maxx (model: 3906)

Díky za odpověď big_smile , už jsem si je objednal. Mám e-maxxe 4 měsíce a ty stock už jsou skoro na odepsání :x .

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

27

Luis napsal:
Já mám podobně jako Mike Tritona, který má oproti jemu vyzdvihovanému Duratraxu ICE tu výhodu, že umí až 24 článků

Kolik článků maximálně může ICE nabíjet 8O  :?:

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

28

Umí max 10 článků, což je velká nevýhoda v tom smyslu, že nemůžeš nabíjet 2 packy najednou (12-14 článků).

recenze:
http://www.rctech.net/reviews/review_duratraxice_futureal.shtml

manuál:
http://www.duratrax.com/pdf/dtxp4170-manual.pdf

uvědom si, že pokud budeš nabíjet dejme tomu 4A 3000mAh baterky, máš to s touto nabíječkou přibližně 50min na pack, tedy 1h 40min oba packy pro jednu jízdu. Většinou si člověk chce nabít víc sad najednou, takže to máš tolikrát víc, kolik sad projezdíš.

S výkonnější nabíječkou, která zvládne dostatečný počet článků (aspoň 12) a má dostatečný nabíjecí výkon (W) to zvládneš při stejném proudu za polovic času.

29

Díky, mám v plánu v nejbližší době koupit nabíječku a tento fakt mě od ICE odradil. Objednam si TRITONA na TH big_smile .

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

30

Dobrá volba  8)

31

Je pravda, ze ICE umi pouze 10clanku a z pohledu financi za stejnou cenu poridis Tritona, ktery v pohode nabiji 2packy najednou.
ICE ma ale obrovskou vyhodu v tom, ze ma grafickej displej, kde se ti zobrazuje prubeh nabijeni akumulatoru (nabijeci charakteristika). Na grafu pak vidis delta peak, muzes to kdykoliv utnout a jses si 100% jistej v jakem stavu je akumulator - da se rict, ze nabijeni ridis manualne a nespolehas se na vyhodnocovani pomoci programu nabijecky - vhodne zejmena pro starsi clanky nebo ty ktere dostali poradne zabrat. To bez grafickeho displeje a nabijecich charakteristik proste neudelas.
Pokud bych, ale chtel usetrit tak Triton rozhodne neni spatna volba. Taky ho pouzivam akorat kdyz potrebuji nejakej pack "dostat" do formy pak pouziji ICE  :-)

32

Co si myslite o stridaku HV-Maxx od Novaku :?:
Jaky je jeste jiny stridak, ktery se do e-maxxe hodi, ale neni tak drahy.
Ten HV-Maxx je za 279$ i s reglem. wink

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

33

Tak ten set patrí k tým lacnejším. Striedavé sety pre monstre najdeš v ponuke každého výrobcu motorov a reglerov. Napríklad LRP, NOSRAM, Hacker, Lehreh atd, atd. Daj si do Googlu "Brushless Motor" a uvidíš čo všetko na teba vypadne.:D
Len ceny sú tak na úrovni nového E Maxa. K tomu si musíš pripočítať dalšie náklady spojené s brutálnym nárastom výkonu. Vymeniť kolá v prevodovke, nové direráky, poloosy, stredové kardany, tlmiče atd, atd,... Ja som si to počítal zruba koncom leta a investícia vyšla na cca. 35 tis. Sk. Teda samozrejme bez ceny samotného auta. Nepočítal som tam pohonné paky a novú nabíjačku. sad  sad

34

:cry:  :cry:  :cry: hm skoda budu muset nechat na pozdejc, dal sem ted 10 000Kč do ruznych tuningovych dilu.  wink a do nabijecky. Ted planuji nakup baterek, ale nez na ne nasetrim :cry: A pak jeste pomysleni dat nejakych cca 25 000Kč do stridaku a vse co je k nemu potrebne, tak to je pomerne hrozna predstava a navic pri mych financich to asi opravdu mozne neni :cry:  :cry:  :cry:

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

35

Ale muj e-maxxik by uz pak opravdu za neco stál 8)  smile

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

36

Ha ha prave sem dostal dily z TH no za tolik penez tak malo no hlavne, ze uz to mam smile  8) to bud sroubovani :?

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

37

Osobne jsem HV_maxx od Novak nikdy nemel, ale na svetovych webech ho docela zkritizovali. Ve strucnosti:

+ daleko vetsi vydrz baterek
+ perfektni rozjezdy a brzdeni
- vykon o malo vetsi nez u standardu
- hodne si lidi stezovali, ze jim odesel senzor a museli ho reklamovat

Muj osobni nazor je, ze senzorovej regulator od Novak neni ta spravna volba - vysoka poruchovost (upozornuji, ze soudim pouze podle toho co jsem se kde docetl)

38

Hm, tak to me zklamal :cry: . Jak dlouho to jezdi s tim Hackerem C 50 s GP 3700 :?:

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

39

Ahoj
Mám MAXE teprve chvíli, takže se chci zeptat, je nutné rozebrat diferák a místo vazelíny jej naplnit olejem? Někde jsem to zaslechl...
Dík

40

Bohuzel ne, protoze emaxx ma neutesnene diferaky, a olej by vytek :cry: . Jinak pekny jezdeni a co nejmin zlamanejch dilu lol

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

41

Aha, ještě bych měl dotaz jestli kromě běžného čištění a občasného promazání si vyžaduje nějaká součástka zvýšenou údržbu?? Když jsem prohlížel servo řízení tak mi nepřišlo zespod moc chráněné proti poškození. Děláte s tím něco?
Jinak musím říci že je s maxem parádní zábava. Vzhledem k tomu že je to můj první model, tak jsem opravdu mile překvapen výkonem tohoto trucka!

42

Taky se mi to servo zezacatku zdalo nechranene, ale jelikos je hned za ramenem, tak vsechny narazy do tech oblasti odchytalo rameno wink

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

43

Vyjmečnou údržbu nepotřebuje nic, ale dávej si velkej pozor na regulátor.
Občas bys mohl rozebrat ramena, vyčistit uchycení kol a kovové částí přetřít leštidlem, aby ti to tam nedřelo

44

Teď jsem na ostravském autosalonu viděl e-maxxe v akci a musím říct, že je fakt hodně povedený. Škoda jen, že namám money. smile

45

sice nejsem fanda E-maxxe ale našel jsem zavodni chassis
: http://www.gorillamaxx.com/

46

jj, taky sem to kdysi nasel a hodne se mi to libilo, ale je to cca 280$ za ramena a totez potom za to sasi. Ovsem se mi ty ramena zdaji dost snadno ohnutelny roll  :cry:

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

47

podle mě to bude nějaky zavodni podvozek o pochibuju že by dali na MT slabí material hlavně když to je na zavody

48

Pro všechny maxxíkáře( E i T ). Ptal jsem se na rcmodelyaut, jestli budou také dovážet náhradní a tunningové díly na e-maxxe. Odpověď byla kladná, ale jestli nevím kolik lidí by mělo zájem o dovoz. Tak prosím všechny, kteří by měly zájem, ať sem napíší. Děkuji

49

Ja urcite  8)

MonsterBaja 5T
Mugen Seiki E-MBX5T

50

No já tedy taky...  smile