1

Téma: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s tímto autem, případně se značkou HPI. Ve spalovákách jsem začátečník, chci si tuhle kárku pořídit.
jak by dopadla v porovnání s Tamiya TGS R

2

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Osobně si myslím, že tohle auto je hodně v pohodě a obecně je HPI lepší než TAMIYA. Ale je to samozřejmě jenom názor...

3

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s tímto autem, případně se značkou HPI. Ve spalovákách jsem začátečník, chci si tuhle kárku pořídit.
jak by dopadla v porovnání s Tamiya TGS R

V tomhle srovnani sem za HPI :oops:
Protože spalovak v TT. Tudiž TGS R mi nesedí

4

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

díky za odpovědi, máte někdo osobní zkušenost s tímhle autem? jaká je spolehlivost, údržba, spotřeba,...
jak jezdí v porovnání třeba s CEN tr4? díky za příp. info

5

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Tak mi dorazil HPI RS4 RTR3 evo a vypadá báječně. už se nemůžu dočkat, až se udělá venku trochu teplo, abych mohl zajet motor. Je to krásný autíčko  tongue

6

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Tohle autíčko je OK. je to můj první spalovák, ale za tu chvilku, co s ním jezdím musím říci, že jsem nemohl udělta líp, než jít právě do něho. Návod je OK, zajíždění šlo dobře, po utažení jezdí výborně, podvozek drží překvypivě dobře na dráze - není to žádný superzávoďák, ale pro naučení se mi zdá dostatečný (jezdím po motokárový dráze, nezkoušel jsem na parkovišti nebo jinde). Nastavení je měkčí, ale výměna oleje v tlumičích a tvrdší péra udělají své, navíc bych podle návodu přenastavil podvozek na nastavení na přilnavý povrch - jezdím po asfaltu, ne po šotolině. Jinak jsem s autem neměl žádný karambol, ale zdá se být dost pevný a něco snese. Kastle bych moc neřešil, mám Tourezu a je to pastva pro oči už v základu. Mám vyjeto teprve cca 2-3 litry, gumy se moc nesjíždějí, brzdí ok, rádio taky chodí jak má na RTR model. Navíc se dobře startuje díky rotostartu, jen si dej pozor na zadní pravý péro - podařilo se mi při startování připlést do startéru - mírně jsem péro pokřivil, ale šlo dobře el.kleštěma napravit. Další zkušenosti (doufám že jen kladný) sdělím, až se s ním důkladně projedu po závodní dráze a dám mu trošku zabrat. Určitě si povede dobře.

7

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

A ještě jedna blbovinka - má to kompozitový výfuk. Ten dost znatelně tlumí zvukové projevy, ale zase při kontaktu se člověk nepopálí. Nevím jak při bouračkách vydrží, ale zatím se mi to líbí - prostě autíčko má zajímavý zvuk, což může být plus, když si člověk chce zajezdit mimo dráhu a nepoutat tolik pozornost lidí.
Negativní postřeh - při startování si dejte pozor na pravé zadní pérování, když člověk má nasazenou kastli, není tam vidět a lehce se může rotostartem pošramotit pravé zadní péro. Lepší z opatrnosti startovat bez kastle, i když s ní to jde taky, ale s větší opatrností.
Rotostart je fajn věcička, chce to seřízený motor a chytne to skoro ihned.
Další věc - v motoru je asi medium svíčka, když je venkovní teplota víc než 25, motoru se moc nechce, proto pořídit studenou.
Další postřehy až budou.

8

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Ahoj, jsem uplny zacatecnik a zvazuji take koupi tohoto auta. Chtel bych se zeptat jak je to s dostupnosti nahradnich dilu a s hlucnosti. Dik

9

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

čau lidi,

po anabázi s carsonem bych rád nějaký lepší rc spalovací auto. Přemýšlím o  HPI RS4 EVO3. Ale mám asi nějakou demoverzi googlu a nejsem schopen najít krám s náhradníma dílama na tohle auto (taky tomu prd rozumim). Jde mi hlavně o zavěšení kol apod. Můžete mi někdo poradit, kde to nakupovat? Zatím sem ve většině krámů našel náhr. díly od HPI jen na Savage.

10

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Jo kamaráde nic na tom,že tento model je Tank a na hobbíka skvělej stroj navíc se s ním nechá i závodit ovšem druhá věc je ta,že dílů je pramálo a více či méně je třeba je nakupovat venku.
Více po ICQ pokud budeš mít zájem to probrat.... páč pokud nezvolíš tento stroj tak najdem adekvátní náhradu toho bych se nebál wink

11

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Ahoj všem,

tak rs4 jsem nakonec koupil. Je už jetý a mám problém. Síce jsem s tím ještě nejezdil, ale jak mi to tak stojí na stole a poskakuju okolo toho, tak jsem zjistil, že když jedním předním kolem začnu otáčet, tak druhý se otáčí na stejnou stranu tzn. třeba obě dopředu. Carson tohle nedělal, tudíž jsem pátral a řek bych že je nějak zablokovanej diferenciál. Dneska sem se v tom vrtal a nezjistil sem nic, krom toho, že ta vazelína v differenciálu de blbě umejt. Může mi někdo poradit co s tím?  Ty ozubený kolečka vevnitř se zdaj v pořádku.

12

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

a když jedno chytneš a druhým točíš, tak to jde v pohodě, bez zasekávání?

Losi Desert Buggy XL 1/5 4WD
Nitro 1/8 HPI Savage X SS K4,6
Nitro 1/10 OFNA Hyper GPX4

13

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

a když jedno chytneš a druhým točíš, tak to jde v pohodě, bez zasekávání?

Jde to, ale trochu víc ztuha.

14

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

To je v poho,já co sem kupoval funglovku tak to bylo stejný,zadní dif by mněl jít lehčeji a přední ztuha u drift verze jdou stejně,je to takhle nastavený aby tě tzv předek tahal ven.

GOOO Ansmann jen GOOO!!!

15

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Tak to jsem si oddechl. Díky všem za rady.

16

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Zdravím,chtěl sem se zeptat jestli máte někdo nevíte čim to.
koupil sem novej rtr set od hpi,motor po nastartování chcípal,měl nestabilní otáčky a uchcával se.Po dvodenním ladění se to podařilo seřídit,ale při vysokých otáčkách se motor začne jako by zahlcovat a dusí se a často chcípe.
Měl sem rozdělanej motor a zdá se že v horní úvrati má docela vůli.Tak nevim jestli by to mohlo být tim že je nakoplá ojnice,nebo čep na klikovce,popřípadě vyžvejklé ložisko.
Jestli někdo tušíte nebo víte,tak děkuju za radu.

17

Re: HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR

Ahoj lidičky, koupil jsem si HPI Racing NITRO RS4 EVO 3 RTR mám takový problém když auto držím na volnoběh a protůruju ho tak jde zaplynem jak kat. ale jakmile ho položím nazem a je dostatečne zahřáté a přidám plyn tak se začne dusit. a nevím skterou tryskou mám pohnout. Prosím můžete mi nekdo poradit či poslat foto jak to má být seřízené? . Děkuji mockrát za odpovědi. Tomáš.