76

Re: HPI Savage FLUX

Tak dneska jsem poprvé vyzkoušel nové baterie ZIPPY Flightmax 5000mAh 3S1P 40C a řeknu vám že to je mazec kolikrát v terénu neovladatelné a na roztrhání pneu ale jinak super.
Když si vyměnim pastorek co je na motoru orig 20 zubů a dám tam ten rezervní 25 zubů tak to asi pojede ještě rychleji je to tak.

2x Savage Flux, mini rave 1:16, 1 vrtulník a pár letadel

77

Re: HPI Savage FLUX

Mě to povídej......
To pojede, ale k čemu to bude  lol  lol  lol

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

78

Re: HPI Savage FLUX

A ako je to s antenou u Fluxa ? Ma ju von a vsetci ste si ju nejak schovali, alebo ju ma od zaciatku zabudovanu ?

79

Re: HPI Savage FLUX

Pouzivam SPEKTRUM DX2.0 DSM takze antenu mam dlouhou jen 8cm

80

Re: HPI Savage FLUX

ale nikomu tu antenu nevidim vobec . .  ? ? . .

81

Re: HPI Savage FLUX

kdyt pisu 8cm, mam ji pod kastli a tam couhaj jen asi 4cm zbytek je v boxu kde je prijimac.

82

Re: HPI Savage FLUX

Čau všichni potřebuju poradit s vysílačkou.Mám fluxe a k tomu jsem si dokoupil vysílačku futabu 3pmx a jsem nadmíru spokojenej ale budu kupovat ještě jednoho fluxe protože ten můj 5 letý lump když jsme spolu venku tak mi to nechce půjčit a protože když jezdí dlouho tak je pro něj futaba dost velká a těžká a stěžuje si že ho bolí ruka.A právě chci poradit jaká vysílačka v pásmu 2,4Ghz by byla pro takového prcka nejvhodnější.Zatím co jsme zkoušeli nejmenší na držení byla Spektrum DX3E DSM 3/3/1. Potom nevim jaká je ta nová co se dodává k fluxovi ve verzi 2,4Ghz. Hlavní je aby tam šlo nastavit celkové zpomalení (rychlost) přeci jen v 5 letech to ještě neovládá. Cena vysílačky by neměla přesáhnout cca 3500kč.
Děkuju za rady

2x Savage Flux, mini rave 1:16, 1 vrtulník a pár letadel

83

Re: HPI Savage FLUX

Skus este pozriet na 2.4 od Traxxasu
mas SZ

Mugen Seiki mbx6eco  MMM v3 - 1800kv - Fubata BLS - Hyperion - Futaba 4pk
Mugen Seiki mbx6-e MMM v3 2200kv - Savox - Zippy

84

Re: HPI Savage FLUX

Čau všichni potřebuju poradit s vysílačkou.Mám fluxe a k tomu jsem si dokoupil vysílačku futabu 3pmx a jsem nadmíru spokojenej ale budu kupovat ještě jednoho fluxe protože ten můj 5 letý lump když jsme spolu venku tak mi to nechce půjčit a protože když jezdí dlouho tak je pro něj futaba dost velká a těžká a stěžuje si že ho bolí ruka.A právě chci poradit jaká vysílačka v pásmu 2,4Ghz by byla pro takového prcka nejvhodnější.Zatím co jsme zkoušeli nejmenší na držení byla Spektrum DX3E DSM 3/3/1. Potom nevim jaká je ta nová co se dodává k fluxovi ve verzi 2,4Ghz. Hlavní je aby tam šlo nastavit celkové zpomalení (rychlost) přeci jen v 5 letech to ještě neovládá. Cena vysílačky by neměla přesáhnout cca 3500kč.
Děkuju za rady

BTW: co tahkle zkusit mu to povesit za reminek na krk smile Taktez lipolka misto tuzkovek usetri vahu.

85

Re: HPI Savage FLUX

Zdar, chci se zeptat, jestli se nedela pro Savika neco jako je u E-Reva stredovej diff aby se auto nezvedalo na zadni?  smile

86

Re: HPI Savage FLUX

Tak, ... konecne mi prisiel SAVAGE Flux 2,4 GHz.
V balicku mam prilozenu dlhu tenku antenu (20cm) a z primaca vychadza tenucky stoceny drot.
Mam antenu zapojit a schovat pod kapotu, alebo ju nemusim vobec montovat ?

87

Re: HPI Savage FLUX

takze isiel som bez anteny, len skryty drotik pod krytom prijimaca a  dosah bol OK.

88

Re: HPI Savage FLUX

Prva zavada - uvolnene ozubene kolecko hned prve na motore.
Dotiahol som tu malu skrutku, bez nejakeho velkeho rozoberania, no neviem, ci sa to nestane znovu...

Pouzivate aj v takychto pripadoch lepidlo ?

89

Re: HPI Savage FLUX

To je nutnost - je vidět, že jsi tady toho moc nepřečetl wink
Taky pozor, aby byla správná vůle mezi zuby - čti, čti ......
Nezapomeň pořádně vše zkontrolovat a dotáhnout (vše co je kov na kov pojisti loctitem modrým) a dělat to pravidelně , zezačátku tak po 5 baterkách. Časem poznáš co je náchylné na povolování.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

90

Re: HPI Savage FLUX

Fiku, dik wink

A obcas pozorujem take zblbnutie ovladania :

Nastavil som vysielacku podla navodu, jednym koleckom na nej som vystredil kolesa a druhym koleckom som vystredil neutral.
Tak som to mal fajn nastavene, ked auto stoji, svieti zlta, dopredu zelena a pri cuvani blika cervena.

No ked auto necham obcas 5-10 sekund bez zasahu do vysielacky, zacne na regli  zo zltej  blikat cervena a auto sa ruti dozadu... bezdovodne.
Zastavit to potom viem nudzove koleckom na vysielacke, ze hodim neutral uplym potocenim kolieska doprava..... auticko zastane... ale ako keby potom ta zavada zanikne, a auticko zisti, ze na koliesku vysielacky je plny chod v pred a auto vyrazi dopredu a musim znovu kolieckom na transmiteri vyrovnat na stred neutral, aby stalo a svietila mi zlta..


Preco mi z nicoho nic prepne spiatocny chod a potom sa to same mapravi ?  Stal som pri aute 2 metre.


Dik

91

Re: HPI Savage FLUX

Takhle se to těžko radí,
zkus znova řádně nakalibrovat regulátor - předtím dát trimy (čudliky na vysílačce smile ) do středových poloh, přesně dle návodu.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

92

Re: HPI Savage FLUX

Dělá to i s jinou vysílačkou?Problém bych hledal spíš tam jak na reglu.

od 6,2008 E-revo

93

Re: HPI Savage FLUX

OK, skusim to znovu nakalibrovat a uvidim.
Inu vysielacku nemam z kadial pouzit, jedine je toto 2,4 GHz co bola v baliku.

A k tomu lepeniu skrutiek : mam kvapnut lepidlo na cely zavit, resp do dierky alebo sa lepi len hlavicka skrutky ???

94

Re: HPI Savage FLUX

Takze som to par krat preprogramoval od zaciatku a javilo sa to  OK, az kym mi uplne nezhasla cervena kontrolka na vysielacke TF-20E.
To nie je mozne, ze len jeden den som ju pouzival a uz je fuc ?

Aj ked namiesto alkalickych AA pouzivam len 1,2 V AA NiMH nabijatelne, ale ked boli slabe, zacala ledka aspon nacerveno blikat a po nabiti to fungovalo... ale teraz je vysielacka asi v prdeli ... ?

.... len ma to mrzi, ze je to taky shit  sad

95

Re: HPI Savage FLUX

stalo sa toto niekomu ?

96

Re: HPI Savage FLUX

zkus různě přeházet baterky ve vysílačce,u nabijecích je normální že maj ten + pól(bradavku) jinak velikou a občas ztratěj kontakt,taky už se mi to parkrát stalo  wink jinak mi AA 2500mah vydržej na 6-10 jízd vpohodě

97

Re: HPI Savage FLUX

sad
Premeral som ... a bolo tam 8,54 V ... tam chyba nieje ... ide na reklamaciu

98

Re: HPI Savage FLUX

Tak dnes jsem si objednal dalšího fluxe a chci se zeptat má cenu kupovat Lipo baterie s touto kapacitou ZIPPY Flightmax 2100mAh 3S 35C. Za 14 dolarů
Budou pro mého kluka kterému stejně musim snížit výkon aby někoho nepřejel.

2x Savage Flux, mini rave 1:16, 1 vrtulník a pár letadel

99

Re: HPI Savage FLUX

málo "Céček" - 35 x 2100 mA = 73 A - budou se ti přehřívat a pudou do kopru,
výkon sniž na vysílačce nebo softwarově na reglu.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

100

Re: HPI Savage FLUX

FIKu, ty mas na tom Fluxovi inu vysielacku, nez tam bola od novoty ?
mal si s povodnou problem ?