1

Téma: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Dobrý den
vlastním RC Tamiya TT01 a nedávno jsem s autem jezdil. Dnes jsem ho chtěl vzít znovu, ale když jsem zapnul vysílač a auto, tak se ozvalo jedno pípnutí. Jakmile jsem se chtěl rozjet, tak je slyšet, jak se točí motor, ale auto se nerozjede, ale pokud ho zvednu do vzduchu, tak se kola začnou točit.

Sundal jsem držák motoru, abych se na něj podíval, pokud tam asi nebude zátěž, tak se točí i ozubené kolo, ale jakmile ho položím na zem, tak je vidět, že se točí pouze jeho osička.

Dokázal by mi někdo prosím poradit, co se stalo?

2

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Povolil se pastorek ... zkus kouknout jestli nemáš povolenýho červika, který ho drží na hřídelce motoru

3

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Děkuju, už to jezdí, ale nechce se tam dát zpátečka.

Edit: Teď na to koukám, asi se tam hodil Racing mod, ale za boha nevím, jak to vrátit. Jedná se o set Carson Dragster Sport s motorem 12T

4

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

omlouvám se ze pisu mimo tema,ale lkollaruv prvni prispevek bych nekam vyvesil jako ukazkove polozenou otazku :-)

5

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Tak ten červik se pořád povoluje, znovu jsem ho utahoval, složil zpět, popojel autem. Poté, co zastavilo, tak už nejelo.

Faustus_1985: Teď nevím, jestli to je myšlený jako narážka nebo ne smile

6

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

nesel by cervik necim zajistit?  lepidlo, lak...

tipnul, ze je to mineno v dobrem ten prispevek od Faustus_1985
Jelikoz si tu asi prvni clovek, co polozil smysluplnou otazku a dodal k tomu dostatecny mnozstvi informaci....(typ modelu, jak se to chova apod.)

vetsinou tu sou jenom vykriky tipu: nejede to, co s tim je ?

7

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Je to mysleno v nejlepsim slova smyslu. Tvuj dotaz byl velmi dobre polozen a popsan. To se tu bohuzel moc casto nevidi.

Ad povolovani cervika - to je normalni jev, resenim je lepidlo na srouby. Ztvrdne to a cervik se pak ani nehne. Hledej stredni tuhost!

8

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Děkuju moc, jak za pomoc s problémem, tak i za zhodnocení otázky.

Docela náhoda byla, že se to stalo při nárazu(vjetí) do sněhu. Lepidlo se pokusím co nejdřív sehnat. Teď se mi ještě rozblikala červená dioda, ale podle manuálu toho setu to znamená, že mám nabít baterii. I když tohle nikdy nedělalo, ale zkusím to.

Jinak nemáte někdo zkušenosti s tím Racing a Training modem u Carsona?

Jinak ještě jednou děkuju.

9

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Je to mysleno v nejlepsim slova smyslu. Tvuj dotaz byl velmi dobre polozen a popsan. To se tu bohuzel moc casto nevidi.

Ad povolovani cervika - to je normalni jev, resenim je lepidlo na srouby. Ztvrdne to a cervik se pak ani nehne. Hledej stredni tuhost!

možná trošku mimo mísu ale to lepidlo jde pak nějak odstranit???

10

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

Modrý Loctite, pak povolíš normálně, pak je ještě červené a zelené, ty se už musejí zahřívat na určitou teplotu. Kup prostě modrý lepidlo na zajišťování šroubků, nemusí to být Loctite.

11

Re: Při zapnutí pípne a motor je slabý(nerozjede se na zemi)

možná trošku mimo mísu ale to lepidlo jde pak nějak odstranit???

Da, ale je to dost opruz. Nejak ale nevidim duvod pro odstranovani :-) Asi nejakym rozpoustedlem by to nakonec slo, nikdy jsem to neresil ani nevim o nikom v okoli, kdo by to pak chtel odstranovat... Vetsinou se to totiz aplikuje tam, kde se to povoluje porad. A po kazdem povoleni se samozrejme musi lepidlo aplikovat znovu!