26

Re: Losi 1/24

To bude teprv fofr :-) I takhle to dost maže

27

Re: Losi 1/24

Zdarec kluci.
Po několika-týdenním pročítání fór jsem se rozhodl koupit svůj první rc-model a na 99% to bude Losi 1:24 SCT. Mám tedy pár otázek na tento model.
1. řízení
Viděl jsem, že je více než vhodné udělat úpravu řízení odebráním materiálu. Vysvětlete mi, zda stačí JEN to? Neboli servo to před úpravou tlačí při plném rejdu na dorazy a po odběru materiálu to tlačí o onen kousek dál? To má takový rozsah pohybu nebo se musí ještě udělat jiná úprava, aby se dosáhlo většího rejdu?
2. taky řízení
K čemu je vhodné pořídit servo HXT500?
3. nabíječka
Je dodávaná nabíječka naprosto k ničemu? Dle štítku by měla umět nabíjet 400 mA, tedy 1,8C. Dá se to používat nebo mi radíte rozhodně vyhodit a koupit profi. Nechce se mi v první fázi vrážet další balík do nabíječky, když budu jezdit těžce rekreačně. Přijde mi, že proud 1,8C je slušný a když si (bohužel jen časově) pohlídám konec, tak by to baterku mohlo chvilku udržet při životě.
4. příslušenství
Je nářadí, pastorky a spur součástí dodávky modelu koupeného v ČR? Toť otázka pro ty, kteří to objednávali v ČR. Detaily když tak přes SZ.
5. co ještě
Co doporučujete koupit rovnou s modelem? Nějaké náhradní díly, další baterku apod?

Předem díky všem za rady.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

28

Re: Losi 1/24

1. stačí
2. při výměně stockové elektroniky za brushless
3. rekreačně stačí dobije za cca 40 minut...
4. je i v ČR
5. navíc pořiď malý kvalitní křížový šroubovák stačí na všechny šroubky... náhradní accu se vždy hodí..

29

Re: Losi 1/24

tak mi do sbírky k pořádným pastorkům přibyl pořádný spur smile

http://www.hot-racing.com/index.cgi?partnumber=MFD453T;c=598

30

Re: Losi 1/24

Tak jsem dnes objednal Micro SCT 4WD a moc se na svůj první rc model těším.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

31

Re: Losi 1/24

Tak mi dnes konečne dorazila z HK vysílačka HK-310, takže jsem začal s přestavbou domácího mazlíka.. viz fota...
    Nejprve proběhla výměna spuru na hliníkový Hot Racing 53T /menší už nebyl a motor má jen 4500kV/, potom přidělání motoru Turnigy 1230 4500kV na origo držák, původní rozteč děr nesedí, takže jsem vyvrtal nové s roztečí 8,8mm, naštestí origo šroubky šly našroubovat..
     Poté nasazení pastorku, hřídel motoru nemá drážku a pastorek zajišťovací červík, není se čemu divit, vzhledem k jeho velikosti, takže jsem mosazný pastorek 14T nalepil kombinací červeného Loctite 262 a vteřinového lepidla /snad to vydrží/.
     Motorek je sice o 10mm delší než původní, ale po zatavení původního držáku vypínače /rozteklá hmota pěkně ucpala otvor v šasi/, se motor bez problémů do autíčka vejde...
     Dále proběhla úprava serva HXT-500 v odříznutí držáku na šroubky a nyní mě čeká zpilování tisícihranu na šestihran tak, abych mohl použít origo servosaver..
     Zrovna tak přepájím kabely na dost předimenzovaném 18A regulátoru Turnigy za slabší vodiče, jelikož v tomto modelu potečou proudy max. 5A...


a zde slíbené foto ze začátku přestavby
http://jhery.rajce.idnes.cz/LOSI_MICRO_SCT_prestavba_na_brushless/

pokračování příště wink

32

Re: Losi 1/24

To bude paráda.
Já teď řeším uvedení vozu do "hladkého chodu."
Nejprve jsem provedl úpravu řízení. To byla pohodička s nožíkem v ruce u televize  big_smile .
Jenže pak jsem se zaměřil na téměř zamčené dify a tuhý chod převodové skupiny.
Jelikož nemám možnost jednoduše sehnat užší ložiska s podložkou 0,3 mm, jak se píše na zahraničním fóru, udělal jsem to jinak. Na rovinu upozorňuji, že tento postup nikomu nedoporučuji, jelikož je to "prasárna" :oops: .
Nejprve jsem se vrhnul na přední diferenciál, protože ten šel víc ztuha. Rozebral jsem ho a kuličkové ložisko (na pravé straně ve směru jízdy) jsem zbrousil (zúžil) o cca 0,1mm. I po řádném vyčištění jde cítit, že trocha bince se dostala i přes krytí do ložiska (proto to nedělejte). Přesto se však otáčí lehoučce. Po složení jde silně znát, že se dif uvolnil a autíčko jede hladčeji a lépe zatáčí. Uvidím, jak ložisko dlouho vydrží. Pokud by se celé vysypalo (pochybuji) tak koupím nové a k tomu raději i pajšl difu a úpravu provedu s podložkou dle zahraničního návodu.
Uvolnění převodového ústrojí je však víceméně nutností a doporučuji to udělat všem, ještě než se pořádně rozjedou.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

33

Re: Losi 1/24

Začátečnická otázka:
Jak rozdělám tlumič, resp. víčko tlumiče a jaký tlumičový olej mi do prcka doporučujete?
V návodu je pouze piktogram s tím, že víčko se sundá směrem nahoru. Je jasné, že dolů to asi nepůjde roll , ale nevím zda je na závitu, takže odšroubovat nebo jednoduše odloupnout?
Předem dík za radu.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

34

Re: Losi 1/24

ještě jsem tlumiče nerozdělával, ale olej venku doporučují 40WT - 60WT wink  ani je rozdělávat nebudu a koupím AL  wink
ještě k tomu uvolnění diffu... pokud to uděláš hned, tak je to OK, protože jdou trochu ztuha, ale když to uděláš dýl, tak je pozdě, časem se chod uvolní, já to mám obráceně, zadní jde tíž, ale stříďák to rozhýbe smile venku se názory liší, ale vesměs se to lidem rozhýbalo po pár jízdách, takže na to kašlu, až budu kupovat nové domky a případně ložiska, udělám ten mod s těmi podložkami a 2,5mm ložisky...

35

Re: Losi 1/24

...ale když to uděláš dýl, tak je...


To je krása. To už jsem léta neslyšel big_smile . Naposled od známého ze Zvičiny.
Jenom Tě opravím - podložky + 2mm ložisko.
A s tím tlumičem - jak se obvykle odšpuntovávají tlumiče? Bývá tam častěji závit nebo se to jen odlupuje případně se používá jiný patent? Nikde jsem to nenašel sad .

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

36

Re: Losi 1/24

víčko tlumiče bude na závit  wink

37

Re: Losi 1/24

STEERING MOD.
Pozor při úpravě řízení. Narazil jsem včera při ježdění po bytě na problém. Jelikož jsem provedl úpravu řízení "bez rozmyslu," tak mají kola mnohem větší rejd než umožňuje servo. Doposud to bylo v pohodě, ale problém nastal, když jsem kolem v rejdu najel na kolmou podélnou překážku - například jedu podél stěny a zatočím do stěny. Kolo se díky možnosti většího rejdu chytne a vytočí naplno, přičemž se vykloubí (kousne) poloosa v náboji. Musí se hned vypnout vysílajda, protože servo se snaží kola narovnat, ale nemůže.
Teď budu muset "nahradit" odebraný materiál z těhlice a pohrát si s tím tak, aby úprava řízení dovolila jen takový rejd, jaký umožní servo. Víc ani ťuk.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

38

Re: Losi 1/24

Alex333 :

musíš odříznou jen malý kousek, přesně po tu zvýšenou hranu, pak není problém - odpovídá to obrázku na zahr. fóru  wink

39

Re: Losi 1/24

tak dnes pokračuji v přestavbě...

- na servu jsem vypiloval šestihran a mám tam origo servosaver..
- protože je servo o pár desetinek mm užší a nižší než origo servo, oblepil jsem jej na krajích proužky papíru a "nalakoval" vteřiňákem a servo padne jak ulité...
- začal jsem kuchat horní top deck tak, aby do něj padl regulátor jak ušitý a myslím, že se povedlo smile navíc je super, že regl vyjde na výšku tak, že po přiklopení top decku jen není třeba nikam přilepovat a sedí absolutně bez vůle...

teď jdu na díru pro přijímač z HK-310, je dost velkej, takže mám lapálku smile zatím jsem ho vyndal z krabičky a musím jet sehnat smršťovací fólii, aby byl trošku chráněnej...

pokračování příště, přidány fota na rajčeti  wink

edit:  přijímač tam padnul, jen tu díru jsem mohl udělat menší sad ale jsem rád, že jej opět nění třeba lepit a sedí po přiložení top decku bez vůle smile

40

Re: Losi 1/24

cs chtel bych se zeptat daji se na ty auta sehnat serizovatelne tahla od serva na rizeni? ne jen ty plasty kdyztak pres sz mi poslete odkaz diky moc

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

41

Re: Losi 1/24

jencek7, mrkni na microtforum.com, ty odkazy jsem nedával pro srandu  wink

-konečně po trápení s vysílačkou a její opravě dokončena přestavba, vše funguje bezvadně, autíčko má sílu a zrychlení jako prase a i když je kovový spur, tak je krásně tiché  wink
-servo nevrčí jako origo a síly má na rozdávání, rovněž daleko lépe centruje... BEC 1A 6V z reglu je pro něj balada smile
-použité konektory jsou 0,8mm gold a zdají se být dobré, čas ukáže...
- regl má překvapivě plynulý chod, programování s kartičkou je bezproblémové, při brzdě na 75% stojí kára na fleku smile
- hmotnost včetně accu je 190gr, můžete někdo zvážit původní stock s NiMh ? díky..

více je patrno z fotek zde...

http://jhery.rajce.idnes.cz/LOSI_MICRO_SCT_prestavba/

42

Re: Losi 1/24

tak jinak nejaky jiny odkaz nez na ebay? pres to se mi to kupovat nechce nebo spis nvm jak a chtel bych si to objednat zaroven s autem at neplatim 2 postovne kdyztak SZ

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

43

Re: Losi 1/24

tak ještě jednou... microtforum.com - zde najdeš víc odkazů i víc možností na tuto úpravu...

44

Re: Losi 1/24

- hmotnost včetně accu je 190gr, můžete někdo zvážit původní stock s NiMh ? díky..


Rovných 180g s nabitou baterkou big_smile .
Blahopřeji k přestavbě. Přemýšlím nad jiným aku - vydrží to jezdit příliš málo a přijde mi to i docela "zdechlé". Ještě nevím co vybrat... Zase mě napadá vlastní cesta, ale uvidím.
Dnes zbroušeno ložisko zadního difu - přestože jsem brousil obě a z obou stran, tak se do nich binec nedostal (aspoň ne velký), protože se točí obě stejně hladce. Dif se dost uvolnil, ale stejně ten zadní chodí nějak divně. Chodí nerovnoměrně - v určitém úhlu natočení jde hůř a ve zbývajícím lehčeji. Celé střeva jsem vytáhl, vyčistil, zkontroloval, ale nic nenašel. Jakoby jedno boční ozubené kolo nemělo stejnou tloušťku po celém obvodu. Uvolněním difu se to zlepšilo, ale stejně to tam je a navíc mi přijde dost hlučné. Asi jsem čekal vyšší kvalitu za ty peníze.
Avšak i tak mě autíčko fascinuje. Hlavně svou velikostí a detaily.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

45

Re: Losi 1/24

no tos dik ale moc by te neubylo jestli vis odkaz mi to poslat at nemusim prochazet skoro 400 topicu kazdy nema jen jednu stranku  wink

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

46

Re: Losi 1/24

no tos dik ale moc by te neubylo jestli vis odkaz mi to poslat at nemusim prochazet skoro 400 topicu kazdy nema jen jednu stranku  wink

to je lenost smile já to přečetl celý, než tu káru mladýmu koupil smile

ale jedno řešení ti poradím, který seženeš u nás, koupíš ball stundy, kloubky a závitovou tyč na Thunder Tiger AT-10 nebo Associated T3 nebo T4 /obchod u nás si už najdeš sám/, je to vše stejné a může to vypadat i takto
http://postimage.org/image/28hgroyck/

zrovna tenhle mód vidím jako dost zbytečný
wink

47

Re: Losi 1/24

Alex333

je to jen plast tak mu dej šanci, jízdou se uvolní  wink  mně zase trošku šmajdal spur a dost ten plastový pastorek, musel jsem rovnat hřídel na spur  wink  je to přeci jen RTR  big_smile 
a ještě jsem se nesetkal s modelem,
který by nepotřeboval někde vylepšit  wink

48

Re: Losi 1/24

j.hery ja myslel misto tahel ne horniho ramena
http://www.microtforum.com/forum/viewtopic.php?t=13358
v odkazu na fotkach to jde videt jenze bych to chtel na takovych kulickach
http://www.thetoyz.com/cart/thetoyz_details.lasso?id=10210&cat_name=VENDETTA%20&%20ST
http://www.thetoyz.com/cart/thetoyz_details.lasso?id=13362&cat_name=TEN%20

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

49

Re: Losi 1/24

jj moje chyba, špatně jsem četl, ale očka s k tomu příslušný ball study můžeš koupit z jakéholiv modelu a upravit si je podle potřeby... ball endy a ball study třeba z Losi či jiného modelu, jen aby seděl průměr, takže raději vezmi stejnou značku... mrkni na díly třeba na měřítko 1/18 a určitě něco najdeš...

50

Re: Losi 1/24

jj prave ja chci prodat co mam micro-t a koupit si z the toyz 1/24 a zrovna kvuly poste sem chtel z tama koupit aj to ale tam k tomu nejsou rozmery a je tam s tim hodne stranek od ruznych firem tak abych nekoupil moc velike nebo male o to mi slo

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/