76

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Hřídel je plast. Aby se nemusela pilovat, tak bych tam dal jiný čudlíky.
Možná by šla před zkrácením upnout do vrtačky a "osoustružit" na těch 3,5mm

77

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

asi je vyzkouším, ty TP160 mají horší rozměr...

http://www.es-ostrava.cz/pdf/katalog_cz/Potenciometry/TP160.pdf

78

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Tak si byl rychlejší...... wink

http://www.rajce.net/f322036733

79

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

a teď babo raď smile TP052C jsou asi už dost malý.-..

poraď mi co bys vyzkoušel  wink

80

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Já bych zkusil ty memší http://katalogy.ic.cz/TP052c.html
Ale pro jistotu bych vzal i ty větší.

81

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

OK vezmu je, budeš mít SZ , ještě stahuju RC revue 8/2003
wink

Vlastní výroba potenciometru ovladače vysílače
28.12.2003

Originální potenciometry dodávané výrobci vysílačů jsou hodně drahé. Je možné je vyrobit.
Ing.Černý v RC revue 8/2003 výrobu potenciometru podrobně popisuje. Používají se potenciometry o průměru těla 16.5 mm, s dlouhou hřídelkou o průměru 4 mm a jmenovitém odporu 25 kΩ. Vysílače využívaji zhruba 50° výchylky a odpor 5 kΩ. Úprava spočívá v nanesení vodivé vrstvy na nevyužívané části odporové dráhy potenciometru.

82

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Hlavně ty menší jsou kvalitnější jsou cermetové, jsou odolnější vůči šmrdlání. Ty větší jsou uhlíkové a ty se vyšmrdlají dřív.

83

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

ty jo tak toto nechápu nový typ vysílačky a vy už tady na dvou stránkách řešíte nějaký díly do ní, to je teda pěknej sráč. Snad to musí chvíli vydržet a ne abych měsíc po uvedení na trh už řešil na fóru díly a jak to zpravit atd. V životě bych si to teda neobjednal, zlatá GT3B se kterou jezdím závody a vše šlape jak má. TOTO teda nikdy a po čtení tohoto vlákna si jí doufám nikdo neobjedná.

http://hbboy.rajce.idnes.cz/ 2 x E-Firestorm 8,5 a 9,5 závitů - EZRUN a Mamba S2, 2 x TT-01 - E - Robitronic, 1 x Formule Tamiya 104 W - LRP SPX, XRAY T3 2012 - Speedpassion Reventor R - ZERO BOOST, Rádia Sanwa MT-4 a Sanwa MX-V, přijímače Sanwa RX461

84

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

hmm, tak support Hobbykingu nic moc, odpověděli mi až dnes, že potřebují zboží zkontrolovat a poté mi dají nové nebo vrátí peníze formou kreditu, ač jsem jim jasně psal, že jim vysílač kvůli vadného potenciometru posílat nechci, že si ho sám vyměním, jen mi stačí, kdy mi sdělí, kde jej zakoupím... Zjevně mají problém ho sehnat smile
Napsal jsem tedy znovu, že je žádám, aby mi PRODALI potenciometr a zaslal jsem jim znovu konkrétní typ, tak uvidíme...
Navíc nestojím o to, posílat do HK vysílačku, půjde tam 2-4 týdny a další měsíc čekat na novou... Takhle mi šla domů 5 neděl sad

Jinak, rozměrově nejpodobnější potencometr, jsem ve spolupráci s Vigim našel v jeho MTX-22 27MHz AM a tak už mi frčí domů a dám vědět, jak se operace povedla...

85

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Pánové tak tentokrát odpověď z Hobbykingu došla rychle a teď se podržte...
Rovnou to přeložím...

Vážený Jaroslave,

je mi strašně líto, ale nejsme dost kvalifikovaní doporučit jíiný výrobek, či poskytnout technikou podporu. Můžete hledat součástky či odkazy v diskuzich či recenzích k výrobku k získání užitečných informací.

Děkujeme Vám za pochopení a laskavé porozumění.

S pozdravem Jenny, Hobbyking


Tak teď nevím, co si mám o nich myslet, oni nevědí kde si nechávají dělat výrobky ? Spíše se domnívám, že si je dělat nenechávají, ale mají je od nějakého výrobce, kterého nechtějí prohodit, sloupnou samolepky a nalepí svoje...

Nebo ironicky - Jenny je v překladu oslice a to mluví za vše big_smile

86

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Proč to prostě nereklamuješ. !!!
Za tu dobu co se to tady řeší, už by to možná bylo u nich.

Yokomo B-Max 4 II a Sanwa MT-4

87

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Proč to prostě nereklamuješ. !!!

protože jsem ji rozdělal a mylně jsem se domníval, že potenciometr seženu snadno... navíc dva měsíce by kluk nejezdil /pošta tam i zpět/... rozebranou vysílačku s porušenými plombami by mi těžko vyměnili !!! Navíc to neřeším jen kvůli sobě, ale i kvůli ostatním, aspoň vědí co mají, nebo budou mít uvnitř a jak to dát případně dohromady, vzhledem k NEkvalitě použitých potenciometrů, nemůže sloužit dlouho... Taky jsem se marně domníval, že mne odkážou na prodejce potenciometrů, případně altarnativy, ale to si myslím, že je z mých příspěvků jasné  :!:

88

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Nevíte kde sehnat český návod, pravděpodobně na TL-3C.
Nemáte ho náhodou někdo naskenovaný , děkuji.

Yokomo B-Max 4 II a Sanwa MT-4

89

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Tak je opravena už chodí jaká má... Z Vigiho vysílačky MTX-22 potenciometr pásnul, bodejť by ne, když je to taky Cherkfan B502  wink  Měl jen jiné uchycení, chvilka s Dremlem a je to... Díky Vigimu za super prodej  wink

90

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Není zač. Já děkuji za vstřícný přístup při radění začátečníkovi. smile
Tak jen ať slouží.

91

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Taky jsem uvažoval o koupi pár vysílaček pro kluky co tu chtěj začít jezdit ale mám strach že by mi to rodiče omlátili o hlavu až by jim to přestalo fungovat.Radši koupím Hitec 2.4.

92

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

používam túto vysielačku 2 týždne + jazdím aj na PCčku VRC.
Mechanicky je celkom v pohode, kolečko riadenia som trocha ponamáhal a bez problémov vydržalo. Spárovanie s prijímačom prebehlo tiež bez problémov. Takže vyzeralo, že  som s ňou spokojný až na jeden
problém:
po dlhšom jazdení sa zmení neutrálna poloha riadenia, tak asi o cca +/-10 %, aj keď sa dá vyriešiť cez samostatnú položkou v menu - NEUTRAL  (yes/no) - resetovaním, avšak je to dosť otravné to každých 20 minút dávať do Neutrálu

EDIT:
záver: pokiaľ sa mi nepodarí odstrániť tento nedostatok, hodnotím vysielačku ako detskú hračku, ak by sa podarila chyba, odtrániť tak je to za ten peniaz pekné delo


neviete mi poradiť kde môže byť chyba?

93

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

klidně i potenciometr  wink

94

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

hm, škoda, že šetria na takých prkotinách  sad

95

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

po treťom týždni sa odlomilo kolečko riadenia a rozpadol sa aj hriadeľ , podľa vzhľadu lomu je to nekvaliný odliatok - vysielačka je ďalej nepoužiteľná

po výmene vysielačky (obyčajná setová od Rewelu) mi začína na ESC TEU104BK konečne fungovať aj brzda

záver (aspoň pre mňa):HK310=vyhodené peniaze

96

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Tak jsem konečně vyměnil krystal na procáku a je to OK. Teď jsem zvědavej co se kde ulomí nebo vys..e.

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

97

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Tak jsem si dneska poprvý vyjel, pěkně na novou asfalku s velkejma obrubnikama který jsem úspěšně netrefoval dokud si to rákosnický rádio nezměnilo středovou polohu, kterou se se stal skoro plnej rejd doleva. Při plným rejdu doprava to jede sotva rovně. No prostě jsem ten obrubnik trefil ani jsem nemrknul.
Středova poloha když je volant v klidu:
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4080/4080196_f7ba600493a534038a37cc6e2751fb49/images/IMAG0536.jpg
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4080/4080196_f7ba600493a534038a37cc6e2751fb49/images/IMAG0537.jpg
Spodní rameno, pin a ta spojka mezi táhlama řízení v pr..li . Asi jim pošlu účet a sobě si nafackuju že jsem chtěl ušetřit.

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

98

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

pavlecivka, to je přesně problém potenciometru... měl jsem to samé...

99

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Já už přemejšlim že koupim tohle
http://www.traxxas-spare-parts.com/lang-cs/slash-4x4-ultimate/191-Traxxas-2209-tq-24ghz-high-output-radio-system-2-channel.html
měl jsem to udělat hned.

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

100

Re: HobbyKing HK-310 3 Channel FHSS

Tak jsem zjistil že ten poťák mení svoji hodnotu z pěti na deset kiloohmů a to venku na mrazu. Zkoušel jsem ho dát na chvilku do mrazáku a je to tak. Všimnul jsem si že poťák plynu má nožičky podlepený páskou(hned pod nima jsou nejtky a asi by se to vyzkratovalo) a na volantu jsou zalepený nějakou sračkou. Tak jsem ji odstranil, dal tavný lepidlo, zmrazil a vše je OK
http://img1.rajce.idnes.cz/d0103/4/4080/4080196_f7ba600493a534038a37cc6e2751fb49/images/IMAG0543.jpg

To je pravá modelařina. Něco si koupit a pak se v tom hrabat  big_smile

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx