1

Téma: Savage Cup 2011 - pruzkum

Zdravim, minuli rok byla mala ucast na SAVAGE CUP a tim padem je letosni rocnik ohrozen!!! Tak by me zajimalo, kdo se chce letos zucastnit a v
jake kategorii. Diky smile

KATEGORIE:

- Electric Open
- IC OPEN
- Monster Truck
- Large Scale

Update:
Aby ste to brali vazne, tak sem pridam co odpovedel pan Strupek kamaradovi, ktery se ho ptal jestli maji v planu udelat dalsi rocnik SAVAGE CUP.

Abych pravdu řekl, tak aktuálně teprve uvažujeme o tom, zdali závody pořádat.
Rok od roku byla účast menší a menší, takže i naše motivace vypisovat další ročník se zmenšuje.
Budu dělat menší průzkum a podle toho se zařídíme.
Máte kolem sebe nějaké lidi, kteří by o další ročník měli zájem?

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

2

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Thomajda - Electric Open

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

3

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Jo kdyby se jel nějakej Monster trial, tak do toho bych šel! (jenom takovej návrh...;-))

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

4

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Zdarvím.
Mě by vážně zajímalo, co se vlastně stalo, že se taková bezvadná akce, jako byl SAVAGE CUP pomalu vytrácí??
Byl to jeden z prvních seriálů, kde jsme si mohli, mi, jako obyčejní lidé, bez registrací a dalších potřebných věcí poměřit síly a tzv. si zazávodit. Navíc s Monster trucky...Savage a vždy vychvalované REVO.
Jezdil jsem se synem od jeho prvního seriálu...také se stala naše dvojice vítězem v roce 2006.
Ještě jsme jezdili v roce 2007 a 2008. pak už ne.
Podle mne, proč jsem přestal jezdit, bylo to, že se seriál začal tahat po ...poměrně vzdálených dráhách i když byl původně zaměřen na sever čech, kde se nic takového nejezdilo a všude jinde ano. Příklad...Monstermania v Ostravě.Monstermania 2006
Jsem z Ústí nad Labem a tak nebyl problém, jet si zajezdit do Č. Lípy, Mostu, Ml.Boleslavi, Nepomuku , trial v Pacově..už byl dál.
Mám v hlavě další myšlenky, proč se to pomaličku vytrácí, ale nechám si je pro další případné debaty...proč pomalu umírá SAVAGE CUP, u kterého jsem byl, když se narodil.

Jinak jsme připraveni se účastnit v kategorii :
Nitro monster a truggy , ale do Brna a jeho okolí určitě závodit nepojedeme.
Most, Ml.Boleslav, Ústí nad labem, Litvínov, a blízké okolí určitě.
Poslední kolo SAVAGE CUPU 2008 jsem dokonce zdokumentoval.
Mechanikoval jsem a ještě točil.Vážně nás to bavilo.
http://www.stream.cz/video/155332-savage-lestr-cup-2008-zive

5

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Taky bych zkusil nejakej ten zavod s Monsterem,ale projizdet celou republiku,na to proste nemam.

Je to proste tak,za vsim jsou penize.    roll

6

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Docela by me to mrzelo kdyby SAVAGE CUP zrusili. Minuli rok sem prvne jel posledni tri zavody a hodne me to vzalo. Byla tam super atmosfera, lidi atd. Tesil sem se na letosni rocnik SAVAGE CUP. Tak sem nakoupil nejake veci atd. a hups ono neni jiste jestli vubec SAVAGE CUP bude.

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

7

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

No doufám že se Savage Cup pojede rád bych si ho zkusil v Mladé Boleslavi v kategorii IC OPEN kde byla v loni super atmosféra i když v té kategorii zase nebylo tolik lidí............
Ale doufám že se letos Savage Cup pojede.....

8

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

jj jak pises Dolfi  Most, Ml.Boleslav, Ústí nad labem, Litvínov a jeste bych jel Horni Jeleni a mozna Dolni Bukovsko.   smile

I kdyz sem se zamyslel a asi je jedno kde by se jel SC. Kdyz chci zavodit tak proste musim neco proto udelat. Takze je mi jedno kde bude SAVAGA CUP, hlavne aby byl!!!  smile

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

9

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

No doufám že se Savage Cup pojede rád bych si ho zkusil v Mladé Boleslavi v kategorii IC OPEN kde byla v loni super atmosféra i když v té kategorii zase nebylo tolik lidí............
Ale doufám že se letos Savage Cup pojede.....

Presne. Bylo bezvadne pocasi, atmosfera. Jel sem v kategorii Electric Open kde nas bylo asi celkem 13 a bylo to super.

Nevim kolik lidi jezdilo minule rocniky SAVAGE CUP, ale nezdalo se mi, ze by minuli rok bylo malo lidi. Myslim ze to bylo tak akorad. Treba v Mlade Boleslavi se bez nejakych vecich prestavek jelo porad a zavody trvali myslim az do 17 h.

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

10

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

A předběžný kalendář tedy ještě není???

11

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Asi ne. Nic vic nevim, jen to, co napsal pan Strupek kamaradovi.  smile

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

12

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Učast jasná :-)

Electric Open

13

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Mám kamarády, kteří na tento seriál jezdili s velkou chutí a nadějí.........
dnes se mi to povede, dnes Vám to ukážu.
Vážně nás to bavilo. Ale tuším, co se stalo, že dokonce jeden můj dobrej kamarád minulej rok prodal svojeho mazlika Savíka  a vrátil se zpět k letadlům.Přitom to byl vážně pan jezdec.
Už jsem to někde psal, že můj pocit ...že se děje něco špatného , vznikl potom, co se těchto závodů začali účastnit lidé, kteří  nebyly z té obce lidí obyčejných. Prostě se mezi amatéry začali motat profesionálové  a tím to přestalo tyto kluky prostě bavit, protože tím zábava a potěšení skončilo. Prostě, když se mezi amatéry vetřou profíci, všechno se dostane úplně jinam a tím zábava pro obyčejný plebejce končí.
Přitom šlo o SAVAGE CUP, což bylo původně pro Monster trucky.
Kdyby se to drželo stále v této rovině..kategorii, jistě by se seriál jezdil do dnes a bylo by stále natřískáno.
Jenže...když přijedete na závody, kde se jezdí tři a více kategorií místo jedné...max. dvou a jenom stále čekáte, kdy už konečně pojedete, tak Vás to čekání přestane prostě bavit. A to bych měl jezdit čekat (závodit) do Brna?? Dost drahé čekání.Další názory  při případné debatě.

14

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

taky bych si šel zazávodit v kategorii monster truck nitro, ale zase bych bral něco v okolí Brna nebo Jihlavy max Pelhřimov, protože sever Čech nebo Moravy je pro mě časově nedostupný.

Losi Desert Buggy XL 1/5 4WD
Nitro 1/8 HPI Savage X SS K4,6
Nitro 1/10 OFNA Hyper GPX4

15

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Zdravím pánové,
letos jsem absolovoval Savage cup už jako jezdec v kategorii Large scale,loni jako mechanik a musim říct,že to vůbec nebylo špatný.Byla by škoda kdyby serial závodů upadl,na to abych jezdil republiku nebo evropu nemam ruce a tady to vcelku šlo,Jen jsem zaslech,že p.Strupek chtěl přibrat osminový buggy a to se mi moc nelíbilo,jelikož by se čas mezi rozjížďkami rapidně zvýšil,v této kategorii jezdí mnoho jezdců a to mě celkem odradilo. Toť můj názor 8)

Traxxas E-REVO ,LRP S18.TC

16

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

To je v pohodě...každej by rád závodil někde v místě svého bydliště....V počátcích SAVAGE CUPU tomu tak bylo a proto bylo narváno.Jenže, když jsem měl jet na jeden závod k Brnu,  další ke Kladnu tak jsem prostě nejel.
Most, Bilina, Nepomuk, Mariánské Lázně...to všechno jo..to se jezdilo, ale pak dál??
Už teda ne.
jediný  trial v Pacově a nebo  u Plzně v Chříči...to mělo opravdu význam, protože postavený trial Radkem Stiborem, to byl jedinečný zážitek...co RC Monster truck opravdu dokázal.

17

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

jediný  trial v Pacově a nebo  u Plzně v Chříči...to mělo opravdu význam, protože postavený trial Radkem Stiborem, to byl jedinečný zážitek...co RC Monster truck opravdu dokázal.

A když jsem si konečně monstera pořídil, tak se to tu přestalo jezdit... Je fakt, že jsem taky amatér, co se nějakého závodění týče, ale pokud budu vědět, že ti kluci vedle mě jsou na tom relativně stejně, rád se zúčastním. Jak říká Dolfi, jak to začne být složité, není o to zájem. Taky by mě nebavilo jet 100km a čumět s rukama v kapsách...

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

18

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Zdarec. Taky si přihodím polínko do ohně. Loňskej SAVAGE CUP jsme já a Bestman odjezdili komplet celej. Musim říct, že to bylo fakt parádní. Jeli jsme i do Mostu, kde tak zapršelo, že se závod zrušil. Podokýkám, že jsme oba z Brna. Takže kromě Březí jsme to měli hodně daleko na každej další závod. Spousta lidí tvrdí, že nikam daleko na závody nepojedou, ale jestli budou pořád jenom čekat, až jim udělá závod někdo za barákem, tak je to čekání brzo přestane bavit a auto prodají. Já osobně bych ani na stejné dráze pořád dokola závodit nechtěl. Jediný minus na tom všem je ranní vstávání  big_smile   Co se týká těch profesionálních jezdců, já sem za celou dobu žádnýho nepotkal. Je jasný, že se sem tam objeví někdo lepší, ale vymlouvat se na to, že je to profesionál a že kazí ty naše průměrný časy. to jako omluvenku ze závodů moc neberu  lol .SAVAGE CUP 2010 byl pro nás opravdu skvělý, naučil nás spoustu věcí kolem RC, poznali jsme spoustu fajn lidí (samozřejmě všechny zdravíme) a zažili perfektní závodní atmosféru bez zbytečných hádek a hulákání z tribuny. Na sto procent stojíme za pokračováním serialu SAVAGE CUP 2011!!!!!!! Jo a jezdime ELECTRIC OPEN a LARGE SCALE. Tak snad v květnu někde na viděnou big_smile

19

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Myslím, že to bude právě ten zakopaný pes.
Problémů se objevilo postupně  moc.
Jako první bylo roztahání závodů do velkých dálek.První seriál se jezdil od Ústí nad Labem .přes Č. Lípu maximálně do Ml. Boleslavi.
Pak teda přibyl ten trial a tam se teda jelo, protože to se každej těšil.
V roce 2008 se k roztahaným závodům přidalo více kategorií a bylo to v kopru.Místo poklidného závodění a debatování v depech začalo stíhání lítání..teď jedem, nyní ne. nebo se zase dlouho čekalo.Místo 4-5 rozjížděk...semifinálovek...finálovek nastal tříkolý závod...(čekání) a finýto
Hodně kategorií. MT, Truggy, Baja..prostě už to nebylo, co na začátku.
Začalo to být jako na běžícím páse.
Jako v nějaké fabrice.Hlavně, aby bylo hodně platících závodníků. Tak to na mne působilo a v roce 2009 jsme už nejeli..nebyla motivace...těšení se.
Ale rád bych se k tomu vrátil.Nemám sice už toho zkušeného jezdce (syn Honza), ale už rok trénuju 8letého synovečka Patrika a to by mne moc bavilo, vidět jeho závodit.
Takže, rád se zase zapojíme do SAVAGE CUPU

20

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Hm hepalos ma pravdu. Zdar Happy!  smile  Pokud clovek chce zavodit tak proto musi taky trochu neco udelat. To ranni vstavani je fakt des, hlavne pro me kdyz normalne vstavam kolem 10h big_smile  Kdyz bych mel cekat az se pojedou zavody elektryk kolem Prahy tak bych si asi moc nezazavodil. Je jasne, ze jezdit treba kazdych strnact dni 100km na zavody by asi neslo, ale jednou za mesic napr. co byl SAVAGE CUP se myslim da. Pak ty profici, to posoudit nemuzu, protoze sem jel jen tri zavody i kdyz pokazde na bedne byl Heppy, Bestman nebo oba, big_smile  ale zase je aspon motivace se zlepsovat nez abych prisel a porad byl na bedne. Tady jde snad o to si zazavodit, pokecat atd.

Dolfi pises, ze je hodne kategorii a pak musis cekat a moc si nezazavodis. Tak jak bys to chtel udelat, kdyz vsichni nemaj MT a chtej taky zavodit? Kdyt je hodne sportu atp. kde se ceka nez se vsichni vystridaj.  smile

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

21

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Ale pánové...na úplném počátku byl tento seriál vypsán pro MT !!!!!
Navíc, já si tady nestěžuji na vůbec nic, ale snažím se diskutovat o tom, proč jde SAVAGE CUP do kopru. Takže...asi tak.
Tak to bylo třeba  v roce 2007
SAVAGE CUP 2007
4. závod seriálu - Mladá Boleslav - Debř - 7.července 2007

Další závodní off-road dráha, kterou jsem navštívil poprvé při příležitosti dalšího závodu seriálu SAVAGE CUP 2007. Velice pěkná dráha přivítala celkem 42 jezdců a poprvé s mezinárodní účastí. 27 jezdců v kategorii Nitro Monster Truck a 15 jezdců v kategorii Stadium Truck. Maďarští závodníci a pochopitelně i někteří naši si zkoušeli dráhu již v pátek.


Tohle jsem hledal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slavnostní večírek
u příležitosti předání cen vítězům seriálu závodů

Firma Lestr Models ve spolupráci s firmou RC Modely uspořádala v roce 2006 první ročník seriálu závodů pro novou kategorii modelů se spalovacím motorem – Monster Truck. Závod byl pojmenován po dnes nejoblíbenějším modelu HPI Savage. Závody se jely na drahách v Mostě, Mladé Boleslavy a v České Lípě. Celkem se závodů zúčastnilo 41 jezdců a pro první rok to určitě není špatné. Účast v závodech nebyla omezená a mohl se jich zúčastnit každý jezdec, který má odpovídající model.

22

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Zdravim, minuli rok byla mala ucast na SAVAGE CUP a tim padem je letosni rocnik ohrozen!!! Tak by me zajimalo, kdo se chce letos zucastnit a v
jake kategorii. Diky smile

KATEGORIE:

- Electric Open
- IC OPEN
- Monster Truck
- Large Scale

Update:
Aby ste to brali vazne, tak sem pridam co odpovedel pan Strupek kamaradovi, ktery se ho ptal jestli maji v planu udelat dalsi rocnik SAVAGE CUP.

Abych pravdu řekl, tak aktuálně teprve uvažujeme o tom, zdali závody pořádat.
Rok od roku byla účast menší a menší, takže i naše motivace vypisovat další ročník se zmenšuje.
Budu dělat menší průzkum a podle toho se zařídíme.
Máte kolem sebe nějaké lidi, kteří by o další ročník měli zájem?

Až bude vypsán seriál opět pouze pro MT a ST, tak jak byl původně zahájen, , jistě se dočká p. Strupek opětovného zájmu z řad majitelů právě těchto kategorií. Jinak si myslím, to může pomalu zabalit. Právě proto, že se SAVAGE CUP stal hostitelem tolika kategorií, se jiné kluby začaly pokoušet organiozovat závody právě pro MT a ST (Truggy). A úspěšně... Na druhou stranu, proč se nepokusí pro majitele BAJA modelů uspořádat tzv. BAJA CUP2011???. Myslím, že by to mělo také ohlas u těchto majitelů. Ale..proč tady vymýšlet něco za někoho.
Příklad, který mne nyní napadá je "Čmouďák" a jiné..
Tam se vlastně pokračuje v té tradici pořádání open závodů pouze s MT a ST. Ale to je můj názor.
PS:
Prostě...SAVAGE CUP měl zůstat SAVAGE CUPem a další jiné seriály se  měly vyvíjet podle stejného scénáře.
Název....BAJA CUP...a jedem. wink

23

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Kluci z Klubu Stara Hut (Čmouďák) jezdi MT, Truggy a Buggy, ale jezdi to dohromady jak spalovaky tak elektry.
Tak me je jedno jak se ten serial zavodu bude jmenovat, ale hlavne aby nejaky byl a dalo se jezdit s elektrama napr. E-Truggy, aby to bylo jen pro amatery jako SAVAGE CUP. Hodne elekter se jezdi na Morave a jezdi tam i nejake serialy. Tady kolem Prahy i dal vubec nic neni.  sad

NAPRODEJ: ASSO RC8T E / HPI Flux Blur, Castle 2200Kv
Losi 8ight-E /Mamba Monster 2200Kv / Spektrum DX3S / HK ECO6-10 200W 10A 6S /  http://rc.thomajda.cz / www.youtube.com/user/Thomajda

24

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Tak tu pořád brečíte někteří, tak když je vás s těma monstrama či truggynama tolik tak přijeďte k nám ,  (stačí alespon 6 aut aby se kategorie jel).  Loni sme tuto kategorii museli zrušit neb jednou přijeli 4 a podruhé 2 závodníci.  Do Budějc nebo do Nepomuku to zas tak daleko neni ne?

25

Re: Savage Cup 2011 - pruzkum

Do Budejic a Nepomoku je to hodne daleko. :-)