1

Téma: onroad HOBBY plastové podvozky r 2010/2011

Zdravím hoši, mám tu seznam plastových podvozků pro kategorii HOBBY.
Snažil sem se vybrat podvozky pro začátečníky v RTR sadě do 4500,- s DPH a aby se stím dalo závodit (open tour rtyně, spch hrotovice/odolena voda, atd..)
Prosím o připomínky.

HPI E10 Touring
LRP S10 Blast TC
Strada TC
TAMIYA XBS TT-01ES
HIMOTO Nascada
KYOSHO TF-5S
ANSMANN ARE2
THUNDER TIGER Sparowhawk VX

2

Re: onroad HOBBY plastové podvozky r 2010/2011

Ahoj, jsem vlastnikem HPI E10 a ten je bez investice minimalne dalsich 2000,- Kc, na zavody v podstate nepouzitelny. V zakladu ma pomerne dost velike vule a temer nulove moznosti nastaveni.

Samozrejme nepocitam potrebny nabijec a alespon 2ks baterii, coz vyjde opet na cca. 3000,- Kc.

3

mě z toho nejlíp vychází to LRP blast

4

Mirek E. - to je přesně to co jsem čekal, nějaké poznatky z provozu. Díky. Baterie a nabíječku nepočítám, to je nutná (nezbytná) investice.

Pajik_CZ - to mi tam píšeš, protože víš, že S10 je můj favorit  big_smile . Jen co bude doma, přidám nějakou recenzi.

Kdo máte další připomínky, sem s nimi. Myslím, že i s plasťákem a plechovkou se dá slušně závodit. A myslím, že by se dalo dobře umístit i v kategorii stock.

5

Musím tě zklamat ale v kategorii Stock se s tím neumístíš wink ani by nemělo cenu do Stock kategori s tím lést, je to podvozek výhradně do hobby kategorie tam si s plechovkou užiješ kopec srandy.

6

Musím tě zklamat ale v kategorii Stock se s tím neumístíš wink ani by nemělo cenu do Stock kategori s tím lést, je to podvozek výhradně do hobby kategorie tam si s plechovkou užiješ kopec srandy.

No Tome nevim,nevim...letos je zimni kategorie hobby obsazena nejhur Xrayi T208 ale spis T3....

truggy Xray XT8,onroad Xray T2 08,expedice Axial SCX10-F350
Club RC GANG ČÁSLAV

7

To ale neznamená Karle,že to tak není  lol to si zapoměl dodat lol
S tímhle podvozkem a plechovkou si ve Stocku kde se jezdí převážně střídavé pohony 17,5 se určitě nechytí.
Sám víš co dnešní regulace umí SXX potažmo Tekin a co to dělá se 17,5z střídavkou nehledě na to,že se nekdě ve Stocku jezdí 13,5 a někde i 9,5z je to dle pravidel daného soudruha jenž závody pořádá.
Všichni víme,že pokud je to kategorie Hobby tak by tam měli bejt plastový podvozky víše zmiňované ovšem když se nesejdou lidi tak se holt nesejou a do Hobby se pustěj pak podvozky všechny.
Ale to je na jinou debatu wink
Kdyby bylo více zájemců tak by byla v kategorii Hobby super zábava s plastovýma lacinýma podvozkama ovem víme že tomu tak není.

8

Ještě si tam připiš :
Hpi Sprint ...
stím jsem začínal já a dalo se to občas je k vidění do 5ti tis ovšem radši bych šel, pokud je člověk omezen penězi do Xray T3R a nebo do něčeho jetého na bazáči jsou pěkný kousky T3 a podobně

9

Já myslím,že v dnešní době už ani nemá cenu tyto plastáky kupovat,vždyt už se to pořádně nejezdí ani u strupka.Dobře víme jak to tam chodí,první závod se vypíše pouze pro plastáky,to ano.Jenže se tam sejdou tak dva,maximálně tři borci který to pojedou,a to je moc málo,to se ani neviplatí tuto kategorii vypsat.A pak samozřejmně nezbívá nic jiného,než povolit všechny podvozky,tak to prostě chodí smile
Navíc,to co se tam ted jezdí,na to už prostě plasták nestačí,což mi tady určitě někdo potvrdí,bohužel všechno má své limity wink

10

Já myslím,že v dnešní době už ani nemá cenu tyto plastáky kupovat,vždyt už se to pořádně nejezdí ani u strupka....
Navíc,to co se tam ted jezdí,na to už prostě plasták nestačí,což mi tady určitě někdo potvrdí.... wink

Jo to muzu potvrdit,je to samej nej podvozek....ale o to ani tak nejde..dalsi co by melo byt v kategorii hobby omezeno je zkusenost jezdcu,hobby by melo byt pro lidi kteri opravdu zacinaji nebo jezdi jen obcas,ale kdyz se z toho stane lacina vyhra pro jezdce kteri v jiny kategorii nezajedou nic moc,a tady jsou za hvezdy,to je spatny a mnohe to odradi(jako me :? )
Abych delal doprovod jezdcum kteri jezdi nekolik let i vice temer profi uroven,a pak jako ze to neumi a jedou hobby,to je opravdu prinejmensim nefer.

truggy Xray XT8,onroad Xray T2 08,expedice Axial SCX10-F350
Club RC GANG ČÁSLAV

11

Přesně jak píše Karlos,tuhle sezonu je to v hobby opravdu mazec,zajet alspon trochu lepší výsledek,tak na to chce mít opravdu šikovné ručičky smile ale to je na jinou debatu.
Já myslím,že ani neni nutný v hobby omezovat podvozek,páč ten kdo to myslí se závody alespon trochu vážně,stejně sáhne třeba po olítaný T2,která je za dostupný peníz,a hlavně podpora náhradních dílů skoro na všech závodech je víc než jasná big_smile
Spíš mě udivuje,že z lonské sezony nezůstal předepsaný jednotný motor,protože neni plechovka jako plechovka.

12

Moc děkuju za věcné připomínky. Myslím, že mi to otevřelo oči a možná i dalším začátečníkům.
Chci závodit a chci si případně i odnést nějakou tu trofej a podle diskuze výše mi z toho vychází, že plastový podvozek NE.

Na domácí ježdění a blbnutí na parkovišti plasťák určitě vyhoví a dostatečně, ale na závody něco lepšího.

Lepších podvozků je určitě spousta, ale k zastoupení xray na našich závodech a snadné dostupnosti dílů je to asi jasná volba.
V bazarech se dají sehnat T2 008/009 nebo nový T3R, který si můžu postupně přizpůsobit.

T1 je na světě už 11 let a díly jsou ještě k mání, jestli to bude stejně i s T3, tak je to super.

13

T3 to nakonec není, vyhrála ojetá TRF416WE  wink

14

Hobby je to z duvodu ceny a nakladu podvozku, ne podle toho kdo jak dlouho jezdi. Jiste vam vsem lezi v zaludku Igor Vlahovic, kterej ma zlaty ruce a s TTckem to opravdu umi. Alespon mate srovnani, jak moc dobre se da s TTckem jet a kolik vam k tomu chybi. Sam TT u Strupka jezdim a pravidelne dojizdim na bedne prave za Igorem a Oldou Grochem s Xrayem.

HPI Cyber 10B + CC 4600kV | T3 '11 + X12 17.5T + Tekin RS | TT01 + Johnson + LRP IPC 7.1 | Spektrum DX3S | Raytronic C30

15

Hobby je to z duvodu ceny a nakladu podvozku, ne podle toho kdo jak dlouho jezdi. Jiste vam vsem lezi v zaludku Igor Vlahovic, kterej ma zlaty ruce a s TTckem to opravdu umi. Alespon mate srovnani, jak moc dobre se da s TTckem jet a kolik vam k tomu chybi. Sam TT u Strupka jezdim a pravidelne dojizdim na bedne prave za Igorem a Oldou Grochem s Xrayem.

Musím reagovat, osobně  proti Vlahovicovi nic nemám,a ani proti Vám a Vám podobným.Ba naopak,mám vůči Vám respekt,když jsem se dozvěděl že pojdete Vy dva Strupka,o to víc jsem se tam těšil,bohužel závod byl zrušen,a co víc,bez náhrady :cry:
Jde o to, jaký podvozek vybrat,a to trohu univerzálně.Když koupí TT-01,může jezdit Strupka,a asi nic moc víc,třeba u Kořínka asi moc nepojezdí(jestli ovšem neni jezdec jako třeba Igor,nebo Vy) a pak hlavně taky dostupnost náhradních dílů,na závodech sežene na X-ray skoro všechno,to je ta výhoda,kterou jsem myslel.

16

Jestli se clovek rozhoduje jaky plastovy podvozek zvolit, tak TT bude mit nekolik vyhod proti ostatnim plastakum - rozsirenost a stim spojena dostupnost drobnych nahradnich dilu a taky pomoc od ostatnich s jakymkoliv problemem. Pokud clovek co i jenom trochu uvazuje nad jinym nez hobby jezdenim neni podle me plastak dobra volba (krome zacatku teda). Co se tyka OV, tak 26.3. bych tam mel byt, Igor bohuzel ne. Klidne se zastav na pokec, poznas me podle svitive zelene kastle smile

HPI Cyber 10B + CC 4600kV | T3 '11 + X12 17.5T + Tekin RS | TT01 + Johnson + LRP IPC 7.1 | Spektrum DX3S | Raytronic C30

17

ja celej ten smysl nechapu... ted mam v ruce na test LRP blasta... jakoze pekny... RTR set.. parada... 4500... baterku vyhodis okamzite, nabijecka je k nicemu.. vysilacka na 27mhz .. no dobre ... takze stejne musis koupit aspon lipolku a nabijecku.. nasledne motor a regl si nechas

ojeta t2 (osobn mam ctyrletou) stoji pod tri tisice, na bazarech je jich vzdycky dostatek a je to uplne jina kategorie nez ty plastovy zalezitosti.. spoustu z nich uz ma nejakou regulaci a nejakej ten dil okolo

hobby ma bejt o tom, ze to je kategorie, ktera nestoji miliony, ale rozhodne nema bejt o tom, ze se tam trapis s vylozene spatnym podvozkem.. krom toho kdyz se rekne v pravidlech plastak a koupim si full tuned sakuru s plastovym chasi, tak se do pravidel vejdu bez problemu

plastaka nebrat, koupit ojety zavodni auto, mnohem vic muziky za srovnatelne penez.. pokud muzete kecat do pravidel, zavedte tam klidne ze pokud karbonovy plato, tak predlonskej model a finance jsou v pohode..

nicmene sem presvedcenej, ze v plechovkach bude fuk, jestli to je predlonska t2, nebo letosni t3 nebo ekvivalent, plechovky sou o tom, ze to je pomaly, je to sranda, s rukama od panaboha to asi vyhrajes i s TT.. ale pak nechapu, proc si s takovejma rukama v hobby kategorii a neosadis auto nejakym stridavym setem a nejdes jezdit nekam, kde budes mit konkurenci.. osobne jezdim plechovky, protoze to je tak akorad rychly a s tema trema vepredu si zazavodime.. kdyby to byli tri v becku, cecku, efku, nebo kdekoliv jinde.. tak se bavim porad stejne.

a nakonec, ja proste nemuzu pochopit, proc resite na zavodech trofeje? jezdim na zavody do evropy, na dotaz na kterym miste sem skoncil neumim odpovedet, bylo to nekde mezi 60 a 90 mistem ze 150 a skvele sem si ten vikend uzil... nechapu tu honbu za trofejema na strane jedny a brecenim ze me pojizdi nekdo kdo si koupil podvozek za stejny prachy jako mam ja ale pouzil u toho trosku fistronu a najednou ma o pet trid lepsi auto nez mam ja..

18

Sam jezdim i Stock kategorii s podvozkem T2 a taky jezdim Hobby kategorie. Proc jezdit Hobby? Duvod je jednoduchy. Hobby kategorie nepotrebuju zadnou udrzbu, stoji opravdu minimum penez a clovek si pocas zavodni dne vic zajezdi. Precijen jezdit 30min cisteho casu pocas 10hodinoveho zavodniho dne je zatracene malo.

Plechovky mam taky rad. Minule leto se to u Boka/Strupka vyhrotilo takovym zpusobem, ze Stockove auta meli co delat aby dohnali TTcko s prevodem 55/28 a MIGem uvnitr. (Samozrejme Quantum3 a 50C baterky). Hnus velebnosti.

19

To Kalbien
Soudný člověk který by s LRP S10 chtěl závodit, si nekoupí RTR, ale verzi non-RTR za 2300,- a osadí to smysluplnou elektronikou... http://www.lrp.cc/en/products/rc-cars/110-offroad-onroad/produkt/lrp-s10-blast-tc-110-elektro-tourenwagen-non-rtr/details/ nebo ještě lépe verzi Clubracer http://www.lrp.cc/en/products/rc-cars/110-offroad-onroad/produkt/lrp-s10-blast-tc-clubracer-110-elektro-tourenwagen-non-rtr-ohne-reifen-und-karosserie/details/

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

20

To Kalbien
Soudný člověk který by s LRP S10 chtěl závodit, si nekoupí RTR, ale verzi non-RTR za 2300,- a osadí to smysluplnou elektronikou...

prave, pak mi rekni proc si o par set vic.. max tisicovku.. nekoupis t2 007/008 a za ostatnich stejnejch nakladu budes mit auto uplne nekde jinde?
jasne, pokud mas nutnou potrebu mit auto novy, jinak je to trabl...

21

Protoze ne vsude se da s T2 jezdit Hobby kategorie. A na to aby si T2 osadil konkurenceschopnou elektronikou musis pridat dalsich alespn 5tisic.