1

Téma: Nováček

Zdarec lidi, koupil sem od borca mini-z mr-02.
Nemám s tím žádný zkušenosti. Před tím jsem měl xmooda, ale po přečtení pár odkazů mě všichni odradily, tak jsem zainvestoval a koupil mr-02.
Je pravda že je to o něčem jiným!!!!! Nedá se to srovnat!!!!
tongue
lol  lol  lol
Koupil sem na to to karbonový ,,háčko,, a dostal jsem k tomu i nějaký náhr.pneu a kola... v čem mám pokračovat? Chtěl bych s někým zajezdit, zablbnout, popřípadě časem zkusit i nějaký ty závody.. Kdo poradí v začátcích???? a jinak lidi z Brna a okolí- budu rád když dáte nějakej návrh, kde se scházíte atd... Díky moc za rady a trpělivost se mnou v začátcích Petas

2

Re: Nováček

Např. v Tvém okolí jsou tyto "bašty" MINI-Z:

http://www.miniz.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=9

http://www.rcautomodely.com/index.php?mn=oklubu

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

3

Re: Nováček

Např. v Tvém okolí jsou tyto "bašty" MINI-Z:

http://www.miniz.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=9

http://www.rcautomodely.com/index.php?mn=oklubu



Jojo, díky už jsem na to koukal a něco určitě vymyslím. A jinak koukám že na forech o mini-z je vcelku mrtvo. To už vyšli z mody?

4

Re: Nováček

Ani ne. Končí sezóna a do začátku nové je daleko.

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

5

Re: Nováček

Např. v Tvém okolí jsou tyto "bašty" MINI-Z:

http://www.miniz.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=9

http://www.rcautomodely.com/index.php?mn=oklubu



Jojo, díky už jsem na to koukal a něco určitě vymyslím. A jinak koukám že na forech o mini-z je vcelku mrtvo. To už vyšli z mody?

Mini-z jezdí spíše izovované skupinky lidí a navíc to jsou spíš starší lidé kteří DF moc nevymetají. A jinak Miky má pravdu, končí sezóna...
Dnes se např jel v rámci mistrovství malých měřítek v Polné i vložený závod mini-z. Takže úplně mrtvo ještě není... a třeba Lobyk napíše nějaký poznatky   wink

6

Re: Nováček

Jestli si chceš zazávodit, tak se ještě jede 3.dubna Březí. V Hrotovicích se pojedou závody někdy v květnu, ještě se to upřesní. Jinak ty závody v Polné se povedli a to že se moje děcka dostanou na bednu s tím jsem vůbec nepočítal.:lol:

7

Re: Nováček

Jestli si chceš zazávodit, tak se ještě jede 3.dubna Březí. V Hrotovicích se pojedou závody někdy v květnu, ještě se to upřesní. Jinak ty závody v Polné se povedli a to že se moje děcka dostanou na bednu s tím jsem vůbec nepočítal.:lol:




Super, to sem rád, že už nevyšli z mody... jinak příští sezony bych se rád zůčastnil.... Nejsou zatím skoro žádné zkušenosti, tak bych to asi nejradši omrkl a potom třeba i rad zazávodil big_smile
A jinak lidi z Brna a okolí, budu rád když se ozvete a poradíte, kam třeba chodíte trénovat atdatd. Díky a modelařině zdar tongue

8

Re: Nováček

for petas 111,ahoj big_smile tak svůj podvozek MR-O2,můžeš celkem dost vytunit,dílů je opravdu hodně....háčko už máš,takže bych doporučoval kul.ložiska a třeba diferenciál...určo i chladič na baterky,záleží,kolik chceš investovat...můj 1.model od kyosha-mini Z,byl Monster,neskutečně výborný auto,tenkrát stál cca.5800 kč v základu i s rádiem tenkrát ještě 27 MGhz,no a já se synem jsem model vytunil snad vším co na něj bylo big_smile a cena se vyšplhala na cca.13.000 kč,pokud chceš jezdit závody,tak jednotlivé kategorie mají svá pravidla,takže někde je tunnig povolen maximálně a někde jenom něco....nabídka dílů je obrovská a i když Mini zetka jsou "prckové",tak nakupuj jen u firem,které jsou už "tunningem" v mini zetkách známé a mají jméno,jako ostatně vše v modelařině,pokud chceš kvalitu...a korunky budou jenom lítat,ale ten pocit je k nezaplacení big_smile

Kyosho Mini Z-XANAVI NISMO GT-R 2008, vysílač PERFEEX KT-18 2,4 GHz  , http://ludek173.rajce.idnes.cz/

9

Re: Nováček

LUDEK173 napsal:

for petas 111,ahoj big_smile tak svůj podvozek MR-O2,můžeš celkem dost vytunit,dílů je opravdu hodně....háčko už máš,takže bych doporučoval kul.ložiska a třeba diferenciál...určo i chladič na baterky,záleží,kolik chceš investovat...můj 1.model od kyosha-mini Z,byl Monster,neskutečně výborný auto,tenkrát stál cca.5800 kč v základu i s rádiem tenkrát ještě 27 MGhz,no a já se synem jsem model vytunil snad vším co na něj bylo big_smile a cena se vyšplhala na cca.13.000 kč,pokud chceš jezdit závody,tak jednotlivé kategorie mají svá pravidla,takže někde je tunnig povolen maximálně a někde jenom něco....nabídka dílů je obrovská a i když Mini zetka jsou "prckové",tak nakupuj jen u firem,které jsou už "tunningem" v mini zetkách známé a mají jméno,jako ostatně vše v modelařině,pokud chceš kvalitu...a korunky budou jenom lítat,ale ten pocit je k nezaplacení big_smile

No spíš je lepší se poptat a pak kupovat to s čím jezdí ti co to umějí a co vyhrávají závody a to často rozhodně nemusí být světoznámý a často naprosto nesmyslný tuning....  smile
A taky to nemusí být zdaleka o tolika penězích jak píšeš.....  i když kvalita pochopitelně něco stojí.

10

Re: Nováček

Myslím, že na zacatku je jakékoliv nastavování a tunningove zbytečný. Po 3 měsících závodění jsem přišel na to přišel, a že jsem si něco zatunil-:) Kašli na to, jezdi a další sezonu res zlepšení auta.

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

11

Re: Nováček

luis0 napsal:
LUDEK173 napsal:

for petas 111,ahoj big_smile tak svůj podvozek MR-O2,můžeš celkem dost vytunit,dílů je opravdu hodně....háčko už máš,takže bych doporučoval kul.ložiska a třeba diferenciál...určo i chladič na baterky,záleží,kolik chceš investovat...můj 1.model od kyosha-mini Z,byl Monster,neskutečně výborný auto,tenkrát stál cca.5800 kč v základu i s rádiem tenkrát ještě 27 MGhz,no a já se synem jsem model vytunil snad vším co na něj bylo big_smile a cena se vyšplhala na cca.13.000 kč,pokud chceš jezdit závody,tak jednotlivé kategorie mají svá pravidla,takže někde je tunnig povolen maximálně a někde jenom něco....nabídka dílů je obrovská a i když Mini zetka jsou "prckové",tak nakupuj jen u firem,které jsou už "tunningem" v mini zetkách známé a mají jméno,jako ostatně vše v modelařině,pokud chceš kvalitu...a korunky budou jenom lítat,ale ten pocit je k nezaplacení big_smile

No spíš je lepší se poptat a pak kupovat to s čím jezdí ti co to umějí a co vyhrávají závody a to často rozhodně nemusí být světoznámý a často naprosto nesmyslný tuning....  smile
A taky to nemusí být zdaleka o tolika penězích jak píšeš.....  i když kvalita pochopitelně něco stojí.

Kyosho Mini Z-XANAVI NISMO GT-R 2008, vysílač PERFEEX KT-18 2,4 GHz  , http://ludek173.rajce.idnes.cz/

12

Re: Nováček

souhlasím s tím,že se každý asi zeptá a zjistí si, co používají druzí, a nemusí to být vždy tunning modelu,Jenom chci podotknout,že s mini zetkem z krabice se dá jezdit možná pro zábavu,ale na soutež, to chce auto trochu upravit,opět v rámci pravidel-určo:pneu.ložiska,háčko a pár dalších věcí...také s tebou souhlasím že tun.díly nemusí být od světoznámých firem,ale má to jeden docela podstatný háček...některé kluby mají v pravidlech dodatek,že tun.díly musí být právě od těchto firem,tohle jsou pravidla klubu,kde jsem trénoval a za který budu jezdit-záměrně nepíšu značku firmy na tun.díly,no a pokud při přejímce modelů zjistí,že tam máš něco jinýho tak nejedeš:(To další tunění viz můj monstr,bylo ve stylu,když už jsem se do toho pustil,tak at to tam mám :)Jinak s mini zetkem bez ůprav se dá jezdit,ale stejně ůpravy postihnou každého,kdo zkusí závodit....asi tolik:)

Kyosho Mini Z-XANAVI NISMO GT-R 2008, vysílač PERFEEX KT-18 2,4 GHz  , http://ludek173.rajce.idnes.cz/

13

Re: Nováček

Člověk čte a někdy se nestačí divit některým radám a někdy naopak souhlasně pokyvuje hlavou. Je na každém, jak s zde uveřejněnými názory naloží.
Jelikož jsem dlouholetým organizátorem i "pilotem" MINI-Ztek a jim podobným "myší", tak léty prověřená praxe ukazuje toto:

1. MINI-Z z "krabice" je vhodné na závody již v minimální úpravě. Stačí vyměnit plastová třecí ložiska za kuličková kovová a vyměnit pneumatiky na vhodné pro dráhu, na které se závod koná a fakt nic víc se již řešit nemusí.
Takto koncipované MINI-Z odpovídá kategorii STANDARD v seriálových závodech např. v Ostravě, Frýdku-Místku, Púchově a místech závodů, kde se jezdí Moravsko-Slovenský pohár.
2. Pokud do MINI-Zka osadíš silnější motor, tak to má teprve svá rizika. Musíš ho dokázat svýma ručičkama "zkrotit" a model uřídit. Pokud ho uřídíš, tak pak tuniguj. Pokud vyřadím z pojmu tuning motorizaci a elektroniku, tak lze konstatovat, že tuning u MINI-Zka slouží z cca 95% pouze ke zvýšení odolnosti.
3. Co je rozhodující? No přece RUCE, MYŠLENÍ, PŘEDVÍDAVOST. Kdo má všechny tyto vlastnosti, tak suveréně porazí s modelem z "krabice" vytuněnou cennost.

Důkazy o obecné platnosti výše napsaného jsou na mém webu, kde jsou uveřejněné pravidla, výsledkové listiny a jiné zajímavosti.
MINI-Zka a jim podobné stroje jsou určené pro zábavu a díky jejich velikosti a specifikaci dráhy tyto stroje neodpouštějí sebemenší chybu.
Vždy zvítězí pilot se šikovnýma ručičkama, uvážlivým myšlení a skvělou předvídavostí a takovému pilotovi je vesměs jedno jestli řídí auto z krabice s minimálním tuningem nebo s maximálně možným tuningem.

Léty prověřená praxe u MINI-Z je i ta, že se vyplatí modely kategorizovat dle motorizace a použité elektroniky. Nic víc výkonnost modelu u stejného jezdce nezvýší. Vše ostatní je pouze o pocitu a uspokojení.

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

14

Re: Nováček

LUDEK173 napsal:

souhlasím s tím,že se každý asi zeptá a zjistí si, co používají druzí, a nemusí to být vždy tunning modelu,Jenom chci podotknout,že s mini zetkem z krabice se dá jezdit možná pro zábavu,ale na soutež, to chce auto trochu upravit,opět v rámci pravidel-určo:pneu.ložiska,háčko a pár dalších věcí...také s tebou souhlasím že tun.díly nemusí být od světoznámých firem,ale má to jeden docela podstatný háček...některé kluby mají v pravidlech dodatek,že tun.díly musí být právě od těchto firem,tohle jsou pravidla klubu,kde jsem trénoval a za který budu jezdit-záměrně nepíšu značku firmy na tun.díly,no a pokud při přejímce modelů zjistí,že tam máš něco jinýho tak nejedeš:(To další tunění viz můj monstr,bylo ve stylu,když už jsem se do toho pustil,tak at to tam mám :)Jinak s mini zetkem bez ůprav se dá jezdit,ale stejně ůpravy postihnou každého,kdo zkusí závodit....asi tolik:)

Nemusíš psát o jaký jde klub, víme kde se musí jezdit značkové předražené Kyosho... wink
Naštěstí většina ostatních klubů má rozum a tuhle blbost nedělají. Jde o to si dobře zajezdit a ne finančně vykrvácet kvůli nesmyslným pravidlům, které nemají vliv na úroveň ježdění, ale dělají především tržbu zainteresovaného obchodníka.

15

Re: Nováček

luis0 napsal:

Nemusíš psát o jaký jde klub, víme kde se musí jezdit značkové předražené Kyosho... wink
Naštěstí většina ostatních klubů má rozum a tuhle blbost nedělají. Jde o to si dobře zajezdit a ne finančně vykrvácet kvůli nesmyslným pravidlům, které nemají vliv na úroveň ježdění, ale dělají především tržbu zainteresovaného obchodníka.

Neviděl bych to tak černě. Zase na druhou stranu se musí uvážit, co pořadatel i závodník je ochotný respektovat. Vše dnes něco stojí. Pokud mi sponzor, jako pořadateli, udělá takovou nabídku, že mi pokryje některé náklady a zajistí při soutěži prodej ND, tak proč do toho nejít? Přeci mne, jako pořadateli, se to musí vyplatit. A ostatní je riziko prodejce-sponzora. Kdo ze závodníků nebude chtít podmínky respektovat, tak nepřijede. To je zas jeho volba. Účast na závodě ukáže, zda je tento systém vhodný či nikoli.

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

16

Re: Nováček

Miky,popsal jsi to naprosto přesně,jenom podotknu,že i hodně mladí modeláři tuní svoje auta o 106,takže asi o nějaké finanční krvácení nejde,protože na díly se vždy nějaké korunky najdou at je ti 15 nebo 50 let smile jednoduše to k závodům patří a je to zaběhnutá věc.....a samozřejmě jde stále o to si dobře zajezdit a zazávodit smile

Kyosho Mini Z-XANAVI NISMO GT-R 2008, vysílač PERFEEX KT-18 2,4 GHz  , http://ludek173.rajce.idnes.cz/

17

Re: Nováček

No nevím.... je tuning a tuning. wink
Kolik stojí Kyosho carbonová háčka?   Kolik stojí laminátová?  Která jsou funkčně lepší, která vydrží déle?
Kolik stojí gumy Kyosho?  Kolik stojí např. mechy?  Jak dlouho ty či ony vydrží? Slyšel jsem, že ty měkkké gumy od Kyosha tak jeden závod, ale třeba to je kec... wink   Na mechovkách se dá odjet 4-5 závodů s jednou sadou.
Jinak taky souhlasím s Mikym, že pravidla jsou věcí pořadatele. Jen je někdy kapku problém v tom, že se občas stává to, že lidi co chtějí závodit nemají jinou alternativu a tak se vůbec nemusí poznat jestli jsou nastavená pravidla dobrá či nikoliv.
Volba nesmyslných pravidel může ve finále zájem lidí silně omezit, stačí si vzpomenout v minulosti jak nesmyslná pravidla pro osmnáctiny na Xray CH  téměř  zlikvidovala levnou a atraktivní kategorii.
Jeden dotaz ....  kolik lidí z cca milionu obyvatel ty mini-z v Praze závodně jezdí? Kolik lidí jezdí mini-z v Zubří a okolí?

18

Re: Nováček

No kuci, taky jsem pekne narazil, nechtel jsem Kyosho, o moc vic se mi pozdavalo ALS, kvuli dilenskemu zpracovani, cene, moznost vyberu radia(stejne jako ve velkejch autech), serva. Nestacil jsem divit, ze v Praze si oficialne nezajezdim. v baraku jsme vyklidili jeden pokojik a holt budem s kamaradama jezdit tam, pripadne najdem nejakou kocarkarnu nebo neco podobnyho. Proste tahle diskriminace mi prijde v dnesni dobre trapna.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

19

Re: Nováček

Hm, to je mrzuté. Proto u nás jezdíme kategorie 3. Open je hodně volná kategorie a Retro zajímavá kategorie. U nás by ses svezl. Takže utři slzičky a podívej se do našeho regionu. Pravidla jsou nastavena tak, aby byl zábavy plný kotel a to pro všechny, kteří ji chtějí využít.

Hezký zbytek dne přeji. MiKy; http://mkmiky.wz.cz

20

Re: Nováček

filipb napsal:

No kuci, taky jsem pekne narazil, nechtel jsem Kyosho, o moc vic se mi pozdavalo ALS, kvuli dilenskemu zpracovani, cene, moznost vyberu radia(stejne jako ve velkejch autech), serva. Nestacil jsem divit, ze v Praze si oficialne nezajezdim. v baraku jsme vyklidili jeden pokojik a holt budem s kamaradama jezdit tam, pripadne najdem nejakou kocarkarnu nebo neco podobnyho. Proste tahle diskriminace mi prijde v dnesni dobre trapna.

Naprostý souhlas, nesmyslné svazování v pravidlech, které ve finále brzdí rozvoj této kategorie. A nebo, že by se jezdci s Kyoshem báli konkurence???  big_smile
Na druhou stranu Tě to dovedlo k efektivnímu řešení a věřím, že dřív či později Vás bude na ježdění dle volných pravidel víc a třeby i vybudujete nějaký klub.

21

Re: Nováček

Jojo....proste prazsky modelklub je opravdu nehoraznej. Nechtel jsem tomu verit, co jsou schopny v dnesni dobe predvadet, nejaky podivny mlzeni ohledne sponzorske drahy, no da se tomu verit, ale spis je pravdepodobnejsi, ze se ve spratelenem obchode prodava prave Kyosho a jsou z toho penize. Nehlede na to, ze se na drahu pry muselo jen s bateriemi Energizer, jinak jste nebyli na drahu vpusteni. To uz pry ale snad neplati. At si o tomto "model klubu" udela obrazek kazdy jaky chce.
To Miky: jasne, mrknu na to, nastesti jsou kolem me kamaradi, ktery na to maji stejny nazor jako ja, i kdyz vlastnej mini-z a nelibi se jim predpotopni pomery ve vise zminenem klubu.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

22

Re: Nováček

Tak chlapci, stala se neuveritelna vec a byl jsem v utery se svym ALS 280C u Pecky na draze. Nekteri se na me ani nedivali skrz prsty a poradili mi jak mam nastavit svuj ne zcela idelane fungujici model. Tak to snad nebude tak hrozny. Pristi utery jedem znovu, tak uz snad nebudu takova jalovice.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.