51

Re: Řeším dilema - Tamka F104 vs. F1 09 3racing

Každej asi máme jiný informace o těch X12 ...  lol
Místo dlouhý hřídele se daj třeba taky použít prodloužený pastorky.  wink

No ja radsi delsi hridel, ale nejlepsi kombinace by byla dlouha hridel a prodlouzeny pastorek big_smile

Jinak ja bych volil motor 17,5 pro zacatek se da omezit a postupem casu budes mit porad dost vykonu

52

takže jak jsem pochopil, tak se s tim robitronicem nebudu chytat vubec?

Buď v klidu...  tohle Tě začne trápit až budeš pomýšlet na bednu.  lol
Je lepší začít se slabším pohonem a postupně přidávat tak jak získáváš jistotu a jezdecký schopnosti. Já jsem vždycky u mně na závodech říkal klukům, že nevyhrává nejrychlejší. Jezdili jsme 1/18 OPEN  a všichni až na mně jeli stříďáky a to někteří i třeba 9KV a já je pojížděl s DC 370-kou. Nakonec ti kluci s devítitisícovejma motorama jezdily místo na lipolky na čtyřčlánek a najednou dávali o dvě kola lepší nájezdy než s plným výkonem.  wink

53

Jojo to je uplna pravda, kdyz jsem zacinal ja tak jsem jezdil s podomacku udelanou 2WD na 4clanky a 280motor, dneska bych u toho mozna usnul big_smile ale diky tomu jsem se naucil jezdit.
Z vlastni zkusenosti: Vyhral jsem letni serial s nejpomalejsim autem, ja jezdil jeste s 19z uhlikacem a vsichni ostatni meli 10,5stridaky, sice jsem na rovince dostal par metru, ale v zatackach jsem jim jich zase par vratil.

A nejvice mam rad zacinajici jezdce, kteri to maji 2tydny a vybavu v aute stejnou jako nejlepsi jezdci v kategorii, ale to ze rovinku neumi projet rovne to ho uz jaksi nesere. A kdyz mu clovek rekne at si to omezi, ze pojede rychleji tak te posle do pr**** a ze tomu nerozumis a takove ty kecy big_smile

Takze jezdit pomalu, ale rychle. Dokud neprojedes trat ciste bez bourani tak nic nezrychlovat.
A pokud se ti nechce kupovat ted stridak kup si jeteho Jonsona ten ti taky bude stacit.

54

Jojo to je uplna pravda, kdyz jsem zacinal ja tak jsem jezdil s podomacku udelanou 2WD na 4clanky a 280motor, dneska bych u toho mozna usnul big_smile ale diky tomu jsem se naucil jezdit.
Z vlastni zkusenosti: Vyhral jsem letni serial s nejpomalejsim autem, ja jezdil jeste s 19z uhlikacem a vsichni ostatni meli 10,5stridaky, sice jsem na rovince dostal par metru, ale v zatackach jsem jim jich zase par vratil.

A nejvice mam rad zacinajici jezdce, kteri to maji 2tydny a vybavu v aute stejnou jako nejlepsi jezdci v kategorii, ale to ze rovinku neumi projet rovne to ho uz jaksi nesere. A kdyz mu clovek rekne at si to omezi, ze pojede rychleji tak te posle do pr**** a ze tomu nerozumis a takove ty kecy big_smile

Takze jezdit pomalu, ale rychle. Dokud neprojedes trat ciste bez bourani tak nic nezrychlovat.
A pokud se ti nechce kupovat ted stridak kup si jeteho Jonsona ten ti taky bude stacit.

Souhlas a jestli ten Robitronic regl umí Dc motory tak bych už vůbec nic neřešil a fláknul tam teď Johnsona za pár fuflíku.  lol

55

Děkuju za rady smile Přemejšlim, jestli právě tu střídavku robitronic (není drahá) nebo jestli zkusit jen tej johnson... Pro Johnson mluví cena, pro robitronic ten zbytek smile (spotřeba, teploty při zátěži... ) smile Asi prubnu johnsona, stejně toho do začátku budu mít plný ruce smile A ušetřený prašule vrazim do super truper serva wink

56

Děkuju za rady smile Přemejšlim, jestli právě tu střídavku robitronic (není drahá) nebo jestli zkusit jen tej johnson... Pro Johnson mluví cena, pro robitronic ten zbytek smile (spotřeba, teploty při zátěži... ) smile Asi prubnu johnsona, stejně toho do začátku budu mít plný ruce smile A ušetřený prašule vrazim do super truper serva wink

Velmi rozumná úvaha!!!  wink

57

Kucíííííííííí, už je to doma, už to stojí na svejch smile http://www.rcauta.net/forum/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=187450#187450

58

luis0 napsal:

Souhlas a jestli ten Robitronic regl umí Dc motory tak bych už vůbec nic neřešil a fláknul tam teď Johnsona za pár fuflíku.  lol

Oni jsou regly který umí regulovat DC i AC motory?Jsem začátečník v RC autech,doteď jsem jenom lítal s érama tak mě to zarazilo.
Jaký konkretní regulátor a motor by jste doporučili pro začátečníka do F109-chci samozřejmě na závody proto si formuli stavím,ale už i podle toho co se tu píše nechci top ( drahý) komponenty.

59

Nevím jestli to ten Robitronic umí, ale tento určitě: (80400) LRP SPX Brushless Super Reverse.
Možností bude i víc, ale záleží kolik jsi ochoten investovat