1

Téma: příprava sumce na závody

Zdravím Pánové. Už jsem dostal zdrbané,že jsem si měl koupit revo. Chci jezdit se summitem. Motor mám vyřešený. Akupacky též. Chybí mi konektory alespiň 120 A, převodový poměr pro Mambu 2200 kv, gumy,které mám zatím origoš-hrůza,a stabylizátory. Pomůžete mi to dotáhnout do konce,nebo ho mám podle Vás fakt prodat------to,nechci ani domyslet.??? Dík lukin

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

2

Re: příprava sumce na závody

caw podla mna som este da sa povedat amater big_smile ale summit na zavody neni urcite vysoke teziste ..... stale budes na kastli :Dkup e revo/buggy/truggy big_smile summit predaj ak ches zavodit

Naposledy upravil: roroo (20. 06. 2011 19:28:28)

HIMOTO EMXT 1:10 / SAVAGE FLUX 2350,RAYTRONIC C14,2x lipo TURNINGY 7,4V 5000mah 40C / Fly SKY GT3B
http://roroo.rajce.idnes.cz/

3

Re: příprava sumce na závody

Jestli summit nebo revo to už je jedno po úpravách to vyjde skoro na stejno.
Na závody truggy/buggy
Na ježdění všude a příležitostně na dráze klidně sumce.

od 6,2008 E-revo

4

Re: příprava sumce na závody

Mezi nama zavodily i summity, ale byly tam spis na paradu. Musis si rozmyslet, jestli chces zavodit (prodat) nebo spis zdolavat tereny (nechat).
Ale zase neni takovej problem udelat ze sumce erevo a s tim uz se na draze necha jezdit...

Naposledy upravil: Tomecek (20. 06. 2011 19:40:06)

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

5

Re: příprava sumce na závody

Poradím ti aspoň konektory - velmi dobré zkušenosti jsou s EC5(Hobbykrál), sám je používám na osmině. Vyzkoušel jsem víc podobných konektorů, ale ty EC5 se mi osvědčily nejvíc. Také si lidi chválí originální Traxxas konektory(takové ploché v černém plastu).

HPI E-Firestorm 10T (combo Ezrun 60A/8.5T, LiPo 2s), Hobao Hyper 7 brushless (Xerun 150A, Medusa 3670 2000Kv, LiPo 4s)
rádio Hobbyking GT2

6

Re: příprava sumce na závody

Kluci já rozumím tomu,že sumec,je „téměř” revo. Jde mi o ty komponenty,které jsem rozepisoval.  Myslel jsem,že mi jako zkusení koně poradíte s nákupem,těch,kterých dílů. Abych mohl jezdit třeba Skřipov,když už jsem od té Opavy. Ale chci si zajet i do Čech. Jen to doladit.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

7

Re: příprava sumce na závody

V Huti jezdi revo a není tam ani pro paradu! Je to fakt smutné auto - na trať. Pro me asi i mimo ni, ale to bude tím, ze jsem spíše na HPI-:).  Také jsem upravoval, upravoval az jsem koupul buggy-:)

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

8

Re: příprava sumce na závody

Konektory Traxxas, gumy AKA nebo PROLINE, prevodovy pomer jako u stock ereva. Ale udelal bych to opacne. Nejdriv si zajdi do Skripova na kukacku, at vis, co a jak a jestli ma vubec smysl zabyvat se summitem.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

9

Re: příprava sumce na závody

Jezdím do Sterkovny s klukem co ma revo i summita.....summit je aspoň mazel, ale savikovi to nesahá ani po kotníky....skoky, zrychlení, lamavost dílu.

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

10

Re: příprava sumce na závody

rakpavel napsal:

summit je aspoň mazel, ale savikovi to nesahá ani po kotníky....skoky, zrychlení, lamavost dílu.

Srandisto big_smile big_smile big_smile

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

11

Re: příprava sumce na závody

J.j. Ty Traxácké jsou super. Naměřil jsem 0.065 Ohm. Na vývodech z konektorů. Mám je na reglu,i na batyšách.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

12

Re: příprava sumce na závody

Přísahám ze nekecam. Je z toho zdeseny sám. Slíbil video, pak dam nahlédnout. A ze by to bylo mojima rukama tak to fakt ne-:)

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

13

Re: příprava sumce na závody

Pavliku necerti se! cool Ale tomu tvrzeni sam snad neveris. wink Obe auta jsou vyborny, ale tvrdit, ze summit nesaha ty koze ani po kotniky... Rikas si valku... big_smile
To milou: kolikrat sem jeste posles jeden a ten samej prispevek? mad

Naposledy upravil: Tomecek (20. 06. 2011 20:10:48)

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

14

Re: příprava sumce na závody

První úprava závodní kola jiné vahadla určitě ne long travel a doplnit stabilizátory ideálně plynule stavitelné.

od 6,2008 E-revo

15

Re: příprava sumce na závody

Chci bojovat v MT. Dobře; Mám gumy,Motor,převod,konektory. Teď vahadla. Na tuning stránkách jsem neviděl rozdíl mezi těmy z RTR. Dál stabylizátory. Ve skřipově jsem už byl. Dostal jsem šutrem do řepy. Poprvé pecka,přístup pořadatelů k nováčkům,jako já je na výbornou. Fakt chci jezdit se sumcem. Stál mně mnoho syl,a eur.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

16

Re: příprava sumce na závody

Kluci já rozumím tomu,že sumec,je „téměř” revo. Jde mi o ty komponenty,které jsem rozepisoval.  Myslel jsem,že mi jako zkusení koně poradíte s nákupem,těch,kterých dílů. Abych mohl jezdit třeba Skřipov,když už jsem od té Opavy. Ale chci si zajet i do Čech. Jen to doladit.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

17

Re: příprava sumce na závody

Já ti dam kozu-:) Někdy Ti ho pujcim, abys věděl jake to je řídit krásný rychlý vůz! Kdyz valku, tak valku-:)

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

18

Re: příprava sumce na závody

milou napsal:

Chci bojovat v MT. Dobře; Mám gumy,Motor,převod,konektory. Teď vahadla. Na tuning stránkách jsem neviděl rozdíl mezi těmy z RTR. Dál stabylizátory. Ve skřipově jsem už byl. Dostal jsem šutrem do řepy. Poprvé pecka,přístup pořadatelů k nováčkům,jako já je na výbornou. Fakt chci jezdit se sumcem. Stál mně mnoho syl,a eur.

Doufám , že se ti do 23.7.2011 podáří dát nějaké MT dokupy aby jsi se svezl ve Skřípově.

Bugy ASSO  1:8 ,GRP
E-Revo Brushless 2,4GHz Castle Creations Mamba Monster

19

Re: příprava sumce na závody

Bojuju jak můžu. Nemám čas,ikdyž nic nedělám. Aspoň ty stabylizátory,a gumy. Trochu mně štve,že stříďákem ztratím téměř vodotěsnost. Ale s tím si poradím. Dík za podporu,a sorry za duplikáty. Píšu z mobilu. Tak v tom mám bor.el

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

20

Re: příprava sumce na závody

tak co Milou, už závodíš?

Arrma Kraton 6s 1:8,
BYLO: Traxxas E-Maxx 1:8, Traxxas Summit 1:8,  Axial SCX-10 Honcho 1:10, Tatra na písek handmade smile
Moje reklama;  Tvořím weby levně do 5 tisíc..  www.trebwebdesign.cz

21

Re: příprava sumce na závody

rakpavel napsal:

Jezdím do Sterkovny s klukem co ma revo i summita.....summit je aspoň mazel, ale savikovi to nesahá ani po kotníky....skoky, zrychlení, lamavost dílu.

Ty jsi traged:-)Nemam rad neobjektivni lidi!!

E-Revo brushless,E-Revo VXL,Revo platinum edition.Futaba 3PM 2.4 ghz,Hyperion EOS0610i Duo II
Fotogalerie

22

Re: příprava sumce na závody

Gumy mám. Včera jsem byl ve Skřipově. Bohužel mi předevčírem vyhučel motor i s reglem. Ale už mám objednáno. Chci na tu dvoudenní. Potvrdilo se mi to, co jsi říkal. Nikdo nepočítal s tím,že sumec bude chtít závodit. Není kam namontovat přední stabylizátory. Nevím,jestli by mi tam pasovala zadní část předních tlumičů z e-reva. Jinak budu dělat duralový most nad tlumiči,co je bude držet.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

23

Re: příprava sumce na závody

Já si stabilizátory vyrobil: http://4komar.rajce.idnes.cz/Traxxas_E_Revo/
Ale cenově to vyšlo nastejno, jako bych si je koupil.
Ale přidám se že jsem ladil ladil ale na závodění to neni vono.
Prostě se to nedá naladit tak aby ti to auto na dráze dělalo radost. Je to furt hračka o proti Truggy nebo Buggy :testpo:

24

Re: příprava sumce na závody

jak můžu vylepšit himoto emxt - 1 do cca 1000kč

25

Re: příprava sumce na závody

Nespletl sis tak trochu vlakno? wink

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com