26

Re: časomíra kromě AMB

Trošku pesimisticy: Takhle podobně jsme hledali alternativu k AMB před rokem. Našel jsem spoustu zahraničních fór, kde se diskuze rozběhla obdobným směrem, ale ve výsedku každý pokusů zanechal nebo koupil AMB za těžké peníze (a tím mám na mysli především čtecí zařízení, chip má většina jezdců vlastní).
Nakonec nám jeden prodejce půjčuje starý AMB s jednou sadou čipů - oštera s chipy - nabájení a vracení, ale lepší než nic.

Tímto vás nechci odradit od pokusů - dejte vědět, jak jste uspěli.

27

Re: časomíra kromě AMB

Taky jsem okolo casomiry nabehal nejakej ten kilometr a nic. Infra neni spolehlivej a nic jineho nez AMB neni. Mel jsem i borce z vyzkumaku co konstruluji ruzne parkovaci systemy a stejne si s tim nevedeli rady.

1:5 MCD RRV4 Czech limited, 1:5 HPI Baja 5B SS s trochou tuningu - to je minulost, 1:10 Mex-II D-110 version FULL-PRO, 1:10 Axial SCX D90........
http://buggycz.rajce.idnes.cz/

28

Re: časomíra kromě AMB

Výhodou RFID čtení je že umí i 2000 čipů. Najednou nevím, ale myslím si že by v tom problém být neměl. Výhodou aktivních čipů je to, že se na ně dá i zapisovat (data z různých závodů) a pak to na konci roku vytáhnout a data uložit. Aktivní čipy jsou sice dražší než pasivní, ale zase mají lepší schopnost fungovat a dělají se bu´d s baterkou, nebo s napájením na baterku. Stejně jako to mělo staré amb, nebo to má nové amb.Ovšem amb umí pouze číst. čtečky zase až tak dahé nejsou.Jde jen vychytat správnou anténu po celé říři dráhy a je to doma.. soft, si myslím, že už si to vyhodnotí sám.
Jinak pro info: je to stejný systém jako na docházky. Pípneš a napíše se ti příchod, nebo odchod.. Stejně přeci jedou auta. Takže sehnat někoho kdo dělá docházkové systémy a můžem počítat a navrhovat. Už teď vím, že to bude dražší než infra,ale zase proč ne, když to bude fungovat..

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

29

Re: časomíra kromě AMB

Jinak infra spolehlivej je,ale musí být čistý průtok paprsku na senzory a na senzory nesmí svítit slunce. takže když by byly umístěné ze spodu mostní konstrukce tak by to fungovat mělo. Nevýhodou je, že senzory umí max 30 cm šířky a musí se protínat v kuželech, takže na 3,5 metru by jich muselo být fakt hodně..Pak už je jedno jestli je umístěn v 1/16 nebo v 1/6. Ten paprsek vám kouká stále nahoru skrz karoserii, kde musí být otvor pro něj..

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

30

Re: časomíra kromě AMB

No ono těch infra senzorů na bráně je dost. Popisuješ to správně, ale i tak se stane, že se někdy něco nenačte. Brána je cca 70 cm nad terénem. Když se něco nenačte, tak vlastník časomíry říká, že byl problém v kontaktu z přijímače na čip. No vždy to mám čistý a není tam žádné smítko a i tak se to někdy nenačte. Už jsem měl i čip komplet rozebraný a byl čistý taky. Prostě není to na 100%. Ale jak jsem už psal...jestli to udělá během tří závodů jednou... tak to zase není tak hrozný. Jinak to udělá kde komu. Není to pouze u jednoho člověka, abyste si nemysleli, že na tom má někde něco ta konkrétní osoba špatně. Jsou lidi, kterým to neudělalo nikdy, takže nevím, čím by to mohlo být způsobený.

XRAY XB4 17´, Team Orion, Savöx, Sanwa
XRAY XB2 17´, Gforce, Savöx, Sanwa

31

Re: časomíra kromě AMB

Kamos delal jedne firme dochazkovy system, tak se ho zeptal. A ctecka dokaze precist pouze 1chip. Takze pokud vam pod prijimacem projedou dve auta hned za sebou v kratkem okamziku tak bud to neprecte zadny z chipu nebo dojde k nejakemu konfliktu. A z mych zkusenosti vim, ze u smycky se muze bezne setkat nekolik aut najednout, takze tenhle system je nepouzitelny. A mozna i proto hodne lidi od toho dalo ruce pryc.

32

Re: časomíra kromě AMB

v případě kontroly doházkového systému se neumí sejít mnoho lidí najednou. Měl ten systém a čtečku správně nastavenou?? Tento systém se používá i ve skladovém hospodářství a tam vám ukáže i několik výrobků najednou... Co výrobek, to auto..
Rfid se používá dneska všude...

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

33

Re: časomíra kromě AMB

Ja jsem jen napsal to co mi bylo zdeleno clovekem, ktery s tim pracuje.
Ale pokud by to bylo tak super a bezproblemove a jednoduche, tak uz by takovych pocitacich zarizeni bylo hromady po celem svete.
Pokud mate nekdo penize na vyvoj tak hura do toho.

34

Re: časomíra kromě AMB

no třeba se někdo najde kdo by to zkusil. Třeba někdo kdo s tím pracuje a má ty díly u sebe. Myslím si, že jde pouze o nastavení a použití správné technologie..

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

35

Re: časomíra kromě AMB

A on už to někdo zkusil a te´d na tom rejžuje jako pra..e.
viz zde :
http://motokaryplzen.cz/index.php?page=casomira
je potvrzené, že AMB funguje na tomto principu ale jde o to že ten systém má nějakou značku a ta se platí. takže kdo je ochotný navrhnout český systém RFID??

Vlastním: MCD RRV4, Cessna 480, Himoto 1/10 EP, reely ranger 1/10BL, Thunder tiger silnice 1/10, motorka 1/5 EP. Náš klub: http://rcoffroadteamlouny.webnode.cz/

36

Re: časomíra kromě AMB

Na robitronic rovnou zapomente pro meritko 1/10 a nize a v pripade offroadu to uz vubec ne. Osobne si myslim, ze koupi jakehokoliv jineho mericiho zarizeni nez AMB je nestastne. Protoze jezdci vybaveni personal chipy urcite nebudou chtit kupovat dalsi chip.
Takze bych spise radin, najit nejblizsi rc club, ktery vlastni AMB a zkusit se s nima domluvit na pujcovani.

Ve zline se jezdilo infra pocitadlo, chip stal asi 200,- a mohlo jezdit bud 8 nebo max 9 jezdcu. Ale byly to onroady a tam to stacilo. Ale u offroadu si myslim, ze infra nebude nejvhodnejsi, proto nedoporucuji robitronic, jinak na onroady neni vubec spatne, jen nevim jaka je cena chipu.

Dovolím si nesouhlasit... V Semilech úspěšně jezdí kluci Robitronic infra venku v off-road 1/10. Jinak to měření co popisuješ s čipem za dvěstě opravdu moc nefunguje...  wink

37

Re: časomíra kromě AMB

A on už to někdo zkusil a te´d na tom rejžuje jako pra..e.
viz zde :
http://motokaryplzen.cz/index.php?page=casomira
je potvrzené, že AMB funguje na tomto principu ale jde o to že ten systém má nějakou značku a ta se platí. takže kdo je ochotný navrhnout český systém RFID??

Je to poněkud jinak než myslíš AMB má patentovaný především princip systému měření a vpodstatě RFID je základní součást v dané aplikaci. Takže použít RFID komponenty znamená být s nima v patentovém sporu... Točej se v tom obrovský prachy takže to mají hodně dobře ochráněný.  :evil:
Mám dokonce někde zahrabanej popis patentu originál AMB z USA patentovýho úřadu. Uměl bych ten systém principielně celkem hravě navrhnout i vyrobit, ale běžně dostupný RFID mají dosahy cca 1metr, ale pro správnou funkci "AMB" je třeba dosah kolem 5-10 metrů, vysoká rychlost přenosu k tomu a zde jsou komponenty RFID několikanásobně dražší než ty běžně dostupné ve skladech či u dvěří... Takže resumé je takový, že vedle rizika patentových sporů s majitely ochrany AMB (obejít to co je na tom patentovaný totiž není vůbec sranda)  to taky nebude systém za pár stovek  jak si asi myslíte. Náklady na vývoj by šly spolehlivě do desetitisíců a nebude to kompatibilní s AMB, takže lidi co mají AMB čipy by si museli kupovat další a to není moc průchozí. Pro lokální použití v menším klubu se to zase nevyplatí vyvíjet. Takže tomuhle vývoji nedávám moc velký šance....  :cry:

38

Re: časomíra kromě AMB

Zdravím Pánové. Můžete mi napsat,na kolib by vyšla AMB časomíra cca pro 10 aut včetně brány,a čipů ? Díky moc

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

39

Re: časomíra kromě AMB

cipy te vyjdou n neco kolem odhaduju 20 000.

E-revo vxl (RPM,HR tuning)+2x Flightmax 2s paralelně, Traxxas Link 2.4GHz|Team Losi Mini LST| Team Losi Micro-T|Raytronic C14

40

Re: časomíra kromě AMB

No jo : Ale v té ceně není brána(most),počítadlo,a softwere. Je to tak ?

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

41

Re: časomíra kromě AMB

AMB kompletni s 10 cipama pocitej s cenou kolem 70 - 100 tis.

1:5 MCD RRV4 Czech limited, 1:5 HPI Baja 5B SS s trochou tuningu - to je minulost, 1:10 Mex-II D-110 version FULL-PRO, 1:10 Axial SCX D90........
http://buggycz.rajce.idnes.cz/

42

Re: časomíra kromě AMB

Tak to je jízda. Jak se k tomu staví městské úřady ? Nepřispívají oficiálním klubům nás autíčkářů ? Je to dost pálka. Pak už jedině sponzoři.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

43

Re: časomíra kromě AMB

milou..
Na to ti opravdu nikdo nepřispěje ani groš...
Jedině...sponzor...to jo, ale úřadům je to opravdu jedno.

44

Re: časomíra kromě AMB

Proč myslíš že ti úřady nepřispějí? Většinou mají na takové věci v rozpočtu peníze. Samozřejmě to musí být oficiální klub, ale to by vyžadoval i sponzor. Zaléží na velikosti obce-města, ale počítej tak s 20tis příspěvkem ročně více ne a pak sponzoři. Jestli máte poblíž nějaké doly, nebo vělkou firmu co poškozuje ŽP z těch se tahají peníze nejlíp. Nebo pokud jste u hranic jde se domlovit s klubem např německým o nějaké spolupráci, párkrát se za sezónu navštívit, uspořádat závod a už můžeš žádat dotaci na příhraniční spolupráci. Možností je určitě spousta, chce to čas a je to určitě spousta práce. Ale s přítupem Na to ti opravdu nikdo nepřispěje ani groš... to nepůjde. Sám od sebe ti do kapsy opravdu nikdo nic nedá.

45

Re: časomíra kromě AMB

Tak hold budeme ždímat stát,když do teď ždímal stát Nás. Samozřejmě po založení klubu.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

46

Re: časomíra kromě AMB

zkus zalozit modelarsky krouzek s jezdenim na trati. rodice od deti budou platit a jeste bude prispivat mesto na rotvoj tohoto konicku

E-revo vxl (RPM,HR tuning)+2x Flightmax 2s paralelně, Traxxas Link 2.4GHz|Team Losi Mini LST| Team Losi Micro-T|Raytronic C14

47

Re: časomíra kromě AMB

Nechci se podceňovat,ale na založení kroužku nemám dost zkušeností.V některých věcech ještě tápu. Klub by byl o něčem jiném. Tam se dají zkušenosti sbírat. Já zatím nemám co rozdávat.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

48

Re: časomíra kromě AMB

Jsme klub, registrovaný jako občanské sdružení. Podali jsme žádost o grant na časomíru u Fondu středočeského kraje volnočasových aktivit a prevence a nedostali jsme ani groš. Kolega nebude daleko od pravdy. Dostali fotbalisté, na AMB nezbylo sad
Tolik naše zkušenost.
Nakonec jsme koupili AMB, ale museli jsme sehnat sponzora, protože cenu zase přesně odhadl buggy CZ.

49

Re: časomíra kromě AMB

Pánové teď nám město Krnov zrušilo celé tj sokol o 200 členech,kvůli obálkové metodě na které vydělalo pouhých 1256 kč. Nepočítám s tím,že mi město pomůže. Půjdu do toho sám.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

50

Re: časomíra kromě AMB

Zdravím ,  mám dotaz příbuzný vaší debatě o časomírách ,...
Má někdo zkušenost s telemetrickým měrením kol?
Spektrum dělá k telemtrickým vysílačům/přímačum :
Spektrum Telemetrie - sonda počítání kol [SPM1453]
a
Spektrum Telemetrie - vysílače cílového paprsku [SPM1330]

Když jsi jdu někam sám zajezdit líbilo by se mi kdyby to měřilo čas na kolo.
Na závodech obvykle už vybavení je.

HPI Pulse conversion flux & HPI Baja 5BSS
Spectrum DX3S & Futaba 4PK