76

Re: TRAXXAS Summit VXL

Přijde mi to jako prkotina,reklamací to řešit nebudu.

Summit VXL Brushless,Summit 1/10

77

Re: TRAXXAS Summit VXL

Jo o vláčcích by nám mohl pan Fík dělat přednášky... Votom žádná! Jak je to třebas s výdrží baterek oproti Revu (bavíme se stále o VXL verzích)? myslím třebas ohledně větších kol u Sumítka... má to někdo v merku? :testpo:

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

78

Re: TRAXXAS Summit VXL

tak já tam mám 2X Turnigy 2200 a jezdím naplno těch 50 minut. U Reva mám 2X Zippy 1600 3S a naplno vydrží tak půl hoďky.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

79

Re: TRAXXAS Summit VXL

Zatím jsem to nijak neměřil.Na poslední procházce,která trvala cca 2,5h,kdy jsem se Summitem (VXL) venčil zároveň
psa,vyjezdil 3 baterky.Ale nedá se z toho nic posoudit,protože jsem 1x čekal,než vychladne motor a jednou dával
dohromady ten kardan.Dneska jsem s ním jezdil v pískovně a tam dostával docela zabrat a tak jsem spíš čekal na vychladnutí motoru než měnil baterky.

Summit VXL Brushless,Summit 1/10

80

Re: TRAXXAS Summit VXL

No tak to by asi chtělo nějakej aktivní chladič, ne? Jestli musíš čekat až schladne, je to spíše o tom kdy ho upečeš... Osobně si myslím jesli za to nemůže převodový poměr pastorek/spur a taky ty velký kola... Já se ptám pro to, že revo jsme kdysi měl a nyní bych se rád k němu vrátil, ale nebráním se ani variantě Sumítek, jenom bych rád nejdříve slyšel jaké to má mouchy. Dle mého, je to na podvozku revíka, nemlich všechno stejný, jenom o dost větší kola, tudíž zátěž na ramena a servo jako prase a taky na kardany a již zmíněné hřání motoru, který byl původně dodáván na revo, které má menší kola a tudíš o neco jinší problémy... zarazilo mě ale cukání reglu, takže se ještě zeptám jestli s tím máte taky někdo zkušenost... ? (myslím u Summita vxl) :testpo:

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

81

Re: TRAXXAS Summit VXL

já teda s přehříváním motoru nemám vůbec žádný problém. Za prvé tam mám dva pasivní chladiče (domácí výroba) a za druhé je Summík zpřevodovanej do pomala takže větší kola v pohodě utáhne. Regulátor mě teda od začátku taky trochu zlobí, že se někdy při rozjezdu kousne, ale za jízdy maká, jak má a jelikož moc nezastavuju tak mi to tolik nevadí a už jsem si na to zvykl.
Servo budu teď měnit a jak hoši píšou, tak to už vydrží. Když si vzpomenu, že u MLST jsem jich za tu stejnou dobu vyměnil 6.
Záleží taky na tom, kde s tím chceš jezdit. Já si pořídil Revo a zjistil, že se do terénu moc nehodí a jezdím s ním jen po silnici, kde mu to sluší víc  a na 3S upaluje slušně. No a do terénu jsem si koupil toho Summíka se kterým jsem nadmíru spokojenej a kterýmu bych já teda vytknul snad jenom ty vůle, který budu řešit přes zimu výměnou kamenů a spojovaček za hliník.
Jinak je Traxxas s odstupem asi to nejlepší, co na trhu momentálně je a jak je vidět i tady jsou problémy, které musíme pořád řešit. Ale, jak tady někdo napsal o tom to je.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

82

Re: TRAXXAS Summit VXL

a ještě k tomu přehřívání a chlazení, všude kde se dalo jsem udělal do kastle ve předu i vzadu díru a dal tam pěknou mřížku.
Nejenom, že to vypadá moc dobře, ale plní to i funkci chlazení. Jinak musíš použít aktivní chlazení co stojí peníze a odebírá proud z pohonného akumulátoru.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

83

Re: TRAXXAS Summit VXL

jackie napsal:

aktivní chlazení stojí peníze a odebírá proud z pohonného akumulátoru.

Ten ventilátorek stačí připojit na přijímač a v celkovém součtu sežere 00prd. Myslím že než mrvit motor zbytečným přehříváním, raději těch 65kč zainvestuju. Jináč jste mě moc nepřesvědčili, takže to vypadá na velký návrat malého reva... :testpo:

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

84

Re: TRAXXAS Summit VXL

tak já radši těch 00prd projezdím a chladím, jak jsem psal pasivně, no a pokud jsi se rozhodl pro Revo tak je to tvoje volba a dobrá volba. Já osobně Summita řadím ještě před Revo, protože jízda v terénu mě baví víc a Summit je v tom o hodně lepší.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

85

Re: TRAXXAS Summit VXL

Neměl by jste někdo tip,kde tady v ČR koupit aktivní chladič?Brouzdám po netu
a nemůžu nic vhodného objevit sad Díky!

Summit VXL Brushless,Summit 1/10

86

Re: TRAXXAS Summit VXL

Tady aktivní chladič na motor 380 neseženeš hmm

E-revo vxl Brushless ; Rajče, YouTube

87

Re: TRAXXAS Summit VXL

tady dobré rady pro všechny, kterým se to moc hřeje http://www.ceskymodelar.cz/?p=612

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

88

Re: TRAXXAS Summit VXL

A proč si nekoupíš jakejkoliv 5V ventilátorek do PC a nepužiješ ten? wink

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

89

Re: TRAXXAS Summit VXL

no asi proto, že to neví jako ty, že to jde

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

90

Re: TRAXXAS Summit VXL

jackie napsal:

no asi proto, že to neví jako ty, že to jde

A ty jsi jeho mluvčí? Tak asi proto mu to tam píšu, ne? Někdy mi tu opravdu přijdete jak sběrači trapných jednovětných příspěvků, i když myslím že i toto je dokonce v pravidlech! Prostě jsem mu naznačil že to jde a jestli bude mít zájem to nějak řešit, tak se může ptát dál... Nehledě na to že i ten aktivní chladič se tu sehnat dá, ale pěkně ho zaplatíš, stačí jenom hledat. :testpo:

Jardo, vím že se to nesmí, ale jenom abych pánům ukázal, co mají stále před očima, nech to tu prosím den a pak to můžeš máznout... díky wink

http://www.rc-store.cz/220/chladic-pro- … xl-3s.html

Naposledy upravil: Poly115 (30. 09. 2011 07:17:17)

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

91

Re: TRAXXAS Summit VXL

jo a tady je na motor, kdyby měl někdo problém s názvy:
http://www.rcauto.cz/zbozi/4541/Chladic … lineom.htm

Děkuju za trpělivost moderátorů a admina wink

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

92

Re: TRAXXAS Summit VXL

Díky za tipy!O použití ventilátorů z PC vím,ale vůbec tomu nerozumím a tak chci něco hotovýho a odzkoušenýho.
Na obou stránkách,na které mě odkazuješ jsem byl a omlouvám se,že jsem to blíž nespecifikoval.Radši bych odváděl
teplo přímo nahoru.Jelikož jsi měl malé Revo,myslíš,že by nevadilo to odvádění tepla bokem?Zdá se mi tam na to málo
místa.Jinak koukám i po různých fotogaleriích a nikde jsem tento chladič neviděl.

Summit VXL Brushless,Summit 1/10

93

Re: TRAXXAS Summit VXL

tak já nejsem ničí mluvčí, jenom nemám rád, když sem někdo píše stylem Vy všichni jste blbci, když nevíte to co já.

Jo a Jardo, pak to můžeš všechno smáznout, když nám to Poly tak pěkně vysvětlil.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

94

Re: TRAXXAS Summit VXL

to Yoshimoto:

1) Ventilátorek z PC stačí přepájet konektor který je stejný jako je k servu a pak to připojíš na přijímač, tak jako budeš připojovat ten hotovej, jenom s tím rozdílem, že takhle tě to bude stát cca 85Kč a origo/hotovej stojí 500kč... ale to je na tobě.

2) Je úplně jedno kam to fouká (do boku, dolů, nahodu) ale podstatné je, aby to foukalo vždy na motor! Od motoru Ti to sice bude taky fungovat, ale větší efekt to přinese v tom prvním případě.


to jackie:

Když jsi tak chytrý a máš dojem že z tebe dělám hlupáka, tak proč to tomu klukovi neporadíš ty? Vždyť jsme tu dořitě kvůli zábavě, tak z toho nedělejte divokej západ... roll

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

95

Re: TRAXXAS Summit VXL

ten divokej západ z toho tady děláš ty a chováš se, jak kdyby ti to tu patřilo. My jsme začátečníci, tak se ptáme a očekáváme od Vás mazáků slušnou a normální odpověď a když s tím máš problém tak radši neraď.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

96

Re: TRAXXAS Summit VXL

Kluci klíííd ;)Jsem sice trochu starší,ale označení kluk beru smile když si hraju s autíčkem wink
Původně jsem si taky myslel,že vzduch musí foukat na motor,ale pak jsem si přečetl článek
na který poukazuje jackie.......... Ale pokud máš vyzkoušeno,že to tak funguje líp,nechám
si poradit.

Summit VXL Brushless,Summit 1/10

97

Re: TRAXXAS Summit VXL

tak já taky nejsem nejmladší a hraju si na kluka, ale vádí mi jakou formou nás tady některý mlaďasové poučujou.
Taky se nás Poly na něco vyptával a my mu slušně odpověděli aniž by nám za to poděkoval (asi to neni jeho styl) jenom nám sdělil, že jsme ho nepřesvědčili. Každej holt nemůže všechno vědět.
Jo k tomu chlazení jsem ti napsal svoje poznatky do SZ.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

98

Re: TRAXXAS Summit VXL

Já se snažím pouze radit, jak si to každý udělá je přece jeho věc. Nechci tu působit a ani si myslím že nepůsobím jako někdo, komu to tu patří... Mám holt takové zkušenosti, jestli máte někdo jiné, piště a můžem o tom dál diskutovat, od toho jsme přeci na fóru. Pokud někdo něčemu nerozumí, stačí se zeptat, ale ... už toho nechám, nechci to tu zaplácat kecama o úplně něčem jiným. Buďme v klidu, je to jenom koníček wink

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

99

Re: TRAXXAS Summit VXL

Konečně rozumný slovo. Končíme s touhle debatou a radši nám řekni, kdy očekáváš tvojeho Revíka? a jak se na něj těšíš? i když pro tebe je to už asi rutina. To já byl úplně nadšenej. A jsem pořád, vzalo mě to pěkně.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

100

Re: TRAXXAS Summit VXL

Ahoj, na rcauto ho nemaji a ani nebudou mit skladem. A ten chladic na rc-store si nejsem jistej jestli bude pasovat na velineon motor 380.... sad

E-revo vxl Brushless ; Rajče, YouTube