326

Re: Teorie nabíjení

Pánové poprosím vás o návrat k tématu. Toto vlákno je o nabíjení, výběr baterek se řeší u jednotlivých modelů. Díky

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

327

Re: Teorie nabíjení

Ahoj. Mám akupack NiCd , 7.2V , 1800mAh do buggy a nabíječku Equilibrium 3 s NiCd programem, jakou max. rychlosí C ji můžu nabíjet a jak dlouho. Předem dík, pokud poradíte, zatím nabíjim setovou 250mA :-)

Naposledy upravil: INDiGEN (05. 02. 2012 01:29:04)

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

328

Re: Teorie nabíjení

Ahoj, na vše a více Ti odpoví tento moc fajn prográmek. Mrkni na něj.

http://calcrc.com/downcz.htm

Je: E-Revo VXL / SCX10 - Jeep Wrangler Rubicon / Axial Wrangler Wraith / Spektrum DX3C / Hitec Eclipse 7 PRO
Byl(o): Cross Tiger / Savage 3,5ccm / E-Revo VXL / E-Maxx 3908 / Blade Dancer / Gama 2100 / Scout
FOTO▼▲▼VIDEO▼▲▼WEB

329

Re: Teorie nabíjení

Sanyo NiCd 1800 jsem nabijel 3A a v pohode to zvladala ..... jinak obecne nabijet 1C

Naposledy upravil: Jerseyd (05. 02. 2012 10:09:41)

E-Savage, TL-01b, SCX10, TRF416WE, Losi XXX-T

330

Re: Teorie nabíjení

kdyz je to 1800mah tak by se baterka mela nabijet 1.8A

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

331

Re: Teorie nabíjení

To je obecně doporučený nabíjecí proud. 2C snese,ale přehřívají se

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

332

Re: Teorie nabíjení

Nebo taky C odpovídající 50% kapacity, takže 0,9C, ale to je už hodně opatrné, ikdyž u nimh by to nemuselo být na škodu.

333

Re: Teorie nabíjení

Já mám třeba změřeno,že při malých nabíjecích proudech vysílačkových ni-mháčů, se hodně energie mění v teplo,namísto aby se ukládala.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

334

Re: Teorie nabíjení

Teď ji nabíjím, nastavil jsem proud na 1.8A ale nikde sem nepřišel na to kde se nastavují volty, to pozná samo ? na displaji už je 8.25V a stále stoupá, nechci to nějak pokazit :-(

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

335

Re: Teorie nabíjení

Není na nabíječce nastavení V nebo poč. článků?? Co máš za nabíječ?

336

Re: Teorie nabíjení

nabíječ je Equilibrium 3, nabíjím baterii NiMh 7,2V , 1800mAh v NiMh programu se tam dají nastavit jen A

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

337

Re: Teorie nabíjení

tak v tom případě to nech na přístroji smile tam není o čem

338

Re: Teorie nabíjení

INDiGEN napsal:

nabíječ je Equilibrium 3, nabíjím baterii NiMh 7,2V , 1800mAh v NiMh programu se tam dají nastavit jen A

Sry, ale ze by se v nimh programu daly nastavit jenom proudy, tomu fakt moc neverim. Minimalne napeti nebo pocet clanku tam musi byt...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

339

Re: Teorie nabíjení

A těch 8.49V co to ukazuje na displaji je v pořádku ? poprvý nabíjím NiMh pack tak má z toho trochu strach big_smile

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

340

Re: Teorie nabíjení

Tomecek: právě mi to přijde divný, když nabíjim LiPoly tak tam to nastavení je podrobnější

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

341

Re: Teorie nabíjení

Mám sice Raytronic C 16, ale ta si taky sama detekuje počet článků.

Traxxas Summit 4WD Ezrun 2700 ot/V -regl Foxy 120 A
AT-10 2 WD
www.milou1.rajce.idnes.cz

342

Re: Teorie nabíjení

Tak jsem to ukončil když dodaný náboj byl 2030 a napětí 9.10V, je to s tím napětím v pořádku ? taky vám tak ukazuje když nabíjíte 7.2V nimh ?

EDIT : čas nabíjení sem vypočítal podle tabulky z manuálu co byl k buggy což je 1,2hod to znamená kolem 74min

Naposledy upravil: INDiGEN (08. 02. 2012 21:20:56)

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

343

Re: Teorie nabíjení

7,2V je jmenovité napětí - po nabití je v pořádku 1,4 - 1,5V na článek.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

344

Re: Teorie nabíjení

děkuju, to jsem potřeboval vědět :-)

HIMOTO Z-3 Brushed ; Equilibrium3 ; PKZ Radian ; DX7

345

Re: Teorie nabíjení

Malý dotaz. Mam dobíječky iMax BP6 a když dobíjim Lipo baterky musim je pokaždý dobíjet balancovánim nebo proste dobít a balancování použít jen občas pro kontrolu ???? Díky

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

346

Re: Teorie nabíjení

Vždy balancovat!!!

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

347

Re: Teorie nabíjení

Nemusíš, ale jestli chcete mít dlouhý a spokojený společný život a oddávat se různým hrátkám, tak ano! lol

348

Re: Teorie nabíjení

OK díky . Provedu smile

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

349

Re: Teorie nabíjení

Balancovani je dobra vec, ale neni to podminkou. Ja osobne balancuju vzdy, cas me nijak netlaci. Jedinym pripadem, kdy jsem nebalancoval, byly zavody. Kdyz bylo malo baterek a malo casu, jel jsem bez balanceru a srovnal az doma. Taky hodne zalezi na typu a stari baterky. Musis vedet, u ktere si to muzes dovolit a kde ne. V kazdem pripade je balancovani rozhodne lepsi, ale neni to podminkou.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

350

Re: Teorie nabíjení

Koupil jsem Li-pol 5000mAh 2S a budu nabijet proudem 4A (vic moje nabijecka neumi sad).
Nezmekne mi ta baterie, kdyz ji nabijim nizsim proudem nez je 1C?

Thunder Tiger Sparrohawk XB 1:10 + HobbyWing eZRun-35A Brushless ESC, Maverick Atom XT 1:18 + D-sys MDD32
Raytronic C12