1

Téma: Losi XXX-T osazeni stridakem

Ahoj, prosim o radu.
Jezdil jsem zavody cca pred deseti lety. Od te doby lezi vybava ve sklepe. Ted bych rad pojezdil jen pro radost. Mam starou LOSI XXX-T. Ma smysl ji ozivovat, nebo koupit neco v RTR ?
Muj podvozek je o.k., ale potreboval by prestavet na stridavy pohon - muze mi nekdo poradit rozumnou variantu (ekonomickou, dobry pomer cena/vykon) ? budu potrebovat motor, regulator, baterie a asi RC soupravu (mam megatech 3PJ, ale uz ma svuj vek).
V soucasnem vybaveni se vubec nevyznam. Drive auto jezdilo s LRP motory 11,12, nebo 13 zavitu na kotve.

2

Re: Losi XXX-T osazeni stridakem

Předpokládám že XXX-T je truggy zadokolka 1:10. Bohužel v téhle kategoii se už prakticky nezávodí, takže oživovat má smysl jen na hobby jízdu. Další věc je že střídavej pohon je lepší provozovat s Lipo baterkama a ty zase potřebují nabíječku s Lipo režimem, takže počítej že to budou náklady navíc.  Jinak střídavých pohonů 1:10  je opravdu velký výběr a prakticky všechny nemají problém z výkonem, tak spíš řešit kvalitu a odolnost. Ceny i značkových komb jsou na přijatelné urovni a spíš záleží kolik jsi ochotný investovat. Neznačkovou čínu (např. Turnigy) pořídíš už okolo 1500 kč s poštovným a clem. Ale nemáš žádnou záruku, takže je to na osobním zvážení jestli se risk vyplatí (osobně provozuju 3 komba neznačkové a jedno značkové bez problémů) Okolo cca. 3 tisíc už koupíš značku, takže je možná rozumnější si připlatit. Ověřené jsou Castle Creations, Novak, LRP, VXL kombo od Traxxas a další... Konkrétní typ težko poradit, každý tady má trochu jiný názor a vkus. Prostuduj ty nejrozšířenější možnosti a pak se dá bavit co konkrétně je pro tebe nejvhodnější.

Naposledy upravil: Dovi5 (07. 02. 2012 09:07:17)

Přátelé vracím se na můj původní nick Dovi

3

Re: Losi XXX-T osazeni stridakem

Zdravim,
prosim o radu. Poridil jsem tuto Losinu, chtel bych ji osadit 8,5T stridakem, prosim kolika zubovy pastorek pouzit ? Vim, ze mensi je do sily a vetsi do rychlosti, ale od kolika zubu asi tak zacit ? Nevim kolik ma spur, ani jaky je prevod auta....
Diky moc !

E-Savage, TL-01b, SCX10, TRF416WE, Losi XXX-T

4

Re: Losi XXX-T osazeni stridakem

Ty máš auto před sebou a nás se ptáš kolik zubů má spur ? mad
Osaď původní převod a uvidíš.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

5

Re: Losi XXX-T osazeni stridakem

Ja se neptam kolik ma spur, ale jaky pouzit pastorek. Pocitam ze spur je orig. Koupil jsem auto bez motoru, nevim tedy jaky tam byl puvodne pastorek, navic se to prodavalo s nejakym stejnosmerem 19T, ktery bude mit jine otacky nez strid. 8,5T ...

E-Savage, TL-01b, SCX10, TRF416WE, Losi XXX-T