51

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Definuj pojem "udelal jsem diferak". Ja si porad myslim, ze podlozky nejsou potreba, ale je to vec nazoru. Mam doma dva reviky a nikdy jsme tam zadny podlozky nedaval, nebyly potreba. Par lidi je tu pouziva, urcite Ti napovi. Jinak se to resilo na konci stareho vlakna.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

52

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Tomecek napsal:

Definuj pojem "udelal jsem diferak". Ja si porad myslim, ze podlozky nejsou potreba, ale je to vec nazoru. Mam doma dva reviky a nikdy jsme tam zadny podlozky nedaval, nebyly potreba. Par lidi je tu pouziva, urcite Ti napovi. Jinak se to resilo na konci stareho vlakna.

očesal jsem hrušku smile a vnější ozubené kolo diferenciálu které pohání, takže jsem musel vyměnit toto http://buy.traxxas.com/product_info.php … ts_id=9513 , potom co jsem měnil první tak jsem se zaměřil na tu vůli a je tam cca 1mm, takže podložka se tam určitě nějaká vejde, jinak (nejspíš) vím že jsem to udělal vlastní vinou, když jsem zkoušel skoky a párkrát jsem dopadl na zadní kola pod plynem... roll  díky za nápovědu wink

53

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

toto sem u revika nikdy neresil, nestalo se mi ze bych ocesal hrusku, budes muset potrenovat doskoky, kdyz to budes chtit vypodlozkovat tak pridej podlozky pod hrusku aby byla co nejvic u domku difu ale nedrela o nej, pak z te strany kde je talir aby zuby zapadly co nejhloubej do sebe ale taky aby to nedrelo, vcera jsem vypodlozkoval diferak na savikovy podlozky abych nemusel kupovat predrazene hpi tak na radu johnyho jsem vyrazil z plechovky od piva a funguje to dobre

Naposledy upravil: jencek7 (15. 04. 2012 11:19:14)

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

54

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Pokud musis dat podlozky, dej ji tam. Dost lidi to pouziva a funguje to. Ja mel asi to stesti, ze podlozky nebylo potreba. Stacilo PORADNE sesadit bulkheady a bylo po vuli. Taky si vsimni, ze celej bulkhed drzi pohromady jednim sroubem. Cim vic ten sroub utahujes, tim vic se ti dole bulkheady rozeviraji a vznik atam vule...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

55

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Zdravím Vás,
zvažuju, že si koupím Traxxas E-Revo 1/16 VXL.
Chci se zeptat, jestli je nutné si hned k tomu dokoupit přídavné kolečka pod křídlo. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Děkuji za odpovědi

E-revo VXL 1/16

56

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Neni to vubec nutne, je to jen na Tobe. Ten wheelie bar je tam jenom jako sichrovka, abys pri prudkem rozjezdu vecne nekoncil na strese.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

57

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

aha, děkuji. Sem začátečník s RC
A mohl by si mi poradit, jaké by byly nevhodnější Li-po baterie ze začátku? Chci je kupovat z hobbykingu, ale nevím přesně jaké. Chtěl bych nějaké , které vydrží auto dlouho napájet, ale zároven, ať má auto výkon.
Vím, že jsou na autě 2 prostory pro baterie. Je schopné jet i jen na jednu baterii? Tady si chci to auto kupovat http://www.elcar.cz/auta-elektro/1720-t … -1-16.html  je ta nabídka v pořádku? Bude ze začátku stačit ta baterie, která je tam uvedena v balení?

Děkuji

E-revo VXL 1/16

58

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Baterky mas vypsane v 1. prispevku tohoto vlakna. wink Auto standardne jezdi na jednu baterku, ten druhy kastlik je pro pridavnou baterku, kterou ja treba nikdy nepouzil.
Tuhle verzi 7108 z Elcar nekupuj, ma to jenom AM vysilacku!!! Jak je u Elcaru zvykem, radsi to tam ani nenapisou. Auto kup tohle: http://rc-store.cz/581/traxxas-e-revo-v … -4ghz.html

Kdybys potreboval poradit vic, pisni SZ...

Naposledy upravil: Tomecek (15. 04. 2012 15:12:06)

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

59

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Tomecek napsal:

Pokud musis dat podlozky, dej ji tam. Dost lidi to pouziva a funguje to. Ja mel asi to stesti, ze podlozky nebylo potreba. Stacilo PORADNE sesadit bulkheady a bylo po vuli. Taky si vsimni, ze celej bulkhed drzi pohromady jednim sroubem. Cim vic ten sroub utahujes, tim vic se ti dole bulkheady rozeviraji a vznik atam vule...

to jsem taky zjistil, proto jsem to nejdřív stáhnul jenom lehce a snažil jsem se spodek co nejvíc držet zmáčknutý při stahování spodního krytu který vlastně drží spodní část u sebe a až potom jsem dotáhl ten šroub. To bylo ale na tom předním který jsem už vyměnil a ten zatím drží, ale podložky tam asi stejně pro jistotu dám, než zase kupovat zubatý kolečka za 300.. Díky za nasměrování, už jsem je našel, kdyby někdo taky hledal, tak rozměr je 8x12 mm

60

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

8x12 je presny rozmer loziska. Takze kdyz tam das stejnou podlozku, bude se Ti lozisko soupat o tu podlozku.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

61

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

aha, děkuji
Vidím, že je tam k tomu Lipolka 2S 2000mAh v akci za 350,- Ale chybí nabíječka na Li-po. Můžete mi poradit jaká nabíječka by se hodila? Zkusím se mrknout po nějaké starší na Rc bazarech.
Díky
____________________________________________
Nabíječky se řeší tady: http://www.rcauta.net/forum/forum75-nab … droje.html

Naposledy upravil: Tomecek (15. 04. 2012 15:54:02)

E-revo VXL 1/16

62

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Tyto chlapci maju auta z duralovych nano vlakien? big_smile
Lebo to mi uz fakt nejde do hlavy ze pri normalnych jazdach sa auticka kazia a na takychto videach sa im nic nestane (niekedy samozrejme hej)

http://www.youtube.com/watch?v=UJPfueG3QKY

Naposledy upravil: 10kubec10 (17. 04. 2012 03:39:34)

Losi Micro Short Course Truck BRUSHLESS

63

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Nevim, jak si prisel na to, ze se auto kazi pri normalni jizde. Jednak jim neni videt pod kapotu, co maj na aute a hlavne, tohle dokaze kazdej MERV. Je to hlavne o tom dopadu, jak se ti to podari...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

64

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

No ved ludia tu pisu ze "Nijak extra som nejazdil a odislo mi to, to a to.." No a tie dopady su v tom videu take ze auticko by malo byt rozmlatene big_smile

Ale mas pravdu v tom ze im neni videt pod kapotu..

Losi Micro Short Course Truck BRUSHLESS

65

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

10kubec10 napsal:

No ved ludia tu pisu ze "Nijak extra som nejazdil a odislo mi to, to a to.."

Řekl bych, že ti, kteří to psali, měli na mysli "odejití" dílů běžným opotřebením (např. kameny a rychle odcházející servo) nebo nepříjemnou náhodou (kamínek mezi krytem a kardanem nebo špatně spasovaná hruška s diffem).
Zlomené díly jsou vždy nešťastným nárazem - například do nohy od stolu, jak se to povedlo jednomu z prvních majitelů MERVu u nás smile.
Osobně jsem mile překvapený z trvanlivosti modelu. Mám za sebou už několik nepříjemných nárazů a zatím vše OK. Pouze jsem už doplňoval olej do diffu (po 6-7 baterkách). Oba tekly, ten po doplnění je zatím suchý, tak snad to bylo nepřesně vložené těsnění.

Naposledy upravil: Alex333 (18. 04. 2012 11:57:25)

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

66

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Prosil bych o tip, pokud se vám to již stalo. Při rozjezdu mi někde u zadní nápravy pravidleně cvaká, takové nepříjemné lupnutí. Pokud auto běží bez zátěže, cvakání není. Když otáčím jedním zadím kolem, tak také ne. Když otáčím souměrně zadními koly a trochu zatížím přední, tak se mi to pravidlně přesně po jedné otáčce kousne, což je zřejmě to cvakání. Ale jenom když otáčím pod zátěží oběma, otáčení jednoho kola to nedělá.  Už jsem to dvakrát rozebral a vizuálně v diffu nic není. Ještě mě napadly ložiska. Vzhledem k tomu, že to je jenom při souměrném otočení zadních kol pod zátěží, tak to vidím na objednání diffu vč. toho hnacího ozubení od hřídele.  Funkčně to je ale v pořádku.

Venom Creeper, EzRun 32 Brushless, Traxxas e-Revo VXL brushless

67

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Osobně to vidím tak, že máš poškozený zub na diffu. Kdyby byl poškozený na hrušce, tak to nebude přesně po jedné otáčce a v případě špatného ložiska by nezáleželo, jestli se točí jedno nebo obě kola. Ale to určitě víš.
Spíš ti poradím, jak to zjistit - ozubení diffu kvalitně (!) očistit a pod silným světlem prohlédnout nejlépe za pomocí lupy. Já třeba rád používám foťák, kde si vyfotím makrosnímek a v pc si to zvětším a kolikrát najdu věci, o kterých se mi ani nezdálo.
Pokud to nebude poškozené ozubení, tak to ještě může být zatlačená nečistota do některého zubu, což by odpovídalo tomu kousnutí. Mrkni na to a dej vědět - docela mě to zajímá.

E-REVO VXL (LiPo2S)
LOSI 1/24 SCT (LiPo2S)

68

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

tak díky za tip na tu lupu, je to skutečně zub na diffu, přesněji to vnější ozubení.  Lehce oloupnutá vrchní vrstva jednoho zubu, což bylo skutečně vidět jenom pod určitým úhlem pod lupou. Takže jdu objednávat a auto jde rozdělané do krabice od bot

Venom Creeper, EzRun 32 Brushless, Traxxas e-Revo VXL brushless

69

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Vie niekto presne povedat ako je to s tym pastorkom? Niekde som cital ze na 3S treba mat 23 zubov lebo pri 28 sa upeče motor. Typek od ktoreho mozno budem kupovat revo zas hovori, ze tam je poistka proti spaleniu ktora vypne auticko. Tak jak to teda je?

Losi Micro Short Course Truck BRUSHLESS

70

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Ano je tam pojistka proti přehřátí.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

71

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Akorat ta pojistka je jenom v regulatoru, motor si musis hlidat. wink

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

72

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Zdar chlapi jak moc kvalitní je ten regl v revikovi? Kamarád
Včera jezdil a z ničeho nic auto přestalo jet po opetovnem vypnutí a zapnutí se na reglu rozsvítí kontrolka zeleně  poté se hned přepne do červena červená kontrolka svítí i na přijímači navíc regl nejde ani vypnout  vypne až po odpojení baterie nevíte v čem by mohl být problém?

Díky Pavel

73

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Ten regl je celkem kvalitni. Jestli auto prestalo jet, je to vetsinou ze dvou duvodu. Bud tepelna ochrana nebo aktivace lipostopu. Nechat regl vychladnout, nabit baterky a zkusit znova. wink

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

74

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Mám 4 ty regly a nedám na ně dopustit. V tvém případě bych to viděl na servo, ale mohu se plést.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

75

Re: TRAXXAS E-Revo VXL nova diskuze

Auto se zkoušelo asi po 3hodinach to už muselo být zchlazene dost yikes) baterka tam sla origo místo lipolky a pořád stejný problém vypadá to na reklamaci yikes)