151

Re: Nákupy mimo EU

No tak s timhle bych celkem souhlasil. big_smile

Ale dam si zalezet na tom, aby bylo jasne, ze to bude jejich OFICIALNI stanovisko, pod kterym se nekdo podepise. Pokud potvrdi Tvoji variantu, vyvesime to vsude a budem se tim ohanet. Pokud tu "ostatni" variantu, zmuchlame to a budem se dal modlit... smile

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

152

Re: Nákupy mimo EU

Amen!!! big_smile

E-Revo - Xerun 150A+SD4274 2200KV Combo, Sanwa MX3-X

153

Re: Nákupy mimo EU

Tak jen rychly info. Amainhobbies. Balik za cca 1300usd.. poslanej na slovensko. Slovenska posta ho dostala, nenasla na nem identifikaci adresy kam ma prijit. Nerozbalovali ho (je v nem faktura) a poslali ho zpatky. Jak ho dokazali identifikovat podle cisla mi je zahadou, ale nevadi.
Po uplynuti 22dni, muzete na amainu vyplnit dokument o ztracenem baliku. Trva jim cca 3-4 pracovni dny, nez ho vyresi. Bud ho vyresi tak, ze vam vsechno poslou znovu. Nebo ze cekate dal a balik poslou az ho najdou, nebo vam plnou cenu (vcetne postovnyho) pripoctou jako kredit na shopu. Coz byla moje volba.

Takze kredit pripocetli, ja jsem mezitim naklikal celej balik novej + nejaky pidi veci za nejakejch dalsich 500usd a objednal to znova uplne stejne jako pred tim. Takze cekam, snad se to tenkrat neztrati.

Zajimavosti:
na amainu je nahore okynko live chat. Pisu si tam s porad tou samou supportackou, kdyz ji nedostanu automaticky, tak si o ni reknu. Je v pohode a ochotna. Nemusi se nikam volat. Maily jsou podle me naprd. Tohle je super fungujici. (jasne bez anglictiny mate smulu, ale tak nejakyho anglicky mluviciho cloveka asi najdete)
Celej zrusenej balik prihodili do myho kosiku... v kterym to udelalo neskutecnej bordel (2950$ total) takze jsem to asi hodinu daval dohromady smile
V Baliku byly nejaky filtry, ktery uz amain neprodava, nicmene slibila mi, ze az balik najdou, tak o tom bude vedet a posle mi je.
Celkove jsem s jejich podporou hodne spokojenej. Bohuzel ceska/slovenska posta je pomerne fail. a 8mi nasobek za UPS proste zaplatit nejsem ochotnej.

154

Re: Nákupy mimo EU

chytili ma colnici ! prvykrat v zivote ! preco prave mna co som komu spravil big_smile

155

Re: Nákupy mimo EU

Na kazdyho jednou dojde! big_smile
Ale zavidim Ti, ze az ted. Ja uz bych si s nima mohl tykat...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

156

Re: Nákupy mimo EU

pánové prosím jak je to s paypalem a reklamací nedoručené zásilky. Již se začínám blížit 3 týdnům s balíčkem za 19 usd z liquidu, tak abych něco nepromeškal.. Resp. nevím jak se postupuje?

Tom

157

Re: Nákupy mimo EU

Vitej do klubu! wink Koukam, ze posledni dobou ma Liquid docela trable. Uz nekolik lidi s nim letos zakladali spor a co vim, tak vsichni dostali penize zpet. Na zalozeni sporu na Paypalu mas 45 dni, takze bych v klidu jeste pockal. Ale je fakt, ze pokud to z Paypalu nedoslo do tri tydnu...
Nebyl ten balik vetsi, ze by se valel na celnici?

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

158

Re: Nákupy mimo EU

Možná by stálo za to zajít na tvojí doručovací poštu jestli tam ten balík nemáš. Mě se stalo, že mi oznámení nedali do schránky a já čekal skoro měsíc a nic. Pak šla manželka poslat něco na poštu a pošťačka jí dává balík pro mě, že ho tam mám nevyzvednutý.

159

Re: Nákupy mimo EU

... to ne, z liquidu je to vždy obálka, co dávají do schránky (takže žádný balíček).

Tom

160

Re: Nákupy mimo EU

Přesně tak. Taky jsem měl jen obálku a tu většinou dávají do schránky. Jenže v tom čase chodil nějakej lemra záskok a dlabal na to. Občas mi to nechaj i v bytovce za dveřma, ale tenhle nic.

161

Re: Nákupy mimo EU

...aha, tak to zkusím. Koukal jsem na ten paypal a je to asi jednoduchý a je tam psáno, že do 45 dní. Takže času ještě asi dost

Tom

162

Re: Nákupy mimo EU

Vrchol nasranosti - celnici mi zastavili balik z AH v celkove hodnote 29,09$. Normalne mi chodi emailem avizo o dosle zasilce na celnici, tentokrat nee. Nekde vyhrabali moji rok starou plnou moc, kterou doted nikdy nepouzili a Ceska posta proclila balik za me. Takze hodnota baliku cca 600, za DPH si rekli 170 a Ceska posta za sve sluzby 180 Kc!!!
I tak jsem oproti nakupu v CR usetril asi 50 kacek, ale nasere to... sad

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

163

Re: Nákupy mimo EU

Mě už taky nekontaktuji a vše vyřizuje česka pošta taky mi stopli balik ktery měl hodnotu 26.32usd a neprošel protože se nevlez do limitu a ten měli zrovna podle jejich kurzu 26.30usd. takže teď mam balik buď ve schrance a nebo mi ho doveze česka pošta. ale teď se snažim nakupovat do limitu nad limit už se to ve většině připadu nevyplati a je lepši to koupit u nas.

HPI Baja 5b ss 30.5ccm//FG Alfa Aomeo/ Summit 1:8\Slash 2wd brushless/Venom Creeper/Cen Me 16 mt/Vendetta st/mini-z mr02/Micro baja/Turnigy Accucel 8/Fs Gt3b/Spektrum Dx3s
Bylo:HPI Baja 5b RTR/Hobao MT 1:8/Savage/FG Marder/

164

Re: Nákupy mimo EU

No ono zalezi na tom, co presne nakupujes. Mne osobne se vyplati stale nakupovat venku. I s DPH to v 90% pripadu vyjde levneji, nez u nas...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

165

Re: Nákupy mimo EU

No ja většinou kupuju na liquidrc. ale těď schanim kola na velkeho Summita a to se nevyplati aspoň jsem nenašel shop kde by byly za dobry peniz a levna pošta. oni to dph spočitaj i s poštou a to pak ty kola vyjdou draž neš u nas. ale pokud se člověk vejde do limitu tak se to vyplati.

HPI Baja 5b ss 30.5ccm//FG Alfa Aomeo/ Summit 1:8\Slash 2wd brushless/Venom Creeper/Cen Me 16 mt/Vendetta st/mini-z mr02/Micro baja/Turnigy Accucel 8/Fs Gt3b/Spektrum Dx3s
Bylo:HPI Baja 5b RTR/Hobao MT 1:8/Savage/FG Marder/

166

Re: Nákupy mimo EU

Stopli mi Amain za 31$ a přišla mi obálka s fotem balíku a nějaký instrukce. Moji plnou moc maj minimálně z ledna, nevíte co p mě chtěj. Prošlo mi teď hafo balíku a teď si nemůžu vybavit jak postupovat, prase aby se v tom vyznalo.

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

167

Re: Nákupy mimo EU

Vyplnit plnou moc ofotit a poslat na e-mail je to rychlejší než poštou. A k tomu jim napsat prohlášení že zásilka číslo skladové atd... neslouží k obchodním účelům... Zkrátka:

Tom69 napsal:

pošli  meil s přílohou povrzení o platbě ( výpis PayPal nebo screen obrazovky výpisu z účtu o zaplacení zboží)
a vyplň plnou moc a sken přilož

Na sklad.praha120@cpost.cz     do předmětu zprávy dej Skladové číslo .............. a podací číslo  .............

pak stačí napsat:

Prohlášení:

Já ,níže podepsaný prohlašuji ,že zásilka, podací číslo ........................ , Skladové číslo ................ je zboží neobchodního charakteru pro soukromou potřebu.

V příloze Plná moc + výpis z PayPalu (doklad o zaplacení)   


Podpis + adresa

Tel.  ..............

Asi tu předchozí někde zavarušily no... úřady co chceš...

Team Durango DESC410R (motor, regulátor: Robitronic Brushles 8,5) http://dklukas.rajce.idnes.cz/Team_Durango_DESC410R/

168

Re: Nákupy mimo EU

Ahoj, jak dlouho vám nejdéle šel balík z liquidu? Už čekám 14 dni a nic. Vycházím z mé zkušenosti, že předchozích 10 balíků vždy do 7 dní doma nehledě na jejich cenu(5-100$).  Díky za odpovědi(hlavně ty uklidňující :-) )

169

Re: Nákupy mimo EU

Jeste bud v klidu, uz jsem jednou cekal i 21 dni. Je to teda cestna vyjimka, ale stane se...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

170

Re: Nákupy mimo EU

Snad to tak bude. Kupoval jsem 2 páry pneu. Každý pár v jednom balíčku odeslaném s odstupem dvou dnů. První už je doma a druhý stále nic. Tak uvidíme... :-(

171

Re: Nákupy mimo EU

Moc tě neuklidním. Zkus se poptat na poště.
Já jsem před svátky nakupoval na ebay a nechal si to poslat přes usps s tím, že jsem měl dostat tracking number. To jsem dostal, ale systém ho stále neznal. Po třech týdnech jsem kontaktoval prodejce. Ebay mě automatizovanou hláškou odrazoval od otravování, nicméně prodejce mi v podstatě obratem odpověděl, že se to právě vrací zpět, protože si adresát zásilku nevyzvedl. Problém nastal tím, že to přešlo na DHL, a dodavatel to špatně prolinkoval. Zbytek zařídila Česká pošta. Naštěstí jsem po vlítnutí na poštu, otlučení trochy omítky a probuzení pošťáků zásilku chytnul v třídírně před skenováním zpět.

Savage Flux HP, 2.4G, E-Revo Brushless, Savage XS SS, Axial Wraith, Latrax Teton,
Night Crawler, TRX-4

172

Re: Nákupy mimo EU

Jo presne tohle se me stalo taky!!! Uz sem psal prodejci o co jako de ze balik neni. On me odepsal ze je uz tyden na domaci poste. Taky se ho uz chystaly vratit. Nevim jak to posta ma, ale podle me by ti meli nechat listek ve schrance kdyz te nezastihnou a po tydnu by meli dat dokonce jeste jeden. Me neprislo nic.

HB D8Te: Mamba2, Leopard 4092 1480KV, Hitec HS 7955TG, Pro-Line Trencher X 3.8
Losi Micro SCT 
Dron DJI F550 NazaM V2 Taranis na ceste...          http://wormsnake.rajce.idnes.cz

173

Re: Nákupy mimo EU

No česká pošta je samostatná kapitola. V zahraniční má označení Czech Speedpost smile smile Mě se dokonce jednou stalo, že sem objednával věci z ebaye asi za 200 dolarů a když jsem šel domů (bydlím v bytovce naštěstí na malém městě) tak za dveřmi na starých schránkách stál balíček. Ledabyle jsem ho přehlédl a vydělával věci ze schránky. Potom mě to nedalo a podíval sem se co to je a hups můj balíček. Potom když mi sousedka řekla, že byl balíček pohozen za dveřmi a ona ho zvedla aby se neválel okamžitě jsem se vydal na poštu a udělal tam bugr. Od té doby nemám problém a pokud nejsem doma je tam lísteček.

Traxxas Summit brushless - ezrun 120A wp sc8, Losi Highroller 1/10 brushless, Ken Block 1/16 brushless

174

Re: Nákupy mimo EU

Takže jsem se ptal a pošta neví vůbec nic, to potěší. Balík zatím nikde. Kola jsou docela velká, takže těžko někde zapadnul. Fakt opruz tohle to. Je zase fakt, že když jsem obchodoval s oblečením, tak mi balík z Ameriky za 400$ šel přes 3 měsíce a celou tu dobu o něm nikdo nic nevěděl. Na celnici se asi nezdržel, protože clo nebylo vyměřeno. To byly teprve nervy Pánové. :-\

175

Re: Nákupy mimo EU

Vím, že je to trochu OT, ale z mé zkušenosti drží rekord British post - stěhoval jsem se po x-letech zpět do ČR, takže jsem si objednal DHL a nechal poslat domů velké krabice plné věcí (dohromady cca 230kg).
Poté co jsem odjel, dozvěděl jsem se, že jsem si tam nechal svoje skoro-nové goretexové boty, poprosil jsem kolegu co tam žil, ať je pošle. Čekal jsem na ně asi měsíc, pak jsem to vzdal. Podezříval jsem kolegu i českou poštu, ale zádrhel byl asi někde jinde. Balík odešel z pošty v Glasgow koncem února, a přišel jen pár dnů před mými narozeninami v říjnu! Celou dobu nikde nikdo nic nevěděl, dle stavu balíku i pár razítek to vypadá, že cestoval po celé Evropě.....ale došel!

E-Revo brushless (Spektrum DX4S 2,4GHz, RC Toro 150A + LRP Dynamic 8 2000kV (sensored), byl LRP iX8, Foxy 120A, Tekin Rx8i s Novak HV 6,5T)
Team Associated SC10 4WD (DX4S 2,4GHz, RC Toro 150A, LRP X12L SC 5.5T) a Losi Micro SCT BL