1

Téma: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Dnes jsem si domů přinesl tuto hračku...budu sem psát postupně své dojmy a zkušenosti. Pořídil jsem si ho i přes varování některých zkušených jezdců, prostě se mi strašně líbilo smile Uvidím, zdali se potvrdí avizované negativní vlastnosti tohoto rc auta.
Důležité je zmínit jednu věc. Jsem naprostý amatér pokud jde o rc auta. Do této chvíle jsem měl Traxxas Stampede VXL 2WD, se kterým jsem spokojeně jezdil téměř den co den 3,5 roku. Do mé sbírky patřil i želvoun od Losi - Mini Rock Crawler 1/16. Měl jsem možnost si zajezdit i s jinou "technikou", ale žádné jiné rc auto jsem nevlastnil.

HPI Trophy Truggy Flux jsem si pořídil na rekreační ježdění v parčíku a semtam lehce na dráze. Auto bude provozováno každý den (venčím s ním psa), ale nebude vystaveno extrémnímu ježdění (ikdyž kdo ví smile ).

Takže začnu hned s prvním pocitem...v hezky potištěné krabici je již sestavené auto, karoserie je obalena folií. O nějaké ochraně auta při přepravě tu nemůže být ani řeč. Auto jen sedí v krabici a napříč krabicí jsou dvě kartonové výztuhy, nic víc, ale asi to stačí.

V pytlíčku se dají najít různé podložky k tlumičům (nejspíš se tomu říká jinak, nějak odborně, ale je mi to fuk smile ), jeden klíč a imbus....v návodu se ale uvádí, že by balení mělo obsahovat několik klíčů - imbusů a hlavně klíč na kola...no neva no...Ještě drobná bižu a další pytlík s náhradními díly.
https://lh3.googleusercontent.com/-B-RDSMK6_wI/UBmD2-P209I/AAAAAAAABJI/b5o1sTFQrJo/s640/DSCN2298.JPG

Na webu výrobce je krásný obrázek vysílačky, na tu jsem se docela těšil...ale vybalil jsem tohle...
https://lh5.googleusercontent.com/-HmQmpmq6xYo/UBmA8xbAPlI/AAAAAAAABIY/4jCg62KG0BA/s512/DSCN2291.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-r2EHsIHC-9k/UBmA8A3ws_I/AAAAAAAABIU/pLwF4cE6IZ4/s512/DSCN2292.JPG
Sakra...na těch fotkách ta vysílačka vypadá mnohem lépe než v reálu....je to opravdu hnusný kus plastu, s kolečkem, které je celé plastové....u Stampede nevypadala vysílačka také o moc lépe, ale měla alespoň molitanové kolečko a hlavně se dala jednomu z trimů přiřadit vybraná funkce (ne moc pohodlně, ale šlo to). Díval jsem se, zdali není na krabici uveden jaký typ vysílačky má set obsahovat, ale pak jsem v návodu našel i přílohu, kde byl návod na tuhle hrůzu. Asi pro ČR si řekli, že nám stačí tohle, podobně to bylo asi i s těma klíčema....přišlo tedy zklamání...a nedostatek tužkovek...měl jsem připravené 4ks, ale tenhle plasťák si pomlaskává na šesti!

Návod byl, v několika jazycích, ale česky nic...je i CD, tak možná tam, ale pochybuji...
https://lh4.googleusercontent.com/-TbY32n3z-JA/UBmD96Y_BxI/AAAAAAAABJU/7v9Xr2am8PQ/s720/DSCN2301.JPG

Nálepky si nalepil už výrobce (asi), nechal jen vyzobané plato a pár jich mi tam nechal smile jsem docela rád, protože bych to nalepil určitě křivě....
https://lh6.googleusercontent.com/-1q_VI1ym-N8/UBmDzIdQlnI/AAAAAAAABI8/ryY8l6x6xTQ/s640/DSCN2299.JPG

Jako pohonou baterii budu používat 4 článek FOXY G2 Li-Pol 4500mAh/14,8V 36/70C....ano, není určená pro auta, ano na závody bych s tím asi nemohl jezdit...ale závody se mne netýkají...pro mě bylo plus - vejde se krásně do boxíku, celá se tam schová a nestojí ranec...1800kč by stála podobná baterie i z čajny a já chtěl hned jezdit...
Takhle to vypadá po vložení baterie...
https://lh4.googleusercontent.com/-jbDp2ujs_-8/UBmAMcbNC9I/AAAAAAAABHk/66gqTuvbXuQ/s640/DSCN2283.JPG
Jelikož je to 4 článek a v autě jsou připraveny 2 T - konektory pro sériové zapojení 2x 2s bateríí, tak jsem vzal jeden konektor, propojil ho drátem a druhý napájel na konektor baterky.

No není to krasavec? smile
https://lh3.googleusercontent.com/-2D62nyCgvyA/UBl-dPiZ3WI/AAAAAAAABF8/W-KY4HF6c0U/s640/DSCN2270.JPG

Nabil jsem a vyrazil ven...zatím jen před barák na silnici a posekaný trávník...auto vystřelí a co mě dostalo do kolen byly brzdy (vím že tam žádné nejsou)....auto se prostě zahryzlo do asfaltu a stálo na fleku...u Stampouše se muselo brzdit opatrně, jinak jel jak sáně smile Pak jsem chtěl vyzkoušet průchodnost těžším terénem, které jsem se nejvíce bál...neposekaná tráva plná plevelu s tvrdšíma stonkama vysoká cca 30cm....hehe...jak jsem si mohl myslet že to neprojede smile asi proto, že Stampouš tohle prostě nedával...."Fluxík" se tím prokouše bez nejmenšího zaváhání...

Jízda tedy zatím paráda....

Co jsem si všiml, zadní kola šmajdaj...nevím zdali je to normální, než si gumy "sednou", nebo to prostě být nemá....dám tomu pár dnů a pak uvidím, otázka je, zdali poté případná reklamace bude mít šanci na úspěch....

Až na vysílačku jsem zatím spokojený a těším se až tu potvoru zítra pořádně proženu (pokud bude více času).

2

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Ahoj, gratuluju ke koupi a musím uznat že vypadá hezky, dravě. Ale dost by mě zajímal prodejce, kde jsi koupil. Protože to chybějící nářadí a vysílačka zavání dost velkou levárnou. Jinak na zadních kolech smajdají disky, nebo jen pneu? Někdy bývají hůř nalepené pneumatiky na disku a pak o šmajdá. S reklamací, nebo aspon důrazným dotazem bych řešil spíš to nářadí a vysílačku.

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

3

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Právě to řeším emailem na prodejce....on za to nemohl..rozbalil mi auto před očima.... ale našel jsem na stránkách výrobce, že by měla být dodaná v sadě ta jiná lepší, je to i tříkanal....na nářadí kašlu, ale ta vysílačka...tu mám hluboko v žaludku...kola jsou asi normal...ve všech je vůle a jak jsou kola těžká a koulí se, tak dochází ke šmajdání....ale také se poptám....

4

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Předpokládám, že jsi auto koupil u nás. Prostě prodejce vytáhl originál rádio co tam patří (TF-40) a dal tam jednodušší a levnější z Baje-e TF-20
http://www.hpieurope.com/piw.php?lang=e … tNo=104058
http://www.hpieurope.com/piw.php?lang=e … tNo=105381
rozdíl je u nich ve všem včetně počtu potřebných AA baterií, navíc je v autě přibalen i klíč na kola, který taky rád "zmizí"
Doporučuji zpětnou návštěvu prodejce, hlavně kvůli vysílačce a trvej na výměně, nebo odstoupení od smlouvy, i když to bude složitý, když jsi to už použil.
Smutný začátek tohoto vlákna....
Koukám, že oproti své předloze od HB Lightningu 2 PRO ošidili uchycení kol a místo plnohodnotného HEX 17mm včetně matic tam dali jakýsi hybrid alá Traxxas, aspoň že nechali důležité alu díly.
Doporučuji koupit ochranu skid plate od DE Racing pro D8/D8T, je to stejný a nebude tak odrbaný spodek auta.
P.S. koukám že než jsem ten román dopsal a dohledal to, tak už to řešíte, to že to rozbalil před tebou neznamená že to předtím sám nezabalil.

Naposledy upravil: soft147 (01. 08. 2012 22:31:41)

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4
http://intertrack.cz/

5

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

To že to prodejce rozbalil před tebou, ještě nemusí nic znamenat. Na krabici plomby nejsou, jenom samolepky. Nechci prodejce obvinovat, aniž bych znal podrobnosti atd, ale tohle vážně smrdí....

Naposledy upravil: Dovi (01. 08. 2012 22:39:30)

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

6

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Gratuluju ke koupi, taky jsem nad ni uvazoval , ale nakonec pudu do Summita. Prujezdnost terenem se mi hodi vic, nez rychlost smile

Youtube mas plne videii s oteviranim krabic s modelama a bohuzel tam mas mit opravdu jinou vysilacku :

  2:20
Nezda se mi, ze by pro cesky trh davali jinou vysilacku

Jsem rad, ze traxxas bali krabice do folie a tak pokavad ma krabice nebude zabalena , tak ten model radeji ani nebudu chtit...
Kde jsi ho prosim koupil ?

7

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Reklamace v reseni...ale na dobre ceste...rano jsem se zastavil za prodejcem a opet se potvrdilo to co vzdy....ochota a vstricnost tu jsou na prvnim miste. To ze jsem dostal spatnou vysilacku se stat muze...rozhodne to nebyl zamer prodejce a verim ze ani Pelikana...podle vseho se proste HPI seklo...i mistr tesar.... vse se resi k me spokojenosti. Vysilacka s prijimacem se posila zpet do Pelikana, ktery obratem posle novou TF40, ktera v baleni mela byt...od prodejce jsem dostal zapujcenou nahradni rc soupravu....jsem spokojen....

8

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Skvělý přístup. To je na zveřejnění prodejce, těch dobrých není nikdy dost.

9

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Zveřejni kde jsi kupoval, a dávej info jak to dopadá, když jsem to četl, šili se mnou všichni čerti wink
Osobně bych tedy tipoval na naše vykutálené prodejce - ale samosebou se mohli splést i v HPI.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

10

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Kupoval jsem ho u pana Houšky, byl to již x tý nákup v této prodejně a vždy maximální spokojenost...info samozřejmě podávat budu, ale opravdu bych nechtěl aby se to tu zvrhlo s příspěvky ohledně nákupu a prodeje modelů. Rád bych tu řešil auto, kterému by mělo být toto vlákno věnované....takže...

..dnes první větší poježdění a procházka v Parukářce....PARÁDA! lítá to jak sviňa, tráva netráva, šílený kopce to šplhá parádně...dávám bacha abych netrefil hned nějaký kámen (ono to přijde), ale je to neskutečný peklo....psi nemají šanci smile do zatáček to drží jak přibité a jak za to člověk veme, tak to rve drny smile

Opravy po jízdě:
- dotažení všech kol
- vyčištění karoserie
- nabití baterie

smile

Naposledy upravil: HOKR (02. 08. 2012 18:32:31)

11

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Co si budeme povídat, zkušenosti ostatních můžou bejt jedno, když má majitel radost a nebudeš - li to trápit moc na dráze, může to vydržet podstatně víc. Takže nechť slouží.

Jakej je v tom v základu pastorek?

12

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Pastorek je tam 15T, kolo 50T. Stampous mel na maximum vetsi rychlost ale trvalo mu asi 25m nez ji dosahnul...u Fluxika za to vemu a je tam hned smile Uvidim az pojezdim na Chodove a pak mozna prevody upravim, ale s nejvetsi pravdepodobnosti to necham...zrychleni to ma dostatecne a max rychlost take...pro jistotu jsem objednal chladic na motor. Zatim se motor jen zlehounka zahrival, ale az to bude dostavat vetsi zahul, tak chci mit klid.

13

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Jojo, musime se nejak dohodnout s tim chodovem, docela rad bych to porovnal s tou moji HB D8T.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

14

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Chtel bych tam dnes dorazit kolem pate,seste, pokud bude pocasi...

15

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Byl jsem dnes na chajdě a chvilku blbnul s Fluxíkem na trávníku před chatou. Cestou domů jsem se chtěl zastavit na Chodově a popř. si vyzkoušet dráhu, doufal jsem, že tam někoho potkám. Dráha byla stále pod vodou a když jsem přijel s autem k dráze, tak mi najednou upadlo kolo smile
https://lh6.googleusercontent.com/-QpyYVVLNTBw/UB1dKzBV-MI/AAAAAAAABKk/AW9hXoC5pRk/s640/IMG1075.jpg
Bohužel to odnesl i střed kola, který se částečně vymlel.
https://lh3.googleusercontent.com/-GJyXsEYaX6w/UB1dKJyF5oI/AAAAAAAABKc/6EahWcxeXmw/s640/IMG1076.jpg Jezdit s tím půjde, ale rozhodně to vyměním, už pro ten pocit....samozřejmě mi vypadla i závlačka, která drží hexák. Takže jsem doma uřízl kus kovové tyčky a do pondělí to snad nějak vydrží....nejvíc mě štve, že když jsem na chajdě doblbnul tak jsem chtěl právě matky překontrolovat. Nechal jsem ale omylem šroubovák, který nosím v brašně doma a byl jsem líný si dojít do kůlny pro jiný. Holt, za blbost se platí...

16

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

jj povolená kola to se stává, vyplatí se je utahovat na krev, nebo pokud chceš jistotu, dej na závit hexu trošičku modrého Loctite, neboj matku pak odšroubuješ a výhoda je, že tam Loctite zůstane a bude i po zaschnutí působit jako samojistka.. Dělají se i matky se zářezy proti povolování kol... Na kole Ti naštestí půlka hexu zůstala, tak když pořádně utáhneš matici, tak se kolo neprotočí... Oni tyhle dysky stejně za moc nestojí... Jinak ztracený pin - kolík z hexu můžeš natrvalo nahradit uříznutým HSS vrtákem vhodného průměru a máš to ještě lepší jak originál pin...

17

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

jinak dnes jsme u nás na dráze testovali novou Trophy buggy nitro s vysílačem TF-40, co samozřejmě prakticky hned odešlo "kvalitní" RTR servo a po nějaké době začala zlobit i souprava HPI TF-40, tak snad nebudeš mít stejný problém...

18

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Jo, povolený kola to je prostě klasika... utahuju i během jízdy a to fakt mrtě. Ty matky sou samojistné, ale tak po 2-3 povoleních už je to totálně bez účinku a dotahovat je prostě nutnost... I přes to že utahuju už mi asi 2x kolo uletělo... jednou dokonce za letu a hledat ho byla docela fuška. Hlavně pokud to vytáčíš nebo děláš třeba backflipy.. to je hned.

19

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Co kolo, to se hleda dobre, ale najit matku je fakt porod. Dotahuju take preventivne a casto, presto mi predevcirem take upadlo. Zacnu davat ten Loctite.

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

20

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Tak bohuzel pulka hexu nestacila a pri blbnuti na bmx draze kolo opet odpochodovalo a to jsem ho prubezne utahoval...uz se asi tou silou hexa protaci v kole. Prilepil jsem ho do kola na tvrdo, to by melo vydrzet.  Jinak auto zatim pecka....dostalo dneska prvniho couda. Prvni me skoky nemely uplne nejstastnejsi a nejlehci dopady....cestovalo bokem, prez strechu, letalo x metru do vysky i dalky, parada zatim vse ok smile setove servo je shit, tuhle info jsem dostal uz pri koupi auta v obchode...budu na nej jezdit dokud budu drzet a pak tam loupnu oranzoveho savika smile

21

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

nemusis mat ani zavitove lepidlo staci hocijaky obycajny chemopren. treba to dat aj na matku aj na ten zavit pockat 10 minut a potom to zasrubovat (to je najdolezitejsi krok ze to musis nechat chvilu stat na vzduchu a az potom zasrubovat) ked to zasrubujes tak este chvilu asi pol hodiny az hodinu nechat nech sa to chyti spolu a mas to zalepene tak ze sa to samo nerozmontuje. na savikovi sa mi kolesa este niky neuvolnili ked som ich zalepil takto. loctite je drahy ten si setri na diferaky a pastorky. kolesam staci aj chemopren

22

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

HOKR napsal:

... pak tam loupnu oranzoveho savika ...

Radši černého Hiteca, cenový rozdíl je už malej smile

Naposledy upravil: Jelass (04. 08. 2012 23:34:37)

23

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Jestli chceš jednoduše bez matlání a patlání lepidel a kdovíčeho zamezit odšroubování matek, tak si pořiď teflonovou šňůru na závity trubek vit např: http://www.tesneninyvlt.cz/produkty/pro … ci-vlakna/ a stačí natočit na závity unašečů cca 10cm šňůry (3-4x obtočit) a máš naprostej pokoj. Nic nematláš, nečekáš na uschnutí lepidel, prostě rovnou jezdíš. Já to taky průběžně kontroluju i s touhle páskou, ale zatím se mi nestalo, že bych musel matku dotahovat.

E-Revo - Xerun 150A+SD4274 2200KV Combo, Sanwa MX3-X

24

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Dnešní blbnutí u nás v parku....to auto dává mnohem víc než jsem čekal....

...opět mi odpochodovalo kolo. Zjistil jsem, že závit šroubu co drží matku neprolézá skrz celou matku, tak jako tomu je u ostatních kol, ale chybí tam k jejímu konci tak 1,5 zavitu.

Kolo které ulétává smile
https://lh6.googleusercontent.com/-xKkA5dCCJ5g/UB7ZRuDNoJI/AAAAAAAABLM/fo14EbC76tE/s640/DSCN2440.JPG

Kolo které drží...
https://lh4.googleusercontent.com/-cihIf9up0V0/UB7ZOz6mmzI/AAAAAAAABLE/kSzERsIjsTc/s640/DSCN2442.JPG

Zkusím koupit v nějakém Hobby marketu matku s podložkou a vyzkouším zdali kolo vydrží.

Každopádně to vypadá že unašeč kola....
https://lh4.googleusercontent.com/-D3UmGC6_lv8/UB7ZAeusErI/AAAAAAAABK8/Ddd9Vg2rabk/s500/HPI-101181_1.jpg
...je kratší než by měl být, nebo je disk kola špatně vylisován a proto nelze dotáhnout tak, aby matka povylezla...

Naposledy upravil: HOKR (05. 08. 2012 21:43:36)

25

Re: HPI Trophy Truggy Flux 2.4GHz #101707

Tak přehoď kolo z druhý strany a uvidíš, jestli je to diskem nebo unašečem...

E-Revo - Xerun 150A+SD4274 2200KV Combo, Sanwa MX3-X