26

Re: Axial EXO Terra Buggy

Tomecek napsal:

Ty barvy se mi libi, je to zase neco jineho.
.... Axial moc dobre vi, proc tam dal zrovna takovy kombo...

Díky...

Originál Axial Regl bude asi opravdu SideWinder od Castle, ale co motor, ten by měl být od Castle -1410-3800 lepší než originál Axial... http://www.axialracing.com/products/ax24010 akorát nikde nemůžu zjistit kolika závitový ten Castle 1410 je...

Je tu někdo kdo měl nebo má SideWinder SCT combo? Spolehlivost, spokojenost, nějaké závady, případně poruchy...

aXial eXo & scX24

27

Re: Axial EXO Terra Buggy

Original Axial neni, pac ten Vanguard 2900kv je delanej u Castlu. Bud z nejake serie nebo primo na zakazku...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

28

Re: Axial EXO Terra Buggy

rakpavel napsal:

michal09: moc pěkné, jen bych tam dal nějakého peopla, ať je to živější....vejde se?

Jsem nováček, musíš mě trochu pomoct... smile Co jsi myslel tím peopla? Jinak Dík

2filipb: K tomu sensoru, někde jsem taky četl že je to právě nevýhoda a že přávě Mamba Max pracuje bez senzoru.. Možná si to jen špatně pamatuju... Senzor na plynulí rozjezd? Na to ale má i vliv typ motru ne, 2pol, 4pol...

aXial eXo & scX24

29

Re: Axial EXO Terra Buggy

Tim "people" myslel Pavel panacka, sofera. wink

Senzor je urcite vyhoda. Regl ma presne informace od motoru a chod je tak presnejsi a plynulejsi.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

30

Re: Axial EXO Terra Buggy

Jo ták, já za tím hledal bůh ví co... smile Ale řidič je momentálně poslední věc nad kterou budu ohledně modelu přemýšlet...

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak
Mamba Max má senzor, vyšší výkon, vyšší požadavky/nákady na baterii, vyšší pořizovací cena.
Sidewinder nemá senzor, výkon je dostačující ale né takový jako Mamba Max, nižší požadavky/náklady na baterii, nižší pořizovací cena... Z toho mi vyplívá pro normál rekreační ježdění lépe SiderWinder

Ještě otázečka - SideWindery jsou aktuálně v nabídce 2 typy: SV2 (s motorem 1406) a SCT (s motorem 1410), dokáže mi někdo popsat rozdíl, anglině neholduju a v češtině je těch informací pomálu... Díky

aXial eXo & scX24

31

Re: Axial EXO Terra Buggy

Nemuzu si pomoct, ale ty regly od Castlu (SV2 a SCT) mi prijdou absolutne stejny. Rozdil vidim jen v motorech. Stock Axial motor ma 2900kv, tak bych se drzel co nejbilz...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

32

Re: Axial EXO Terra Buggy

Jo to me taky, ale jak jsem pochopil z odkazu, tak se tady resilo combo s reglem Mamba max pro a ta s SV2 nema moc spolecnyho.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

33

Re: Axial EXO Terra Buggy

Mám dotaz? Jak jekým způsobem je snadné přestřikat kastli???

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

34

Re: Axial EXO Terra Buggy

super, zrovna se chystám koupit, hledám informace a objeví se tu toto téma.
Chci koupit, protože mě štve, že ani Traxxas mě kvalitou moc nenadchl. Jelikož Emaxx mi zabavil synek, chtěl sem Stampede, ale zkušenosti zde uváděné nicmoc.
Takže chci zkusit tuto buggy, protože snad je Axial už trochu kvalitní, jednak se mi hrozně líbí, jednak mě láká postavit si to komplet sám. Taky chci zkusit něco jiného, než monster.
Taky řeším pohon. Zbylo mi tu střídavé kombo 540 od LRP - X20 9.5 - 3700 kV, senzorový . Ale trochu se bojím, že to bude slabé, měl sem to v lehčím autě a nicmoc. Takže ještě uvažuju z HK - motor Turnigy Trackstar 550 - cca 4100 kV, senzorový, na 2s. V takové sestavě testuje na Youtube jeden hoch a jede to pěkně. Nejspíš zkusím až když nebude stačit to slabší...

Axial Exo Terra, Emaxx Mamba

35

Re: Axial EXO Terra Buggy

Dovi napsal:

Mám dotaz? Jak jekým způsobem je snadné přestřikat kastli???

Jednoduše, odlakovačem na lexan kastli vyčistíš do čira a pak znova nastříkáš...

Ještě se chci zeptat jednou k tomu BECu. Pokud použiju Combo SideWinder s akku 2S a servem pro 7,4V, stačí to jen propojit a nemusím se ničeho bát, nebo BEC budu muset použít?

aXial eXo & scX24

36

Re: Axial EXO Terra Buggy

Nee. Pokud pouzijes HV servo, z BECu se bude napajet pouze prijimac. Ze serva do prijimace pak pujde pouze signalovy kablik.

Mel bys link na odzkouseny a dobry odlakovac?

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

37

Re: Axial EXO Terra Buggy

A uz jsi to něky tím odlakovačem skoušel?
Né že bych se dotoho chtěl pouštět. Při délce životnosti kastle, nemá smysl vyplýtvat barvy, pak odlakovač a pak znova barvy, je rozumější koupit druhou a střiknout ji odznova. Jen mě to teoreticky zajímá, protože jsem zatím neslyšel že by to někomu uspěšně šlo bez zmatnění kastle.

Naposledy upravil: Dovi (02. 10. 2012 12:59:24)

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

38

Re: Axial EXO Terra Buggy

http://www.mpmshop.cz/rc-auta-tamiya/ba … eaner.html

Celou kastli jsem tím neodlakovával, jen jsem potřeboval umáznou kousek barvy při samotném lakování a to šlo tímto cleanerem velmi dobře, takže celá lexan kastle by neměl být větší problém...

Někde jsem právě viděl použití externího (musí se dokoupit zvlášť) BECu, ale protože Castle v reglu BEC má, neni potřeba nic dalšího dokupovat aby bylo auto plně funkční? Prosím kdyžtak mě opravte...

aXial eXo & scX24

39

Re: Axial EXO Terra Buggy

Interni BEC ma (temer) kazdy regl. Jde o to, ze interni BEC neni vzdy tak silny, aby bez problemu utahnul vse, co potrebujes (servo, prijimac, svetla, navijak, atd.). Pak teprve prijdou na radu BECy externi...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

40

Re: Axial EXO Terra Buggy

Aha tak to jo, takže pokud budu mít pouze jen servo a přijmač, nemusím nic řešit. Ale až bude auto plně pojízdné, chci tam nějaký světla dát, karoserie je na to připravená... Díky za vyjasnění

aXial eXo & scX24

41

Re: Axial EXO Terra Buggy

Nee, tak to neni. Muze se stat, ze Tvuj BEC bude slabsi, nez je potreba pro chod jednoho jediného serva. Většinou se jedná o silná digiální serva, která mají velkou spotrebu nebo velke proudove spicky. Velmi castou kombinaci je regl Mamba Monster a Savoxy serva...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

42

Re: Axial EXO Terra Buggy

Tak co Michale, do jakyho motoru jdes?

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

43

Re: Axial EXO Terra Buggy

Nemám teď moc volnýho času, tak nemám čas na studování, ale vypadá to na combo SideWinder SCT a motorem 1410-3800kv od Castle...

nějaký lehký počtení
http://scarabeus.wz.cz/slash.html
http://www.rcauta.net/forum/topic18532- … r-sct.html

Naposledy upravil: michal09 (03. 10. 2012 09:42:17)

aXial eXo & scX24

44

Re: Axial EXO Terra Buggy

Kdyby jste někdo uvažoval o nákupu tak je vhodná příležitost
http://www.towerhobbies.com/products/ax … 015_e.html

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

45

Re: Axial EXO Terra Buggy

Michale, barvy uz mam vymysleny. Zajimalo by me ale jak jsi lepil polepy. Je mozny je lepit s podstrikem aby se s nima dalo manipulovat, nebo suchou cestou primo na karoserii?

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

46

Re: Axial EXO Terra Buggy

Hmm, uz ho mam skoro poskladanyho. Nekdo cesky loupezniky zivit musi.

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

47

Re: Axial EXO Terra Buggy

Kilator: Ty už jsi Exo pořídil? Já myslel že o něm teprve přemýšlíš...

Lakování probíhá klasicky zevnitř karoserie, samolepky se lepí nasucho zvenku, což je fajn, kdykoliv můžeš strhnout nebo vyměnit za jinou. Taky sem měl představu, ale když to člověk vidí na živo, často změní názor...

Jinak karoserii jsem dělal tuším 4 dny, 2 dny stříhání a dobrušování, 2 dny lakování... Neni to sranda když to člověk chce mít pěkný... smile

aXial eXo & scX24

48

Re: Axial EXO Terra Buggy

Michale moje rec, musi to byt dokonalost sama. S tim strikanim je to jasny. Videl jsem par instruktaznich videii a je to v pohode. Jen me zajimal postup kolem tech polepu napr. sedacek atd.  Schvalne to testnu na mokro jak se s nima da hybat a jak po vyschnuti drzi. Myslel jsem ze jsi to tak delal, je tam par veci ktery jsou opravdu tip top.

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

49

Re: Axial EXO Terra Buggy

Tak po zkouknutí tohohle videa mě rychle přešla chuť. Ta výměna byterky je fakt síla. Ale kára je to pěkná.
http://www.youtube.com/watch?v=nhUeKgkP … ure=relmfu

Naposledy upravil: pavelcivka (03. 10. 2012 21:15:24)

Latrax Teton
bejvávalo E-Revo, E-Maxx

50

Re: Axial EXO Terra Buggy

No, alespon bude mit motor s reglem chvilku na odpocinek.

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO