1

Téma: Rozmery serv a nahrada za TRX

Koukam po nejaky nahrade pro Sumce a T maxxe (jsou stejny). Chtel bych aby mely kovove prevody a tak kolem 15-20kg. Nevadi mi ani analog na to moje jezdeni, nechci do toho cpat mraky penez. Neco jsem i nasem na netu ale jejsem si jistej rozmerama. Do ted jsem zil v predstave ze jlsou asi 3 velikosti a hotovo. Jak je to, jsou potreba nejke ramecky nebo proste musim hledat podle rozmeru? A co kdo doporucuje.

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

2

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Na doporuceni jednoho vsem znameho cloveka jsem daval toto a slape pekne: HS-7955 TG High torque servo
Velikost je standard.

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

3

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Ale kdyz kouknu na rozmery tak je mensi nez to origo TRX jak si ho tam dal ?

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

4

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Uplne jednoduse. Na sroubky sedl dobre, v krabicce jsou jeste podlozky na presny a pevny uchyceni serva:)

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

5

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Savox SC-1256TG

http://lancer76.rajce.idnes.cz/
Traxxas summit mamba monster 2200kv spektrum DX4S- Axial scx10 chevrolet blazer spektrum DX3C

6

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Mohu se pridat k tomuto tematu a poprosit majitele Slashu aby napsaly nahrady ktera pouzivaji ve slashi? Mam jak 2WD tak 4x4 diky za rady za chvilku budou vanoce a koupit pritelkyni servo to by bylo fine smile))))

Traxxas Slash VXL 2WD 1/10 , Traxxas Slash VXL 4WD 1/10 smile))

7

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

No mne do e-Reva servo savox 1256 i hitec 7955 uplne presne nasedlo. Vyresil jsem to vetsima podlozkama pod sroub a celou sezonu uplne v pohode. Jak pise Petr, obe serva jsou trosku kratsi...cca o pul diry.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

8

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

lancer napsal:

Savox SC-1256TG

Doporučil bych ty stejné, mám velmi dobré zkušenosti sice v trochu jiném modelářském odvětví, ale myslím, že zaleží na zkušenostech smile

9

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Ja bych zase Savoxe nedoporučil vůbec. Jeho proudové špičky/odběry a s tím související výpadky BECu v regulátorech jsou známé. V kombinaci s Mambou (a nejen s ní) se těch problémů řešilo více než dost.

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

10

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Mne fungovali naopak obe serva vyborne...samozrejme v kombionaci s mamba monster combem. O problemech jsem slysel...Hitec by mel mit vetsi modul ozubenych kol uvnitr, tim padem by my bejt odolnejsi...a hlavne hitec tak strasne nepiska jako savox. Mam s obema dobrou zkusenost, ale volil bych 7955 TG.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

11

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Když se tady řeší kombinace Mamby a serv Savox SC-0251MG, tak je nějaké řešení na tyto problémy? Summit na místě téměř nezatočí a pohasínají světla. Na to, že ty serva jsou skoro dvojnásobně silné než origo TRX, tak mě zatím zklamaly. A to jsem tam dal navíc i UBEC 7.5A.
Může to dělat např. vadný kus, který má vysoký odběr, tedy jedno servo nebo je to obecný problém Savoxů?

Traxxas Summit 1:10 - Mamba Monster 2200kv

12

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

To je vsechno krasny co tu pisete ale ja psal levny serva, to co tu doporucujete je vsechno od 70 eur a vic. Ja mel na mysli znacky jako Power HD nebo Tower PRO ktery jsou za cca 8eur. Ano jsou to cinsky srac.. ale ja se ptam jak moc velky. Protoze za ty penize dostanu vsechny kola kovovy a cca 13 az 15 kg coz je oproti TRX 9kg rozdil. Jde mi poze o to kdyz nekde skocim do mekkeho a hlubokeho pisku abych si nevylamal zuby jako posledne. Nejezdim zavody ani nejsem profa, jen si tak blbnu pro radost. Nestacily by ???????

Traxxas Summit Xerun combo 150A 2200KV 6S--Traxxas T MAXX Picco MAXX .26--HPI Rush--FTX Carnage brushless
FLY SKY GT3C 8ch

13

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Je to obecný problém digitálních serv, které mají vyšší odběry. A Savoxy jsou známý žrouti. A nejde jen o odběr proudu, ale také o proudové špičky serva v kombinaci s ochranou interního BECu v reglu. Řešení jsou čtyři:
1) kondenzátor do volné pozice přijímače, občas to pomůže
2) externí BEC
3) u 2S lipo koupit HV servo a napájet přímo z baterie
4) jiné servo

Značky typu Power HD nebo Tower PRO nejsou značková kvalitní serva, nýbrž obyčejný šmejdy za pár kaček. Bohužel, tak to prostě je. Buď budeš kupovat levný šmejdy a budeš je kupovat často a často měnit nebo dáš jedno kvalitní (záruka/náhradní převody) a máš klid...

Naposledy upravil: Tomecek (09. 10. 2012 08:53:00)

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

14

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

s mambou na každé lepší servo doporučuji externí BEC u takhle výkonných serv jako je savox nebo JR to jinak nejde já osobně používám JR Z9100t ,ale to je conově trošku jiná liga

Naposledy upravil: lancer (09. 10. 2012 14:00:31)

http://lancer76.rajce.idnes.cz/
Traxxas summit mamba monster 2200kv spektrum DX4S- Axial scx10 chevrolet blazer spektrum DX3C

15

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Nerekl bych, ze na lepsi servo je hned potreba externi BEC. Ono hodne zalezi na konkretnim servu. Mel jsem na Mambe 2x silnejsi servo, nez zminovany Hitec a interni BEC to utahnul naprosto bez problemu. Nekolika lidem jsem doporucil 20kg Hiteca do osminovych monstru s Mambou. Ani jeden nemel problem. Se slabsim Savoxem jsme resili problemu hned nekolik. Je to spis o konkretnich kusech konkretni znacky, nez o sile serva...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

16

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

PetrV8: tak vezmi bluebirdy z HK, ale je to 50:50. Good luck.

Jinak radši počkej na Vánoce a kup si Hiteca, kterej Ti reálně vydrž při normánlím zacházení pár sezón bez problému.

17

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Tak jsem hledal náhradu za problémového Savoxe a našel jsem Hitec HS-5585 MH, potřebuji dvě serva do Summita. Máte s ním někdo zkušenosti, je vhodné?

Traxxas Summit 1:10 - Mamba Monster 2200kv

18

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Spis bych Ti doporucil jine servo od Hitecu: http://www.rcmodelymipa.cz/index.php?ur … 2011-p4815. Ma titanove prevody, staci Ti jenom jedno a neni High Voltage. To servo jsem koupil do nekolika osmin a maka naprosto v pohode...

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

19

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Risa ma pravdu, nechal jsem si od nej poradit a maximalni spokojenost. Vyzkouseno v Summitu a ted je v EXOusi.

Traxxas Summit, Special Ocelwagen
Axial EXO TERRA buggy, Axial Wraith.
Zatím nejlepší bylo EXO

20

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Když bych vzal jen jedno, tak nebude problém s vyvážením auta? Sílu má 18kg, což je stejně jeho origoš TRX, tam jsou dvě 9kg, nebude to málo? Když jezdím Lipo baterie, tak není spíš lepší to High Voltage?

Traxxas Summit 1:10 - Mamba Monster 2200kv

21

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Neni, pak se ti bude jedna baterka vybijet rychleji, nez ta druha. Nebo dat externi BEC, taky reseni a blbost navic. Co se tyka vyvazeni auta, tak to jedno servo vubec nema vliv, ani se dvema servama neni vyvazene uple na 100%. A jeden 18kg Hitec je rozhodne vic, nez 2x 9kg Traxxas. smile

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

22

Re: Rozmery serv a nahrada za TRX

Tak to urcite...2 TRX serva se s 7955TG nedaji srovnavat ani nahodou....Je to podle me jedna z nejlepsich voleb co muzes udelat. Sam jsem to servo jezdil letos na zavodech v ERBE.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.