1

Téma: RC model pro začátečníka

Zdravím vespolek,
chtěl bych se zeptat na nějaký model pro úplného začátečníka, nejradši bych nějaký podvozek na beton, ale zas aby se stím člověk nemusel bát vjet třeba na nějakou hlínu. Nic na závody, spíš tak rekreačně si pojezdit. Procházel jsem nějaké forum a našel jsem si pár modelů i na bazaru, ale protože jsem úplný začátečník, tak bych nerad koupil ,,zajíce v pytli". Chápu, že takových dotazů tady máte asi tisíce, ale prosím poraďte zmatenému začátečníkovi smile

2

Re: RC model pro začátečníka

Nejdřív je třeba si ujasnit finanční limit na model plus jednou tolik na příslušenství a eventuelně díly do začátku.
Od toho odvisne měřítko.
Pak se můžeš zaměřit na pohon - spalovák/elektro - dnes pokud nejsi vysloveně příznivec kouřících motorů jednoznačně elektro a to střídavý pohon (brushless), snad krom expedic, kde stejnosměr plně vyhovuje.
Hlavně zapátrej ve svém okolí, zda někdo nejezdí hobby RC - ad1 uvidíš "o čem to je" ad2 jízda o samotně je sice super, ale ve dvou či více je to zase někde jinde smile
Pak sem hoď konkrétní vybrané modely a dozvíš se jistě více smile

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

3

http://www.akroshop.cz/cz-detail-751774 … -4ghz.html

Tohle jsem dostal doporučením, že pro začátečníka je to vhodné. Rozhodně bych chtěl elektro aspoň do začátku je to určitě vhodnější.

4

RC auta 4x4 na podvozku TT01E s pohonem středovým kardanem, tlumiče, planetové diferenciály. Je přidělán výkonnější motor, nové servo řízeni. Silnější baterie. RC model je takřka nový jezděno jen párkrát.  Vysílačka je značky CRP. Už k tomu mám jenom jednu karoserii a to ten červený nissan. Všechno plně funkční.

Tady jsem si vyhlédl jedno v bazaru, může mi prosím Vás někdo napsat něco ohledně kvality těchto součástek popřípadě zkušenostmi s tímto modelem? Díky

5

jako popis toho inzerátu neříká prakticky vubec nic o tom co tam je za motor atd..ale jako co vím tak na tt bejvaj levný náhradní díly jestli se nepletu

e-revo vxl brushless

6

Slyšel jsem že ten podvozek není moc vhodný pro rally, je to pravda?

7

No on neni uplne top z hlediska odolnosti....sice levny dily asi jsou, ale mit sebou pytel dilu neni nejlepsi reseni. Jestli opravdu touzis po Rally aute, nejcastejsi cesta je prestavba Xray T2, pripadne T1,T3. Ale obavam se, ze tady nikdo neni rally expert. Zkus mrknout treab shortcourse truck...Obavam se, ze rally neni pro zacatecnika uplne vhodna kategorie, kvuli jiz zminene nemoznosti koupit slusny novy auto. Treba pro predstavu je tady nejaky ojety xray T2: http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Ko … ro/468638/

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

8

Díky za ohlasy, jinak co je teda vhodný typ pro začátečníka?

Dost se mi zamlouvá model, který už jsem zmiňoval výše, ale dole je odkaz znovu a i cena je slušná. Co myslíte ohledně těch součástek?

http://www.akroshop.cz/cz-detail-751774 … -4ghz.html

9

Těžko radit, dokud neodpovíš na první odpověď Fíka. To jsou věci, které si musíš ujasnit. Jinak s hezkým ( podle mě ) univerzálním autem vyšel teďka Traxxas, stojí 12000Kč.

10

myslíš to 1/10 rally ? už sem totiž viděl za 6700 dneska v obchode 1/16 smile

e-revo vxl brushless

11

Tak auto za 12 000 Kč je určitě pěkný, ale tak nějak kdo na něj teď má. Chápu, že do toho člověk musí dát nějakou finanční investici, ale pochybuju, že každý modelář si jako svoje první auto kupoval káru za 12 tisíc, zvlášť pokud mu bylo třeba 11 let.
Finance co na to chci vynaložit by se měli pohybovat kolem 4 - 5 tisíc za auto a doufám, že když si koupím zánovní model, tak že na něj nebudu muset po týdnu dokupovat součástky za tu samou cenu ,za kterou jsem ho pořídil. A pak do budoucna do toho peníze na údržbu a nějaké zlepšování samozřejmě investuju.

Naposledy upravil: Jakub Sovadina (20. 11. 2012 20:30:36)

12

No takto co jsi posílal odkaz bych se bal. Na můj vkus dost neznama znacka, což může vyústit v problém s náhradními díly. Podle toho musíš auto vybírat především...Ohledně modelu traxxas a modelu obecně, měřítko je hodně zásadní, neda se porovnávat 1/16 s 1/10 a to s 1/8 u modelu traxxas opatrne...auta E-Revo a E-Maxx 1/10 jsou velikostne 1/8, což má klicovej vliv na pohon a jeho zdroje.

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

13

Nakonec jsem objednal tu Lanciu Martini Monte Carlo. Díky za všechny příspěvky smile

14

Ahoj, nechci být hnidopich ale proč se tu ptáš na rady když už máš stejně vybráno? Objednal sis Noname model na který ani ten eshop krom kastle nemá náhradní díly. Budeš akorát zklamanej. LRP S10 TC by byla mnohem lepší a ne moc dražší volba.

Team Durango DESC410 V2 PRO a DJI Phantom F302
Quadcopter, České Silnice, youtube

15

Též nechci být hnidopich, ale čekal jsem více ohlasů a odpovědí. Navíc se debata strhla na řešení ceny auta. Tak jsem se poradil se známým co jezdí RC a on mi poradil ten model zmíněný výše a taky stránky kde kupuje náhradní díly a poradil mi ještě nějaké tipy navíc. Jestli budu zklamaný nebo ne, to nech prosím na mě, dík...
PS: Nanda není až tak neznámá značka smile

16

Nanda je světová, to ma v Čechách každy. Budeš spokojeny, ty hlupáky tady co to dělají vice jak dva roky a prošli nespočet modelu neposlouchej, určitě ví prd :-) :-)

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

17

Osobně mi taky pár modelů prošlo rukama, ale věř, že to co sis vybral bych si rozhodně nepořídil.. Ale je to Tvoje volba a přeju Ti, aby Ti radost z auta vydržela co nejdéle...

18

Zvláštní... jakmile se strhne jen malý náznak nějaké hádky nebo ostřejší výměny názorů, tak se hned zapojí lidí, to jsme prostě my Češi no. Nevýhoda fóra je, že je tady spousta lidí spousta názorů a nikdy vám nikdo neporadí, protože každý doporučuje jen ten svůj model nebo model, který by eventuélně chtěl ovšem za nehorázné peníze. Takže kdyby už by se někdo našel a poradil mi konkrétní model za slušnou cenu, tak by stejně došel druhý a tvrdil by, že mu už pár modelů rukama prošlo a že ten by si nevybral. No díky za váš čas, tohle téma můžete smazat, odtud už nic chytrého nevzejde...

19

Ano, to je opravdu zvláštní, ano každý má jiné zkušenosti ale Všichni by řekli že to co sis vybral rozhodně ne! Ale pokud už sisi to objednal asi neni co řešit.

Naposledy upravil: Degi (24. 11. 2012 16:00:11)

Team Durango DESC410 V2 PRO a DJI Phantom F302
Quadcopter, České Silnice, youtube

20

Bohužel jsi ale vůbec neupřesnil parametry cenu atp., tudíž radit nebylo moc co.

21

Je to přesně tak, jak píšeš. Každej má jiné zkušenosti a každej chválí především to svoje.
Nezbývá nic jiného, než aby sis prošel tím začátkem a poznáním sám, tak jako většina z nás a až to budeš mít za sebou, budeš moct radit těm druhejm, co za model si mají vybrat.
Přeji mnoho štěstí.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

22

Já si také poprvé nevybral moc dobře..Ale nějak se začít musí :-) Nemyslel jsem to ve zlém,zrovna tak jako všichni kdo se Ti snažili poradit.Uvidíš sám.Hádku,ani ostřejší výměnu názorů jsem nezpozoroval.Jen to chce brát objektivně a ne se hned stavět do pozice ukřivděného.Ti lidé ví o čem mluví,ale na to musíš přijít sám. Přeji Ti mnoho úspěchů s novým modelem...

23

Nanda NRX-10 není vůbec špatná, v on-road podvozcích s plastovou vanou, patří mezi ty velmi povedené.
Jediná věc, která se musí udělat, je rozebrat diferáky a udělat je, protože ta čínská vazelína není to pravé.

Vůbec to není špatná volba, jsou dostupné náhradní i tuningové díly.
Na asfaltu bude fungovat dobře, na rallye to bude chtít jiné tlumiče, ale to všechny auta..... smile

Jak tu padlo, každý jednou začínal a tato volba nepatří mezi špatné.

24

Když bych se mohl k této debatě připojit tak rozhodně i pro "začátek" doporučuji značky HPI, Losi team, Traxxas a LRP.
Moje první auto s kterým jsem začínal byl Traxxas Slash 4x4 Brushless a skončil jsem u Spalováka HPI Baja 5 SC , ale tak to je už srdeční záležitost, tento koniček mě už dosti baví.Nepatřím k těm co si na luxusní fáro našetří během měsíce.Já na tu Baju šetřil rok a podle mě jsem lepší auto zatím neměl ikdyž věřím, že jich je mnoho dalších lepších než mám teď.

Marcel

Baja 5SC (short course ) 1:5 Spalovák

25

Nikdo ti neporadil, protože jsi neodpověděl na cenu... Oni nejsou jasno vědci, jak mají vědět jestli jsi schopen zaplatít 8000 nebo 3000... Podle toho se odvíjí i druh auta, 2wd nebo 4wd  atp.