26

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Pokud se nepletu,liší se to pouze karoserií.

viz. Japonské mistrovství GT  http://supergt.net/pages/pg:tnd/device: … splay:cols

XRAY NT1 PRO / Sonic 2,11ccm ProStock .12
Xray XB4
Spektrum DX3R

27

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

to číslo za GT (300 nebo 500) znamená počet minut na jak dlouho ty velké (skutečné) auta jedou vlastní závod. Nic víc nic méně!
                            Fanán

28

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

roman001 napsal:

Pokud se nepletu,liší se to pouze karoserií.

viz. Japonské mistrovství GT  http://supergt.net/pages/pg:tnd/device: … splay:cols


Omlouvám se za OT, ale snad pro pobavení všech admin nesmaže....

Musím pogratulovat k úžasnému avatarovi. Právě jsem ztrávil cca 5min. pokusy zabít toho malého broučka co mi pořád běhá po obrazovce..... big_smile big_smile big_smile

E-Revo brushless (Spektrum DX4S 2,4GHz, RC Toro 150A + LRP Dynamic 8 2000kV (sensored), byl LRP iX8, Foxy 120A, Tekin Rx8i s Novak HV 6,5T)
Team Associated SC10 4WD (DX4S 2,4GHz, RC Toro 150A, LRP X12L SC 5.5T) a Losi Micro SCT BL

29

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Stodolova napsal:

to číslo za GT (300 nebo 500) znamená počet minut na jak dlouho ty velké (skutečné) auta jedou vlastní závod. Nic víc nic méně!
                            Fanán

To jako fakt? No tak to je masakr! Takze jedinej rozdil bude v nejaky samolepce na kastli?

XRAY T3R, Traxxas Ken Block, Axial SCX10 Hilux, Axial Wraith, Tamiya Scania R620 - Spektrum DX3E, DX3C, Futaba 4PL
Beta 1400, Multiplex FunCub, Ikarus vznášedlo - Spektrum DX7, FrSky Telemetry
www.mojemodely.cz, www.calcrc.com

30

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Stodolova napsal:

to číslo za GT (300 nebo 500) znamená počet minut na jak dlouho ty velké (skutečné) auta jedou vlastní závod. Nic víc nic méně!
                            Fanán

To je nesmysl.

Ty auta v závodě jezdí společně,na určitý počet kol,viz. video:   http://www.youtube.com/watch?v=E17zKd8P … embedded#!

Velice laicky řečeno,GT 500 - lepší aerodynamika,vyšší výkon,speciál podobný DTM.
                             GT 300 - "ořezaná" kategorie,kde je možnost vidět Ferrari458,BMW Z4,Audi R8,PORSCHE 911,Mercedes-Benz SLS AMG

XRAY NT1 PRO / Sonic 2,11ccm ProStock .12
Xray XB4
Spektrum DX3R

31

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Taky sem nevěděl, jaký je rozdíl mezi GT300 či 500 v 1:1, ale v 1:12 žádný rozdíl neni (krom různých kastlí) roll

A opět připomínám.
Úplně jinak řeší problémy pořadatel, který má k dispozici jak zázemí, tak i velký počet jezdců !!! a jeho spádová oblast je třeba půl Moravy či víc !!! a v úplně jiné situaci je regionální pořadatel, u kterého je počet jezdců významně omezen !!!
Takže, jak jsem se již zmínil dřív - NEEXISTUJE univerzální návod, který by platil pro celý svět !!!
Vždy se MUSÍ !!! vycházet z místních PODMÍNEK !!!
My jsme třeba teď v sobotu 01.12. v Holešově úspěšně vyzkoušeli LEGÁLNĚ kategorii FšeStock (viz report na Masters) a byl to velmi pěkný závod wink
No a protože byla možnost, tak jsme dokonce otestovali, jak bude závod probíhat, když by, mezi On-Road vozy, jela i jedna Buggy 1:10 !!!
Pro diváky to bylo zajímavé zpestření a žádný problém nikdo neviděl, zato z úhlu pohledu samotných jezdců, to už vypadalo trošku jinak !!! Polovina jezdců neměla celkem žádný problém, jet společně s Buggy, ale samozřejmě při jízdě v její blízkosti museli být opatrnější, ale to považovali za spíš zpestření, než problém, zato druhá polovina jezdců se vyjádřila, ke společné jízdě s Buggy, dosti negativně, neb když bojovali s jinými cesťáky, tak jim Buggy trošku míň, či trošku víc překážela a v takovém okamžiku to asi žádný jezdec nepovažuje za "příjemné zpestření" závodu hmm
A jaký je teda závěr ???
Pro někoho je to spíš zpestření a pro někoho je to spíš PROBLÉM sad
A hotovo - opět žádný univerzální návod neexistuje !!!
Obecně by se však dalo najít několik možností - pár jich uvedu:
- pokud by bylo ve skupině míň jezdců, tak by jedna Buggy byla líp tolerovaná
- pokud je ve skupině 6-9 jezdců, tak asi raději bez Buggy
- pokud by však bylo třeba 12 a víc jezdců v kategorii, tak by Buggy mohla jet v B skupině a opět by to mohlo být v klidu a pohodě tongue
Variant je vždy plno, jen je potřeba, si to nejdřív mít možnost někde vyzkoušet a pak je to opět jen a jen na dohodě jezdců !!! Pokud jsou jezdci "v pohodě", tak se dá vždy všechno domluvit a vyzkoušet cool

32

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Ohledně jízdních vlastností mého Yokoma jsem se vyjádřil v článku ze závodů 1:18 dne 8.12.a to dokonce i na stránkách masters. Napíši zde podstatnou věc.
Pokud bude zájem ze strany majitelů modelů 1:12, odjedeme první závod dvanáctin 19.1.2013 při čtvrtém závodě ZVK. Stačí, abychom na tento první závod byli minimálně čtyři, abychom bojovali o tu pověstnou bednu!
Nastínil by zde jetě nějaká pravidla.
Podvozek 1:12 2WD, motor jakýkoliv, baterie je na zvážení každého, Lipolek rozměrově vhodných a cenově dostupných je na trhu dost. Obutí - to co máte.
Pokud by nás bylo víc než dost, mohli bychom testovat i s ostatními modely 1:10 (v nějaké rozumné motorizaci) a samozřejmě modely menší než 1:12.
Všem děkuji za příspěvky na tomto fóru a věřím, že dvanáctiny v Pozděchově určitě rozjedeme.
Pokud budete mít chuť jezdit 1:12 u nás, napište mi do emailu. Určitě se ještě ozvu neb 15.12 jedu s Yokomem FšeStock.
Fanán

33

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Mám dotaz, co s tím, když budou lidi mít originál co je předepsané na mibosportu, sám to tak budu mít a příští týden auto skládat. Elektroniku již mám regulátor zero boost a lrp X12 17,5 a nebudou chtít kvůli třeba jednomu závodu měnit elektroniku. Baterii budu asi jezdit originál yokomo 2600 lipo.

Určitě bych to třeba já za sebe nepřehazoval na stejnosměr. Novák - bývalá RC Polná,

pokud by měli polnáci někdy v zimě volno v autě a já volný víkend, tak bych případně přijel.

Ale jezdím bližší závody - mibosport a brandýs, takže moc volných víkendů není

http://hbboy.rajce.idnes.cz/ 2 x E-Firestorm 8,5 a 9,5 závitů - EZRUN a Mamba S2, 2 x TT-01 - E - Robitronic, 1 x Formule Tamiya 104 W - LRP SPX, XRAY T3 2012 - Speedpassion Reventor R - ZERO BOOST, Rádia Sanwa MT-4 a Sanwa MX-V, přijímače Sanwa RX461

34

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Petře na Tvoji otázku je jednoduchá odpověď. GT300/500 pojedou Zero Boost a předepsaný motor LRP 17,5. Zde není co měnit. Staré oprášené 1:12 2wd podvozky pojedou s tím, co tam každý dá či co má doma. Já jenom ohledně ochránců přírody budu požadovat, aby každý z motoru vytoukl pavouky! Zkrátka a dobře: ty pravidla se budou teprve tvořit a tvořit je budou sami závodníci, tak jak se tvořily pravidla ZVK.
Fanán

35

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

ahoj Fanáne, čtu tvůj příspěvek na tvých stránkách - yokomo za 12 tisíc, co tam bylo tak drahé.

mě auto 5000, regulátor speedpassion R + kabel, programovací karta do PC Kč 1900,--, motor Kč 1500,--, servo savox 0254 - 670 Kč, přijímač 230 Kč G300 z hobbykingu, barva 120 Kč - růžová -))) o víkendu snad vložím foto na rajče v podpisu

celkem tedy krásných 9420 Kč - baterii zatím původní co mám doma 5600, ale mám objednanou z hobby kingu 4200 - za 832 Kč, příští týden již razím na závody na Mibosport a 12.1.2012 jsou tam další závody v Hrotovicích

http://hbboy.rajce.idnes.cz/ 2 x E-Firestorm 8,5 a 9,5 závitů - EZRUN a Mamba S2, 2 x TT-01 - E - Robitronic, 1 x Formule Tamiya 104 W - LRP SPX, XRAY T3 2012 - Speedpassion Reventor R - ZERO BOOST, Rádia Sanwa MT-4 a Sanwa MX-V, přijímače Sanwa RX461

36

Re: Závody s YOKOMO GT300/500 - úplně v základu

Přidány fotky mého nového yokoma GT - odkaz v podpisu a nová karoserie syna, kterou jsem dostal na otestování.

http://hbboy.rajce.idnes.cz/ 2 x E-Firestorm 8,5 a 9,5 závitů - EZRUN a Mamba S2, 2 x TT-01 - E - Robitronic, 1 x Formule Tamiya 104 W - LRP SPX, XRAY T3 2012 - Speedpassion Reventor R - ZERO BOOST, Rádia Sanwa MT-4 a Sanwa MX-V, přijímače Sanwa RX461