1

Téma: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Mám tuto buggy asi tři měsíce, když jsem měnil motor (za silnější:), všiml jsem si, že ložisko hlavní hřídele v držáku motoru má docela vůli, ještě před měsícem, když jsem měnil hlavní ozubené kolo (plastové za ocelové), tam nebyla. Zajímá mne:
1.) Jaké ložisko tam vlastně je? (kluzné nebo kuličkové)
2.) Jak se měři rozměr ložiska???
3.) Za co bych měl vyměnit ten čínskej šmejd, co tam dali v prvovýrobě, aby to chvilku vydrželo? (výrobce/kde koupit atd.)

Děkuji za odpovědi.

Himoto Z3 Buggy RC540, XT60, Himoto NiMH 7.2V 2000 mAh, Zippy Flightmax 2s1p 5000 mAh 20C + Li-Po Stop, Raytronic C12

2

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Vzhledem k tomu že tam máš 540 stejnosměr , tak tam bude jen nějaké kluzné ložisko a pochybuju o tom že je motor rozebírací. Bude zalisovaný , půjde se do něj asi dostat , ale je to k ničemu. Lepší volbou bude koupit kvalitní rozebírací motor 540, třeba LRP a nebo zainvestovat a koupit střídavé kombo. Jsou třeba tady :  http://www.rcking.eu/cs/610-stejnosmerne?p=2

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Myslím, že si mne ne zcela pochopil, nejedná se mi o ložiska v motoru (ten je mimochodem již vyměněn za motor rozebíratelný a s vyměnitelnými uhlíky), ale o ložisko hlavní hřídele, které je usazeno v držáku motoru, na hlavní hřídeli je hlavní ozubené kolo, které je práve poháněno pastorkem na motoru. jedná se o díl kód HM03007 a do te kruhové díry práve patří ložisko...

Himoto Z3 Buggy RC540, XT60, Himoto NiMH 7.2V 2000 mAh, Zippy Flightmax 2s1p 5000 mAh 20C + Li-Po Stop, Raytronic C12

4

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Joo , to je jiná ........ tak jsem ted studoval rozpad toho tvého Himota a tam žádné uložení není kreslené. Znamenalo by to že je to vyběhané v zadním diferáku. Budeš to muset rozebrat abychom zjistili jak to tedy je. V rozpadu je také , že v nábojích kol jsou jen kluzná ložiska , ale v textu je že jsou tam ložiska.  Ložisko se měří : vnitřní průměr , venkovní průměr a šířka. V náhradních dílech k autu jsem našel jen tyto dva rozměry : 5x10x4  ,  10x15x4

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

5

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

v rozpadu lozisko kreslené není, ale zaručuji ti, je tam, jinak by se hlavní hřídel moc v tom držáku motoru netočila. no to je jedno, zkusím ho vyndat, je tam pouze nalisované, vyčistím, poměřím a koupím jiné. kdo by mohl vyrábět tak malá ložiska? počítám, že ty větší budou na kolech, to menší bude držáku....

Himoto Z3 Buggy RC540, XT60, Himoto NiMH 7.2V 2000 mAh, Zippy Flightmax 2s1p 5000 mAh 20C + Li-Po Stop, Raytronic C12

6

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Ale ta hřídel vychází z diferenciálu a tam je uložená , zda je uložená ještě v tom držáku motoru nevím. Podle rozpadu jsou oboje ty ložiska v nábojích kol , větší ze strany difu a menší ze strany kola. Ložiska beru tady : http://www.tobex.cz/

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

7

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

jo, uložená je a pak je na ní nsazena taková blbost, do které se strká kardan... jo a dif je zatím ok, výrazná vůle je pouze na ložisku v držáku. zkusím, musím rozebrat a uvidím... díky za rady

Himoto Z3 Buggy RC540, XT60, Himoto NiMH 7.2V 2000 mAh, Zippy Flightmax 2s1p 5000 mAh 20C + Li-Po Stop, Raytronic C12

8

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Ložiska ber na Ebayi smile
Balení po deseti koupíš za 5 dolarů i s poštou, někdy i míň.
Do modelů v poho, stejně je třeba je měnit....je to spotřebák a dávat za ně víc je zbytečný smile
Namátkou http://stores.ebay.com/xins-store/Model … amp;_pgn=2

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video

9

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

ložiska bud asi brat z HK, objednam vzdy 8 ks, to by melo na rok vydrzet smile a maji je tam za necele 3 dolary 4 ks...

Himoto Z3 Buggy RC540, XT60, Himoto NiMH 7.2V 2000 mAh, Zippy Flightmax 2s1p 5000 mAh 20C + Li-Po Stop, Raytronic C12

10

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

Ted jsem to ložisko taky měnil je kuličkové a rozměr ložiska je 5x10x4

11

Re: Himoto Z3 buggy - ložisko v držáku motoru

ja loziska kupuji v loziskarne,vecinou beru kvalitni NSK jak na sestinu do domecku tak do prevodoveho plata a tet jsem kupoval loziska i do spojkoveho bubinku k nitru na 1.8 trugy a to jsou vcelku pidiloziska a take NSK.staci taci tam prijit s loziskem oni ho pomeri,reknes jim napr k cemu je pouzijes a oni ti daji vybrat kvalitu.tak uvydime jak tet na tom bubinku vydrzej na sestine jsou vcelku nesmrtelny xD (pokud je nepretahnes jako ja na domcich....po jizde jsem mel sjety ozubene kolo a loziska dorakveny ale chybama se clovek uci xD)

1:6 buggy carson gas attack ........1:8 truggy robbe big boss
http://shoooty.rajce.idnes.cz/