1

Téma: co mužů použít na rally? úplný začátečník

zdravim pánové, je vhodný podvozek LRP S10 blast SC vhodný na rally? jestli ano, da se na něj dát i nějaká kastle jako třeba fabia rs nebo ford focus <3 či subaru impreza?

LRP S10 Blast SC

2

Re: co mužů použít na rally? úplný začátečník

Ne neni. Pokud chces cistokrevne rally, tak spis pouzij verzi TC a na ní udělej upravy. Nebo lepsi podvozky typu Xray , ale v jine ceně a upravam se stejne nevyhnes. Kastli potom muzes koupit jakoukoliv.

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

3

dík za odpověď a mužů na to dát i tu kastli od focusu?

LRP S10 Blast SC

4

Na TC ano, na SC ne, jedine nejakou osminovou, ale pochybuju ze bude sedet.

1:8 LRP S8 TXe                      1:8 Losi 8ight 2.0Te                     1:10 Duratrax Evader DT

5

no a nestačilo by udělat větší díru na kola či tak něco?

LRP S10 Blast SC

6

Vypadalo by to divně, nehledě na to, silniční kastle jsou 190 a 200mm. Kdyžtak to budeš vyzkoušet sám.

7

Dovi napsal:

Ne neni. Pokud chces cistokrevne rally, tak spis pouzij verzi TC a na ní udělej upravy. Nebo lepsi podvozky typu Xray , ale v jine ceně a upravam se stejne nevyhnes. Kastli potom muzes koupit jakoukoliv.

Tak s tímhle tvrzením bych nesouhlasil.Každý podvozek se dá upravit a pokud je to jeho první podvozek tak ho případný nezdar nebude stát tolik financí jako kdyby kupoval Xray.

8

Vysvetlim proc neni vhodny. SC ma delsi ramena a sasi nez bezna desetina, tudiz nebude pasovat zadna normalni rally kastle. A na osminove kastle je to prozmenu male. Jinak by SC slo pouzit, ma v zakladu dobry zdvih tlumicu a zakrytovane prevody, ale spatnou velikost. Kdyz s tim prijde mezi standartni rally auta, tak bude mit hrozneho mastodonta.

9

Sám jezdím s LRP S10 blast TC. Je tam sice menší rejd, ale určitě lepší než TT-01.Rejd se musí trochu upravit,ale to na většině podvozků. Jinak záleží, jaká má šampionát, který by jsi chtěl jezdit pravidla, v Intercupu (Zlínský kraj) je v pravidlech 1:10 On-road a tak by jsi s SC jet nemohl, protože je to off-road. Krytování se samozřejmě musí udělat bordelkryt- Karosérie podle toho od jaké firmy, kdyby jsi koupil karoserii Tamyia, tak by jsi ji musel převrtávat.

LRP S10 Blast TC - upraven na rally

10

no a to šasi nejde nějak zkrátit? nechce se mi kupovat totiž TC a zvedat ho raději bych snižoval.

LRP S10 Blast SC

11

Nejde, je to uplne jiny odlitek z jednoho kusu. Ale nekdo tady jeste psal o jinem podvoz ku, ktery je pry vhodny a dobry. Kounu jestli ten prispevek najdu

12

přijde mi totož logičtější si raději podvozek snížit a jezdit "on-road" a kdzž budu chtít předělat zdvih na vyšší a jet se projet ven než mít on road a zvedat ho o těch pár čísel na rally když by to byla jenom bokovka...

LRP S10 Blast SC

13

Prosimte mozna skuz o verzi TS a SC neco sam zjistit. Problem neni jen v delce, ale take v sirce. SC ma delsi ramena. Proste je celkove mnohem vetsi. Spis bych otazku polozil. Chces opravdu jezdit zavody??? Protoze Rally sampionaty jezdi opravdu zapaleni fandove. A pokud tam prides bez zkusenosti, poradneho treningu a dobre techniky, tak si tam opravdu nabehnes. A ze by nekdo poradal hobby souteze, pro obcasne jezdce jsem neslysel. Takze se ptam jestli pro tebe ma smysl resit zavodni auto a jestli neni rozumejsi hledat spis neco spolehliveho na jezdeni za barakem, treba i s horsima jizdnima vlastnostma, ale celkove snazsim provozem. Jinak ten dalsi podvozek ktery se predelava na zavody je Nanda NRX 10

14

já chápu rozdíl, ale šlo mi o to že raději bych auto dal níž a zužil než bych ho zvedal o pár cm aby mi to jezdilo jen na silnicích a upravených cestách, kdežto když bych měl SC tak bych vyměnil pera a ramena a hurá na skoky atd...

LRP S10 Blast SC

15

grycatko11 napsal:

já chápu rozdíl, ale šlo mi o to že raději bych auto dal níž a zužil než bych ho zvedal o pár cm aby mi to jezdilo jen na silnicích a upravených cestách, kdežto když bych měl SC tak bych vyměnil pera a ramena a hurá na skoky atd...

Jak chceš auto ZUZOVAT? a dival ses vubec na videa s rally? Jsou to uzke trate takze se sirokym podvozkem nemas sanci.
A navic moc se trate neupravuje, to se hlavne zamete sotolina a na nektere mista se naveze to je vse. A když chcec jezdit v
terenu tak jezdi jen nekde v lese a ne zavody

Naposledy upravil: DLetec (03. 08. 2012 19:30:40)

LRP S10 Blast TC - upraven na rally

16

grycatko11 napsal:

Pokud bys SC-čko zúžil a zkrátil na správný rozměry (většinou je omezena šířka auta na 200mm), vzniklo by ti z toho právě to TC. Ničím by sis nepomohl, akorát bys do toho nasypal víc peněz.

Dovi napsal:

Spis bych otazku polozil. Chces opravdu jezdit zavody??? Protoze Rally sampionaty jezdi opravdu zapaleni fandove. A pokud tam prides bez zkusenosti, poradneho treningu a dobre techniky, tak si tam opravdu nabehnes. A ze by nekdo poradal hobby souteze, pro obcasne jezdce jsem neslysel.

Koukám žes na rally závodech nebyl big_smile Ať máš jakékoli zkušenosti, vždy se tam najde soupeř na tvojí úrovni, se kterým se navzájem předháníte a hecujete nehledě na celkový pořadí. Tréning a zdroj zkušeností je samotný závod.

17

Co říkáte na značku Haiboxing-HBX je to dorá značka nebo ne??:)

18

HBX je Číňan jak vyšitej , na závody nedoporučuji.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

19

Nemyslel jsem, ze to nekdy napisu, ale to radsi Himoto smile

**XRAY XB9 Brushless**                                                         **Xray XSCT-projekt ve vystavbe**
Bylo:HB-D8Te E-Revo, Serpent S811 brushless, Xray 808e, Losi 8ight Te 1.0,  Schumacher CAT SX, HPI E-Firestorm FLUX.

20

ajo tak ok mě právě prodejce říkal že je to často používaný podvozek. A co by jste mi doporučili vy?? Něco za solidní cenu:)