1

Téma: mta-4

Zdravím mam problém na motoře K4,6  od HPI s prokluzovanim jednosměrného ložiska při startováni.I když jej vyčistím,tak cca po pěti startech to začne znovu dělat.Dá se nějak zabránit tomu aby se mi nedostávala mastnota do toho loziska?Jo a taky mám mastnotu u startovací šňůry,která se mi strašně ráda trhá.Proto uvažuji že to předělám buď na roto start,nebo EZ start.Ale nevím který mi tam bude pasovat,tak že by jsem uvítal nějaké rady a názory na předěláni.Podotýkám ze to mám na MTA-4 :-)
Předem díky.

2

Re: mta-4

Ahoj , mastnota se do startéru vždy nějaká dostane , ale to je v pořádku - je to ložisko , tak nemůže být suché a mastná start šňůra taky neni na škodu. Ale jestli tudy olej z paliva uniká až příliž , tak by to bude přílišným opotřebením motoru. Když je píst s válcem už příliš "obroušený" , tak v horní ůvrati  uniká tlak do prostoru pod pístem a lačí palivo s olejem ven. Tedy řešení neni levné. Když prokluzuje jednosměrné ložisko je třeba ho vyměnit - už je obroušené. Ten motor je tam jinej ? Auto je Thunder Tiger a motor od HPI ? Jak je auto starý ?

Naposledy upravil: Lukidol (12. 06. 2013 10:05:55)

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3

Re: mta-4

Auto mám já osobně 5 let.Kupoval jsem ho starsi,ale motor tam mám davany nový cca 2 roky a paliva jsem na něm vyjel 6litru :-) jsem totiž víkendový jezdec.Jak poznám ze post netesni?Při startovani (teda poku to startuje),tak to má docela velký kompres.Nemůžu to třeba prehltit palivem,kdyz mačkám ten balónek?

4

Re: mta-4

Ano , samozřejmě to může být způsobeno jen ulitím při startu. Máš pod tím motorem "louži" oleje ? Co tam máš tedy za motor - HPI 4,6 ? nebo TT 4,6 ? Netěsnost pístu ve válci může být způsobeno třeba jen drážkou vybroušenou od nečistot které se do motoru můžou dostat. Nejjednošší způsob el stertu bez úprav je startbox.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

5

Re: mta-4

Jen po nastartování jak to chytne,tak ten nespaleny benzín.Jinak nic.Motor tam mám teď HPI 4,6

6

Re: mta-4

Tak to nebude tak hrozný .................... jen neuchlastávat , ale dobře vím že se tomu člověk často nevyhne wink. Jak přesně na tenhle motor ti poradí kucí s Savíkama , nějaký tu budou. K tomu el. startu , chceš start box , rotostart nebo EZstart ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

7

Re: mta-4

No ten el.start jsem uvažoval spíš rotostart,nebo ten EZstart.Jen nevím co bude lepší a výhodnější.A hlavně méně precnější na předěláni.

8

Re: mta-4

Tek rotostart je jednodušší a levnější než EZ.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

9

Re: mta-4

A ty rotostarty pasuji na všechny motory?Není třeba jiná roztec šroubů?

Naposledy upravil: koluch80 (13. 06. 2013 18:50:13)

10

Re: mta-4

Musí to být přesně na ten motor - HPI 4,6

Naposledy upravil: Lukidol (13. 06. 2013 18:53:20)

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

11

Re: mta-4

A kde se to dá sehnat?

12

Re: mta-4

A kde se to dá sehnat?

13

Re: mta-4

Tak jsem byl dnes Ov PVmodel a objednal jsem si rotostart.

14

Re: mta-4

A kolik chtěj za to zadní víko s převodama ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

15

Re: mta-4

Teď si nejsem přesně jistý,ale vlezu se do 450 kč.

16

Re: mta-4

pokud kupujes rotostart 2 tak jeho soucasti je zadni viko a prevody

Tamiya TT01-e->Buggy Tamiya DF-02->MT Himoto EMXT-1 ->nejhorší co jsem kdy měl:( -> SC LOSI STRIKE->SC Durango DESC210->SC TLR22SCT
Sanwya 2,4GHz // iPhone 4S // Audi A4 B6 Quattro :-)

17

Re: mta-4

Za 450 máš backplate a i motor a startovací tyčku?

E-RevoBL, Futaba 3PM 2,4G, Neu1515, eZRun80A, Savox, Full RPM          http://sejny.rajce.idnes.cz/
Revo, GT3B, Ofna Picco .26MAX Savox HV Brushless servo, 2s LiPo RX, Full RPM  Revo je prostě nej smile
Savage FLUX XL Brushless

18

Re: mta-4

Je to jenom zadní víko a převody.Startovací pistoli mám ještě z originál motoru,tak že by mi byly dvě nanic.

19

Re: mta-4

Ahoj má někdo zkušenost jak opravit stržený závit na svíčku na hlavě MTA 4 s28.Hlavu jsem schánel ale nesehnal,skoro všude není skladem. diky za radu.Popřípadě kdo by měl zájem tak to auto  chci prodávat.:(

20

Re: mta-4

Zdravím při vyklízení koupeného baráku jsem objevil ve sklepě MTA-4 které je strašném stavu, 5 let tam nikdo nežil a ve sklepě bylo vlhko.
Při čištění jsem zjistil,že obě skříně diferenciálu jsou prasklé nevíte kde sehnat jiné? Popřípadě radu za co je vyměnit? Na netu jsem je již nenašel . Děkuji

21

Re: mta-4

Prosba o pomoc s MTA-4

22

Re: mta-4

Otázkou je, zda by se to vůbec vyplatilo do takto zuboženého modelu investovat.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

23

Re: mta-4

Tak jediné co mi už na tom chybí jsou ty domečky. Takže bych řekl , že ano vyplatilo .

24

Re: mta-4

Mta4 je docela starej model,ale dily se daji najit na ebay. Na Thunder tiger strankach se  podivej na cislo dilu a to pak hledej.

Axial, Vaterra, Kyosho, Tamiya, Asso.

25

Re: mta-4

Moc děkuji za radu