1

Téma: Short Course - tlumiče

Ahojte, jsem tu tak nějak nováčkem, tak nevím, jestli jsem tuhle kategorii zařadil správně.
Teď k věci. Koupil jsem za pár kaček Kyosho DRT a jeden tlumič a unašeč kola je K.O. a hledám hlavně za tlumič náhradu. Bohužel v ČR na to není moc dílů. Unašeč neřeším, ten si udělám na soustruhu nebo koupím 2 nové za 250,- ale s tlumičem je to horší. První zádrhel je ten, že nové 2 tlumiče v ČR přímo na tento model stojí 885,- což si myslím je celkem dost za plasťáky. Další zádrhel je ten, že vnitřní průměr pružiny je cca 16mm, což jsem někde četl, že se označují jako "big bore".

Moje otázka zní. Dají se tyto "větší" tlumiče plnohodnotně nahradit klasickými třeba z buggy/truggy, tak aby to fungovalo? Musel bych koupit 4, nebo by stačily 2 třeba na přední nápravu? Dle mě by to neměl být problém, ale raději se ptám.
Nebo víte někdo o zahraničním shopu, kde se na to dají sehnat díly a není tam pošta za 20 doláčů?
Našel jsem je třeba tady http://www.liquidrc.com/index.php?main_ … s_id=58782
Zde je pošta sice za dolar, ale je škoda, že tu nemají rovnou i ten unašeč.

Jinak délka tlumiče od oka k oku je 100mm.

2

Re: Short Course - tlumiče

100mm je standardní délka tlumičů. Pár se dá sehnat od cca 300,-Kč. Dělá je více výrobců. Abys je mohl v pohodě nahradit, potřeboval bys vědět tvrdost použitých pružin, nebo tam dát ty tvé, pokud nejsou poškozené. Další věc je změřit dirky v pístu a na novém tlumiči je udělat stejně, případně doladit viskozitou oleje.
Pokud jsou i tlumiče Big Bore, bude to dražší a složitější shánění, to si raději obědnej ty origo cos našel a neřeš to.