51

Re: HPI Savage XS Flux

je to monster truck a taky se tak chová, takže na špičkové jízdní vlastnosti zapomeň. je to na blbnutí a skákání, na dráhu jsou jiné podvozky.

savage flux hp xl a spousta dalších

52

Re: HPI Savage XS Flux

je to velice rychla raketa jak male e-revo, pokud si tam nedas wheelie bar nebo stredovy diferak a nebudes opatrny s plynem tak ti to bude hazet backflipy nebo to bude koncit na strese taky zalezi na baterkach co pouzijes, nejel jsem s tim autem ale rekl bych ze e-revo bude mit trochu lepsi jizdni vlastnosti ma niz teziste tak by se nemel tak prevracet ale cele e-revo je o dost mensi jak savage, male e-revo je taky upravene proti vode , http://www.youtube.com/watch?v=WBcfTwkXIiU

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

53

Re: HPI Savage XS Flux

Nejde dávat ´´desetinový´´ kombo do osminy, to by z toho nebylo moudrý.

Jízd. vlastnosti budou určitě lepší u malého reva.

Jinak osminová mamba za 6000 není zlá cena. A dá se jít i formou Ezrunu za 5 nebo Turnigy za 3...

Naposledy upravil: Jelass (24. 12. 2011 14:24:20)

54

Re: HPI Savage XS Flux

Turnigy neznám a ani ezrun. Můžeš mi prosím napsat přesný model motoru a regulátoru, který tam půjde bez problémů a velkých přestavb ? Představuju si to tak, abych jednoduše vyměnil motory a regl a mohl jezdit. Ale nechci vyhodit peníze, ale 100 km/h taky jezdit nemusim.... A chtěl bych dále použít nimh baterie, protože jsem nedávno kupoval nové.

Děkuju a přeju pěkný svátky !

55

Re: HPI Savage XS Flux

Zdravím. Hledám majitele tohoto vozítka, nebo osoba co k tomu má přístup, která by mohla změřit světlou výšku.  Aktuálně jezdím traxxas summit 1/16 ale kvůli problémům s reglem XL2.5 uvažuji o vrácení auta a buď výměně za VXL verzi se stříďákem a 2.4GhZ nebo přechodu na jiného výrobce s podobným měřítkem. Jde o to, že mám 1/10 od Losi strongholda na dráhu a s prckem jezdím kolem baráku a bavím se "mirným" terénem. Takže mi jde o co nejlepší průchodnost terénem a světla výška je bezesporu jeden z faktů který mne prostě zajímá. Díky za odpověď a přeji hodně najetých km wink

56

Re: HPI Savage XS Flux

Já nevím jak vypadá přesně e savik, kolik má místa kolem, ale každopádně na nikláky rovnou zapomeň big_smile Dál koukám, že má tvar bateriovejch šuplat na nikláky a lipo bývají čtvercové a jestli máš teda 2 motory, tak tam bude nějakej montážní prostor na ty oba motory a kam by jsi dal jeden.... enbo jestl itma dát 2 motory veliksoti 540 bruhlsess...?

57

Re: HPI Savage XS Flux

Zdravím, světnou výšku e savage flux xs nevim, ale můžeš koupit normální 1/10 e savage. Toho mám doma taky a není tak velký jako flux, ale zase je samozřejmně větší, nežý flux xs. Je to tak akorát a jeho světlá výška je 46 mm a když tam dáš větší kola, tak klidně 55 mm. Průchodnost terénem je supr a na blbnutí je taky fajn, protože to není tak rychlé, jako flux

58

Re: HPI Savage XS Flux

Díky za info. Větší model nechci, jezdím s tím i po baraku když je fakt nuda třeba a dělam si na to třeba umělé překážky. Nicméně na tom prckovi mám světlou výšku 6cm+, samozřejmě ne na celém podvozku, budu to zvažovat ale nakonec asi zůstanu u modelu, docela se mi líbí, jen sem zvažoval konkurenci z obav poruchovosti i lepšího modelu :-/

59

Re: HPI Savage XS Flux

Sory ta výška co jsem psal, je myšlena v nejnižším bodě, tedy na nápravách. jinak uprostřed je to o dost víc. cca 9 cm

60

Re: HPI Savage XS Flux

Tak synovec xsko dostal k vánocum a tím že už mě prošlo pár modelu rukama mužu porovnat,i když ono porovnávat není pořádně s čím ta velikost je mezi 1/16 a 1/12 a je to monstr kolem 8tis,nicméně jak tu zaznělo nějaké základní porovnání s e-revem vxl které jsem měl také.

PLusy a minusy
+  flux je větší=větší akuu,kovové poloosy+větší kola v diferáku v klasickém obalu
+  xs lepší programovatelnost reglu u reva je to malá katastrofa plastový je to v základu stejně jako revo
-   xs huř se k některým věcem dostáváš
+  xs servo řízení standartní velikosti-rádio stejně blbý jako u reva nicméně kvituji 2.4Ghz
-   xs v základu pevně daný nastavení odklonu/sbíhavosti
+  revo je určitě lépe ovladatelnější ale není to klasickej monstr

Výkon je u xs myslím o krapet větší na 3s,byt nevyužitelný- určitě je to daný i lepší regulací a jiným převodem.
Zkoušeli jsme to a e-revo vxl  se dalo udržet na plnej plyn celkem v pohodě,ten flux jen horko těžko a rychlost byla větší
Jinak mě osobně se to líbí stejně jako malé revo a to že některé věci v základu nejdou nastavit se vyřeší pár korunami navíc smile jak jsme zvyklí že

61

Re: HPI Savage XS Flux

Děkujeme za porovnání. A proč se nedá xs řídit na plný plyn? to je fakt tak moc silný a revo ne ? asi má tedy tendenci stavět se na zadní, nebo je v tom jiný problém ? A co zatáčení, nepřeklopí se ? Vím, že je xs širší a i delší, než malé revo, tak jsem si právě myslel, že bude v zatáčkách stabilnější i na úpkor vyššího těžiště.

62

Re: HPI Savage XS Flux

flux je vetsi, ma vetsi kola proto pojede rychlej, muze to byt jeste navic zrychleno elektronikou(vykonejsim moterem atd.)

E-REVO Brushless / Summit  / Sakura D3 drift / MICRO-DT / MICRO Raminator /
E-REVO VXL / MICRO-T / HPI BLITZ / SAVAGE flux hp / (bylo) 
http://jencek8.rajce.idnes.cz/

63

Re: HPI Savage XS Flux

Tak první závada byt mou vinou,při dotahování spojky jsem roztrhnul joint smile tak má synovec po ježdění páč jsem ho musel objednat z venku,tady je to bohužel zatím z dílama na 5-.Ještě se vrátim k té rc soupravě,jak jsem psal je sice stejně obyč jako u reva ale mě osobně se ta TF-40 lépe drží má příjemně malej volant a celkově není až tak špatná v tom rtr setu myšleno(když pominu funkce tak se mi drží mírně řečeno stejně jako moje DX3Rko).Jinak jsem tam nacpal lipolku  VXG3 hyperion 35C 4200mAh a na řízení savox HV 21kg a to je jak splašenej králík i když si myslím že bec v reglu je na hraně a chtělo by to ubec

64

Re: HPI Savage XS Flux

Pořídil jsem verzi SS - stavebnici. U velkého jsem našel pár chybek a tak si to složím sám. Ceny comba z rtr verze jsou dost vysoké a tak uvažuji o Ezrun combu B5:
http://www.hobbywing.com/product_show.asp?id=252
cena venku je kolem 100 USD, u nás snad 2.6. Máte s ním někdo nějakou zkušenost?

Savage Flux HP, 2.4G, E-Revo Brushless, Savage XS SS, Axial Wraith, Latrax Teton,
Night Crawler, TRX-4

65

Re: HPI Savage XS Flux

Je to tady voľaaké mrtvolné smile
Pomalu si malého savíka skládám. Tak jen pár postřehů.
Je to celé dost komplikované, ale kovářsky robustní. Na šásku je vše plastové, ale natolik předimenzované, že to asi něco vydrží.
Ale. Pokud je velký savík špatně přístupný, tak u malého je to ještě o stupínek horší.
Co se mi líbí:
- předimenzování a to, že je dělané na desetinový motor a regl
- spur je uzavřený a toto místo je namazané vazelinou, mezera mezi pastorkem a spurem se nenastavuje, podle pastorku je fix
- minimum spojů šroub - plast, většina šroub - matička, i proti velkému savíkovi lepší trvanlivost
- podle zvyků hpi mají dify 4 satelity
Co se mi nelíbí:
- v autě není na nic místo, chladič na motor není kam dát
- musí se dát pozor, nejen na rozměry motoru, ale i na umístění vývodů z motoru a provedení, v mém případě je možná jen kombinace 60z spur a 24z pastorek, takže mi to s 4000 motorem a 2s Lipol pojede tak do 50km/h
- přístup k difům je OK, ale to ostatní??
- dodaná ložiska nejsou uzavřená gumou, ale jen plechem, naštěstí nejsou krytá ložiska nedostupná - kdo to ale má měnit
- auto nebude jednoduché na servis
Pokud srovnávám malého savíka a jeho potenciální protějšek, tak musím obdivovat jeho výrobce, že to dokáže, při té složitosti, vyrábět za nabízenou cenu. Asi malý savík nebude trhat rekordy v prodejnosti. Uvidím, jak to bude v provozu. Budu referovat, ale ještě mě čeká pár oříšků. Ten hlavní je zmáknout nalakování kastle. Protože si ale hraji rád a dlouho jsem to nedělal, tak si to užiji. Naštěstí se dá kastle koupit od standardního malého savíka a jeden pokus - žádný pokus. (To je heslo nás, kteří se více živíme vývojem, než výrobou.)

Savage Flux HP, 2.4G, E-Revo Brushless, Savage XS SS, Axial Wraith, Latrax Teton,
Night Crawler, TRX-4

66

Re: HPI Savage XS Flux

To tu není ani jeden šílený xs?

67

Re: HPI Savage XS Flux

Ahoj všem,
kamarád má malého Savíka Flux XS - je technikou téměř nepolíben, takže mu auto servisuju já....teď jsme došli do bodu, kdy potřebuje nové pneu. Jelikož se mi nechce s tím moc hrát, rád bych mu doporučil nějaký hotový set (pneu, vložka disk - ideálně už nalepeno).
Dá mi někdo tip co pořídit? Jde především o jízdu na štěrku, šotolině, nízké trávě...

Díky za rady

E-Revo brushless (Spektrum DX4S 2,4GHz, RC Toro 150A + LRP Dynamic 8 2000kV (sensored), byl LRP iX8, Foxy 120A, Tekin Rx8i s Novak HV 6,5T)
Team Associated SC10 4WD (DX4S 2,4GHz, RC Toro 150A, LRP X12L SC 5.5T) a Losi Micro SCT BL

68

Re: HPI Savage XS Flux

Ahoj,
zdravim spokojene i nespokojene majitele tehle male bestie :-) Po dnesnich XY "drzkopadech" (predni naraznik je nenavratne v haji - podlepena kastle to prezila) na prirodni BMX draze s WR8 jsem se rozhodl pro neco na velkych kolech s cim by se dalo plnohodnotne skakat a neco to vydrzelo. Zasadni podminka je napajeni pouze jednou aku (nechce se mi vlacet 20 sad baterek - uz ted jich mam 8 :-D ) - proto pokukuju po XS. Doporucili by jste ci ne? Co vydrzi? Co servis? Jak velky rozdil je mezi XS a velkym bratrem HP co se tyka prujezdnosti terenem a skakanim??? Jde mi spis o skakani nez se nekde brodit, ale makadam, travu a pod. by to zvladat mohlo :-)

Dik moc za rady a postrehy.

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80

69

Re: HPI Savage XS Flux

No já Ti k tomu můžu říct jen tolik, jak píšeš na začátku je to skutečně malá přemotorizovaná bestie, ale kamarád, kterej si s ní přijde občas (protože většinu času shání díly a opravuje) zajezdit, málokdy vyjezdí baterku do konce.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

70

Re: HPI Savage XS Flux

Tak to nezni jako kladne doporuceni :-D A co teda kolem 8k vybrat? Tohle me podle videi na YT zaujalo nejvic :-) ale hodinu jezdit a mesic davat dokopy - dekuju pekne, toho sem si uzil s Bulletem a nikdy vice :-D Kukal sem jeste na VORZU - slusne to na draze skace, ale prujeznost asi nebude nejlepsi a cena tez trosku jinde - ale zase pokud to snese hodne, ak proc ne :-)

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80

71

Re: HPI Savage XS Flux

Zadne jine reference? To se mi nechce verit :-)

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80

72

Re: HPI Savage XS Flux

Co chceš ještě víc? Já si ho koupil jako první a jak jsem ho vyndal z krabice bylo mi hned  jasný, že to nebude žádnej zázrak a tak jsem ho hned vrátil.
Když pak s tím přišel kámoš a já viděl, jak to jezdí, tak mě trochu zamrzelo, že jsem si ho nenechal. Trhalo to trávník, šlo to furt na zadní, prostě dravec jak blázen, moje Traxxasy bledly závistí.
No, ale trvalo to asi 15 minut než urval poloosu. Tenkrát jsem si myslel asi náhoda to se může stát u každýho auta, ale pak se to opakovalo a jak jsem psal nedojezdil nikdy do konce.
To auto má prostě výkon na kterej neni stavěno. Jako kdyby si dal motor z baworáka do trabanta, taky by se rosypal.
Nevím, možná, že kdyby s tím člověk jezdil rozumně, opatrně, tak by to fungovalo, ale říkej to mladýmu klukovi, kterej hledá hlavně ten adrenalin.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux VGJR hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

73

Re: HPI Savage XS Flux

Presne takovou odpoved jsem hledal :-) jsem temer rozhodnut, po shlednuti 10-tek videi  na YT je to pro me monster do zacatku na takove opatrne blbnuti. Urcite vhodnejsi na BMX drahu nez WR8 - ktere dostalo posledne pekne na prdel :-) Jeste dotaz trosku bokem, kde se daji sehnat kvalitni, ale levnejsi loziska kol nez jsou origo predrazene HPI???

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80

74

Re: HPI Savage XS Flux

Já beru ložiska na této stránce http://rchobbyracing.cz/Loziska%20Lo%C5 … ky%20diff.
A Avidy smile

Je: E-firestorm,yokomo dib 2
Bylo toho hooodně smile
http://pavlos12.rajce.idnes.cz/

75

Re: HPI Savage XS Flux

Hmmm, ale ktery typ vybrat do kol??? Keramicke??? :-D

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80