1

Téma: Modelářský slovník

Zdravím,
předem se omlouvám za začátečnický dotaz. Sám jsem očekával, že ho nebudu muset pokládat a bude stačit, když si projdu česky psaný internet, případně pouze fóra. Nicméně po dvou dnech marného hledání musím prstíčkem hrabat a prosit o radu (klidně pouze doporučení někam jinam na web). O co mi jde? Rád bych se dozvěděl, zda existují nějaké definice jednotlivých typů rc aut. Aktuálně jsem se zaškobrtl na slově crawler. Z nabídky e-shopů jsem pochopil, že jsou to off-road auta, která mívají karoserii typu buggy a kola jsou mimo karoserii. Nicméně by mě zajímalo, jestli například crawlery nemají nějakou specifickou stavbu podvozku a zda v případě, že na crawleru vyměním karoserii za nějakou, která zakryje kola a odpovídá skutečnému modelu, dostanu expedici apod. Předem díky za odkázání na patřičná místa.

2

Re: Modelářský slovník

Crawlery jsou tzv skálolezy.Mají většinou malej rám aby mohli mít nápravy větší křížení a velký kola (2,2)

Scale (expedice) se podobají co nejvíce reálným autům,ale i z crawla se dá udělat pěknej model.V dnešním výběru se to ale nevyplatí.

crawl: http://www.axialracing.com/t/vehicles/xr10

expe: http://www.axialracing.com/t/vehicles/scx10


o expe najdeš vše zde: http://www.rc4x4.cz/

CamoEXO,Vaterra Glamis Fear,LOSI LST2, Axial FOFF, Suburbátor, 4Runner, Defender D90, Chevy HC, Sand Scorcher,Kyosho Scorpion,Kyosho Tomahawk,Wild One, Porsche 934 TamTech, Beetle M-O4, HOTROD Beetle M-04, Transporter T1 M-04.

3

Re: Modelářský slovník

Díky. Spíš jsem měl na mysli, jestli je to vysloveně o vizuálním dojmu z auta nebo třeba zvláštním uchycením tlumičů apod. Resp. něco v tomhle smyslu: kdybych crawler 1:16 upravil osazením vhodné scale karoserie 1:10, tak, že bude vypadat jako běžná expedice, budu mít crawler nebo expedici?

Naposledy upravil: Tunat (29. 04. 2014 11:33:12)

4

Re: Modelářský slovník

Dá se to přpodobnit zhruba k tomu, jako by jste Ferari používal na cestu do práce. Jde to, ale je to trochu o něčem jiném. Nejsem sice odobrník na crawlery, jako takové, ale co jsem vyčetl, tak je tam mnohem propracovanější podvozek se speciálními požadavky na co njevětší průchodnost. Závěrky difů atd. Bude to taková dražší expedice. wink

Myslím že toto je dobrá ilustrace definice crawleru.

Himoto buggy megae rtr,2,4ghz, Himoto Monster Truck EMXT-1 1:10, heli. Traxxas DR-1, Turnigy Accucel 6, Zippy 5000mAh