26

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

jj má blbě kameru.. vyděl sem jak vytahuje šňůru ale to je vše ... nic o tom že to mám vytáhnout o jednu otáčku jakoby a dát do té drážky a pak doleva otočit ... to mi nikdo neřekl

HoBao Hyper 8  l regl - Robitronic Speedstar, motor - Robitronic Platinium l http://abysss.rajce.idnes.cz/

Bylo: HPI Savage 3.5

27

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Ahoj všem, tak jsem neodolal a pořídil si také RC auto na nitro je to Reely Air Attack 2WD. Je už jetej jelikož jsem novej zatím pro sebe nechtěl, ale teďka si říkám asi to byla blbost mám ho pondělí a nedařilo se mi ho nastartovat tak mě napadlo třeba málo nabitej žhavič tak se celou noc nabíjel a dneska zase  nic jen jedno to chytlo asi na 3s a chcíplo svíčka je tam R5 tak ta by snad mohla bejt v pohodě a co jsem se koukal tak vypadá, že je OK podle žhavení. Už mě to přestává bavit pořád jen tahat tahat tahat a tahat a stále nic. Někdo z okolí Třebíče a ještě lépe se startboxem kdo by mi věnoval chvilku času? Jo a palivo jsem k tomu dostal 25% nitro a žhavič je 2600 mA.     Díky Lukáš

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

28

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Ještě přikládám video http://youtu.be/SkoPC2syFNQ

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

29

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Ahoj, startbox sice nemám, ale můžem na to mrknout wink

Losi Desert Buggy XL 1/5 4WD
Nitro 1/8 HPI Savage X SS K4,6
Nitro 1/10 OFNA Hyper GPX4

30

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

A kdy máš čas? Já pořád

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

31

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Radši někdy navečer, ale případně se přizpůsobím, klidně nahoď nějakej termín a potom to kdyžtak doladíme, aby to sedělo oboum.

Losi Desert Buggy XL 1/5 4WD
Nitro 1/8 HPI Savage X SS K4,6
Nitro 1/10 OFNA Hyper GPX4

32

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Teoreticky můžem klidně zejtra, ale to spíš asi podle počasí tak bych to udělal asi tak, že kdybych měl zejtra v třebu čas a bylo tak nějak pěkně tak se ozvu. Auto se dá vozit v autě v pohodě big_smile

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

33

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Ještě mě tak teďka napadlo nemohla by to dělat svíčka? Někde jsem četl že ta R5 šla až tak od 25°, ale zase se mi nechce rovnou kupovat novou svíčku když nevím zda to pomůže

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

34

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Vždy je třeba mít svíčky navíc a nejlépe různé teploty. Nitro motor je lepší startovat rychle švihem ruky a né jak motorovku big_smile .
V nejvíce případech nejde nastartovat z důvodu špatné směsi.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

35

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

tak mi to nedalo a zkoušel jsem to teďka nahodit tak motor sice chytne ale zdá se že je uplně rozhozenej takže asi první co budu potřebovat je poladit motor jelikož když zadělám vejfuk a protáhnu startér aby to nasálo palivo tak pohoda chytne na chvilku a pak nic tak mě napadlo nasát benzín nastartovat a podržet trošku vejfuk aby to tlačilo vzduch do nádrže a ejhle šlo to takhle se to aji zvládlo ohřát alče nevím na kolik zatím nemám čím měřit ale i tak jakmile jsem oddělal prst tak běham 3 sekund to chcíplo. Pak jsem aji zkusil přidat plyn a přišlo mi že to skočilo hnedka na maximální otáčky i když bylo vidět že se šoupátko otevřelo jen o kousek a né na plno.

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

36

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Povol hlavní jehlu o půl otáčky.
Nastuduj si tuhle stránku i se všemi odkazy. Je třeba znát teorii abys pochopil praxi. big_smile

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

37

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Spíš mě překvapilo, že to dělá protože co jsem to kupoval od borce tak ten psal že je ten motor novej zajetej a seštelovanej přímo někde ve firmě tak se tomu spíš divým a akorát čekám co kde ještě najdu že je jinak

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

38

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

lol lol lol  ......... další v řadě co si koupil nitro model bez toho aniž by si o tom něco přečetl. Nitro model je 1/3 seřizování a 2/3 ježdění.  Na motory má vliv spousta faktorů a čím je motor menší tím víc se to projeví - nejdůležitější : tlak , teplota a vlhkost vzduchu

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

39

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Tak jsem povolil jehlu ale bez účinku a mám další videa http://youtu.be/M_PF8d_maTQ         a druhé http://youtu.be/wOT_X8tD3Hc?list=UU8jBG … K4fYh5CnFw

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

40

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

S tím nesouhlasím že je 1/3 seřizování. Já jezdím s několika auty na nitro a také i elektro. Mám seřízené a jen občas doladím. Hlavně jezdím. Mám rád nitro a tak jsem do něj šel. Než jsem začínal četl jsem si informace a v podstatě většina odrazuje. Nakonec jsem šel do nitra a nelituji. Je to jen věc názoru.  Je dobré se nebát a jít do něčeho co chci. Musí to jen vychytat a dostat se do toho. Nejlépe najít někoho v okolí kdo mu s tím pomůže a ukáže co a jak.
Držím palce a nenech se odradit.

Dan

Dan
..................................................................................
Durango DNX8 1/8 (Nitro), Rampage XB 1/5 (Naturál), Duratrax 1/8 835E (elektro)

41

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

O kolik si povolil jehlu ? Povol jí víc , ale pamatuj si o kolik. Na videu je jen volnoběh , ten sd seřizuje až naposled , když mu přidáš plyn tak co to dělá ?

djirousek : nikoho neodrazuji  .......

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

42

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Tak nyní je povolená celkově o jednu otáčku než když jsem model dostal a po přidání plynu to chcípne viz další video. Řekl bych že video řekne víc big_smile a už jsem v okolí našel někoho na radu ale počasí moc nepřeje tomu valit do Třebíče a seštelovat tak zkouším zatím sám.  http://youtu.be/4GGMalh2dpg?list=UU8jBG … K4fYh5CnFw

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

43

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Ještě mě napadla jedna věc. ale nevím jak to vyřešit ať hledám kde hledám nikde jsem nanašel návod k tomu motoru a hlavně nevím co přesně zač to je jistý je jen to, že jde o motor HPI s tahovým startérem asi snad 3,5 nicméně jsem nikde nenašel žádnej návod na tovární nastavení, protože to by třeba mohlo vyřešit onu záležitost teda aspoň podle mě.

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

44

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

u motorů HPI je tovární nastavení jehel , že jsou zarovnaný s okrajem karburátoru, doraz volnoběhu je cca 1mm.

viz tady str. 5 v návodu k F3,5 (stejný to je i u F4,1 F4,6 K4,6)
http://www.hpiracing.com/assets/documen … b-m-v1.pdf

Losi Desert Buggy XL 1/5 4WD
Nitro 1/8 HPI Savage X SS K4,6
Nitro 1/10 OFNA Hyper GPX4

45

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Tak já zkusím a uvidíme no, ale celkem by to bylo řešení začít na tom pak stavět dál nebo se pletu?

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

46

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Hurááááááááá  z fotky asi každej pochopí
http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/10/10192/10192993_3f49641fa82cb0b5b8596f88849f85af/images/20140731_195849.jpg?ver=0

a další 
http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/10/10192/10192993_3f49641fa82cb0b5b8596f88849f85af/images/20140731_195942.jpg?ver=0

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

47

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Tak co stačilo povolit jehly ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

48

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Jo dal jsem je do továrního nastavení tzn všechny o 2,5 otáčky povolil a valí to. Jen mám problém že když zabrzdím tak to hnedka chcípne pokud dobře chápu tak mám vysoký otáčky? Nic jinýho mě nenapadá.

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)

49

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

To znamená , že máš špatně seštelovanej doraz šoupátka , možná i jehlu volnoběhu a táhlo od serva.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

50

Re: Tahový starter + nitro nestartuje..spojeno.

Jen teďka ještě hledám a nenacházím nikde postup jak skontrolovat kolik je oleje v tlumiči jelikož čistíííííííííím a tu brzdu poladím zejtra podle počasí a zejtra to vidím na asfalt když dneska polní cesta big_smile

Reely Air Attack nitro 2WD (zatím)