1

Téma: Himoto EAMBA XR-1

Nazdar,potreboval by som poradiť,kamoš mi dal toto auto nech sa na neho pozriem,chyba je v tom,že nevytáčajú sa kolesá,ako by sa mali,dnes som sa do toho pustil porozoberal som,vybral som celý servo saver,poodpájal kolesá,servo,a šlo zťažka ručne tým hýbať,tak som pátral po chybe a zistil som,že tam chýba "ložisko" v úvodzovkách preto,lebo to nie je ložisko,ale len taký železný krúžok a v ňom diera... neviem jak to nazvať...potom som poskladal a už šlo zľahka,no aj tak to nevytáčalo ako má...vo vzduchu to ide v pohode,no akonáhle dám na zem už nie...skúšal som aj zaťahovať povolovať maticu na servo saveri,no hocijako som skúšal bezvýsledne...skúsil som aj vymeniť servo za iné silnejšie,no nič sa nezmenilo,servo vytáčalo riadne aj silno dostatočne,ale kolesá sa takmer vôbec nevytočili...potom som pripojil svoju elektroniku zo svojho auta,svoju baterku svoj regulátor motor a servo som nechal to čo je pôvodne v ňom,ale nič,vymenil som aj za druhé a aj tak nič...

pridávam aj video(ospravedlňujem sa za kvalitu):

https://www.youtube.com/watch?v=nVSPvEV … e=youtu.be

Diky moc vopred wink

E-Revo 1:10 s Brushless

2

Re: Himoto EAMBA XR-1

Ten "železný kroužek" je bronzové futro a běžně se používá pro méně namáhané uložení.
Nezatáčí to protože je povolenej servo saver nebo je tam unavená pružina , stačí to utáhnout.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3

Re: Himoto EAMBA XR-1

Diky za vysvetlenie wink a k tomu zatáčaniu,skúšal som už všeličo aj toto čo píšeš a aj tak to nezatáča riadne...keď to zatiahnem ide to lepšie,ale nevracia sa...totiž to ide to zťažka aj ručne ak je zatiahnuté... zasa ak povolím tiež nedobre,lebo tie dva plasty zo seba vyskakujú viď video...

Naposledy upravil: metalbreath (04. 11. 2014 21:08:24)

E-Revo 1:10 s Brushless

4

Re: Himoto EAMBA XR-1

A co si utahoval ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

5

Re: Himoto EAMBA XR-1

Tú maticu,nad pružinou servo savera,ňou sa to povoluje uťahuje...možno na videu nie je,ale nejde to ani po utiahnutí...

E-Revo 1:10 s Brushless

6

Re: Himoto EAMBA XR-1

Noo a seš si jistej že dřív to chodilo líp ?  Na levných autech jsou měkký servo savery , protože osazujou serva s plast. převodama. Jestli to jde opravdu hůř tak to může být vymačkanou pružinou nebo ti jdou ztuha těhlice.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

7

Re: Himoto EAMBA XR-1

Všiml jsem si na videu že je ale matka ještě dost povolená , ten horní díl saveru se dost naklání.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

8

Re: Himoto EAMBA XR-1

Hej predtým to išlo úplne v pohode...a zrazu nejde...som si myslel,že servo už odchádza,alebo dostáva málo V-tov či prúdu a pod,ale všetko je ok,veci z môjho auta to potvrdili naisto...hej servo má plastové prevody a som si toho vedomý,že himoto je otras kvalita,ale neviem prísť na chybu...ono keď to povolím ide to celé zľahka,ale akonáhle to utiahnem už ide zťažka...lenže keď povolím vyskakuje plast z plastu...

E-Revo 1:10 s Brushless

9

Re: Himoto EAMBA XR-1

Tak se ti spodní díl saveru obrousil v uložení a je přimáčklej na plato.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

10

Re: Himoto EAMBA XR-1

Diky zatiaľ,musím sa na to ešte raz zajtra pozrieť...

E-Revo 1:10 s Brushless

11

Re: Himoto EAMBA XR-1

Takže som sa pustil do toho ešte raz a už to ide zľahka...podložil som pod ten servo saver jednu úplne tenkú podložku(ako si písal pricapilo sa to ku podvozku), namazal som nanovo a hotovo. Pri skladaní som zistil,že je to celé tak oničom vyrobené,diery na šróby nesedia akoby mali,tým pádom treba pritlačiť aby sa dalo zašróbovať a potom trpia ďalšie diely, samozrejme aj ten servo saver.Poskladal som a už šlo ťažšie,musel som kadejako poštelovať rôzne šróbky...ten servo saver je tiež tak divne tam,totiž to ten hliník v strede na neho tlačí zvrchu,lenže keby netlačil tak to tam skáče... ďalej som zistil,že tie kolesá samy o sebe držia moc pevne ak sú dajme tomu na podlahe,koberci a pod,aj ručne to ide dosť zťažka pootočiť,nie to ešte to slabé servo to má zvládnuť aj tam aj späť. wink Každopádne diky za pomoc wink

E-Revo 1:10 s Brushless

12

Re: Himoto EAMBA XR-1

U levnějších modelů je normální , že když ti kola stojí na pevném povrchu tak úplně nezatočí , ale při jízdě to normálně funguje.
Teď tu mám Himoto EMXT a řešil jsem to samé , ta hliníková osa stojí pěkně za hov.o , ještě je z nějakého bahnahliníku. Ale základ je - mazat. Celé to řešení saveru je na "ubití číňana" big_smile

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

13

Re: Himoto EAMBA XR-1

Díky,tak je to presne tak ako píšeš...aha,tak potom vieš o čom je reč big_smile tak pozeral som po google tak v podstate je to takmer to isté,len má 4 tlmiče vpredu aj vzadu a pod...myslím,že je tam máločo,čo za niečo stojí big_smile

E-Revo 1:10 s Brushless

14

Re: Himoto EAMBA XR-1

Ahoj, zacalo se mi ted u Himota EAMBA XR1 stavat, ze kdyz jedu, tak najednou prestane reagovat. Musim vypnout/zapnout vysilac a zase se chytne. Nevite, cim by to mohl byt?