26

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Serva se tady docela řešili ale taky sem nepostřehnul žádnou konkrétní verzi. Já sem se vás chtěl zeptat jestli jezdíte nějaké závody rád bych s někým jiným poměřil síly, sice máme s bráchou kterej má taky to samé revo pěknou trať ale neni to ono ve dvou je prosťe málo

Traxxas  Revo 3.3

27

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

např: SAVOX SC-1256TG

28

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

to je ale servo na rizeni, ja potrebuju na razeni

E-Revo Brushless Mamba Monster 2x 2S, Equilibrium 3.5
REVO 2.5R,  REVO 3.3, 
http://neilz.rajce.idnes.cz/

29

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

aj pardon........to šlo hned pryč, tak jsem ho nikdy neřešil.

30

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Zdravím modeláři,

chci si udělat po dlouhé době radost a jednou si chci koupit Revo, buďto elekto nebo spalováka, to je mi docela jedno. Ale díval je se na inzerce a chtěl jsem se zeptat, jestli by jste si koupili použitý revo 3.3. Je to celkem risk, když člověk neví jak se k tomu původní majitel choval, jak se o to staral atp. Přemýšlím jestli raději nevydržet a nekoupit funglovku smile

31

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

jakej nejsilnejsi motor lze dat do reva bez uprav ? zatim koukam po Ofna .26 Picco MAX JL Red-Dot ale 7k je celkem dost

E-Revo Brushless Mamba Monster 2x 2S, Equilibrium 3.5
REVO 2.5R,  REVO 3.3, 
http://neilz.rajce.idnes.cz/

32

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Ahoj k tomu staršímu revu 3.3, já jsem si koupil dvouleté revo a jsem nad míru spokojen, dal jsem za něj 6000Kč. Jasně že záleží na předchozím majitely a je potřeba říct že já na něj měl štěstí ale věřím že takovejch co si to koupí a po pár nezdarech s laděním je to přestane bavit bude víc big_smile Na tom autě opravdu není snadné jen tak něco rozbít a pokud jo vše se dá podle mě za rozumnou cenu opravit nebo dokonce dát lepší než origo. Bratr si koupil nové a po třech měsících častého ježdění sou na tom uplně stejně

Traxxas  Revo 3.3

33

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Když jste z Pejru , tak doufám že za náma zajedete až začne sezóna. wink

http://www.rcauta.net/forum/topic25356- … o-nas.html

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

34

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Tak začátkem února jsem si pořídil taky Revo 3.3 smile Sice bazarovku, ale byl jsem se na to podívat osobně a vypadalo fakt v top stavu. Snad tam nebude žádná skrytá vada, která by se projevila časem.

Auto startuje celkem v pohodě, nezdechá, motor je ostrej a jede celkem slušně si myslím. Ale po zahřátí (vyjetí třeba půl nádrže) když zastavím, tak to má takový zvláštní zvuk. Chvilku si vrčí na volnoběh normálně v klidu "potichu" a pak se otáčky lehce zvýší a auto jde malinko do záběru (když stojí na zemi tak se ani nerozjede, jen malinko pocukává možná, ale když ho vemu do vzduchu tak se kola trochu točí) a jen občas to spadne zpět na ten klidný volnoběh, ale za chvilku se to zase vyhoupne nahoru big_smile. Někde jsem se dočetl, že to může být přehřátím motoru, ale přitom směs bych měl mít bohatější (soudím podle kouře z výfuku, který vychází téměř pořád při jízdě a výkon neztrácí si myslím)

1) nestalo se Vám někdy něco podobného?
2) doporučili by jste mi nějaký levný teploměr, abych mohl měřit teploty motoru?

A když auto rozjedu téměř na plný koule a pak jedu chvilku jen tak na volnoběh a začnu brzdit, tak to taky vydává taky divný zvuky, ale nevím jestli to není těma převodama nebo mám přitáhnout trochu víc brzdu a bohužel to nemám ani s kým srovnat, když v mém okolí nikdo Revo nemá big_smile .. Já jsem na ty zvuky asi úchyl, mám strach že tomu něco je a nechci aby se mi to pokazilo big_smile všechno musí být perfektní big_smile

3) Je náročné rozebrat motor, spíš spojku a případně převodovku? Mám strach že už bych to nedal dohromady nebo to nějak zmršil big_smile

Na druhou stranu, když si to nevyzkouším, tak se to ani nenaučím smile To je asi všechno co mě zatím napadá, nejspíš toho bude časem ještě víc smile doufám, že se najde někdo, kdo by si o tom se mnou popovídal, ať v tom nejsem sám aspoň virtuálně big_smile

(moje první video, pokus, zkouška - https://www.youtube.com/watch?v=YDkwWTu … kc0pbuMww)

35

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

tak co se tyce teplomeru tak na doporuceni mam za to ze Lukidola sem koupil tenhle http://aukro.cz/digitalni-infracerveny- … 68632.html a myslim ze je celkem vpohode.

co se tyce rozebrani auta koukni ma moje rajce v podpisu, neni to nic tezkeho rozebrat ani slozit jen si stahni planek at vis ktery srouby kam patri a u precodovky kde maj bejt podlozky.

a jeste co se tyce te teploty motoru, podle koure teplotu nepoznas, sam sem stahl u reva teplotu po koupeni teplomeru o nejakejch dalsich 15 stupnu a hodne zalezi jak pouzivas plyn

E-Revo Brushless Mamba Monster 2x 2S, Equilibrium 3.5
REVO 2.5R,  REVO 3.3, 
http://neilz.rajce.idnes.cz/

36

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Stáhni si rozpady Reva a podle nich dáš dohromady vše.

Nemáš jen příliš chudou směs na jehle nízkých otáček ...........

Jestli nemáš zkušenosti doporučil bych bez teploměru nejezdit !

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

37

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Díky za reakce smile .. a můj první model to není, jen nechci nic zanedbat .. pak jsou s tím zbytečný problémy .. Jasný, že podle kouře teplotu nepoznám .. spíš jsem to myslel tak, že by se motor teoreticky neměl zahřívat tolik, jako by byla směs naopak ochuzená ne?

A to "Nemáš jen příliš chudou směs na jehle nízkých otáček ..........." jsem moc nepobral teda neutralsad

38

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Tak potom tedy studuj a nejezdi bez teploměru.   wink    http://www.rcauta.net/forum/topic24778-nitro-motor.html

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

39

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Tak teploměr mi včera přišel, dneska jsem jezdil a zhrozil jsem se .. S kastlí jsem měl nějakých bez mála 150 stupňů u svíčky, bez kastle pak kolem 130 zhruba .. Směs mám bohatou, na dlažbě byly vidět kapky po nespáleným palivu z výfuku ..

Poraďte mi prosím, jak mám srazit teplotu? Krom vyřezání nějakého otvoru do kastle pro lepší proudění vzduchu?

Ještě mě napadlo, když jezdím na asfaltu jako na rychlost, rozjedu to na třičtvrtě plynu by očko a když plyn pustím a nechám to jet na volnoběh, přijde mi, že tm douho zůstává zařazená dvojka a přeskočí na jedničku až když začnu brzdit a je to doprovázené zvláštními zvuky při tom brždění big_smile bohužel nemám s kým srovnat a vy jste všichni beztak z druhé strany republiky hmm

40

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Z výfuku ti určitě prská jen nespálený olej , zkus ještě směs obohatit. Svíčka je tam origo - dlouhá ?
Převodovku raději rozeber a zkontroluj. Občas někoho napadne převodovku zamatlat vazelínou a pak to blbne nebo už budou horší ozub. kola.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

41

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

No, pokud ti zůstává zařazená dvojka, čili i bez plynu je motor v otáčkách, tak ti nerozepla spojka v bubínku.
Pokud je vše v normálu, tak po ubrání plynu spadne motor na volnoběh a v ten moment nemáš vůbec šanci vědět, jaký kvalt je v převodovce zařazený.

42

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Tak jsem to zkoušel trochu poladit .. Tím "Nemáš jen příliš chudou směs na jehle nízkých otáček ..........." Jsi to myslel tak, že bych měl jehlu nízkých otáček přitáhnout? Trochu jsem ji přitáhnul a kolísavý volnoběh je fuč nejspíš (odpoledne budu pokračovat) .. Možná to bude ale i tím, že jsem srazil teplotu .. Obohatil jsem trochu směs, ztrátu výkonu jsem nepozoroval a teplota ježdění bez kastle se pohybovala pod hranicí 110 stupňů, jakých teplot dosahujete vy? smile

A ještě jsem si všimnul, žhavení svíčky jsem měl nacvaknuté pouze na "jednom zubu", ono se tam strašně blbě nasazuje, mohlo to na to mít vliv? Svíčku mám takovou http://papi3.rajce.idnes.cz/Svicka taková už tam byla, nevím co je to zač sad

43

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Svíčka je origo. Tys nekoukal na ten odkaz co jsem ti dal do příspěvku 33 ? Bez toho se neobejdeš.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

44

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Díval jsem se na to, ale přecejen to mám krapet z ruky (Olomoucký kraj) .. tak uvidím, co se s tím bude dát dělat smile

Jak jste na tom s těma teplotama vy? tongue

45

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Asi by sis měl opravdu něco přečíst.
Pokud máš chudou směs, tak musíš jehlu povolit a pustit do motoru víc paliva.
Udělal jsi to obráceně. Ale protože jsi předtím povolil hlavní jehlu, tak ses v podstatě mohl vrátit na původní stav.
A taky bych koukl do převodovky, jestli je funkční jednosměrné ložisko. Jinak jak tu psali kolegové výše, převodovka u reva se jezdí suchá, bez jakéhokoli mazání.
A obecně se ladí od horní jehly, která ovlivňuje všechno ostatní. Takže motoru ještě trošku povol nahoře aby ti ještě trošku spadla teplota a pak dolaď spodek a volnoběh.

46

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

ja se drzim s kastli kolem 125

E-Revo Brushless Mamba Monster 2x 2S, Equilibrium 3.5
REVO 2.5R,  REVO 3.3, 
http://neilz.rajce.idnes.cz/

47

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Sakra , myslel jsem odkaz v příspěvku č. 38 !

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

48

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Četl jsem většinu z toho.

Dneska jsem teda rozdělal převodovku, motor jsem měl venku a měl jsem z toho strach celkem zbytečně .. tady jsou první postřehy big_smile - http://papi3.rajce.idnes.cz/Rozbor_revo/

Odpolední ladění dopadlo tak, že jsem jezdil bez kastle, teplota u svíčky se držela pod hranicí 100 °C. To už je přijatelná teplota, co myslíte?

A nemůžu si pomoct, zdá se mi že to má prostě divnej zvuk když se rozjíždím nebo celkově v nízkých otáčkách .. Nevím jak to popsat, prostě jak kdybych měl díru ve výfuku a ono to do toho tak zvláštně prdělo big_smile

49

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Převodovka vypadá slušně. Koukals do motoru v jakém je stavu ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

50

Re: Traxxas Revo 2.5 a 3.3

Motor jsem nerozebíral. Nemám s rozebíráním žádnou zkušenost a mám strach, že už bych to nedal dohromady nebo tam něco zmršil při kompletování, když se na to tak dívám třeba v tvé galerii big_smile. Údajně měl být původním majitelem téměř po každé jízdě a delším odstavení auta konzervován a vzhledem k tomu, v jakém stavu jsem auto přebral bych tomu věřil. ..