51

Re: Stavba 1/8 Elektro monster

To je nějaký domácí cvičení, nebo to má nějak i fungovat, třeba se plížit, nebo tak něco?

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4
http://intertrack.cz/

52

Ahoj ty tlumiče ti úplně ležej. Musíš předělat parohy aby to tlačilo ramena proti parohům jako u skutečnýho: http://pytelhoven.unas.cz/030_monster_truck_470_470x352.jpg

Team Durango DESC410 V2 PRO a DJI Phantom F302
Quadcopter, České Silnice, youtube

53

soft147 napsal:

To je nějaký domácí cvičení, nebo to má nějak i fungovat, třeba se plížit, nebo tak něco?

no plížit se to nemá, ale plíží :-D ... musím to předělat, ty fotky jsou tam daný s tím že to je špatně, a čekal jsem na odpověď jako od Degi...
jo no, taky mě napadlo že to asi bude tím, zkusím teda upravit ty parohy. myslíš že to pak bude i tvrdší jo?
ono původně bylo to spodní uložení blíž ke kostře, ale to zase při odlehčení byly ramena strašně sklopený dolů, a to by nezvládly kardany. Takže asi udělám ty parohy delší a spodní uložení blíž...
Ale nemyslíš že pak bude moc velká páka ?

PS: jo a ty kola co tam pak budou mají větší průměr, takže tím se to taky ještě zvedne. wink

Naposledy upravil: Wakis (26. 10. 2013 15:13:14)

E-Maxx 16,8V NiMH. titan 775. TQ 2,4Ghz.

54

už 3 měsíce se tohle vlákno nehnulo, tak napíšu zase nějaké nové změny, i když jich moc není big_smile
momentálně mám hotové poloosy, uchycení převodovky a náboje kol... wink     téměř hotové uchycení diferenciálů (čekám na poslední část, kterou je potřeba udělat na fréze. K té ale nemám přístup, tak to trvá než mi to někdo udělá)
dále mám připravený materiál na kardany a osy kol. smile .. takže suma sumárum zbývá jen spur gear (koupím) uchycení motoru k převodovce, držák serva a páky k řízení.. no a doladit kola, ale na test tam můžou být z Maxxe ;-)
pak ještě spoustu detailů, kastle a tak .. to ale nejsou věci potřebné k jízdě.  takže tímhle tempem, když to dobře půjde, tak by na jaře mohlo být i hotovo tongue

55

Tak na jaře se to zase nestihlo :-D máme tu podzim, no ale další jaro už by mohlo vyjít wink  Určitě už nikdo ani nevěří že to někdy dokončím, ale já si věřím, jen to nebude hned lol
Na důkaz že se zase něco hnulo sem přidal další fotky ze stavby na rajče.
http://wakis.rajce.idnes.cz/Stavba_RC_M … C_0046.jpg
největší zdržení je opět čekání na výrobu kterou nezvládnu svépomocí (klouby kardanů) ale pokusím se to do konce roku popohnat a pak už jen nasadím hřídele a poloosy (ty už mám hotové)  no a bude záležet na tom jestli nenastane nějaký problém při zatáčení a při pružení. Například aby poloosy nevypadávaly z kloubů, nebo se nějak nezasekávaly.
Řízení už mám navhlé (je na fotce z CADu) to bych mohl taky zvládnout do konce roku aspoň vyrobit, pokud to teda zvládnu bez frézky, ale snad by to mělo jít ručně. No a následně ho zkusit namontovat a doufat že jsem to navrhl aspoň trochu funkčně :-D
až bude tohle, tak začnu ladit ty tlumiče podle toho jaký výkyv mi kardany dovolí.

56

Trochu nechápu snahu vyrobit něco tak nefunkčního, jako je tohle. A co servosaver na řízení?

1/8 Mugen Seiki ..MBX6-TR e.../Flux 2200...Mugen Seiki ..MBX7R Eco.../Tekin 2650
**Xray XB4
http://intertrack.cz/

57

A jak můžeš vědět že to bude nefunkční? neříkám že všechno bude klapat hned při prvním testu, ale pak až bude vidět kde je chyba, tak se může přemýšlet jak tu část udělat líp a postupně to tak vyladit k celkové funkčnosti. wink
a snaha to vyrobit je proto, že koupit si něco hotového dokáže každý a spojit k sobě funkční nápravy každý druhý. tongue
dřív když nebyla možnost nic takového koupit, tak si všichni modeláři vyráběly komplet celý auto podle sebe a myslíš že jim to fungovalo hned při prvním výrobku bez chyb ? já tu dobu sice nezažil, ale řekl bych že těžko. Prostě se na tomhle něco naučím, a třeba když budu někdy dělat další, tak už to bude pro mě o dost jednoduší a výsledek by měl být taky o to lepší. Už jen z rozdílu přesnosti a kvality mezi tím rámem s pantama a držákama diferáků si myslím že je vidět jak postupně sbírám nějakou tu zkušenost.
Servosaver je co dřív povolí, to se vymění big_smile a nebo se prostě určí nějakej utahovací moment na té hřídelce a při nárazu se prostě táhlo protočí, pak to sice bude vyžadovat servis, ale aspoň se nic nepoškodí.   smile

58

Kdysi jsem toužil mít vybavení a něco postavit. Cosi jsem postavil, ale energie, kterou jsem vložil do stavby mě v podstatě zabránila s modelem jezdit. Bylo mi líto to ničit. Teď mám perfektní vybavení a modely nestavím. Škoda času. Profesionálně vyrobená auta jsou perfektní a jediné místo pro vylepšení vidím v doplňcích.
Nefandi si, že napoprvé vymyslíš řešení, na kterém jiní pracují ve full time režimu po léta. Pokud by se ti to podařilo a ty jsi prokázal konstruktérskou genialitu, tak to běž dělat profesionálně. Nezapomeň, že i nejšpičkovější šachisté nevymýšlí každý tah, ale 95% jejich dovednosti vyplývá ze studia toho, co vymysleli jiní.
Poslední rada nakonec od toho, který stavěl a teď kupuje. Dej si říct a svůj um věnuj zdokonalování. Nemáš šanci se cenově dostat na sériově vyráběné díly.

Savage Flux HP, 2.4G, E-Revo Brushless, Savage XS SS, Axial Wraith, Latrax Teton,
Futaba 4PL, Turnigy 5200, Hyperion EOS720i SD3

59

S tím počítám, že se to nebude dát srovnávat s profi koupenýma modelama, ale mě takovýhle montování baví víc jak ježdění, to je podle mě pravá modelařina a to že to pak i jezdí je takovej RC bonus navíc (pokud teda jezdit bude big_smile)
Mám z toho i lepší pocit než jen zaplatit a jezdit. Maxxe jsem měl a už jsem ho prodal, protože sem s ním skoro vůbec nejezdil.
Třeba mě to taky omrzí až poznám jaký bude výsledek, ale doufám že mě to začne bavit ještě víc.
Jo a cenově to zatím není tak strašný hliník jsou odřezky a šrot (0-20kč/kg), panty 100kč, plastová trubka zbyla ze stavby, šroubky se válejí všude, pneumatiku mám starou z biciklu, a ostatní díly z bazaru: tlumiče 200kč, převodovka 350kč, servo 150kč, diferáky, vysíačku, přijímač a baterky sem si nechal z maxxe a zbývá už jen Combo... takže zatím cca 1000kč + ložiska, to už si nepamatuju co sem za ně dával ale byly za nákupku a se zaměstnaneckou slevou smile
No a práci nepočítám, protože mě to nezdrželo od práce která by mi nějak vydělala.
To máš pravdu že bych se cenově nedostal na ty sériové, kdyby byly udělané pořádně, ale proto to navrhuju tak, aby šlo všechno vyrobit jen pomocí vrtačky a pilky na železo, abych si to udělal sám bez strojů a to se mi povedlo tak na 90% (samozřejmě je to na úkor přesnosti sad ) a těch zbylejch 10% mi kamarádi fušku zadarmo udělaj.
Pokusím se to už nějak urychlit, aby byly vidět fakta a nemuselo se polemizovat wink

60

Ahoj Wakisi.
Musím říct, že se mi líbí tvoje odvaha, šikovnost, nápaditost. Už od rannýho dětství jsem chtěl taky něco podobnýho stavět, ale nakonec jsem stejně skončil u kupovaných modelů. No, alespoň to byly stavebnice... Každopádně nechápu vyjadřovnání některých diskutujících, kteří asi nečetli úvod, ve kterým jsi vysvětloval důvody týhle stavby, případně se naprosto zbytečně vyjadřují jako příslušníci tura domácího zbaveného samčí ozdoby. Ale hlavně vytrvej, ať se můžu podívat jak to dopadne. Ovšem jestli do případnýho videa namixuješ jakoukoliv šílenou agresívní hudbu (nezáleží jestli taneční, rockovou, či jinou) namísto ponechání přirozenýho zvuku motoru a převodů, bude moje veškerá radost pryč.:)

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)

61

Děkuji za podporu wink  můj největší problém a zároveň i zdroj zdržení je, že dělám strašnejch projektů najednou a stavbu modelu kuli tomu většinou odložím big_smile (Vyvařování dalšího auta, rekonstrukce části baráku, dlouhodobější nemoc a spousta menších...) ale výhoda je, že nejnovější z těch projektů, co jsem už zdárně dokončil bylo stavba 3D tiskárny wink a to si myslím že stavbu modelu hodně ulehčí, urychlí a hlavně odlehčí big_smile
Teď po odladění tiskárny zatím nic jinýho nedělám, takže jsem se zase vrátil k modelu, zrovna včera jsem dokončil výrobu těch táhel řízení, takže příští týden to snad začnu dávat na auto, pak nahodím nějaký fotky wink ramena asi sundám a vytisknu si nějaký lehčí s nastavitelným uložením tlumičů, a třeba to už pak nebude tak ležet...
No a pokud se někdy dočkáme videa, tak ho nechám s originálním zvukem, ať je slyšet jestli v tom nějak nelupe big_smile

62

Páni, vlastní 3D tiskárna... Můžeš si zvolit plast z jakýho budeš tisknout?

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.

63

A co takhle nějaké videjko tisku a fotky tiskárny, pochlub se.

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

64

tisknu z ABS plastu, ale mělo by jít i z jiných např PLA, PET atd... smile
moc fotek ani videí zatim nemám, ale něco jsem teda nahrál, at vidíte co je to zač big_smile
http://wakis.rajce.idnes.cz/3D_tiskarna_Rebel_II
video nějaký natočim asi až budu tisknout nějakou část na model, aby to bylo k tématu, jenže momentálně jsem bez materiálu, tak musím zase objednat big_smile

65

Klobouk dolu....
Co se samodomo stavby modelu, experimentování a vymýšlení vymyšleného týká, souhlas s názorem Mathese.
Užíváš si to a to je nejdůležitější smile

Savage FLUX HP tuning - Futaba 4PL  / Multiplex Funcopter v2         byl E-Savage
naše RC kalkulačka        Foto   Video       www.rc-models.cz/

66

děkuju  :-) ... jojo, užívám big_smile  u koupenýho modelu mě nejvíc bavilo jezdit v extrémních podmínkách, kde jsem např za půl hodiny byl schopnej urvat držáky tlumičů, poškodit řízení a urvat ramena, no a pak mě bavilo to rozdělat a dávat dohromady, pěkně všechno vyčistit a tak, jenže se pořád musely kupovat náhradní díly a peněz neni nikdy dost.  Když si udělám svůj model, tak prostě díly zase nějak zadarmo zbastlim doma a rozebírání a opravování si užiju až až wink

67

Ahoj Wakisi. Jak pokračuje stavba, děláš něco s modelem?

68

Říkám to nerad, ale od posledního příspěvku nepokročila tak nějak vůbec big_smile  ale určitě sem na to nezapoměl, ani s tím neseknul... model mám v pokoji, metr od PC, takže pořád na očích, aby mě to donutilo pokračovat, ale nějak není čas sad 
Já dost často střídám auta ( 1:1 ) a na nich mám vždicky spoustu práce (u posledních dvou i spoustu výdajů big_smile ) + zase GO motorky a teď na jaře klasická práce kolem baráku...  tak to nějak nedávám, ale pokračování určitě bude, když už to je v týhle fázi výroby, tak to nevzdám, akorát v žebříčku priorit je to trošku dál big_smile