1

Téma: RC auto s vyssou rychlostou a prijatelnou cenou

Zdravim, potreboval by som poradit pri vyberu RC modelu auta, ktore by malo splnat podmienku, ze jeho maximalka bude vyssia (cez 60 km/h) - takze predpokladam bud spalovaci motor alebo brushless, najlepsie bude zvladat jazdu po trave vo vyssej rychlosti a bude za co najprijatelnejsiu cenu. Hladam totiz nieco, co mi bude tahat za sebou navnadu (cca. 150 g latku) pre nacvik coursingu u psa. Mierka teda nemusi byt nutne 1:10, predpokladam, ze by to mohlo zvladnut aj auto s mierkou 1:16 - 1:18. Pre psa je lepsie to cvicit na trave, len neviem, ci tam nebude limitovana rychlost terenom, takze pocitam aj s tym, ze pri udrzani nizsej cenovej hladiny bude nutne ostat s autom na spevnenom a hladsom povrchu (asfaltove ihrisko). V podstate nemusi ist ani o novy model, ak niekto ma nieco v zalohe - ale primarne je otazka smerovana na ponuku novych modelov. Lahsia udrzba modelu potesi. Dakujem za kazde info.

Naposledy upravil: janopalo (24. 05. 2015 20:29:40)

2

Re: RC auto s vyssou rychlostou a prijatelnou cenou

Na travu to bude chtit tak 8minovou truggy typu velky revo od traxxasu (brushless) jinak to nema vubec cenu ani zkouset.
Na asfalt by stacila i 8minova buggyna... Ale s mensimi meritky je to bez sance. Bude to velmi drahe.
Asi bych volil metodu nejakeho navijaku co bude tahat tu natku.

RC auto nebude dost rychle v klickovane na malem prostoru to ho pes vzdy chyti.
Na velkem prostoru se bude stracet z dohledu nemyslim ze je to dobry napad.

Ukecej nejakeho autickare z tveho okoly a zkuste si to nez koupis RC a zistis ze neni schopne plnit ucel tve veci.

HB D8Te: Mamba2, Leopard 4092 1480KV, Hitec HS 7955TG, Pro-Line Trencher X 3.8
Losi Micro SCT 
Dron DJI F550 NazaM V2 Taranis na ceste...          http://wormsnake.rajce.idnes.cz

3

Tak já Stampíka honím taky po trávě a pes je bez šance, ale trávník musí být posekanej a Stampík upravenej.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

4

Wormsnake napsal:

Na travu to bude chtit tak 8minovou truggy typu velky revo od traxxasu (brushless) jinak to nema vubec cenu ani zkouset.
Na asfalt by stacila i 8minova buggyna... Ale s mensimi meritky je to bez sance. Bude to velmi drahe.
Asi bych volil metodu nejakeho navijaku co bude tahat tu natku.

RC auto nebude dost rychle v klickovane na malem prostoru to ho pes vzdy chyti.
Na velkem prostoru se bude stracet z dohledu nemyslim ze je to dobry napad.

Ukecej nejakeho autickare z tveho okoly a zkuste si to nez koupis RC a zistis ze neni schopne plnit ucel tve veci.

Myslim, ze v niecom mas sancu, ale sledujem, ze su aj mensie modely, ktore maju brushless upravu - a ktore by asi travu nezvladli, ale myslim, ze asfalt by spokojne ubehali aj pred psom. Navijak je naj riesenie, ale uplatnitelne na stalom neverejnom placi, kde si to viec pripravit a nikto ti do toho nekeca. Auto ma chyby - hoci pes ide podla mna celkom ochotne za nim aj na velkom piestore, a je zaroven flexibilne v tom, ze prides, polozis apes beha. viem, ze trava je zlozitejsia, pretoze proste tie auta mensich rozmerov nejdu a vacsie s o dost drahsie. Urcite nie je nejake lacnejsie riesenie? Aspon na ten asfalt.

5

A s trávou je ešte jeden problém, ktorý som pozoroval teraz cez víkend. Tráva proste autu dáva celkom dosť zabrať a pokiaľ by si to chcel uháňať vysokou rýchlosťou v tráve, bude to chcieť dobré chladenie na motor, alebo robiť prestávky na vychladnutie.

Truggy od TeamC - Torch E TR8Te
Moj RC web: www.mojefotogalerie.com/rc

6

tak zase aj pes v plnej zatazi nevydrzi bezat viac ako minutu - myslim, ze chladenie by nebol az taky problem. Pozeral som ten Traxxas, ako to bola jedna z rad, ale azda existuju aj dalsie moznosti.

Naposledy upravil: Lukidol (25. 05. 2015 14:24:06)

7

Tak jinak ..... kolik chceš investovat ?
K ceně auta musíš připočítat ještě min. 2000,- za nabíječku a aku (pokud bude stačit jedna)
Nad nitro modelem asi ani nepřemýšlej pokud nemáš zkušenosti , to je trochu složitější.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

8

Ta otazka nie je dobre postavena - mali by to byt take naklady, aby boli minimalne vzhladom na poziadavky... A spalovaci, prave preto, ze je zlozitejsi na udrzbu, asi odpada. Myslim, ze auto na asfalt s maximalkou okolo 70 sa da zohnat za 140 eur plus minus. Je to mensia mierka, ale da sa. Vacsie s pohybuju nad 200, ale netusim, ci tu 70-tku daju aj na trave...

Naposledy upravil: Lukidol (25. 05. 2015 21:54:09)

9

Ta otázka byla dobře položená , jen na ni nikdo neodpovídá. Čím levnější nebo větší auto tím větší náklady.
Neni tráva jako tráva , bude posekaná , jak moc ? Nejlevnější způsob jak dosáhnout 70Km/h na vyšší trávě je koupit starou škodovku. big_smile
Ale po trávě , tak aby to bylo v té rychlosti ještě říditelné nebude stačit ani osmina ........ ledaže by to bylo golfové hřiště.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

10

Jestli chceš nechat běhat psa za autem po asfaltu tak mu kup boty jinak si zničí tlapky za pár minut.
Jinak nejlepší řešení na trávu je osminová truggy. Třeba revo z bazaru. Viz. https://www.youtube.com/watch?v=irtZcvnU_Lc

11

Lacny variant - ma niekto skusenost? http://www.voltworld.cz/hobby/modely/rc … z-1-1.html
Drahsi variant - http://www.voltworld.cz/hobby/modely/rc … z-1-1.html

12

Zda sa mi to,  alebo oba odkazy vedú na Torch E? To mam, ale len krátku dobu. Myslím ale,  že 60 km/h nedá a už vôbec nie na tráve. Stiahni si Calc  RC a uvidíš, aku to ma maximalku. Myslim, že nějak těsně pod 50. Inak ale 1/8 truggy je dobrá volba, myslím. A právě Torch E som vybral ako ekonomickú variantu, akurát som vymenil servo za silnejšie.

13

Mas pravdu, prvy odkaz mal byt http://www.rczone.sk/HIMOTO-1-8-VEGA-8- … 125944.htm
dik za radu na program

14

Mám pocit, že Himoto Vega 8 sa už nepredáva. Aj tak ale sa mi ako vhodnejší pre tvoje účely zdá model truggy ako monster.

Jo a pozeral som na Calc RC a Torch E by mal dať skoro 60 km/h, ale to je teoretické maximum. Takže po rovnej ceste a bez tej návnady, inak nie.

15

Jak ti tu vseci radi chceto neco jinyho nez rc auto,rc auto aby zvladlo to co ocekavas to chce alepos 8minovou truggy nejlepe s monster koly. Ma D8T s moster koly se na trave hodne prehriva (a je to stejne velka potvora jak revo na videu vysse) a pri techto vykonech se bude trehrivat cokolyv dale vydr jedne baterie bude do 10tinut. Auto techto parametru bude stat nekte mezi 12000 a 25000kc jedna baterka kolem 1500-2000kc elektro rc techto rozmeru a vykonu jsou hrozne drahej sport.

Dalsi vec je to ze tu bude hrozne nebezpecne, ono 5ti kilova truggyna letici 80kmh v trave bude velmi vetmi spatne riditelna a muze psa vazne zranit.

HB D8Te: Mamba2, Leopard 4092 1480KV, Hitec HS 7955TG, Pro-Line Trencher X 3.8
Losi Micro SCT 
Dron DJI F550 NazaM V2 Taranis na ceste...          http://wormsnake.rajce.idnes.cz