51

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Nepozná někdo z té fotky výše jaký je to modul pastorku, nebo jak to poznám? Momentální zpřevodování je 11/46. Maximální rychlost na silnici jsem pomocí GPS z mobilu naměřil asi 42km/h. Chtěl bych zkusit dát tam 13 pastorek, aby to jelo těch 50km/h a uvidím jak se to bude chovat, zahřívat.
Jinak kola zatím vypadají na nejslabší článek, jsou z dost křehké hmoty a vložky v pneu měkké. Po najetí v rychlosti na menší cihlu které jsem si nevšiml se pnehu prohlo až k disku který popraskal, zatím zalepeno lepidlem, na dalším kole vypadl střed, dal jsem ta velkou podložku, kolo se sice kýve ale prozatím to jde. Kola koupím nová. Ještě prasklo spodní očko u tlumiče slepeno lepidlem, zatím drží.
Jinak autíčko jezdí pěkně, už jsem zkoušel i voděodolnost jízdou přes potok, ale je sucho tak moc vody tam nebylo. big_smile

Naposledy upravil: michalpuk (21. 07. 2015 02:53:48)

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

52

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Změř průměr pastorku , spočítej zuby a napiš to sem.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

53

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

11 zubů, průměr nějakých 13-13,5mm, myslíš ze to má cenu zkusit, když hlavní kolo má těch 46 zubů, nebo už by to motor nezvládal?

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

54

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Tak to máš modul 1m. Abys pak v terénu neupekl motor...

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)

55

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Zkusit to můžeš , hlídej si teplotu a nikdy neni od věci mít na motoru aktivní chlazení.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

56

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

ja sa na to pozeram takto:
tazke prevody namahaju regulator,regulator nie je komponent,ktoremu prehrievanie prospieva (riziko znicenia, skracovanie zivotnosti)
tazke prevody namahaju motor, motor nie je komponent, ktoremu prehrievanie prospieva(riziko znicenia, skracovanie zivotnosti)
namahaju baterku
robia auto menej pouzitelnym v terene, coz je jeho primarne pouzitie, taktiez menej pouzitelnym vseobecne
riesenie chladenia a celkova realizacia tychto rychlostnych snah, dodatocne naklady

a na zaver


normalna 1/8 buggy na cestnych kolesach.
tak mi povedz za co ti stoja vsetky rizika spomenute hore aby si zo svojho auta dostal o 5kmh navyse viac, ci to ide 40 alebo 50, je to vtip, tak naco riskovat a cele auto so vs. komponentami tlacit mimo svojej komfortnej zony a vynakladat na to vobec usilie

len som chcel vyjadrit svoj nazor.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

57

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ten větší pastorek zkusím když tak časem jestli se nebude nic kazit. Větraček na motor dám na ten pasiv co už tam mám 25mm 12v, ale nevím jestli se bude dost točit.
Kvalitní kola https://goo.gl/photos/uNu5xF6yLPtqpQ286 je zajímavé že náhradní díly jsou trochu jiné než orig, tlumiče kratší o pár mm, kola musím provrtat ach.

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

58

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

To neni zajímavé , ale podezřelé ! Tys ohnul tlumič ? Proč sis koupil rádoby ty samý kola ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

59

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

nn nic se neohlo, na původním mi prasklo spodní očko a ty se prý samostatně neprodávají, byl mi nabídnut tento jako náhradní díl koukal, jsem trochu na net a vypadá to ze se to auto prodává s dvěma verzema tlumičů, já ho dostal s téma s hranatou matičku ale na himoto.cz mají na obrazcích pravé ty kulaté.
Kolo jsem vyměnil jen to 1 prasklé a druhé mám v zásobě.

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

60

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Kde to nakupuješ ? Nemáš pocit že když origo kola stojej za ho.no je lepší koupit jiný ? Když tedy zoufalý shop nenabízí očka na tlumiče jde koupit jiná očka třeba z jiného modelu lepšího výrobce a hlavně někde jinde.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

61

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Nejdřív bylo auto koupené v rc dragon přes net a pak po zjištěni že je poblíž prodejna jsem byl pro díly osobně v pv model. Nad těmi koly se mi nechtělo kutit ,jestli se zas rozlámou tak už koupím jiné. Očka nevím kde bych sehnal , taky aby pasovaly, ale už je to jedno.

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

62

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Ten 12v větraček se točí dost pomalu, co nějaký takový 5v http://www.gme.cz/ventilator-sunon-eb40 … 9-p625-258 , přežije vyšší napětí?

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

63

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Když ho dáš do volnýho kanálu v přijímači, tak tam bude max 6V, což by mohl přežít.

Já: HPI Trophy 4.6 truggy, XRAY XB4 2013 (LRP 6,5k+LRP Spin PRO), Himoto EMXT-1 na vrakáči smile (už nikdy víc...)
Táta: Fiat Abarth 124 (rallye legends)     
                                                                                                                                   -Přeju hezký den smile

64

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

jenom 6v? To by vysvětlovalo proč je ten 12v tak pomalý, taky ho mam zapojený v přijímači do vcc.

SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 +  Turnigy TrackStar Waterproof 1/10 Brushless Power System 3000KV/80A

65

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Můžeš ho ještě zkusit připojit rovnou na baterku, ale to bys musel dělat nějakou rozdvojku a to se radši vyplatí koupit za pár kaček ten na 5V.

Já: HPI Trophy 4.6 truggy, XRAY XB4 2013 (LRP 6,5k+LRP Spin PRO), Himoto EMXT-1 na vrakáči smile (už nikdy víc...)
Táta: Fiat Abarth 124 (rallye legends)     
                                                                                                                                   -Přeju hezký den smile

66

Re: SST MONSTER EXPEDITION 4x4 RTR 1:10 (2.4GHz)

Zdravím, už delší dobu mám tohle auto (jako svoje první) a problém střídá problém. Bylo poměrně dlouhé období bez mechanické závady, až do dnešního dne, kdy při prudším brždění z vyšší rychlosti pokaždé něco cvaklo. Po chvíli to najednou přestalo, načež jsem zjistil, že mi nezabírá přední náprava. Tak jsem zajel do "depa", rozdělal auto a podíval se na přední diferák.
Když jsem uviděl, co se stalo, jsem se prostě musel začít smát. Zjiistil jsem, že se mi totálně urvaly šrouby držící diff a zůstaly z nich dvoumilimetrové pahýly ve víčku, zbytek byl v dírkách lol Tady máte pár fotek:
https://drive.google.com/folderview?id= … sp=sharing
No nic, tak koupím nový diferák, kvalitnější šrouby a jede se dál smile