1

Téma: Vyztuzeni lexanove karoserie

Zdravim,

po koupi nove karoserie http://www.hpiracing.com/en/part/112893 a jejim namoceni na 24 hodin do vody pro zmeknuti, bych ji rad vyztuzil. Zakoupil jsem http://pelikandaniel.com/?sec=product&id=66934 a na doporuceni jej zredil redidlem C 6000, bohuzel pri nanaseni na karoserii se rozmazava barva, kterou je kastle strikana. Nejaka rada ohledne pouziti vhodnejsiho redidla, ktere tak nereaguje s pouzitou barvou, popr. jiny prostredek pro zpevneni kastle, treba ve speji. Na prvni vrstvu flexafixu planuju nalepit sadrokartonarskou sitku pro zpevneni a dalsi vrstvu flexafixu. Jake lepidlo pouzit pro znovuprilepeni nalepek co se odlepily pri maceni kastle?

Dik moc,
KajosH

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80

2

Re: Vyztuzeni lexanove karoserie

Boudy jsme podlepovaly páskou se skříženým skelným vláknem.Pomohlo to,ale stejně jdou do háje,na druhou stranu  je to spotřebák......

CamoEXO,Vaterra Glamis Fear,LOSI LST2, Axial FOFF, Suburbátor, 4Runner, Defender D90, Chevy HC, Sand Scorcher,Kyosho Scorpion,Kyosho Tomahawk,Wild One, Porsche 934 TamTech, Beetle M-O4, HOTROD Beetle M-04, Transporter T1 M-04.

3

Ajajaj, kdopak Ti to poradil namáčet kastli do acetonu? Ten rozežere všechno i zředěnej. Nejjednodušší je podlepit celou kastli silnější, dobře lepící páskou. Ta zabrání běžným prasklinám.
Na nálepky můžeš zapomenout, ty už nepřilepíš a když, tak to bude vypadat hrozně.
Jak píše cores, kastle je na chvíli a nemá cenu se s ní moc mazlit a strkat do ní peníze. Za rok si koupíš novou-jinou a budeš mít zas jiný auto.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

4

Já lexanku podlepoval stříbrnou patexkou dal sem asi 3 vrstvy...  a za rok ježdění jak dobytek kastle praskla nebyla... byla to teda expedicka proline a ten je silnejsi nez treba tamiye nebo vlastne cokoliv jinyho co sem mel....

5

me to vystužení drží jak čert. dal jsem zevnitř skelný vlákno, jen místo pryskyřice sem dal chemopren

6

Já podlepuju tlustou stříbrnou páskou (není to ani 3M ani Pattex), která moc pěkně lepí (při odlepování z cívky se lepidlo hezky jakoby táhne) a snad i po roce pořád drží, i když karoserii nijak nešetřím. Bohužel výrobce je uvedený jen na "igelitovém" obalu a ten už samozřejmě nemám...

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)

7

Tak včera jsem po více než roce pásku dodělal a před chvílí si koupil novou. Tím pádem už vím, že je to Polytex 111 od firmy Anticor. Za tu cenu je výborná, si myslím.

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)