1

Téma: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Ahoj chlapi,

  už delší dobu řeším co na jaře koupit. O Sumcovi a Fluxovi i revu jsem přečetl zde vše a i jinde něco, takže tam je to vcelku jasné. U sumce jsem předpokládal pro budoucnost určitě stříďák, protože to řádění s nimi musí být pecka. Z Youtub jsem viděl vše už asi 3x:)

Bohužel o Losině toho tady moc není, takže prvně bych poprosil nějaké fajn fórum v eng, jestli můžete doporučit.

No a pak jestli s ní máte někdo nějaké zkušenosti atd. Hlavně co do kvality. Jak to jezdí jsem viděl a asi je vše srovnatelné, ale když se něco zalíbí, tak...

Každopádně bych chtěl alespoň pro začátek vše jezdit na 4S. Tuším, že do losiny se vejde i 4 článek, což mi pro údržbu a nabíjení příjde rozumější. Je to tak, nebo je lepší mít 2 x 2S pro případ, kdyby se 4S článek podělal? Nabíjet bych chtěl asi Raytronicem C16, pač se to dá koupit u nás, popř. jsem koukal na turnigy generator 300W - asi pecka dle vašich recenzí. Btw asi vše bych chtěl kupovat u nás, i když z HK je to velice lákavé! Kombo v losině je prý odnož Castle Creations, takže to snad bude stačit, i když má regec "jen" 90 A. Podle videí to však maže pěkně. Co ta vysílačka u Losiny, újde to?
Pls budu vděčný za jakýkoliv názor, třeba i o jiném autě stejné třídy a kvality. I když to chci kupovat až z jara, není nutné otálet:)))
Díkec.

Spagre
Zemědělec, který potřebuje k práci Summita, nebo Losinu? smile
Moje vozítko: https://www.youtube.com/watch?v=pfZVuldrhLo

2

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

tu najdes peknu recenziu na savage, ako vidis, odolnost zavisi od toho co s tym budes robit
https://www.youtube.com/watch?v=rqcWBcHU-n8

mozno by sa dal zohnat aj nejaky thunder tiger monster, bude to vyrazne lacnejsie, o kvalite zase neviem nic, to len tak pre inspiraciu, kto vie, nech sa ozve smile  e-MTA  alebo MT4 G3

a k tej baterke, 4sko je menej kablov, nizsia cena casto, hmotnost, lepsie vyrovnane clanky [ked kupis baterku kde realne vyrobca selektivne vybera clanky], vyhoda je aj rychlejsie nabijanie [mas 2sko s nabij.prudom 3C a 4sko s nabijacim prudom 3C, co nabijes rychlejsie? u 4ska lepsie vyuzijes vykon nabijacky a takisto nabijas len raz-jedno balancovanie, jedno startovanie nabijania] a co sa tyka toho ked ti odide jedno 2sko - vlasnosti baterky sa casom menia, takze kombinovat 2sko co ma napr 30 cyklov s cerstvym, podla mna nema zmysel.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Hi,

  tož po malé odezvě konečně můžu potvrdit, že bych šel rád do Losi. BTW už to tu někdo máte, aby se nám rozšířily obzory? Na youtubu se to začíná množit novými videjky, ale z ŘR to nějak stagnuje...:(
Můžete když tak někdo doporučit obchod, kde koupím auto, nabíječku (líbí se mi raytronic 16), nějaké ty hlavní náhradní díly, lepší imbyusky na ty jejich mikrošroubky, konektory na baterie... Aku asi vezmu od jinud, pokud by tedy i zde něměli ty levné hobbyk... Určitě uvažuji o 4s lipo, pač proč tam strkat 2S+2S, když tam je prostor pro jeden kus. Tož dvě nebo tři akučky k tomu a co dál doporučjete? Nějaký ten loctite? Jsem dost slyšel, že je dobře to hned po koupi nějak zmatlat, pač ty čepy lítají ven, či co:) Když to vezmu na dovču, budu potřebovat i náhradní olej do tlumičů atd...?
Předem díky guys

Spagre
Zemědělec, který potřebuje k práci Summita, nebo Losinu? smile
Moje vozítko: https://www.youtube.com/watch?v=pfZVuldrhLo

4

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

tu kupis vsetko http://rchobbyracing.cz/

Traxxas Summit 1:10,Traxxas E-Revo 1:10 Brushless Mamba Monster,Arrma Granite 1-10

5

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Já osobně bych 4S nekupoval. Nikdy nevíš který článek ti odejde a pak budeš mít baterii na nic - máme s kamarádem zkušenosti s 5-ti kusy 3S Zippy. Odejde-li ti jeden článek ve 2S, nebude to tak bolet a druhou baterii můžeš případně použít na jiný účely (nebo prodat), pokud nebudeš chtít míchat starou baterii s novou.

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)

6

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

No tak to je asi pravda... Sakryš tož hold půjdu do 2 x 2S. Každopádně to vypadá, že se něco našetří a až budu mět zasázíno a trochu klidu, nakoupím a bude se jezdit:)

Spagre
Zemědělec, který potřebuje k práci Summita, nebo Losinu? smile
Moje vozítko: https://www.youtube.com/watch?v=pfZVuldrhLo

7

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

u mna je tu na pokazene clanky v 4s reklamacia.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

8

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

U nás tiéž, ale jednak reklamovat po nějakých 10-ti jízdách můžeš tak leda ve snu, jednak posílat baterie do nějaký pobočky Hobbykingu je značně neekonomický. A celkově jak jsem tak četl podmínky některých českých e-shopů, neuznají ti reklamaci jakmile baterii rozbalíš, páč nikdo není schopný říct, jestli jsi ji nepodbil a tím nezničil. Add baterie, byly to Zippy 3S 5000mAh a po nějakých 5-ti jízdách byl znát snížený výkon, po možná 20-ti jízdách už fakt nejely, navíc vybalancovat je bylo  na hodiny... Lipo stopy jsme měli myslím na 3,4V , baterie byly koupený najednou - takže možná špatná várka.

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)

9

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Clanek Ti stejne tak odejde i u 2S, vetsinou jsou v konfiguraci 2s2P.. Takze jedna 2s baterka ma 4 clanky...
4S ma nekolik vyhod - jednodusi nabijeni, jeden kabel/konektor, lehci, mensi a navic vetsinou vzdy levnejsi reseni oproti 2x2S. A i kdyz z packu 2x 2S jedna odejde, tak neni asi uplne dobrej napad kombinovat novou se starou...
Za me tedy taky 4s..;)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

10

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Mathes napsal:

U nás tiéž, ale jednak reklamovat po nějakých 10-ti jízdách můžeš tak leda ve snu, jednak posílat baterie do nějaký pobočky Hobbykingu je značně neekonomický. A celkově jak jsem tak četl podmínky některých českých e-shopů, neuznají ti reklamaci jakmile baterii rozbalíš, páč nikdo není schopný říct, jestli jsi ji nepodbil a tím nezničil. Add baterie, byly to Zippy 3S 5000mAh a po nějakých 5-ti jízdách byl znát snížený výkon, po možná 20-ti jízdách už fakt nejely, navíc vybalancovat je bylo  na hodiny... Lipo stopy jsme měli myslím na 3,4V , baterie byly koupený najednou - takže možná špatná várka.

z HK nenakupujem uz, tiez som zazil ako 6/6 kusov vie nefungovat atd a kolko im trva vratit peniaze. Co sa nasich eshopov tyka, reklamoval som dve baterky za 130e/kus , jedna z toho bola vonku z obalu [ktory sa roztrhol], obe reklamacie uspesne.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

11

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Tož to chlapi dík za názor, ale jsem v obavách ohledně nákupu z HK. Měl jsem to totiž v plánu:D Tož baterky asi od nás, ale stejně to budou ty neznačkové za zlomek ceny oproti "profi" pač i když su milionár, tak ne až taký, abych uvalil za dvě sady baterek desítku:)) Třeba na to příjdu, že jsem měl rovnou koupit kvalitu, která se ve finálu vyplatí, ale vysvětlete mi jak to řešite s ženami, že chcete autíčko v základu za třicítku a paxe hádat, že pokojík pro děti za pade je moc. To přece nemůžu obstát:) Nemluvě o tom, že bych chtěl baterky ne za 4, ale za deset:))) dilema...

Spagre
Zemědělec, který potřebuje k práci Summita, nebo Losinu? smile
Moje vozítko: https://www.youtube.com/watch?v=pfZVuldrhLo

12

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Já měl vždycky jen variantu 2S (3S)1P a nabíjím dvě baterie v sérii, takže výsledný čas nabíjení je stejný jako u 4S. Než se mi stalo to co se stalo, byl jsem vždycky pro vícečlánkový baterie a případný snížení výkonu na esc/vysílačce - ampérama se má svařovat, ne je nechat protékat přes régl. Teď to vidím tak jak jsem napsal. Co se týče baterií, mám výborný zkušenosti s Arrowind 2S 5000mah. Koupil jsem je s autem jako pravděpodobně nefunkční a držely dost dlouho, nabíjely se mnohem lépe, než nový Zippy 3S, který se balancovaly už jako nový a dneska dvě ze čtyř Arrowindů používám do synova auta - byť už jsou hodně za zenitem. Našel jsem je tenkrát za cca 1600,-/kus což mi příjde docela darda, když bych potřeboval čtyři...

Historie: Academy Road Runner II, Tamiya Dirt Thrasher, Carson E-Crasher, HPI Firestorm flux + HPI Blitz brushless.
Současnost: HPI Savage Flux, Thunder Tiger Phoenix/AT-10 (synův)

13

Re: Losi LST XXL vs HPI Flux vs Summit vše na el.

Hold vše tudíž nasvědčuje ke koupi 2S aku. Jinač nikdo tu zatím nemá toto autíčko, aby popsal zkušenosti atd....?

Spagre
Zemědělec, který potřebuje k práci Summita, nebo Losinu? smile
Moje vozítko: https://www.youtube.com/watch?v=pfZVuldrhLo