1

Téma: Mugen mbx7r eco

Zdravím místní komunitu.
Potřebuji radu odborníka. Nedávno jsem si koupil a postavil buggy Mugen mbx7r eco a teď studuji čím tu buggy osadit. Budu jezdit nejvíc jen tak po venku občas zajedu na trať a snad i nějaký hobby závod. Rozpočet mám cca 25000-30000 na vše kolem auta.
Co říkáte na ty to komponenty:

Regulátor - SKY RC TORO TS 150 sensor

Motor - LRP Dynamic 8 2600kv sensor+prog. karta (chci vysokou maximálku na trať to můžu stáhnout)

Baterie lipo - nVision Factory Pro Lipo 6500 90C 14.8V 2kousky

RC souprava - LYNX 4S 2,4GHz (RX Axion 2 nebo Proton 4 je potřeba telemetrie?)

Servo řízení - Savox SB-2274SG nebo Futaba S9352HV

Nabíječ - UltraForce 200W AC/DC

Kola už mám a pastorek mám 14 zubů. Na nákup nespěchám. Díky za odpovědi smile

Buggy 1/8 Mugen Mbx7r eco, combo quicrun 150A 2000kv, Lipo 2x EZPOWER 14.8V 6400mAh 60C, servo HS-8370TH, RC LYNX 4S 2,4GHz + RX Axion 2, nabíječ SKY RC D100, pastorek 14 a 18 zubů.

2

Re: Mugen mbx7r eco

cav,

regler dobry, baterky dobre [inak maju nabijaci prud 1C, tak ak ti na tom zalezi, pocitaj s tym pri kupe nabijacky. tj radsej dvojslotovu ako 200W jednoslotovu, kedze nebudes nabijat baterku 15A prudom ale 6.5A+- , tak aby si nabijal 2 naraz a necakal]

servo si nekupuj futabu [zly servis], savox trochu oproti tej futabe zase pokulhava, pozri sa na hitec 9370th, mam ho a je super + hitec ma dobry servis. lepsie ako bls156 od futaby co som mal predtym

rc suprava - vpodstate vpohode, k verzii s telemetriou musis dokupit este senzory. telemetria je potom pocas zavodu zakazana vacsinou a treba ju vypnut. je to sranda navyse, ci ti to treba - ak mas bezsenzorovy motor, tak je prijemne odsledovat si teploty cez telemetriu, inak to za teba kontroluje regulator. Zvysne veci ako rychlost ci napatie baterky su pre mna k nicomu. Mozes pozriet aj na Sanwu MX-V , ta je lacnejsia, vyborna a telemetriu ma tiez. Ale momentalne v CR vypredana co ja viem. Dalsia moznost je Graupner X8n hott - mam ho doma, plno funkcii, telemetricke senzory dokupis za par korun, je lacnejsi, len spracovanim neposobi tak kvalitne ako drahsie ovladace

co sa motoru tyka, urcite si nekupuj to LRP , je to maly vysokootackovy motor vhodny prinajlepsom do 1/8 onroad podvozku. Ja som vlastnil 2200kv verziu. Ak chces jazdit 4s a chces aby to bolo rychle, pozri sa pekne na truggy motory typu castle 1515, skyrc toro x8T/s atd , vsetko co ma 74mm telo alebo pripadne vacsie [ale tam uz musis zhanat zo zahranicia napr poseidon motory]. Rychlost sa nenahana cez vyssie KV ale cez vacsi motor - potom sa to menej hreje a zaroven to furt pojde rychlejsie. Dam ti priklad z praxe 69mm motor [a to LRP ma 65] na 6s rychlost 80+kmh - nepouzitelny, kazde 3 kola na trati vypnuty, silne prehrievanie a vypinanie mimo trate. 74mm motor na 5s , rychlost presne rovnaka - pouzitelne na trati, pouzitelne v terene mimo trate, na ceste atd, citelne nizsie teploty a potencial ist vyyyrazne rychlejsie. Plus potom ked chces ist do zavodu, tak v horucom letnom pocasi bojujes aby to vobec elektronika prezila , nie to sa zaoberat navyse s nejakym vysokootackovym motorom co sa len chce prehrievat furt.

Naposledy upravil: eMDee (28. 02. 2016 13:05:44)

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3

Re: Mugen mbx7r eco

Nabíječ - UltraForce 200W AC/DC mam asi necele 2roky a môzem iba doporucit

Traxxas Summit 1:10,Traxxas E-Revo 1:10 Brushless Mamba Monster,Arrma Granite 1-10

4

Re: Mugen mbx7r eco

sanwu mt-4 som chcel napisat, prepac

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

5

Re: Mugen mbx7r eco

Čau dík za rady.
Tak že radši si mám připlatit a koupit rovnou combo Mamba monster X 2200kv a při 4s se nemusím obávat že se bude přehřívat? Nebo co říkáš na levnější combo Dynamite Fuze 1800kv?

Jinak díval sem se na tu soupravu Sanwa mt-4 pěkná jen by mě zajímalo která bude mít lepší signál a životnost LYNX-4S vs. Sanwa mt-4?

Servo od Futaby sem zrušil a nahradil Hitec 9370th. Nabíječ radši dvoukanálový ten to se mi líbí SKY RC D100 2x100W jen jestli nebude 2x100W do budoucna málo?

Buggy 1/8 Mugen Mbx7r eco, combo quicrun 150A 2000kv, Lipo 2x EZPOWER 14.8V 6400mAh 60C, servo HS-8370TH, RC LYNX 4S 2,4GHz + RX Axion 2, nabíječ SKY RC D100, pastorek 14 a 18 zubů.

6

Re: Mugen mbx7r eco

mamba 2200kv je dobra a overena tou chybu neudelas

nabijecka by mela vpohode stacit, budes nabijet neco kolem hodky

E-Revo Brushless Mamba Monster 2x 2S, Equilibrium 3.5
REVO 2.5R,  REVO 3.3, 
http://neilz.rajce.idnes.cz/

7

Re: Mugen mbx7r eco

sanwa ma vzdy dobry signal, samozrejme porovnat s hitecom to neviem, ten som nikdy nemal ale obe budu viac ako super. ak sa chces pozriet na toho graupnera, tu je moja kriticka recenzia http://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_f … 63096#foto

dvojkanalovy radim kvoli tomu co som vravel, ze baterka je limitovana na 1C nabijanie, takze 100W na kazdy kanal je akurat na to 1C. nabijanie teda cakaj okolo 70minut/kus na dobre vybalancovanej baterke. Ak chces do toho tlacit viac amperov [a nevravim ze nemozes], alebo kupis neskor baterky nabijatelne 3C, 5C atd, tak mozes pozerat aj vyrazne vyssi vykon..

o dynamite neviem bohuzial nic, mambou mounster chybu nespravis a ako lacnejsiu ale tiez dobru alternativu vidim SKYRC regler+motor . Nie je to predrazene, navyse to ponukne senzorovy port [kontrola teploty, plynulejsi chod v nizkych otackach], o zrovnani kvality mozme len spekulovat, mamba moze mat mierne navrch, ale skyrc sa dnes proste radi medzi kvalitne firmy. Podobne hobbywing, ale ten je u nas hodne predrazeny.

Servo ti podporuje vysoke napatie, takze regler ako mamba ci hobbywing XR8 [ak chces tento, zhanaj v zahranici, u nas drahy ako kokain], alebo tekin zo zahranicia [to by som nekupoval...], ci Team Orion R8.1 pro  ti umozni dostat z neho vyssi vykon, ale slape vpohode aj na 6V

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

8

Re: Mugen mbx7r eco

Ahoj, super, ze si zalozil vlakno, urcite sem pak pisni, co si nakonec koupil + zkusenosti a vubec jak to jede, na Mugena jsem docela zvedavej smile  Btw odkud ses a kde s tim pripadne chces na zavod? Jsem teda laik, ale co vim, tak zavodu na truggy 1:8 moc neni, ve Skripove ale mohou jezdit spolecne s buggy 1:8.. smile 30/4 je tam ted prvni zavod na nove trati, prave ji stavi wink

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

9

Re: Mugen mbx7r eco

Čau tak už mám za sebou první tři dny ježdění. Letí to jak blázen! První den sem s toho byl pěkně vyjukanej abych to nerozmlátil. Zatím se s buggy seznamuju ladím řízení. Jsem z Bruntálu a jezdím po městě parkáče, parky a tak. Osadil sem to komponenty které byli skladem za rozumnou cenu a spokojenost. Teď sem lepil lexan na několika místech prasknul po pár karambolech. Moc nevydrží zbytek buggy vpohodě. Chystám se navštívit trať ve Staráku je to kousek za Bruntálem www.rc-park.cz už sem jim psal mail a můžu si u nich zajezdit.

Buggy 1/8 Mugen Mbx7r eco, combo quicrun 150A 2000kv, Lipo 2x EZPOWER 14.8V 6400mAh 60C, servo HS-8370TH, RC LYNX 4S 2,4GHz + RX Axion 2, nabíječ SKY RC D100, pastorek 14 a 18 zubů.

10

Re: Mugen mbx7r eco

Parkace, jo? Takovymu delu by draha obzvlast slusela.. To uz bys mohl trochu vyuzit ten potencial auta big_smile Uz si byl v tom rc parku? Neplanujes vyhledove Skripov? Koukam, ze to mas nejakych 50km, to docela jde... Ja se tam ted chystam na 30/4, budou zavody, pravdepodobne jen jako prihlizejici.. Bych omkrnul mugena tongue
Mimochodem jak hodnotis ty Ez-powery, spokojenost?

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

11

Re: Mugen mbx7r eco

Čau. Tak sem dojezdil sad v sobotu večer sem vytáhl buggy na parkáč u penny a po 15ti minutách sem boural do obrubníku. Prasklo přední spodní rameno. Už sem objednal nové ale nikde není skladem. Prý bude nejdříve za 3 týdny. A to sem chtěl jít zajezdit v neděli do toho RCparku.
Ty Ez-powery nemám s čím porovnat. Jsou to moje první lipo. Na jednu jezdím cca 30min. a to jezdím hodně svižně.
Do Skřípova se toho 30/4 možná podívám když bude čas.

Buggy 1/8 Mugen Mbx7r eco, combo quicrun 150A 2000kv, Lipo 2x EZPOWER 14.8V 6400mAh 60C, servo HS-8370TH, RC LYNX 4S 2,4GHz + RX Axion 2, nabíječ SKY RC D100, pastorek 14 a 18 zubů.

12

Re: Mugen mbx7r eco

Ou, tak to musela byt docela supa, pac ty plasty by mely vydrzet hodne.. S tou dodaci lhutou spatny, 3 tydny je hodne, ale podobne to mam se Serpentem, objednavam az z amainu, takze taky si docela pockam.. Do zasoby mam jen sroubky, matky, loziska, ale samotne dily ne. Ptal jsem se schvalne na ty baterky, pac jsem  je chtel taky brat a mozna nakonec jeste kupovat budu. Ted mam nVisiony a rozdil oproti levnejsim baterkam je docela zasadni.. Na draze se 7200mAH jezdim cca 20-25 min, ale to tomu davam uz docela pokourit.. smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

13

Re: Mugen mbx7r eco

skus jeden par prednych ramien dat do vriacej vody na 15minut. pomoze to flexibilite. buranie na parkovisku nie je pre mugen

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl