1

Téma: Nízký výkon, špatné stary

Ahoj. Mám rc elektro auto (http://www.rcauto.cz/zbozi/8837/BUGGY-M … -modra.htm) už několik let, ale jezdím pouze několikrát do roka a o problematiku se moc nezajímám. Poslední dobou ale pozoruju zřetelný úbytek výkonu a při posledních jízdách se k tomu přidaly i špatné rozjezdy "za studena". Dokud nejsou regulátor a motor zahřáté, auto při rychlém přidání plného plynu začne cukat, jakoby by byla baterka vybitá a nerozjede se. Prosím o radu, co by mohlo být špatné (baterka, regulátor, motor, kabely). Díky

2

Re: Nízký výkon, špatné stary

Já se v tom taky nepohybuji dlouho a tak tady nebudu tvořit nějaké bludy, ale záleží na tom jaké u toho máš akumulátory, jestli jsou to NiMH tak ty už budou dosluhovat.

3

Re: Nízký výkon, špatné stary

Baterka je asi 5 let stará 7,2 V 4200 mAh. Dá se nějak zjistit její stav, pokud mám doma pouze obyčejný multimetr do 20 A?

Naposledy upravil: prokop_tunel (16. 03. 2016 22:27:15)

4

Re: Nízký výkon, špatné stary

Tady jde spíše o to že nimh baterie jdou po roku nebo dvou prostě do kytek.  Mohl bych to tu krásně technicky popsat (a to radši neudělám páč bych si podkopal vlastní půdu pod nohama), někdo jiný určitě napíše něco odbornějšího než já.:D Většina lidí přechází na Li-Pol baterie z dobrých důvodů (Lepší výkon a doba jízdy, atd.), NiMH baterie prostě stárnou, mají paměť. efekt, i když tomu se dá předejít lepší nabíječkou. Zkusil bych projít starší příspěvky nebo se zeptat internetu. Pokud je to akumulátor tak je to to nejmenší. smile

5

Re: Nízký výkon, špatné stary

Čím aku nabíjíš ? Je ale pravděpodobné že je aku mrtvá.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

6

Re: Nízký výkon, špatné stary

Používám tu nejprimitivnější nabíječku (http://www.rcauta.cz/zbozi/9849/nabijec … Tamiya.htm), takže baterka bude asi KO. Díky

7

Re: Nízký výkon, špatné stary

Tak to je zázrak , že ta aku vydržela tak dlouho big_smile

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -