76

Re: OPRAVA Mamba Monster

No to může být víc věcí.V háji motorek,výkonové fety,řídící obvod či napájení.Chce to proměřit. A odzkoušet.

77

Re: OPRAVA Mamba Monster

Zdravím,na podobnom portáli riešim s chlapcami úmrtie Mamby V1 a našiel som odkaz na toto fórum. pri poslednej jazde som spravil kotrmelec a po príchode k autu (E-Revo, Mamba Monster 2200Kv) bola elektronika vypnutá,skusil som znova zapnúť regler ale už sa Mamba neprebudila, podla rád na fóre to môže byť vadný BEC, objednal so teda externý BEC z HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html a zapojil ho na výstup z baterky, konektor do príjimača do slotu BATT a servysný kábel z regleru bez čierneho káblika do slotu CH2, regler sa prebudí zosignalizuje 2 články ( ako keby bol napájaný len 6V z BECU) aj ked je napájaný 4 článkami, na plyn ovladača reaguje dopredu aj do zadu ale hneď sa rozblykajú ledky sygnalizujúce slabé napetie. Mám na vás otázku, bude problém vo vnútornom BECy alebo to môže biť aj niečo iné? Nádej na reklamáciu je myzivá lebo auto má už minimálne 3 roky a je z druhej ruky. Budem vdačný za každú radu. Boris

78

Re: OPRAVA Mamba Monster

BEC adešel na 100%.Mamby dají jen 3A a velká serva při záběru vemou víc když narazí kolo a vytočíse třeba při nárazu kotrmelcem tak se snaží srovnat a zabere tak že shoří bec na reglu.Odejde ve spínaném becu fet a dost často i k němu řídící obvod.Ale i transil.Tak je možné že tohle vše tomu brání.Ale poku se fet jen přepálí tak se to dá obejít externím becem.Ale bohužel,většinou se fet na tvrdo skratne a pokud až na řídící nožku,odejde vše co jsem psal, + ještě zelená pojistka.Oprava je na 15 minut,pokud mám součástky a nic víc tomu nebude.Ale není problém je obědnat a vyměnit vám to.Fety na fázích by měly být snad v pořádku.Ale není problém opravit i ty kdyby na to došlo.

79

Re: OPRAVA Mamba Monster

Tak mám další zářezy na pažbě.Opraven Xerun 150A ,měl totálně shořelou fázi big_smile
Plus z části už rozejítý mambamonster.Taktéž shořelá fáze a to doslova.Polovona fetů z fáze zůstala připečená k chladiči.Už jen doplnit zbytek fetů a může zpět k majiteli big_smile

80

Re: OPRAVA Mamba Monster

Ty jsi KOUZELNÍK ! ! ! !  big_smile

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

81

Re: OPRAVA Mamba Monster

Já a kouzelník? To ne, jen trpělivost a nervy. big_smile

82

Re: OPRAVA Mamba Monster

Tak abraka-dabra Houdini.... wink Děláš si fotodatabázi kuriozit?

83

Re: OPRAVA Mamba Monster

knotekpp napsal:

BEC adešel na 100%.Mamby dají jen 3A a velká serva při záběru vemou víc když narazí kolo a vytočíse třeba při nárazu kotrmelcem tak se snaží srovnat a zabere tak že shoří bec na reglu.Odejde ve spínaném becu fet a dost často i k němu řídící obvod.Ale i transil.Tak je možné že tohle vše tomu brání.Ale poku se fet jen přepálí tak se to dá obejít externím becem.Ale bohužel,většinou se fet na tvrdo skratne a pokud až na řídící nožku,odejde vše co jsem psal, + ještě zelená pojistka.Oprava je na 15 minut,pokud mám součástky a nic víc tomu nebude.Ale není problém je obědnat a vyměnit vám to.Fety na fázích by měly být snad v pořádku.Ale není problém opravit i ty kdyby na to došlo.

Zdravím,chcem sa spýtať či by bolo možné vám Mambu poslať na operáciu? Viem že v mojich rukách by to nedopadlo dobre,nedisponujem náradím ani znalosťami, a vo vašich rukách je večšia šanca na znovuvskriesenie - to už by zaváňalo nekromanciou:D Boris

84

Re: OPRAVA Mamba Monster

No na vás jsem akorád myslel pane Boris, jak to dopadlo.Jo, klidně pošlete, něco stím už vymyslíme.
Jinak nějeké fotky mám, občas si něco vyfotím než to rozeberu ať vydím jak je to původně big_smile
Kuriózní jsem měl tento týden mambu.Odešli jí f jedné fáze fety tak jsem musel odtrhnout chladič a fety se roztrhly , ty spálené tak že polovina zůstala připeklá na chladiči a musel jsem je zeškrábnout nožem z chladiče a na desce zůstali pěkně otevřené.Ale nějak jsem to opoměl nafotit.
Klidně sem něco můžu dát před opravou a po opravě.Něco mám, ale není to mamba.se mi zdá že HPI a jiný. Jen nevým jak se sem dává foto big_smile

85

Re: OPRAVA Mamba Monster

Ak teda môžem tak vám to v pondelok pošlem na adresu uvedenú tu na fóre, sám už sa o vzkriesenie nepokúšam inak by som pravdepodobne spôsobil menší požiar alebo inú podobnú pohromu, je fajn že sa dokážete pohrať s tak malými súčiastkami a prebudiť k životu už zdanlivo neprebuditelné. Boris

86

Re: OPRAVA Mamba Monster

No někdy jde probudit.Jednou mi pán nabýdl špatnou mambu.Tak jsem ji koupil za 200,- nefunkční že mu nejdou napájet drátky k vypínači.Já to bral jako banalitku ale ejhle.Při rozebrání jsem zjistil že se pán v tom vrtal tak že odtrhl pájecí plošky na vypínač.Nešli vydět ani cesty kam to šlo protože tišťák je vícevrství a šel do některé vrstvy.Nakonec se mi sešel regl jinak spálený a ty plošky měl.Tak snad po týdnu měření jsem došel kam to jde a musel jsem to doslova vydrátovat, ale rozjel se a mám ho teď ve svém autě. big_smile
Proto raději říkám pokud možno když člověk nevý ať se raději v tom nevrtá, někdy to udělá větší škodu.Podobně jsem začal spravovat řídící desky do vrtulníku.Byly tak rozvrtané že už to nešlo opravit a po domluvě mi to teď pán raději hned posílá na opravu, jak se něco odpálí a já mu to jen vyměním a jde mu to hned spátky.
Jojo, adresa sedí.

87

Re: OPRAVA Mamba Monster

knotekpp napsal:

Klidně sem něco můžu dát před opravou a po opravě.Něco mám, ale není to mamba.se mi zdá že HPI a jiný. Jen nevým jak se sem dává foto big_smile

Nejjednodužší bude dle mého, založit účet třeba na rajče. Zřídit tam album a do podpisu si dít odkaz. Nebude to aspoň tolik spamovat. Snad moderátoři souhlasí.

88

Re: OPRAVA Mamba Monster

Jinak než z online uložiště sem stejně fotky nedostaneš. wink

návod : http://www.rcauta.net/forum/topic24732- … pevku.html

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

89

Re: OPRAVA Mamba Monster

No na rajčeti mám album, jen několik let jsem tam nebil big_smile
Zkusím zda to ještě funguje a nahraju tam něco a pak sem.Snad nebude vadit když to bude jiný regl než mamba, ale jak budu mít nějakou zajimavou mambu, tak ji hned sem hodím.
Teď mi maj dojít nějaké letecké regly, třeba tam bude něco k nafocení. big_smile

90

Re: OPRAVA Mamba Monster

A taky můj speed passion ale na tom není nic zajímavého...
Tento je docela brutal http://tony-6.rajce.idnes.cz/Mamba/.... už jen do popelnice

91

Re: OPRAVA Mamba Monster

knotekpp:

Založ si tu ve "Fotogalerii" nové téme jménem např. "Servis regulátorů a jiné elektroniky" a tam dávej fotky třeba i s komentářem. wink

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

92

Re: OPRAVA Mamba Monster

Tak to je pěkně shořelí.Ale nevyhazuj ho, já bych si z něho ještě něco vypájel.Já si na něm ještě něco najdu big_smile
Tedy pokud ti už na nic nebude.

93

Re: OPRAVA Mamba Monster

Tak chlapi, tenhle týden opravená další mamba a dokonce na SK big_smile
Ale dostala se mi do ruky konečně mamba verze 2 nefunkční a zalitá.
Tak už se na ni těším jak se na ní vyřádím a co mi kluci ameryčtí nachystaly za záludnosti.
Pořádně se jí kuknu na střívka a snad to rozchodí a já si zas posunu hranice dál big_smile

94

Re: OPRAVA Mamba Monster

Držim palce !!!!

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

95

Re: OPRAVA Mamba Monster

Tak jsem včera místo na pivko sedl k Mambě V2. Z krabičky jsem to dostal navrtáním dírky a pustěním tlaku 7 atmosvér.
No vyběhla uplně sama div mi zubi nevyrazila. big_smile
Pak nahřívání a čištění zalévací hmoty. O půl noci jsem byl hotov a mám ji očištěnou.Dráty sice vzali za své, ale ty jsou detajl.Hlavně že přežili veškeré součástky na desce. big_smile
Myslel jsem si že tam bude nějaká změna, ale je to to samé jako mamba verze 1 jen stím rozdílem že nemá konektor na ventilátor a je zalitá.
No byla na reklamaci v ASTRA MODEL.Reklamace neuznána, špatná zenerova dioda.Tak jsem ji dostal já do ruky a žádná zenerka tam není spálená.By mě zajímalo jak na to v ASTŘE došli.Dle mého  názoru bude v háji řídící obvod na ovládání výkoňáku v BECu. Vypájím ho a bude další měření.
Nějaké foto.: http://knoty.rajce.idnes.cz/Mamba_V2/#2 … 0-8378.jpg

96

Re: OPRAVA Mamba Monster

Chuderka moje mala :-( Jsem zvedav jestli se ti podari ji zprovoznit :-)

HPI WR8 Flux - Upgrade 5/2014 - Mamba Monster 2 ESC + NC1512-2650kV motor + chladič/ventilátor, ALUMINUM THREADED SHOCK SET (67-87mm), Futaba 4PLS + R2104GF + R304SB
HPI Bullet ST 3.0, Nabíječka+Zdroj - Raytronic C60, Power X-80

97

Re: OPRAVA Mamba Monster

knotekpp napsal:

Tak chlapi, tenhle týden opravená další mamba a dokonce na SK big_smile

Môžem potvdiť, Mamba je naspeť v Reve a funkčná. Ďakujem

98

Re: OPRAVA Mamba Monster

Dík moc, jsem rád že šlape big_smile
A musím přidat o mambě 2 od soboty nad ní sedím a konečně si můžu utřít pot.Ale stálo to za to.Mamba pokořena.Utrpěla sice troška drátování cest,které se zřejmě přepálili v mezivrstvách v desce, které nejdou vidět,ale dlouhým měřením jsem to dohledal.Musím uznat,málem jsem to vzdal.
+ dvě součástky vyměněny a mamba JEDEEEEE. big_smile
No teď to pěkně upravit,zalakovat a pujde spět do krabičky a díry zadělat aby byla jako nová a opět dělala radost. big_smile

99

Re: OPRAVA Mamba Monster

Další foto z opravy mamby V2.Provizorně nabastlené proklemování které se zřejmě přerušilo v desce vlivem přetížení.
Po tomhle propojení regl konečně frčí a je funkční. big_smile Ještě se to do upravuje a pak bude tvrdý zatěžovací zkouška. big_smile
http://knoty.rajce.idnes.cz/Mamba_V2/#2 … 2-8394.jpg

100

Re: OPRAVA Mamba Monster

Tak mamba V2 frčí.A další oprava verze 1 taky úspěšná.Teď mám na stole další a po neděli má dojít i z SK na opravu.No začíná tenhle veb byt populární i v zahraničí.
Ale mám k vám všem prozbu.Pokud budete do auta dávat silnější serva třeba 20Kg a výš či digitální,pamatujte na externí BEC.Většinou jsou to opravy kolem BECu.Ten bec v reglu mamba dá jen 3A.Teď mám naopravu celého samita.Přestal mu jít regl.Pak mi řekl že dal nové silnější servo, no a to je ono.Prozkoušel jsem si ho a odběr jsem naměřil až do 5A při rychlém točení volantem a bržděním rukou.Bec v reglu to neustál.Teď ji musím opravit a koupit externí bec a dát mu to do kupi.No kdo si hraje nezlobí,co?