1

Téma: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Ahoj! Jsem nováček a chtěl bych pořídit nějakou osminu. Prvně jsem byl rozhodnutý pro buggy, ale pak jsem narazil na truggy a monster. Mohl by mi tady někdo prosím shrnout jaké jsou rozdíly, hlavní výhody a nedostatky jednotlivých kategorií?

Původně jsem zamýšlel buggy, protože mám 1/18 miniinferno, což je takový šustítko, ideální někde vytáhnout na šotolince s kámarádama a zablbnout. O víkendu jsme se byli podívat v Radotíně na Czech open a lítali tam motorový neskutečně. Hlavně jsem vůbec nechápal, kolik toho ty auta vydrží. Chci raději na začátek něco jedoduššího na provoz, proto elektro, ale asi bych koupil už upravenou bazarovou nebo nějaký KIT. RTR už moc nechci, protože vím, že to moc nevydrží většinou.

Z buggy mi přijdou nejlepší buď Kyosho MP9E nebo Xray XB8E. Z trruggy mi přišlo dobré Traxxas E-revo. Monster mi přijde už moc těžkopádný asi.

Teď pár otázek. Jak se orientovat na trhu? Vím že kyosho je asi jistota, ale mají teď nějaké problémy s dílama? Nově mi přijde, že teď letí x-ray. Další Mugen moc nevím. A Losi prý také super, ale všechny nejsou metrické, ale v palcích apod.?
Jak se liší hobby 1/8 např. z RTR setu oproti závodnímu speciálu? Případně ocením konkrétní tipy kde, jaký model a proč ten a ne jiný koupit.

S penězma jsem si žádný strop zatím nedával, ale zas za to nechci dát úplně bambilion. Spíš bych chtěl rovnou setup, který bude fungovat a bude odolný a se kterým by se případně dal odjet časem nějaký závod.?:D

Díky za postřehy!

2

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Ahoj, vitej na foru smile  K jakemu ucelu to ma slouzit? Chapu dobre, ze s tim chces "prilezitostne" na zavody? Hodlas jezdit jen tak nekde po polni ceste nebo na draze? Jak moc to s tim zavodenim myslis vazne? A co tvuj budget, kolk do toho chces vrazit? Alepspon orientacne.. Mas uz nabijecku, RC soupravu?

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

3

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Ahoj, diky za přivítání. Chci jezdit asi hlavně na dráze a příležitostně někde kravit, ale spíš dráha, popojíždět po poli nebo zkoušet nějaký rychlostní rekordy, mě moc nebere. S tím závoděním ještě nevím. Nedokážu si zatím asi představit, co to obnáší časově a finančně a taky, jestli mě to za čas třeba nepřestane bavit. Takže to asi ukáže až čas. Budget jsem uvažoval někde mezi 10-20tis. Nabíječku mám SKYRC e6680, má balancer a max nabíjecí proud 6A. Tak nevím, jestli bude stačit..

4

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Ahoj, pokud chceš jezdit na dráze a jestli máš kde, tak doporučuju buggy. Koneckonců s osminovou buggynou se dá vyrazit i do nějakého lehčího terénu, ale musíš počítat s menší průchodností kvůli menším kolům a nižšímu těžišti než je tomu u truggy a monstru. Jestli nemáš nějak zásadně limitovaný rozpočet, doporučuju v buggynách Mugen. Je drahý, ale tam je fakt jistota, že budeš jen jezdit.
Jestli truggy, tak i když jsem jí vlastně viděl jen někde na prodejně, tak mě velmi zaujala Arrma Tallion, myslím, že to je super volba. S truggy  se dá jezdit i na dráze, určitě i v terénu. Koneckonců zkušeností s ní je dost i zde na foru.
S monstrem v osmině už projedeš i těžkým terénem, ale je těžkopádnější a není až tolik vhodný na dráhu (tím netvrdím, že si s ním na dráze nezajezdíš!)
RTR v osminách buggy není zas až tak běžná věc, většinou se kupuje kit, tedy rozebrané auto, které pak musíš postavit a doplňuješ elektroniku dle vlastního výběru. Pokud jde o buggy v RTR, já mám Serpent Cobru a jsem s ní náramně spokojen a myslím, že je to i finančně nejzajímavější volba.
Samozřejmě pak přichází na řadu spoustu dalších aspektů výběru, jako je dostupnost ND (i proto jsem volil Serpent) a jejich ceny, servis, akumulátory, volba pohonu, atd, atd, ale to už je na delší story :-)

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

5

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Super, takze draha.. Dobra volba!;) Driv jsem jezdil jen tak nekde na parkovisti, polni ceste.. Ale to te pomerne brzo prestane bavit. Draha je jiny kafe, navic tam prichazi ten dalsi prvek a to zavodeni s lidma kolem, s kamosem atd. Co se tyce budgetu, tak uprimne je to pomerne malo na top zavodni masinu, ale da uz se s tim neco podnikout a postavit
Monster - omlouvam se predem vsem zastancum, ale na drahu to fakt neni dobra volba.. Vysoke teziste, pomaly, neohrbany, tezky.. Muzeme ho smele vyskrtnout... (vzhledove ale pekny auta). Truggy - ta uz mi dava mnohem vetsi smysl, muzes se s ni paradne vyblbnout na draze i mimo drahu, dobra pruchodnost, na draze neporovnatelne stabilnejsi oproti buggy, lehci na ovladani. Cca pul kila/kilo nahoru ve vaze oproti buggy, vetsi odpor kol = idealne truggy motor, bude proto i vice papat baterku, je to monstrum na kolech, (subjektivne) skvely, akgresivni vzhled...
Buggy je rychla, mrstna, lepe toci, ve skoku lepe ovladatelnejsi, s rychlejsi reakci, samozrejme lehci, vyzaduje citlivejsi rizeni a mozna trosku vice trpelivosti, elegantni to stroj.. Neda se uplne rici, co z tech dvou kategorii je lepsi, mam oboji a opravdu to je uplne jine jezdeni. Kazdopadne zavody pro truggy u nas moc nejsou(!), jezdi se hlavne buggy, proto pokud uvazujes trosku dal a vyhledove bys rad zkusil zavody, tak buggy bude asi jasna volba.. smile
Ted k rozpoctu.. Osminy jsou vetsinou bytelny auta, co da pomerne hodne prace rozbit. Vydrz dilu nejde moc s mensimi meritky porovnavat, coz trosku kompenzuje cenu modelu. Zminovane Kyosho je na muj vkus sakra drahe, stejne tak dily stoji ranec. Mugena taky trosku drazsi sranda.. Losi nevim. Z KITu bych doporucoval AGAMU (cena  kitu i dilu velmi dobra, prodejce vynikajici, skladem atd,),  dale Serpenta (podobne jako Agama, moc fajn auto, ale prodejce je trosku kokot) a pokud bys sahnul hloubeji do kapsy, tak Xray, ten je pro me osobne TOP, i kdyz nelibi se mi rozlozeni hmotnosti...Zataceni ma ale bezkonkurencni, spadla mi celist, kdyz jsem to videl.
Kit stoji, rekneme 13000 - 14000, k tomu potrebujes servo 1800, pak ESC cca 3400kc, motor 1500kc - 3500kc, RC soupravu s prijimacem (zakladni model od Sanwy Mx-V?) 2800kc, nejaka zakladni chemie a baterky.. Zavodni pack stoji 3800 a vice, potrebujes alespon dva, idealne tri, ale to pocka..Ze zacatku muzes jezdit nejaky zakladni batrerky, za sebe bych vzal Zippy - pack te vyjde na 1300 - 1450kc. Celkem to dela minimalne 25 000kc. ALE... To za predpokladu, ze chces na vse zaruku a kupujes v CR. Taky se to da vyresit ESCckem s Ebaye (SKY rc Toro 150A - 2100kc), k tomu Sky rc toro sensorovy motor 2000kv 1300kc, servo bys vzal z Hobbykingu spolecne s baterkama za nejakych 600kc a RC soupravu koupil na bazaru. Hned ses na uz rozumnejsich cca 21-22 000 kc.
Pokud to je moc, pak se nabizi vzit RTR, zde bych s klidem doporucil Arrmu - Typhona, ktery bude umet i 5S a 6S baterky a pojede v pripade potreby jako strela. Ses na 12-ti tis a k tomu baterky, cele za 15 tisic a urcite nebudes nespokojeny. Pokud doted si mel nejaky sustitko, tak i z tohoto ti vypadnou voci:D Druha moznost Serpnet Cobra BE za stejny penize, ktere lze libovolne vylepsovat. V porovnani s Arrmou nabizi lepsi, kvalitnejsi zpracovani, v podstate zavodni stroj, ktery je ale limitovan 4S baterkou. Arrma ma v zakladu vykonnejsi kombo, navic s moznosti jit az na tu 6sku, ale na zavodech muzes max 4s. U techto aut jeste nebudes muset prodat ledvinu a pritom budou bohate stacit na skvele pojezdeni na trati a vylbnuti se. Pokud te to chytne, muzes to prodat s nejakou mensi ztratou par tisic a jit do KITu.
Ja ma treba RTR Serpenta (podvozek, elektroniku jsem vymenil) a hodlam s tim jit na zavody.. Na kit jsem hodil bobek tongue

Naposledy upravil: Mexxx (12. 04. 2016 21:09:01)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

6

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Jo jeste bych zapomnel, LRP S8 Rebel RTR, udajne mensi vydrz dilu, horsi zpracovani, ale to muzou byt jen reci (cena cca 11 000), LOSI 8ieght v RTR 16 500 s RC soupravou od Spectrum. Losina vypada moc hezky, ale bohuzel taktez nemam zkusenost.. Doporucuji se podivat, co pripadne jezdi lidi v okoli na zavodech (kvuli dilum) a poradit se.. smile U te lossiny jsme ale uz zase jinde s cenou.. Za 16 500kc RTR? Tezke to rozhodovani budes mit wink

Naposledy upravil: Mexxx (12. 04. 2016 21:27:44)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

7

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Super kluci, díky moc za postřehy. Zatím mi tedy asi vychází nejlépe truggy. Je fakt, že jí člověk může vzít někam do pískovny a podobně a na dráze si zajezdí asi stejně jako s buggy. Jak jste zmiňovali tu Arrmu, narazil jsem na model Kraton. Je to asi už braný jako MT ale mě to spíš přijde jako větší a hodně výkonná truggy - viz např. https://www.youtube.com/watch?v=EDnCEvx … tml5=False . Co si o tom myslíte? Vypadá, že bude stejně obratná jako buggy, ale mnohem víc zabavnější a to co s tím lidi v různých videích skáčou je fakt mazec..

8

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Urcite si nezajezdis stejne.. S truggy mas uplne jiny pocit pri rizeni, urcite neni tak obratna, jelikoz je temer tak siroka, jako dlouha a to otocit je tezsi, nez agilni buggynu smile S buggy ses schopen jet vnitrni stopu, zatimco truggy to vice v zatacce vyhazuje. Zase ji ale jen tak neco nerozhodi a kam to posles, tam to jede jako tank.. Drzi vyborne smer, takovy pohodovy pojezdeni. Kraton je moc dobrej, ale na muj vkus uz moc sirokej a kola jsou az prilis mohutna, ja jsem volil radeji Taliona, to je skutecna truggy vychazejici z Team Duranga Dex8... Problem jsou tam trosku kola, ty praskaji, moc dlouho nevydrzi, novy vyjdou cca na 1600 kc/4ks. Ale ty pak uz vydrzi (mam na ne LOSIny). Jinak dily u Arrmy jsou, v ramci cen v rc svete, levne..
Jen jeste upozornim na jeden svuj poznatek.. Motor v Talionovi/Kratonovi ma typicke rozmery a vykon vhodny pro buggy, kde bude dobrej (Typhoon). V tech vetsich modelech se trochu trapi, ale neni to zadna hruza.. Pokud bys jezdil 5S, tak pak toto ani nemusis brat v potaz smile Na 4S to pojede nejakych 54-58 mh/h. Slusel by tomu ale lepsi truggy motor, ja mam uz vyhlidnute 3000 wattove monstrum big_smile Ale na to si jeste pockam, ted na to nemam chechtaky.. Jo a dale jsou tu pruziny, ty stock jsou kratke a hrozne mekke... Stejne kratke a na prd jsou i pruziny Team Durango, to ostatne bylo za toto i jezdci kritizovano.. Obecne se doporucuje nahrada napr za pruziny Mugen. Ja jsem to resil podlozkama, kterem jsem si nechal vytisknout na 3D tiskarne.. wink

PS: priprav se taky na to, ze nejake stock servo s tahem 15kg (moc neverim tem kg) to dlouho neutahne, chce to alespon 20 a vice kg (levne reseni - hobbyking servo, cca 30kg tah, 600kc) bo Savox/Hitec (cca 2 litry)

Naposledy upravil: Mexxx (12. 04. 2016 23:52:25)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

9

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Ok, super info. A co z truggy světa stojí za uvážení kromě Arrmy? Kraton mi přijde takový moc hobby a vypadá přesně, že se tam bude pořád něco kazit. Ale třeba to tak není. Jak je to vlastně s voděodolností rc aut, mají to všechny jako kraton, nebo to je další přidaná hodnota? Pořád jsemnějak přikloněný ke Kyosho a Mugen. Jo a ještě, bude mi stačit má stávající nebíječka s těmi max 6A nabíjecího proudu?

10

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Jo a ještě poradíte kde případně koupit? V čechách jsem našel toto - http://www.rcm.cz/produkt/ARRMA-KRATON- … RTR-i90409 . Vypadá i nějak nově, třeba už má vyřešené předchozí neduhy..?

11

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Podivej, Arrma stoji nekde mezi hobby tridou a profi strojem. Udajne, co jsem cetl na zahranicnim foru, sidli Arrma i Team Durango  jedne budove. Team Durango je pro nadsence, Arrma vice pro masy. Pro zacinajiciho cloveka je to, myslim, vyborny start do osmin v kategorii truggy/monster truggy. Kovove osy, berany, 3 diferencialy, poradny tlumice, kvalitni naboje atd. To jsou veci, ktere bys u jinych znacek nedostal a musel si x tisic priplatit (napr E-Revo). Combo vykonove OK, servo je naprosta klasika a jako u VSECH firem v RTR odchazi. Co se tyce poskozenych dilu, opotrebovanych, zlomenych... Jeste jsem nemusel nic menit. Doporucuji prohlednout osobne, nejsou to uz hracky..
No a pak tu mas znacky, ktere vyslovene delaji zavodni kusy a pro zacinajici nabizi RTRka, ktera te jeste nezruinuji a da se s nimi v pohode na drahu. Ja tuto variatu doporucuji, jenze to bys nesmel trvat na truggy. Zminovsne Kyosho, ktere se ti tak libim,  dela v RTR buggy Kyosho Inferno MP9e, ta vypada velice slusne, hezka masinka, navic s Team Orion elektronikou(!), kterou povazuji za TOP (myslim znacku, ne konkretne to kombo), ale jsem stale laik.. smile Ta stoji nejakych 14 500kc v CZ kramu.. U toho Mugena, no nevim, zkus pohledat, ale myslim, ze nenabizi RTR.  Ohledne truggy a rekneme tech "profi" znacek,  truggy v RTRku nebyva, kazdej ji nabizi jen v KITu a to uz ses uplne na jinych penezich..
Byt tebou, uplne bych nevylucoval tu buggy, to je nadherny pojezdeni taky.. smile Mas tam pomerne siroky vyber RTR verzi - Arrma Typhoon 12 000, Serpent Cobra Be 12 000, Kyosho MP9e  15 000, Losi 8ieght 16 500, LRP S8 Rebel 11 000 a konecne HPI Trophy za 15 000 (HPI ale rozhodne neni na urovni vyse zminovanych). Team Durango, Team A., Agama, XRay, Mugen RTR nedela nebo o tom alespon nevim.
U Truggy je ten vyber omezen na Arrmu Taliona/pripadne Kratona za nejakych 13000/13 5000, nebo HPI Tropgy truggy 15 000.

Ten Kraton v odkazu je nejaka nova verze.. Asi zatim neni v prodeji, starsi ma jinou RC soupravu, motor s ESC je pak v cervene barve. To uz si ale zjistis sam, mrkni na offi stranky atd.

Naposledy upravil: Mexxx (13. 04. 2016 09:46:29)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

12

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Jj, mrknu. Mě vlastně vůbec nejde o RTR, naopak bych nejradši koupil už upravené auto. Rozhodně mi přijde lepší koupit KIT a doplnit o věci které hned neodejdou, než se třepat, kdy odejde servo a další..

13

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Tak je to novější verze, bude dostupná až od června asi. Ale na stránkách Arrma ve srovnání vychazí parametrama stejně, až najiné označení ESC a motoru, tak nevím, jestli jsou nějaké změny v materiálech nebo tvarech podvozku apod.

14

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Tak je tam nová vysílačka, přijímač, nový regulátor a nová verze motoru. To je info od dovozce. Servo zůstává bohužel stejné, tak ho snad nějak dochytali. Ještě jsou tam malinko jiné konektory na ESC, tak ty snad taky vylepší. No ale je to až někdy v červnu a to je celkem dlouhá doba hmm

15

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Predtim si ale psal, ze RTR ne-e, tak jak teda?:P Mozna se mi to jen zda, ale vypada to taky na vykonejsi kombo. Motor mi prijde delsi, pak taky bude rovnou elektronika osazena XT90 konektory a 10AWG kabely, ESC taky nove.. No zmen tam neni malo, vypada to hodne dobre:) Servo neres, to je normalni, ze odchazi.. Lepsi usetrit na servu, nez na kombu, asi tak. Nejakou dobu ale urcite vydrzi, 15kg tah na tak velke hov_do nestaci, to je tak pro buggy dobry. Nemuzes chtit za 14 a pul tisic top elektroniku. Nabidka to je dobra, o nicem lepsim v RTR nevim, neznam smile
Bude to chtit slusny baterky, zadny blato typu Turnigy 20C..To bych se bal tam i zapojit, 5kg a ty obrovske kola budou neco papat, mozna i travu kolem big_smile

Naposledy upravil: Mexxx (13. 04. 2016 13:05:30)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

16

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

No a myslím, že od Mexxxe už máš maximum odpovědí :-) Jak píše výše, je obrovskej rozdíl v zatáčení mezi bugy a truggy nebo monstr. Jezdil jsem s kámošem, který má eRevo a poloměr zatáčení je nepřekonatelně menší u buggy. Ba řekl bych propastně, takže na dráze pak truggy plave jak na vodě a právě na dráze je přesnost řízení poměrně zásadní. Kraton je pak něco mezi monstrem a truggy, už má velmi vysokou světlou výšku, takže z mého pohledu na dráhu opravdu nepoužitelný. A tak na kombinaci dráha/terén opravdu nejlépe vychází Talion.
Co se té voděodolnosti týče, já už rok používám Nanoprotech elektric a jsem bezvýhradně spokojen a nemusím spoléhat na proklamace výrobce o případně voděodolnosti toho, či onoho dílu. Na netu jistě najdeš jeho využití. Navíc, když z auta neděláš ponorku a nechceš čistit tuny bláta z jízdy za mokra, není toto ani ten nejdůležitější parametr.

Také souhlasím, že HPI a Traxxas jsou velmi předražené značky a to vč. náhradních dílů.
Tak dej vědět, co jsi nakonec vybral :-) A šťastnou ruku při výběru!

Naposledy upravil: 1viper1 (13. 04. 2016 20:23:26)

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

17

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Mexxi, psal jsem, že mi přijde lepší kit, že neplatíš zbytečně 2x za věci, které stejně odejdou nebo bazarovku už poladěnou, ale pokud nikde není a rozhodl bych se pro kratona, tak bych asi vzal ten novejší v červnu, v RTR.
Tak zatím to vypadá, že budu ještě chvíli číhat, jestli se neobjeví něco pěkného, upraveného za rozum. Asi ideálně truggy, ale kdo ví, třeba skončím nakonec u buggy.
Jinak ten Kraton nemá s MT moc společného, kromě větších kol, které dělají světlost. I tak nejsou o moc vetší, těžiště má nízko a zdvihy krátké, tak mi to spíš přijde jako taková muscle-truggy big_smile
A co tedy považujete v segmentu za první 3 top modely??

18

Re: 1:8 elektro buggy/truggy kterou?

Ok, rozumim, takze kdyz tak bazar:) Akorat ted uz zacina sezona a co jsem se posledne dival, nic moc v bazaru nebylo.. Behem zimy ale slo koupit moooc pekny kousky (i kdyz spise desetiny). Nevim presne, co myslis tim, ze zbytecne neplatis 2x.. Ta elektronika jako neni nejaky (s prominutim) sh_t, co ti hned odejde.. Za cenu kitu mas proste plne osazeny auto vcetne RC soupravy a vsechno to normalne funguje a mas 2 roky zaruku, to bych taktez neopomijel. Jak jsem uz psal, serva odchazi, pac tam davaji levnejsi kusy.. Ale treba i nekdo dalsi vyjma Serpentu dava servo znackove, tak podrobne jsem to nestudoval, musis hledat a zjistovat, i kdyz ucite bych podle toho nevybiral karu smile
Co se tyce tech TOP modelu, dobra otazka, jestli nekde najdes odpoved, dej vedet, to by zajimalo asi vice lidi lol Souhlasim plne s kolegou eMDee, ktery to tady uz parkrat psal, s temer kazdou jmenovanou znackou muzes jezdit na spici, ty auta urcite maji ten potencial, zalezi spise, jak auto nastavis, pripravis, kolik do toho nasypes a hlavne jak mas natrenovano... Ruce asi budou porad to nejdulezitejsi wink

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo