1

Téma: Serpent Cobra 811

Jelikož tahle osmina zde na fóru chybí, rozhodl jsem se založit nové vlákno, třeba by nás pak mohlo byt o trochu více... ;)Serpent jako jeden z mála výrobců závodních kitů (možná v osminách jediný?) nabízí i model v provedení RTR, který je tak samozřejmě finančně podstatně dostupnější. Většina dílů se shoduje se závodní verzí, vyjímkou jsou např. C-Hub v kovu a sklonu 14° u kitu (10°u RTR, plast), CVD zadní osa uchycená v náboji kola, o něco lepší tlumiče, karbonové berany a pár dalších maličkostí.
RTR lze ale samozřejmě plně konvertovat na "kit". Tohle vlákno by mělo být proto o obou verzích.

Odkazy:
RTR - http://www.serpent.com/product/600006 (jsou zde ovšem starší fotky starší vycházející z verze 2.0 !)
Video - https://www.youtube.com/watch?v=ci33aKCwZIM https://www.youtube.com/watch?v=XKcQcUzMM2g

KIT - http://www.serpent.com/product/600016
video - https://www.youtube.com/watch?v=wrQQ4nHdSmk (verze 2.0 , 2.1 bohužel nikde na YT)

Kdo by se chtěl více seznámit s kompletní nabídkou, může zde http://www.serpent.com/

Naposledy upravil: Mexxx (03. 01. 2016 19:23:54)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

2

Re: Serpent Cobra 811

Rovnou také příkládám malý upgrade u mého kousku - custom made držáky baterií, mudguardy a servisní podstavec smile Jo a táke jsem vyměnil stock křídlo za Agamu.

http://talion.rajce.idnes.cz/Custom_mad … G_0343.jpg
http://talion.rajce.idnes.cz/Custom_mad … .1#obr.jpg
http://talion.rajce.idnes.cz/Custom_mad … 1#obr1.jpg

Naposledy upravil: Mexxx (03. 01. 2016 19:29:31)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

3

Re: Serpent Cobra 811

mas pocit ze to od agamy vydrzi viac, alebo preco si menil?

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

4

Re: Serpent Cobra 811

Menil jsem z vicero duvodu, Serpent ma jen bile nebo cerne kridlo, ve zvirenem prachu jsou lepe videt reflexni barvy.. Tudiz mi prijde praktictejsi tahle zluta. Dalsi duvod je ten,  ze ta zluta se mi jednoduse paci smile No a konecne mi ho taky velice doporucovali kluci ze Skripova, ze Agama ma perfektne tvarovane kridlo. Bracha totiz u sveho Serpenta jezdi podobne (ne ale Agamu) a jinak mu auto litalo, jinak se chovalo ve vzduchu. Respektive to jeho bylo o 100% lepe ovladatelne.. Tak jsem to stockove zkratka vymenil a vubec si pohral s nastavenim geometrie podvozku (celkove jsem ho snizil).. Samozrejme to muze byt i rozdilnym nastavenim tlumicu atd.  No necham se prakvapit, uz se tesim, az to ostestuji big_smile
Ale takhle na pohled je urcite hezci smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

5

Re: Serpent Cobra 811

At to tu trosku ozivim, posilam upgrade me RTR verze z pokracujici pripravy na zavody, kdyz Buh da tedy tongue
Musel jsem se rozloucit se stock elektronikou, tudiz v podstate vsechno slo ven, uplne jsem chudinu "vykuchal"..:) Jako prvni sel na radu prijimac s vysilackou, menil jsem za Graupnera s moznosti telemetrickych udaju. Uvidim, jestli vyuziji tu telemetrii, ale prijde mi docela fajn mit moznost zkontrolovat teplotu motoru a napeti na baterkach, akorat to musim "nejak" zkalibrovat. A jelikoz nemam od koho si ted pujcit infra teplomer, neni telemetrie funkcni, doresim pak za chodu smile No pak jsem taky menil motor za LRP Dynamic 8 2200Kv (senzorovy), nasledne i ESC za SkyRc Toro 150A prave s moznosti pripojeni senzoroveho motoru.. Stock ESC tuhle moznost nemelo. Jsem na to nove ESC obzvlast zvedavy, jestli poznam rozdil, bracha ma totiz to stejne auto i motor, jen puvodni regulator, tak budeme moci vse porovnat.  Konecne jako posledni slo pryc servo, nyni Hitec HS-8335SH s tahem 24kg a s odezvou 0,13 sek. Stock melo tah 10,5kg a na trati s dobrou trakci nestihalo. Ta vkonova rezerva tam chybela, nicmene stock servo stale zije a je naprosto v poradku.
To by byla tedy elektronika, jeste jsem si ale hral s plasty..  Menil jsem tzv. "cecka" u predniho ulozeni kol, misto stock 10° nyni  12°. Jeste me ceka i upava zadniho ulozeni kol, narazil jsem totiz na netu na upgrade, ktery ted pouziva spalovak ve verzi 2.2 (el. buggy zatim 2.1, snad tento rok bude i el. verze 2.2). Puvodne jsem to vubec nechtel menit, ale meli v eshopu posledni kus za super cenu (cca 35-40% z ceny u nas), tak jsem nakonec neodolal smile
Jeste cekam na pastorek 14, pocital jsem FDR a jsem s nim na cca 11, coz by melo byt optimum pro tento motor. Zkousel jsem to ale s 18tkou projet pred domem, no frcelo to jako motorova pila..:D
Pak tu mam jeden custom kousek, takove dalsi plastove udelatko. Nechal jsem si vyrobit kostku na rychle sezireni/kontrolu vysky podvozku lol
Podle toho, jak ji otocim, mam na vyber 27,28,29mm.. K ni pak pribude jeste sestricka v kombinaci 24, 25 a 26mm. Zatim jsem nemel samozrejme moznost zkouset, ale pravdepodobne budu jezdit 28mm vpredu a 29mm vzadu.
No kdyz uz jsem si hral s podvozkem, menil jsem komplet oleje v tlumicich, vpredu 6x1,2mm s 350CST a vzadu 6x1,2mm s 313CST. Predtim jsem mel o dost hustsi a hure to tocilo oproti brachovi s 300CST vzadu, vpredu.

Kdyby nekdo mel zajem o nejake custom dily, klidne napiste, predam kontakt, brzo bude v provozu pravdepodobne i eshop, kde budou nabizet klice, veci na geometrii, drzaky na tlumice, mudguardy a jine, obecne pouzitelne veci pro desetiny/osminy. Mozna bude asi i zakazkova vyroba plast. dilu wink

Zde pak nejake foto :
http://talion.rajce.idnes.cz/Serpent_-_ … zona_2016/

Naposledy upravil: Mexxx (04. 02. 2016 18:22:47)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

6

Re: Serpent Cobra 811

http://www.lrp.cc/index.php?id=1257& … ;tx_ttnews[tt_news]=7461&L=1
tam su nejake FDRka, ja som jazdil 12.06 ale v teplom pocasi by som siel este o zub nizsie. Ten skyrc regler by mal mat nastavenie hodnoty pre tepelnu ochranu motora, odporucam to potom nastavit velmi konzervativne a radsej prevodovat tak aby sa motor nedostaval do vysokych teplot. kludne by som zacal s nastavenim na 75C a skusal ci je to realne, alebo nie a doladil podla potreby.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

7

Re: Serpent Cobra 811

Jako urcite je dobre mit motor chladnejsi, o tom zadna.. Jenze se trochu obavam, ze pri 12/13 pinionu (FDR 11,9 /13) uz nebudu mit dostatecnou rychlost. Navic planuji snizit ty otacky o 10%, jak si mi doporucoval. Jelikoz je fakt, ze v horni hranici spektra uz to ztraci ucinnost. Udelam z toho tak vlastne 2000Kv motor, ovsem s nizsim kroutakem. Na tech prasnych tratich s malou trakci to ale stejne ve vysledku neudela rozdil  a snad taky v LRP pocitaji s rezervou;) Taky me napadlo, ze bych u te 14tky pouzil  aktivni chlazeni, zase to ale bude neco papat z baterky.. Musim propocitat, kolik to vycucne za 10 minut chodu..
Budu muset seridit telemterii, at muzu teplotu prubezne kontrolovat.. Skripov v minulem roce byla technicka trat s jednou rychlejsi rovinkou, na tuto sezonu budou delat novou..Pravdepodobne neco podobneho, takove Zidlochovice jsou ale o dost vetsi. Jeste jsem tam sice nebyl, ale podle videii a fotek od pohledu delsi a rychlejsi trat..  Cut down lze nastavit na 85°C, 105°C a 125°C (myslim), ja dam 85°C na treninky a asi 105°C na zavod..
Mimochodem vazil si nekdy Agamu, kolik mela v plne polni?:)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

8

Re: Serpent Cobra 811

nas vitaz intertrack zavodov sa rozhodol nestartovat, lebo jeho motor mal 80C [IR pistol], takze radsej opatrne s tymto smile

uisti sa ze mas prudenie vzduchu poriadne pod karoskou. telemetriu na treningy, na zavodoch je zakazana co ja viem, jedine ak by ste tam mali volnejsie pravidla. nikdy som to nemeral, ale predpokladam ze sa bavime o par stovkach mAh , coz na 10min jazde nespravi ziadny rozdiel. kludne aj 2 ventilatory a sietku na ne [sa mi osvedcila akvaristika sietka big_smile , je jemna takze prepusta vzduch ale aj relativne pevna]

v zidlochoviciach som jazdil treningovo prave s 12.06 FDR v 35 stupnoch big_smile ..motor horuci ako cyp, ale neodpajalo ma. furt z hladiska zivotnosti motoru to podla mna nebolo idealne.

agama.. hm. zaviselo od baterie a od pneu. uz si presne nepamatam, ale asi od 3700g s domanskymi, okolo 3750 s nvision, cez 3800 s tazou baterkou. kolko mas ty? ked som mal v tom predtym este mambu, dlhsie kable, externy BEC, islo to za 3950g.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

9

Re: Serpent Cobra 811

Tak serpent ma tu kastli opravdu na chlup, tam nic navic nedas a proudeni je podle me spatne, i kdyz jsem jezdil v prachu, po sundani kastle cisto, asi tak... Takze ja ji mam upravenou a v predu nasavani na vzduch po obou stranach, k tomu diru nad motorem a nove kvuli ESC jsem musel udelat diru i na druhe strane:( no modelka uz z ni asi nebude..novy regulator je vyssi a kastle nedoseda, trosku me to stve, pri nejakem nehezkem padu, narazu, to muze regulator schytat a odejit do kremikoveho nebe,  i proto cekam na novou kasli, verzi Avenger.. Pravdepodobne se ale i tak nevyhnu otvoru na regl.. Vcera jsem vazil auto a docela me to prekvapilo, se vsim vsudy jsem na 3900g .. To mi prijde docela dost. Co se tyce pastorku, jeste to zvazim;) da se v tech Zidlochovicich jezdit s desetinou? Jsem slysel, ze to je dobre minove pole big_smile kde planujes jezdit s tim Tvym specialem?;)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

10

Re: Serpent Cobra 811

tie tvoje nvision su asi dost tazke nie? 2x2s a vyssia kapacita.

ja som bol v Zidl. po zavode, takze to bolo rozbie ako rola zemiakov smile s nasich vulgarizmov by sa dal spravit paradny remix, musel si vedie kde na trati nebrzdit, lebo osminy chytali vymoly a saltovaliaj pri jazde rovno smile ked je to upravene tak mozno aj pre 1/10... ja chcem ist svaty jur a mohli by sme sa aj v tych Zidl. stretnut, ked bude pekne stabilne pocasie a sucho. Zatial furt davam moj special" " do stavu/vybavy vhodnej na trat, diely zhanam a tak, este mesiac nebudem jazdit urcite.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

11

Re: Serpent Cobra 811

No ja jsem urcite pro!;) V Zidlochovich se rozhodne muzeme potkat, ten Jur nevim, premyslel jsem nad nim, ale asi budu jezdit jen do Skripova a tech Zidlochovic.. Ale kdo vi, jak to dopadne big_smile Mimochodem nevis, kdy se v tech Zidlochovicich zacina tak obvykle jezdit? ? Jsem uz jim psal mail, ze bych si zaplatil clenstvi, at nemusim resit pokazde platbu za drahu.. Mam se pry ozvat po zime.. Skripov bude hotovej nejdrive nekdy v dubnu, kvetnu hmm

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

12

Re: Serpent Cobra 811

neviem ti povedat, bohuzial.. ais to chce dlhodobe sucho.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

13

Re: Serpent Cobra 811

Ahoj klucii, se zájmem čtu vaší rozpravu protože v pondělí si jdu pro Cobru a tak hned koukám, co bych vytunil :-) Mexxi, pošli mi pls odkaz na ty custom díly, vypadají fakt pěkně, tak proč si auto alespoň trošku neodlišit. Já zatím budu testovat RTRko, uvidíme, co půjde na řadu jako první, ale jak se znám, tak servo, ostatní se ukáže, jak bude nebo nebude držet.
Cobru už jsme viděl mockrát na závodech a to auto snese fakt neskutečně hodně, takže doufám, že servis bude spíš v relacích běžné údržby :-)

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

14

Re: Serpent Cobra 811

1viper1 napsal:

Ahoj klucii, se zájmem čtu vaší rozpravu protože v pondělí si jdu pro Cobru a tak hned koukám, co bych vytunil :-) Mexxi, pošli mi pls odkaz na ty custom díly, vypadají fakt pěkně, tak proč si auto alespoň trošku neodlišit. Já zatím budu testovat RTRko, uvidíme, co půjde na řadu jako první, ale jak se znám, tak servo, ostatní se ukáže, jak bude nebo nebude držet.
Cobru už jsme viděl mockrát na závodech a to auto snese fakt neskutečně hodně, takže doufám, že servis bude spíš v relacích běžné údržby :-)

Ahoj kuci, hlasim po pauze dvou mesicu navrat... Nejak jsem ted nemel moc casu na auta, ale uz se v tom zase hrabu a tento vikend jsem zahajil sezonu wink Muzu ti po vice rak roce rici, ze nemusis menit nic (!), ale opravdu nic.. Setri radeji na poradny baterky. Bracha na to nesahnul pres rok a to kupoval jetou Cobru RTR, zrovna posledne na draze s tim parkrat neskutecne mrdnul a stale ok.  Ani jeden z nas jeste neresil zlomeny dil, praskle rameno atd.
Co se tyce upgradu, je jich hrozne moc, bacha na to, co objednavas, Serpent to ma bidne znacene. Dily, co uvadi jako kompatibilni ve skutecnosti mnohdy nejsou. Bacha taky na verze, 2.0/2.1/2.2, vzajemen se od sebe lisi vice, nez je oficialne uvadeno, jsou to takove male speky, na ktere prichazis, az kdyz neco menis. Ja kupoval zadni naboje a osy ve verzi V2 s krytkama proti bordelu u lozisek a nesedi to. Pravdepodobne verze V2 (2.2) ma o cca 2mm uzsi ramena.. Na zavodech to snad vykoumam, jak  to vyresit (btw. jezdim tedy stale stock). Nejvetsi roli stejne hraji ale ruce, v zakladu je ten podvozek super:) To stock servo (savox) vsechno prezilo a stale plne funkcni, ja ho teda menil za silnejsi, ale na tom prachu s malou trakci to podle me je prast jak uhod...
Jinak mi leti postou nova kastle ve verzi Avenger, zelena.. Tak pak hodim fotky. Taky jsem poridil novou vystuhu kridla, tisknou se mi mudguardy v modre a zvednul jsem o 8mm kastli vzadu.. Foto comming soon... big_smile

PS: poslu Ti kontakt na cloveka, co mi ty custom veci vyrabi, viz. PM! smile

Naposledy upravil: Mexxx (05. 04. 2016 08:38:37)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

15

Re: Serpent Cobra 811

Čuss, díky za kontakt, určitě taky něco zkusím objednat.
Cobra už je pěkně zajetá, povolil se mi za chvilku pastorek a myslel jsem, že mi jebne, než jsem přišel na to, jak se k němu dostanu!! Hold nevýhoda RTR verze, kdybych si to skládal sám, nestane se mi to.. Accu mám snad slušný, KS racing (Domanský) 6000mAh, 80/160C a zatím spokojenost.
Jezdit jsem byl jak na poli - viz video..

a ještě jedno

..tak i na trati. Samozřejmě mi to to ze začátku moc nešlo a dal jsem autu pořádně zabrat a naštípl zadní křídlo, ale jinak vše drží jak má. S dílama mám tu výhodu, že mám Domanskýho kousek od baráku a kluci mají dobrý ceny, takže nemusím řešit dovoz z venčí a navíc mi vždycky poradí, jaký díl je ten správný, takže o mám ten problém s výběrem dílů jednodušší.

Je to moje první osmina a musím potvrdit slova všech lidí, který mi řekli, že jakmile jednou osminu vyzkouším, nebude se mi chtít jezdit s ničím jiným :-) Parádní jízdní vlastnosti, dostatečná síla na překonávání skoků, ZATÍM velmi vysoká trvanlivost všech dílů, uplně jiný jízdní vlastnosti, než u desetiny. Desetinu jsem pořád musel krotit, tu osminu kam pošlu, tam prostě jede :-) Určitě pošlu nějaký video z tratě, kterou právě dokončujeme, doufám, že do týdne už to bude komplet.

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

16

Re: Serpent Cobra 811

Pekny smile Tak hlavne, at dela radost, jsem zvedavy, jake budou dojmy z trate... Taky se pokusim neco natocit, u nas ted prsi, takze jezdit se bude dat az pristi tyden..  Domansky ma ceny urcite hodne dobre, bohuzel jejich sluzby jsou uz horsi a prakticky maji nefunckni eshop, dodaci lhuty v radech mesicu nejsou uplne ok.. Samozrejme ty mas tu moznost osobni navstevy.  Ale to je jiny pribeh.. Co se tyce baterek, oni nejsou vyrobcem, jen preprodavaji baterky z Ciny, ktere prelepi svoji nalepkou.. Taky mam ale doma jeden pack 2S baterek a po roce uzivani jsou stale OK. Za ty penize muzes mit ale uz baterky "znackove" jako Graupner, TrackPower, EZ power nebo Dualsky.. A to je uz na zvazeni, Domasky je podle me hazard, ty lepsi znacky uz vetsi sazka na jistotou.
Mimochodem nekdy se mrkni na Cecka u domasnkeho baterek, burst 150C v pohode, dokonce i 200C uz mel. K tomu neni co vice dodat..

Naposledy upravil: Mexxx (09. 04. 2016 13:10:48)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

17

Re: Serpent Cobra 811

Tak Agama křídla jsou doma :-) Jsem zvědavý na rozdíl mezi tím stockovým. Jelikož se znám, vzal jsem rovnou dvě big_smile Taky nevím, kdy se znovu dostanu na dráhu, počasí jak na apríla. Ale už se děsně těšim!!

off topic:
S baterkama máš částečně pravdu, ale kdo z výše uvedených je opravdu výrobce? Všichni musí ty články někde nakupovat a je to jak se vším. Výrobci článků budou tak tři, čtyři na světě a pak bude existovat aukční trh, kde se články budou nabízet. Tam je pak nakoupí ZIPPY, Onyx a další a daj je do svých krabiček. Stejný je to u paměťových čipů do paměťových karet (dělám v oboru víc jak 10 let).. :-)

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

18

Re: Serpent Cobra 811

Hele myslim, ze s tema baterkama to tak uplne neni.. Ty opravdu proflaknute znacky si nemuzou dovolit vykyvy v kvalite, jsou urcite pod vetsim dohledem, tlakem zavodniku, kontrolou...  Verim proto, ze i technologie zpracovani se lisi. To u prelepenych cinskych baterek neplati, zkratka vzhledem k cene mi to nedava moc smysl. Domansky mi proda 7500mAh 2S baterku za 1750, za stejny prachy muzu mit EZ powery 7200mAh a to bude uz jiny pojezdeni big_smile To same Turnigy Ultimate 7500... Taky uz se dostavas na dostrel znackovym.. Toz tak wink
Ale jak rikam, taky je mam... lol

Jinak mame tu NOVINKU, koncem dubna vychazi NOVA COBRA, nese oznaceni Cobra SRX 8 GP a zatim bude dostupna jen benzinova verze. Zmen a novinek je opravdu hodne.. Auto je uplne prekopane, takze to tu nebudu ani vyjmenovavat, zatimco verze 2.0/2.1/2.2 si temer jako z oka vypadly, SRX8 je trosku jinej vesmir.. tongue
Bohuzel elektro verze zatim v nedohlednu, Billy Easton pry na ni teprve zacne delat.. Kdo by chtel, muze za lidovych 669 dolaru si objednat z AMAINu, k tomu DPH, CLO a postu, mozna nejaka slevicka bude taky.. No i tak je to desna racha a v penezence to udela solidni vitr..  Ja asi zatim budu nadale oprasovat svoje RTRko big_smile
Zde "strucny" popis masiny:
http://serpent.com/product/600017/
A rozhovor s Billym:
https://www.youtube.com/watch?v=1icX4izsJRY

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

19

Re: Serpent Cobra 811

No tak to je tedy ostrá předělávka!! Co ty ramena? Že by snažili o lepší aerodynamiku pod autem? Taky se mi zdá auto o dost širší, no těšim se, až jí okouknu v reálu!

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

20

Re: Serpent Cobra 811

Tak jsem dneska dojezdil ... kluci nemáte někdo náhradní levý rameno a tu osičku? hmm
http://img10.rajce.idnes.cz/d1002/12/12665/12665279_2babb511be5bb985809c839edb6353e4/images/rameno3.jpg

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

21

Re: Serpent Cobra 811

Hmm, moc nechapu, jak se ti to povedlo, co jsi vyvadel?:) To muselo byt nejaky pekny akrobaticky cislo, ne?
Objednavam dily z eBaye z obchodu RcWaffle.. Ted se mi podarilo strhnout stabilizatory, musel jsem je na hulvata riznout kotoucem.. Komplet predni/zadni za 260kc (+120kc posta). Ramena tam ma taky, vsechny 4, tusim, za 6 kil.. Mozna ma skladem Profimodel, ale ja uz od nich nic z principu neberu. Od Waffleho to mam doma do dvou tydnu (vetsinou), je rychlej a ma dobry ceny..  Samozrejme jeste lze koupit na amainu, tam by byla posta za 2 dolary..

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

22

Re: Serpent Cobra 811

Ani nevim, máme na dráze takovej blbej skok, kterej mě vždycky nakopne a letim na čumák, tak ho normálně raději moc neskáču. A zrovna teď mi přišlo, že je to docela dobrej nápad ho skočit big_smile Mám ohnutou i tu druhou osičku. Nejhorší na tom je, že tyto osičky už nikdo nemá, takže budu muset hodit do kovu suspension bracket - držáky ramen. No třeba to vydží dýl ,jen je to zas o něco větší investice. Ale nejdřív je samozřejmě zkusím narovnat.
Na eBay kouknu, díky za tip, na Amainu jsem objednal ramena, i když je mají dražší než Domanský.

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

23

Re: Serpent Cobra 811

Jasny, proste si do zabodnul cumakem smile Jako zkuseny kaskader, ktery ma za sebou mnoho salt, hvezdic a srdcervoucich padu s buggy i truggy bych mel maly tip, treba to pomuze.. Na draze mame taky takovy krkolomny skok, co hazi na cumak... jelikoz je to nizky skok, na nejake vyrovnavani pres plyn neni uz cas. Tudiz se na nej rozjedu a par metru pred nim zpomalim a to pomerne dost a pak zase zrychlim, takze se odlepim ve chvili, kdy auto zrychluje.. Skok je mensi (nez kdyz to tam valim bez brzdeni) a leti to na kola, treba tam mate neco podobnyho.. S jinymi skoky nemas problem?

Naposledy upravil: Mexxx (24. 04. 2016 23:11:44)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

24

Re: Serpent Cobra 811

Což o to, já teoreticky vím, jak na něj, ale už jsem se na něm výsledně tolikrát udělal, že to mám spíš v hlavě a místo toho, abych to před skokem rozpálil, jak říkáš, jsem tam nerozhodný a pak to takhle dopadá. Je to trojskok, který je šikmý - vyfotim, pošlu, a musí se najíždět víc zleva, říkáme mu divnoskok a nesnášel jsem ho už od první chvíle, kdy jsem ho viděl big_smile Taky mi přijde, že auto jde víc na čumec, jak jsem vyměnil stock křídlo za Agamu, ale neměl jsem možnost to ještě pořádně vyzkoušet kvůli té bourandě.
Jo našel jsem fotku, je to ten pokrytý černým kobercem:
http://img20.rajce.idnes.cz/d2003/12/12643/12643432_9f07c4835e3365614bcda1a5c94d82bc/images/PHOTO_20160417_120504.jpg

Naposledy upravil: 1viper1 (24. 04. 2016 23:21:13)

TLR 22 SCT 2.0 + TLR 22 4.0 2WD + LCRacing sand buggy 1:14 + LCRacing EMB-1 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 + LRP Blast TC rallye => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10, SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short, Serpent Cobra 1:8 Buggy, HSP Troian 1:16

25

Re: Serpent Cobra 811

Tech faktoru, co ovlivnuji auto ve vzduchu, je hodne.. Nastaveni tlumicu, propady ramen, kridlo, vyska, co jezdis a konecne ta prace s plynem. Ja ted jezdim tenhle setup: vyska 27/28mm vpredu, 28/29mm vzadu, Agamu kridlo fixnuty ve vetsim sklonu (jsou tam dve polohy), u prednich tlumicu vyska 99,5-100mm, zadni 124mm.. Lita mi to vyborne, lehce ve sklonu na cumak. V patek jedu do Skripova, tam uvidim, jak se tento setup osvedci na "trosku" obtiznejsi draze big_smile
(pozn: tohle mam pro tvrdou, vyjezdenou drahu, plno der, prach, mala trakce..)

Ten trojskok jde ale skocit jako jeden skok, ne? Akorat to chce vychytat dostatecnou najezdovou rychlost.. (?) Co ostatni, jak to jezdi?

Naposledy upravil: Mexxx (24. 04. 2016 23:35:22)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo