1

Téma: RC buggy / truggy

Ahoj.
Přemýšlim nad koupí RC buggy,ale jelikož nemám žádné zkušenosti tak se chci zeptat zda jsou lepší spalovací motory a nebo elektro?
Buggy chci na rekreační ježdění nebo na občasné ježdění na dráze.
Cenová kategorie by byla od 4000,- do max třeba 7000,- nejlépe už s baterkou a nabíječkou.
Poradíte mi i konkrétní buggy?
Koukal jsem na tuto1/6 GP BUGGY CARBON FIGHTER III.gen, RTR, 80km/h  ,která má spalovací motor,tak pokud máte s tímto modelem zkušenosti budu rád za váš názor.
Dále jsem koukal i na tento elektrický model Absima RC model auta elektrický ASB1 1:10 Buggy 4WD RtR 2,4 GHz.
Nevím co by bylo lepší.
Děkuji za rady.

2

Re: RC buggy / truggy

Ahoj, pytas sa na 1/10 a 1/6
jedno auto je taketo
-----------------------------------------------------------------
a druhe taketo
---------------------
..coz je obrovsky rozdiel, jedno odnesies v kazdom batohu na chrbte , druhe prevazas akurat autom. s prvym si zajazdis na 20x20m, s druhym si zajazdis na 100x100+m . s prvym ta pustia na kazdu trat [a spominas ze chces obcas na trat], s druhym ta nepustia skoro nikam okrem 1/5 trati. elektro je tiche, obzvlast 1/10 nebude ludi otravovat, s benzinakom zabudni na bezne pojazdenie po praci niekde v parku v blizkosti ludi [pises ze chces relax]. S terennymi schopnostami to bude zase naopak v prospek vacsieho auta, takisto nemusis chodit s viacerymi baterkami [tj pocitaj s tym ze baterku kupit nejaku lepsiu k RTR, ze nabijacku kupit nejaku trosku lepsiu, naklady idu hore ] ak chces jazdit dlhsie. Takze treba mat jasno v tych zakladnych otazkach, aby si vedel po com sa pozerat. Ja na prevadzku spalovaku moznosti napriklad nemam, aj ked som chcel.

a potom druha vec, osobne skusenosti nemam, ale reely symbolom kvality zrovna nie je.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3

Re: RC buggy / truggy

Jinými slovy musíš vědět kde a s čím se ve tvém okolí dá jezdit nebo už jezdí. Nějaké dráhy , tratě , plácky. Jestli je ve tvém okolí někdo s kým bys chodil jezdit , samotného tě to přestane bavit. Jestli budeš ochoten , když si budeš chtít zajezdit , naložit model do auta (máš li ho) a odjet na nějakou trať , nebo jestli jen chceš vytáhnout model před barák a zajezdit. Spalováky obecně jsou složitější na provoz i údržbu tak jestli to zvládneš , seřídit si motor - karbec. Stejně jako čím větší model tím dražší provoz. A musím tě upozornit že neexistuje nic jako že koupíš model v RTR a do konce života s ním budeš jezdit - budeš potřebovat dokoupit NABÍJEČKU , AKU a dál počítej s tím že budeš muset dělat servis a kupovat díly.

Na nákup nechvátej , nejdřív si zjisti fakta a udělej si jasno.
Můžeš kouknout i sem :  http://www.rcauta.net/forum/forum80-zaklady-o-rc.html




eMDee : nebuď zlej , já mám Traxxas taky rád a to o něm vím dost. Navíc to vypadá dost divně když máš v podpisu vypsaný dvě Tamiye  lol

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

4

Re: RC buggy / truggy

Nejdřív díky za rady a názory :-) No mám dráhu praticky přímo v místě bydliště. Off-road dráha Potštejn jstli třeba někdo znáte?
Podle toho jak jsem teď koukal tak se tam asi nedá jezdit se spalováky,takže jem se asi právě rozhodl pro elektro.
Tudíž můžete mi doporučit nějakoubuggy elektro kole těch 5000,- až 7000,- ?
Ta bsima,kterou jsem sem dával se mi zdá poměrně dobrá,ale jsem opravdu začátečník tak ještě nepoznám co je kvalitní a co ne.
Jinak náklady do budoucna mi jsou jasné jak ohledně baterek nebo nabíječky.
Zároveň pokud se do toho dostanu a budu na to mít dost času, určitě bych se nebránil nějakému vylepšeí buggyny,ale to je vše ještě vzdálená budoucnost.
Teď hlavně váham jestli 4x4 nebo náho na zadek.
Ta 4x4 si říkám bude asi ovladatelnější,ale našel jsem tuto rrma RAIDER Mega Truck, 1:10, 2WD, Brushed, RTR zadokolku,která se mi zdá taky docela dobrá.

5

Re: RC buggy / truggy

A další věc je že desetinová buggy je náchylná na povrch , obecně buggyny jsou na upravené tratě. Takže žádný větší terén a se zadokolkou je to ještě horší.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

6

Re: RC buggy / truggy

jak vravi lukidol , 2wd 1/10 hviezdi na kobercoch, upravenej trati. inak sa to trapi. 1/10 4wd ma vyrazne navrch co sa tyka schopnosti v terene, ci na vseobecne "nevhodnom" povrchu, nie primarneho urcenia. Ak budes vzdy len niekde v hale alebo krasne upravenej trati, alebo pockas na jeden den s nazvom leto a pojdes jazdit tak je 2wd ok, ale ak chces byt menej limitovany pocasim a podmienkami, tak ti lepsie posluzi 4wd, tiez od toho ale necakaj zazrak, riedke nizke travniky, ci cerstvo pokosene, daky strk, hlina, a dalsi velmi lahky teren.  ziaden narocny teren sa konat nebude, z mojej skusenosti sa s tym ale uz da zabavit.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

7

Re: RC buggy / truggy

Dobrá,dobrá díky moc.
Takže asi bude jasná volba 4wd.... Ale rád bych s tím i trošku do terénu a myslel jsem si,že právě buggy bude ideální.
Bohužel koukám že tomu asi tak nebude.
Co byste mi tedy spíše doporučili aby se dal zvládnout i nějký ten terén? Nějakou truggy? Pokud víte přímo i tip budu rád když poradíte. Díky

8

Re: RC buggy / truggy

Ano truggy je dobrý kompromis , nebo rovnou monster.

Chceš nový nebo bazar ?

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

9

Re: RC buggy / truggy

Nebránil bych se ani nějakému bazaru,ale co jsem koukal tak toho moc na netu kloudnýho není.
Ale stále váhám jestli ta bugy nebo truggy.
Dnes se jdu podívat tady u nás na trať a chci tam pokecat s majitelem jestli mi dá nějaké rady.
Ale pokud vás někoho napadá přímo nějaká konkrétní bugy nebo truggy ktrou máte třeba odzkoušenou kolem těch 7000 tak budu rád za rady.

10

Re: RC buggy / truggy

Zdravim.
Chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s tímto modelem Carson X10ET Desert Warrior Brushless 1:10 4WD RTR 2,4Ghz ??
Díky

11

Re: RC buggy / truggy

Přiznávám že jsem blázen a tohle nevypadá špatně , ale 9200,-. za Carsona bych teda nedal ! Navíc stejně jako u většiny RTR baterka s malou kapacitou a nabíječka nepoužitelná.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

12

Re: RC buggy / truggy

A kdyby stal o  1800 méně tak bys do toho šel? samozřejmě budu muset koupit novou baterku to je mi jasné.

13

Re: RC buggy / truggy

Ani tak , to by musel být bazar do 4tis.  Je to Carson ! Nezapomínej na nabíječku.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

14

Re: RC buggy / truggy

si precitaj / preloz recenzie na amazone, u nas s tym tazko bude mat niekto skusenost
https://www.amazon.de/product-reviews/B … ewpoints=0

ja by som len dodal, ze sa netreba nechat strhnut vzhladom, vyzera to urcite dobre a to moze byt vsetko. navyse tieto klietkovane konstrukcie ti pri praci na aute starosti rozhodne nezredukuju, akurat co za to vyrazne zaplatis

Naposledy upravil: eMDee (01. 07. 2016 15:18:57)

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

15

Re: RC buggy / truggy

Dobrá. Dám na rady zkušenějších a budu hledat dál. wink
pokud by vás napadala například nějaká bugy,truggy nebo short course v měřítku 1:10 a ceně kolem těch 7000,- budu vám vděčný za rady. Převážně to bude sloužit asi pro zábavu ale občas bych zkusil i trať co u máme.

16

Re: RC buggy / truggy

Mě se líbí třeba tohle , ale je to 1:8 a je na tom ještě spousta práce a investic.

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Tr … be/710748/

A další slušná osmina : http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Xray-808e/713834/

Naposledy upravil: Lukidol (01. 07. 2016 15:50:03)

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

17

Re: RC buggy / truggy

k tej prvej je ten motor nic moc a zaciatocnika by to urcite odradilo, to mnozstvo roboty

xb808 ma dobru cenu, len zaprve, ktora xb808 to je, je niekolko rocnikov a myslim ze len ta posledna 2011 bola bezproblemova, co sa tykalo zivotnosti niektorych dolezitych lozisk. zadruhe vyzera byt v "uzasnom"stave, ludia co nevedia auta ani ocistit pred predajom, musia byt modelari srdcom aj dusou big_smile a u xraya je to tak,ze pokial to je v dobrom stave, tak super, pokial je to v zlom stave, tak mozes radsej ist do obchodu kupit novu xb8 2016 za 15litrov a vyjde ta to lacnejsie, ako vymienat diely na tom starom.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

18

Re: RC buggy / truggy

A co třeba HPI Firestorm 10T Flux?

http://www.modelarina.cz/rc-auto-hpi-ef … p-425.html

HPI Firestorm 10 T flux, Raytronic C16, GensAce hardcase 2s 4000mAh
Himoto Nascada

19

Re: RC buggy / truggy

lukidol, az teraz som si ta vsimol, tamiye tam su, lebo som s nimi jazdil a mam s nimi daku skusenost, aj ked sa neni s cim chvalit. aj ine auta tam su, u ktorych sa niet s cim chvalit wink chyba mi tam uz len policajne nikko z mojich 6tich rokov ale to som nepovazoval za model.

georg ..mrtva tema, nemyslim si ze 6 tyzdnov stravil rozmyslanim nad nasimi prispevkami

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

20

Re: RC buggy / truggy

Nazdar hoši. Prosim Vas vedel by mi niekto poradit ci ma skusenosti popripade vlastni RTR BAJA 5B FLUX??? vlemi by
mi to pomoholo