1

Téma: 1/8 buggy

Ahoj kluci, dlouho jsme tu nebyl a rád bych zase začal jezdit buggy. Nicméně po dvou letech pauzy se vůbec neorientuji. Poradí někdo co se v tomto segmentu událo? Elektroniku a kit? Určitě elektro. Pokud možno osobní zkušenosti.

Kyosho MP9e 1:8 / Axial XR10 / HPI Crawler King 1:10
Orion MR8& 1950kV, Tekin FXR, Novak M2Dig, Orion 4S 6400mAh 90C, Ko propo, Hitec, Futaba 4PK, Raytronic C60            http://rakovi.rajce.net

2

Re: 1/8 buggy

vidim ze si jazdil kyosho, s tym teda skusenost nemam. ja osobne by som isiel do noveho xrayu. znacka je to u nas rozsirena, kvalita tam je bezpochyby, diely su dostupne, aj ked za vyssiu cenu. keby bola cena problem, co si nemyslim podla tvojho podpisu smile tak vzdy odporucam aj agamu, trochu nizsia cena podvozku ale hlavne lacnejsie diely a podpora od rchobbyracing.cz je super. Ale xray to uz nie je.  Inak najlepsie je pytat sa na zavodoch, mozno pozriet zahranicne fora ako rctech.net. tu s tym ludia nemaju skusenosti, horko tazko tu niekto jazdil jedno z tych aut a este k tomu na serioznej urovni na trati, nie to mal x modelov a prehanal kazdy po jednu zavodnu sezonu a moze teraz komentovat na veci ako jazdne vlastnosti, ci opotrebenie dielov atd. Pacia sa mi napadmi aj auta od Duragna a z u nas nedostupnych modelov napr Tekno.

Elektronika su smejdy, boli aj budu big_smile Stare reglery su na trhu dlhsie ako 2 roky a tie nove, Mamba X, nove hobbywingy, tie este nie su dost dlho v obehu. Ja teraz cakam prave na hobbywinga. Kamarat ma zase mambu X, ale je skoro to nejak hodnotit. Skyrc Toro 150A vyzera byt ako casto odporucany regler, alebo Hobbywing SCT pro, ktory som jazdil vo 130A verzii od Team Orion. LRP nekupovat radsej ta predosla verzia bola katastrofa. Takze cokolvek vezmes, hlavne to maj v zaruke poriadnej. Orion ma uz novsie motory ako to co si ty jazdil a su dobre. LRP - trochu male a horuce, inak fajn. s GM race som mal zlu skusenost [teploty, maly vykon,makky hriadel]. Novsie su na trhu motory od SKYRC, aj ked u nas zatial tazsie dostupne. Ceny su dobre a vyzera ze budu na dobrej urovni. Tekin iba tak z nemecka furt, regler by som si asi nekupil od nich a motor mi za 200e nestoji.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl