1

Téma: Pomoc s benzíňákem Olomouc a okolí

Ahoj,

jsem začátečník a koupil jsem si starší model FG sportsline 1:5 s benzínovým motorem zenoah 23 ccm a potřeboval bych pomoci s nastavením karburátoru.

Našel by se někdo z Olomouce a okolí, kdo má zkušenosti s benzínovými motory a byl by ochoten mi věnovat čas?

Děkuji

2

Re: Pomoc s benzíňákem Olomouc a okolí

Ahoj , vítám tě ......

Měl bys začít tady :  http://www.rcauta.net/forum/topic24813- … motor.html

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

3

Ahoj,

díky za odkaz. Už jsem jej studoval předtím i jiné stránky o nastavení karburátoru. Teoreticky ot mám nastudované, možná se mi podaří to i podle toho naladit, ale rada od zkušeného borce je přecejen k nezaplacení.

Na co budu sám přicházet třeba i hodiny a ani na to nemusíám přijít, na to zkušený člověk přijde hned, proto jsem chtěl spíše od někoho pomoc.

4

Ahoj, respekt za odvahu, ze sis jako zacatecnik poridil spalovak a rovnou petinovy model.. Co se tyce ladeni motoru, smesi, uprimne bych se nespolehal na nekoho tady z fora. Ano, muzes natrefit na cloveka, co tomu rozumi, ale taky amatera.. Malokdo umi spalovak skutecne vyladit, je to docela veda, aniz bych te chtel teda strasit. Nejde jen o smes, teplotu motoru, ale taky filtr, tesneni a podobne. Zaklad je podle meho praxe, teorie je fajn, ale ta proste v tomto pripade nestaci..
Moje rada je proto velmi jednoducha, vem auto a dojed s nim na zavody, zrovna ty petiny se jezdi kousek od Olomouce.. Mozna i kluci, co jezdi osminy, by ti poradili.. (tuto sobou se jede zavod ve Skripove, v patek trenink). Organizator (Kubanek) umi spalovaky spickove vyladit, za sebe bych se s nim zkusil domluvit, jestli by byl ochoten za nejake ty kacky model zprovoznit/seridit a hlavne poradit, co treba vymenit a podobne.
Hodne zdaru, at to brzo jezdi! wink

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

5

Pokud Ti já můžu poradit, hodně rychle se toho zbav. V dnešní době už benziňáky prostě dosluhují. Kup si slušný elektro a uvidíš, že Ti nebude scházet ani ta vůně benzinu.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm
                                                        http://jackie49.rajce.idnes.cz/

6

jackie : No tak to je koment opravdu k věci - benzíňáky 1:6 , 1:5  se jezdíí a vždy budou tongue

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

7

Já vidím, že 99% procent příspěvků na foru je o elektro a nejen u nás, ale koho baví se špinit s tím uřvaným smradlákem, tak viel spass.

hmm Traxxas Stampede  hmm Losi Mini 8ight 1/14 4WD hmm Himoto MegaE8MTL Monster Truck hmm  Axial SCX10 II Jeep Cherokee hmm Savage XS Flux hmm Exceed RC Mad Torque 8x8 Crawler hmm

8

Kuci, spalovaky jsou bozi, ja ten smrad a brutalni zvuk miluju, i kdyz po case uz to trosku stve (ten rev) big_smile Kdybych mohl, hned jdu do spalovaku, je to podle me vice hardcore jezdeni. Bohuzel s tim je spojena zvysena pece, vice serizovani, vyssi provozni naklady, hluk, vice casu a hlavne toho posledniho se proste uz tolik nedostava.. Takze nezbyva, nez jezdit to elektro. Mimochodem ted traxxas dava do nekterych aut ty repracky se zvukem motoru. Vite, ze traxxas nemam rad, ale ty repraky jsou skvely.. big_smile
Nic, pan je srdcar, tak mu nekazme radost, hlavne at to brzo jezdi a pisne sem pak prvni dojmy.. smile

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

9

Mexxxi myslím, že jsi to shrnul docela dobře ty výhody a nevýhody a co se zvuku týče prodávají se zvukové moduly, které jsou hodně realistické.