201

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

arrma to uplne zabila, to auto stoji o 2-6 tisic menej ako rozne modely slashov, je to 1/8 a celkovo sa to neda porovnavat

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

202

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Dobry den. dnes mi prislo tenhle krasavec (kraton) ale jelikoz nemam zkusenosti s zadnym monsterem nebo kardanovym autem (jezdil jsem jen ta-05) tak mam otazku zda je tento zvuk prevodu v poradku. https://youtu.be/FRIs-Jj1mtw nechtel bych to hned pri prvni jizde nejak posrat a hned to rozebirat bych chtel jen v krajnim pripade. Diky za odpoved

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

203

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Dalsi novy majitel teto bestie? smile tak gratulace, snad budes minimalne spokojen... Jinak zvuk je podle me OK, je treba dat trosku vice plynu, pripadne to jen tak po zemi rozjet rukou, hlasitost by se mela v tu chvili snizit.. Cvakani pri pomalem otazeni stredovych diffem je v poradku.
Takze... Vem to nekam na drahu/na polni cestu a kdyz tak natoc video wink preji hodne zabavy a bacha na zviratka a lidi kolem, tohle uz dokaze hodne ublizit big_smile

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

204

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

tak musim rict ze to je fakt parada big_smile od zacatku do konce huba od ucha k uchu (prijemna zmena oproti uceni litani s dronem) big_smile jen skoda ze sem vyjel jen jedny baterky a pak se mi po nevydarenym skoku ustipnul sroub na tahle rizeni a neme sem sebou zadnej nahradni.

Arrma Kraton 6S BLX + Hobbywing XR8 PLUS + XERUN 4274SD 2250Kv G2 + servo JX
Traxxas E-Revo 1:16 VXL Brushless TQi + servo Savox
Tamiya TA-05 + Hobbywing XR10 Pro 160 + XeRun V10 4.5T + servo Savox

205

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Jo, i mě Kraton přesně tenhle zvuk vydává. Vypozoroval jsem, že zvuk vychází od motorku, přesněji jak do sebe zapadají zuby pastorku a spuru. Myslím si, že je to tím, jak motorek přeskakuje přes póly a tím, že mezi zuby je malá vůle. Prostě při každém přehoupnutí rotoru přes pól dosedne zub pastorku a spuru na sebe rázem a to vydává ten železný cvakavý zvuk.

Spíše mě zarazilo, že když zvednu auto do vzduchu a točím jedním zadním kolem tak aby mi energie utíkala přes diferenciál druhým zadním kolem, tak to jde pěkně plynule, hladce. Ale u předních kol je cítit odpor a cvakání jak kdyby přes zuby. To ovšem ustane když jedno, nebo obě ramena přizvednu. V tu ránu se kola otáčí pěkně hladce jako ty zadní. S novým autem to byl extrém. Úplně se ty kola zasekávaly a šlo s nima těžce otáčet. Teď po vyježdění několika baterek je to znát už méně a zvuk je spíše plastovo-gumový. Má někdo stejný problém?

Další věc co mi už teď po pár jízdách vadí je strašná měkkost pružin na tlumičích. Díval jsem se na pružiny co zmiňuje Funadzy v příspěvku č.90, ale celkem palba za 4 pružinky s výrobní hodnotou dvacetikoruny... Myslím že by to zvládla utočit i nějaká česká firma za zlomek ceny. Jaké pružiny a zkušenosti máte vy?

Pak jsem si ještě nemohl nevšimnout jak se při zatáčení, rám který drží servo (servo mount?), celý kroutí. Ono by to snad nemělo ničemu vadit, ale na zahraničních fórech jsem viděl borce co tam dávali hliníkový držák. Co si o tom myslíte vy?

Ale abych se jen neptal a i něco přinesl do diskuze, tak bych chtěl zmínit zkušenosti s nárazníky od T-Bone Racing. Ty jsou takové, že přesně podle mých předpokladů jsou vynikající při čelním střetu s předměty do cca 15ti cm výšky (vzadu méně). Auto do nich nenapálí, nezastaví se o ně, ale pěkně se po nich sklouzne. Ikdyž ho to někdy katapultuje a třeba převrátí na budku, tak to je nesrovnatelně menší crash, než když celou svoji kinetickou energii vybije tím, že se o překážku zastaví. Ale i při zastavení o větší překážku se velká část energie pohltí propružením nárazníku.
Nevýhoda je, že když někdy při skoku letíte hodně na čumák, tak se o nárazník zapíchnete do země a vypadá to asi tak, jako když vám někdo při jízdě na kole hodí klacek do špic. lol

https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing

206

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Plati jednoduche pravidlo - vsechno musi behat hladce - ramena, tlumice, loziska, kola atd. Problem, vo popisujes, vypada na prilis velke propady ramen. Kdyz auto zvednes, ramena se provesi a naboje kol trou o plastova ramena.. Co pul otacky to pak navic trochu cvakne. Problem jakoby mizi s tim, jak mizi ten plast smile schvalne to zkontroluj a kdyz tak trosku ramena zvedni pritazenim sroubu, co tlaci na sasko... Taky se to da poladit nekdy i pres stabilizatory, ktere trochu vice utahnes. Stava se to bezne, velke pruvesy zlepsuji pruchodnost a jizdu v tezsim terenu, horsi je pak ale prenost teziste a stabilita, vice se to auto proste houpe... taky to pripadne muzes tak nechat, pokud ti nevadi, ze to bude trosku vyhoblovany:D zatim

Ps: pruziny - zalezi na stylu jizdy, jak moc skaces a co je to za skoky... Obecne staci pustit z 30-50 cm, auto by nemelo si cvaknout saskem o podlozku/zem, ale samozrejme pokud skaces nejaky velky skoky a pripadne to tolik navic neumis ( jen priklad), tak budes potrebovat tvrdsi, delsi.. Urcite neber TeamDurango, jsou kratke.. Mrkni na Mugen pruziny, hlavne si zjisti tvrdost svych a tvrdost vybranych, pozor na jendotky, at srovnavas jabka s jabkama smile navic hodne delaji i pisty, rebound .. Je ale normalni, ze auto dostava rany zespodu a sem tak i po doskoku. Ja mam sasko u xraye uplne uz obrousene a to s nim mam nalitano cca 10-12 hodin ciste jizdy smile

Naposledy upravil: Mexxx (09. 10. 2016 10:13:04)

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

207

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Velké skoky neskáču, protože to ještě nemám moc v ruce smile Zatím spíše skáču jako vrabec lol
Zadek mi přijde celkem cajk. Ale předek je fakt měkký. Když auto (včetně aku) pustím z cca 40cm tak si cvakne o zem. Dokonce ikdyž jdu z plného plynu prudce na brzdy, tak na nerovném terénu škrtám o zem. Možná tomu přidává ještě i ten nárazník co tam mám.
Zadal jsem poptávku několika českým firmám na výrobu pružin, tak uvidím s čím se vytáhnou smile

208

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

mne buchala aj buggy z 25cm, je pekna predstava ze to nebuchne, ale v reale sa tomu vacsinou nevyhnes, pokial to teda samozrejme nedosiahnes na ukor straty jazdnych vlastnosti.

pri brzdeni by ti ale predok nemal sktrtat, toto mozes zlepsit viacerymi cestami, napr aj makksimi zadnymi pruzinami, mensimi zadnymi prepadmi, hustejsimi olejmi vpredu, povedal by som ze aj hustejsimi olejmi vzadu, nakoniec pruzinami. Co z toho pouzit - zavisi od toho ako sa auto sprava teraz. Prva moznost co by som skusal, je zmenit uhol tlmicov, postav predne vzpriamenejsie, bude to tvrdsie.

pruziny a olej v tlmicoch funguju dohromady, ak je jedno neprimerane makksie ako druhe, zase to len pokasle jazdne vlastnosti.

Naposledy upravil: eMDee (09. 10. 2016 21:25:03)

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

209

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Ok, beru na vědomí a díky za rozšíření obzorů smile
Jinak kdyby někoho zajímalo na kolik korunek přijde nechat si vyrobit na zakázku 2ks pružin tady v ČR, tak ta cena se pohybuje něco kolem 160Kč bez DPH za 1ks. Doporučuji první mrknout do katalogů dané firmy, zda daný rozměr nevyrábí masově. Cena za takovou pružinu je totiž desetinová!

Naposledy upravil: pashedu (12. 10. 2016 14:57:55)

210

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Zdravim. Od tatky jsem k narozeninam dostal kratona a chtel bych si udelat osvetleni na treti kanal (on off) . Ale nevim jak to udelat. Mam na diodach tento konektor ( http://vladan2002.rajce.idnes.cz/ak/#14 … 6694_n.jpg ) a kdyz ho tam pripojim tak at mackam tlacitka tretiho kanalu tak se nic nedeje. Stale jen sviti. Ovladac sem neprogramoval jelikoz dvoupolohovy prepinac je nastavenej uz od zakladu. Diky za radu

211

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Uděláš to pomocí rc spínače (stoji to kolem 300,-) :-)
Nebo jestli máš nějaký servo který můžeš rozebrat, tak z toho by to mělojít taky :-)

http://kadatom.rajce.idnes.cz/                                       https://www.youtube.com/channel/UCzcKtP … BeEbVunPDA

Tel. 605 422 447

212

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Parada mrknu po nem. Diky smile

213

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Jelikož mě začalo bavit skákání, tak jsem musel vyřešit nějak tu tvrdost tlumičů. První jsem teda dal přední tlumiče do co nejvíc vertikální polohy (šlo to jen o jednu dírku - asi 5mm), ale téměř bez efektu.
Pořídil jsem teda tvrdší pružiny a jelikož mi eMDee kladl na srdce, že pružiny a olej v tlumičích jsou úzce provázány, tak bych chtěl poprosit o radu jaký olej použít.
Tvrdost originálních pružin jsem dohledával podle katalogového čísla v manuálu který přišel s autem.
Tzn. předek TD330816 - 75mm RED (88gf/mm) a zadek TD330786 - 84mm BLACK (72 gf/mm).
Nové pružiny jsou TKR6093 – 80mm ORANGE (6.11 lb/in) a TKR6083 – 90mm ORANGE (4.80 lb/in)
Nejsem si jistý tím převodem z gf/mm na lb/in tak to uvádím takhle.
Co se týče původního oleje, tak podle manuálu je uváděno přední 800cst a zadní 600cst. (příručka je pro Typhona, Taliona, Kratona i Sentona a údržba tlumičů je tu popsána obecně, bez rozlišení o který model se jedná, tak předpokládám, že to platí pro všechny modely stejně.)

214

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Ještě jsem se chtěl zeptat jaké používáte pneu. Na Kratonovi V2 se ty šípáky v terénu chovají dost bídně. Přemýšlel jsem nad nějakýma špuntama. Hodně jsou vychvalovány Pro-line Badlands.

215

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

kola - hlasujem za badlands , dobry pomer medzi vydrzou, terenno/tratovymi schopnostami a zaroven nie su velke ako krava (narocnost na diely auta, na elektroniku nizsia)

olej - ja to tiez neviem prepocitat, resp nemam teraz cas stravit 5min na internete hladanim nejakej kalkulacky. Pojazdi s tym a uvidis ako sa to sprava, ak to bude skakat ako koza po nerovnom terene, tak to je tvrdymi pruzinami, ktore "vykopavaju" auto nazad, hned ako sa trochu ztlacia. Inak ja som vzdy kupoval 2 rozne oleje trozumneho rozptylu a potom som si injekcnou striekackou namiesal to co som potreboval.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

216

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Převod kroutícího momentu
1 gram-force millimeter = 0.00008679616290682 pound-force inch

http://www.translatorscafe.com/cafe/EN/ … orce_inch/

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

217

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

podla tohto vzorca, tam nainstalovl cca 1000x tvrdsie pruziny smile

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

218

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

asi to bude takhle 1 gram/millimeter  =  0.05599741 pound force/inch
viz kalkulačka http://www.endmemo.com/sconvert/g_mmlb_in.php
takže podle výpočtů je zadek cca o 20% a předek o 25% tvrdší
tzn. kdybych chtěl přímou úměrou ztužit oleje tak dám cca 750cst dozadu a 1k cst dopředu.
Asi to tak zkusím...

219

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Čau,  taky jsem si pořídil tuto úžasnou bestii talion z rcking. No po třech jízdách je servo ko,  odešel v něm zjevně motorek, zapl jsem taliona kola jednou zaútočili a pak už ticho,  tak uvidíme jak se postaví k reklamaci. Jinak jsem naprosto v nadšení,  a už se predzasobuji nahradnima dilama.  Nicméně potřebuji znát vás názor na mnou vyhlídnutou baterií. http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ … S-60C-120C

Někdo nějaká zkušenost,  výborná cena a parametry papírově taky dobrý

Naposledy upravil: Jenicekk (20. 11. 2016 19:57:48)

220

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Servo nemá smysl reklamovat , je to u všech modelů stejné a pořád dokola. Lepší si koupit slušný servo.
Aku je klasika a není se čeho bát.

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

221

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

No chápu že nemá smysl reklamovat servo co má strhany zuby,  ale když auto 2x zapnu na zahradě na 5 minut a potřetí vyrazím konečně ven a už odejde motorek tak to sakra smysl má,  když to arrma mění kus za kus. Pokud chceš vyhodit 1500 do WC klidně mi je pošli na účet,  já si za ně koupím třeba 2x pneu na taliona,  ještě když čtu zde na fóru že to lidem bez problémů vyreklamovali.

222

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Dam ruku do ohne, ze si mel pretazeny rizeni a servo strhnul vlastni vinou... Jinak stock serva (az na vyjimky) jsou jen na par baterek a pak proste odchazi. Daji tam to nejlevnejsi, jen aby to nejak zatocilo kolama, protoze amater prelepenyho Savoxe za 2 litry neoceni a jen to navyssi cenu. Navic tech 15 kg je stejne malo, ale to bys poznal az na draze, kde by to auto zkratka pri vetsi rychlosti netocilo. Pripadne kdybys mel nejake srovnani s dalsim autem, co by melo poradne servo..
Az Ti prijde z reklamace to stockove, nech si ho do zasoby a radeji kup neco poradneho s tahem 20-25kg od Savoxe/HiTec, budes mit zaruku 2 roky a temer jistotu, ze to bude OK.

Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo
Precirotate SB401 - esc Hobbywing Xerun 120A, Hobbywing 5,5T G3, Savox servo

223

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Jestli myslis stearing dual rate tak sem ho mel tak na 60%. To je prvni vec kterou kontroluji abych servo nepretahl, to jsem odkoukal u asuie RC playgraound jeste za dob co jsme jezdil JLB cheetah. Chapu ze ty serva nejsou buhvi jaka kvalita, ale proste aby to vydrzelo cca par minut jizdy na pul plynu se mi zda opravdu velmi malo, to ho tam nemusi davat vubec a muze se dokoupit jako baterky a aku ne? Rozhdone bych chtel novy aspon jako sekundarni zalozni servo. Mimochodem jak zde jiz par lidi psalo ARRMA to meni bez problemu kus za kus, a zalezi na konkternim prodejci v CR jak se postavi k problemu zakaznika.

To ze mi praskly okamzize kola chapu a rozhodne by me nenapadlo to reklamovat, ale eketornickou zavadu v servu rozhodne reklamovat chci.

serva vybiram mezi timto http://rchobbyracing.cz/SERVO%20HITEC%2 … cription=1

a timto http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ … 09sec-27kg


Otazka mimo tema, je zde nekdo z olomouc ci okoli?

Naposledy upravil: Jenicekk (21. 11. 2016 16:19:46)

224

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Přejdu vtipnou větu o wc a o posílání peněz na tvůj účet a napíšu jen : došlo na má slova wink
Až budeš mít zpět servo z reklamace , tak už ho do auta stejně nedáš.
Můžu se přimluvit za JX serva .............

- -  Servis RC modelů :     Fotky    Videa    Blog    Zvuk    Tel:  608 249 147  - -

225

Re: Arrma Kraton/Talion 6s BLX

Hej já musím říct, že stock servo zatím drží jak židovská víra...
Jinak já teď bral z bighobby http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ … S-60C-120C
a oproti https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan … -pack.html
         a https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan … -pack.html (bral jsem je zvlášť a nějak jsem přehlíd Cčka, tak proto každá jiná - ale to je fuk, ne?)
poloviční kapacita a připadá mi, že ani tak nebere šponu když tomu dám kouř.
Je fakt, že jsem ji zatím vyjezdil jen dvakrát a kámoš říkal, že se ta kapacita po několika cyklech zvedne. Nevím co je na tom pravdy. Jestli to bude pořád takový čaj, tak zkusím asi reklamaci...