1

Téma: XRAY XB8e

Tohle vlákno asi moc navštěvované nebude, přesto by se mohlo najít pár nadšenců, kteří třeba nad koupí uvažují či již model vlastní. Samozřejmě v tomto případě jde o KIT, tedy model je potřeba kompletně sestavit, osadit elektronikou, dokoupit kola, mít RC soupravu a také někoho, kdo umí stříkat kastle, pokud se nerozhodnete do toho pustit sami smile
Tento rok vyšla verze 2016, pro kterou jsem si i rozhodnul, nicméně 2015 je velmi podobná. Zásadní změnou prošel systém natáčení kol. Xray šel pár let svoji vlastní cestou, aby nakonec skončil u osvědčeného systému, který používá řada dalších výrobců. Ostatní změny jsou více méně kosmetické, i když Xray o nich vydal celou brožuru, kdo by si snad chtěl počíst, může zde https://teamxray.com/xb8e/2016/en/making-of/
Zajimávé také je, že zatímco v předchozím roku v KITu byly standartně karbonové parohy, v nové verzi už najdete kovové, které jsou snad lepší pro rozbité tratě.. Kdo ví, profíci to asi poznají, já ale jen ztěží big_smile   

S modelem mam odjezděno minimum, napřed jsem čekal na kastli, teď zase na kola, do toho počasí zatím moc nepřeje testům.. Zatím proto mohu zmínit jen kvalitu zpracování, detailů, které je na perfektní úrovni. Po funkční stránce jsem zatím úplně spokojený, přístup k diffům relativně jednoduchý, údržba taky výborná, jelikož všude je dostatek místá - přijímač, servo, regl, motor. Dříve jsem nad tím nepřemýšlel, ale dnes je to pro mě docela zásadní požadavek, tedy že všechno musí být maximálně přístupné, jednoduše řešené. Zrychlují se tím opravy, servis, lépe elektronika funguje a podobně.

Časem přidám fotky a snad i nějaké video z dráhy wink

Naposledy upravil: Mexxx (17. 07. 2016 14:46:57)

odjezdeno: E-jebo 1:16, Serpent Cobra aktualne: Arrma Talion - truggy 1:8 stock
Xray XB8 2016 - Hobbywing Xerun XR8 sct, Xerun 1900Kv G2, Hitec servo
Xray XB2 2016 - esc Hobbywing Xerun 120A, Trackstar 5,5T, Savox servo

2

Re: XRAY XB8e

karbonove parohy su lepsie na trate s nizkym gripom, su flexibilnejsie, viacej trakcie. inak trochu ma mrzi ze isli do hliniku, ten ich karbon je super. zaujimalo by ma, ci je to z dovodu uspor alebo len poziadaviek trhu.

super inak ze si zacal zase raz dalsiu temu, raz to niekto snad najde a zuzitkuje.

ta brozura je super, vidno v tom za co zakaznik plati narozdiel od inych firiem.

co to odjazdene: Tamiya dt02, Tamiya df01, Team associated b4.1 , Sworkz s 104 ek1 performance kit, Xray xb9e 2013,Trucksucks Ejebo 1/10 brushed/bl,TLR 8ight-t 2.0, Agama a8e evo, Schumacher SVR, SV2, Xray xt8 2009 bl

3

Ahoj Mexxi, hodně úspěchů s Xrayem!! Koukal jsem, že se Serpenta zbavuješ, tak hodně štěstí při prodeji. Doufám, že Xray bude správná volba, spoustu lidí teď přechází k Mugenu .. Ale to jsou už auta na podobné úrovni, zbytek je fakt v rukou a jak dokážeš model nastavit. Doufám, že někdy vyrazíme společně na trať!! :-)

TLR 22 SCT 2.0 + Serpent Cobra 1:8 Buggy + HSP Troian 1:16 + LCRacing sand buggy 1:14 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10 - můj první .. a poslední, dále pak SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short

4

Dekuju moc wink No u nás skoro každy jezdí Xraye, Mugena jsem zatim videl, priznam se, jen na obrazku smile Nahradni dily proto nejsou problem a hlavne Ti lidi kolem taky muzou pomoci, jelikoz nastavuji to stejne jako ty. A konecne to vyrabi na Slovensku, dokonce kazdy "pytlicek" se soucastkama zaroven nese i jmeno cloveka, co ho daval dohromady.. Neuveritelny smile

Dneska prisly kola (Sweep defender a pixel), vypadaji velmi dobre, tak ted uz jen najit cas a vyrazit to otestovat. Zkousel jsem dnes kousek od nas mistni drahu, ale vsude metrovy plevel, takze z jezdeni moc nebylo.. hmm
Tak alepson prikladam aktualni foto
http://img24.rajce.idnes.cz/d2403/13/13031/13031029_b0a04dd97e0cd764d1003c352688ebf9/images/xray_defender_1.jpg
http://img24.rajce.idnes.cz/d2403/13/13031/13031029_b0a04dd97e0cd764d1003c352688ebf9/images/xray_defender_3.jpg

5

Ahoj, tak jak se daří s Xrayem? Nějaké poznatky a srovnání se Serpentem?

TLR 22 SCT 2.0 + Serpent Cobra 1:8 Buggy + HSP Troian 1:16 + LCRacing sand buggy 1:14 + TeamC 2WD buggy Jekkyl 1:10 + onroad Basher BSR BT-4 1/10 4WD 1:10 => bývalo Himoto Zenit MT model 2014 2,4GHz 1:10 - můj první .. a poslední, dále pak SWORKZ S104 EK1, TeamC TS2 Team Edition 2WD 1:10 short

6

Sice trosku pozde... Ale nejak mel jsem ted uplne jine starosti a na foru jsem nebyl dobreho pul roku, sorry:) Co se tyce srovnani, tak Serpent byl vice predokolka, Xraye v zakladnim setupu zadokolka.. Auto jede proste jinak, servis pohoda, vsechno pristupne, kvalitne vyrobene, vsechno funguje..  Nemel jsem ani jeden prasknuty, rozbity dil, nic jsem nemusel kupovat:) Jen udelam beznou udrzbu (ocistim, nastrikam silikonem, promazu), elektornika drzi a pracuje bez problemu (musim zaklepat).. Kdybych to mel shrnout, tak po zkusensotech s xrayem bych si uz jineho nekoupil..